Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz-e, hogy szoptatás alatt megváltozik a tej íze, ha tornázok? fórum

Igaz-e, hogy szoptatás alatt megváltozik a tej íze, ha tornázok? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. tulasi
2010. szept. 13. 16:28

szerintem valtozik, aki folyamatosan mozog, eleg csak kevessel kezdeni, annal a baba eszre sem veszi.

csak egy pelda, szules utan az osztalyon a noverkektol csak azt hallani, mozogni, setalni, amint van eronk...


gondoljatok csak nagyanyainkra. nem hiszem, hogy nekik volt lehetoseguk tul sokat pihenni...

2010. szept. 13. 15:29
Én öt gyereket szoptattam (ok) és közben volt hogy heti 5-6 alkalommal tornáztam, edzettem is. Soha semmi jelét nem mutatták a gyerekeim, hogy más íze lett volna a tejemnek. szerintem nem lehet általánosítani, mert ez is egyénfüggő.
32. Jk
2010. szept. 13. 15:11
igen sajna változik. :(
2008. nov. 6. 11:57
Igen, az izmokban felgyülemlik a tejsav, ami a tejbe is átkerül, ettől savanyúbb lesz. Tornázni lehet, de csak annyit, hogy ne legyen megerőltető.
2008. nov. 6. 11:53
kostóld meg
29. sodrak
2008. ápr. 5. 13:56
A menstruáció alat is más íze van a tejnek, amit mindkét gyermekem "jelzett". Ezért valószínünek tartom, a tornázástól is megváltozk, hiszen közben izzad az ember, méreganyagokat választ ki.
28. Mocori
2007. szept. 10. 18:31
Az egyik barátnőm szoptatás alatt elkezdett tornázni, másnap nagyon nyűgös volt a babája, nem úgy szopizott, mint szokott. Aztán kiderült, hogy az izomláz termel valamit, amitől rosszabb íze lesz a tejnek. Aztán, mikor elmúlt neki, jó lett. De erről én is olvastam valahol.
27. amico
2007. szept. 10. 14:23

Sziasztok!

3hónapja szültem meg a kisfiamat akit imádok.Várandósságom alatt 15 kg híztam,kb.7kg jött le rólam.Rendesen tudok szoptatni így figyelek a megfelelő folyadék és táplálék bevitelre,de szörnyen érzem magam:hasam lóg rajtam,fencis,combos vagyok,áááá!Csak álmodozom mikor leszek a régi...

Szóval diéta kilőve,gondolkodom a tornán,ha valaki tudna jó ötletet adni mit lehetne tenni.

Lécci adjatok jó tanácsot!

köszike

26. LoLiNa
2007. júl. 16. 05:43
én azt hallottam, hogy a tornától csökkenhet a mennyisége. de valahol azt is olvastam, hogy ha szoptatás után tornázol, nem lesz ,baj, belőle.
2007. máj. 30. 11:10
Nem változik az íze,viszont a mennyisége igen!Csak óvatos torna lehet.Viszont,ha +int "nagylány "leszel,attól változik,kevesebbet is fog szopizni a babócád!
24. mongi
2007. ápr. 17. 08:48
Én úgy tudom az íze nem változik,viszont kevesebb termelődik,mert a szervezeted kevesebb energiát tud a tejtermelődésre fordítani,mert a mozgással elhasználod az energia nagy részét.Ez logikus is!
2007. ápr. 16. 11:50
SZERINTEM NEM
2007. márc. 31. 15:11
Szerintem minden nonek maskepp reagal a szervezete szoptatas alatt barmilyen valtozasra.En mindenhol es mindenkitol azt hallottam,hogy szoptatas alatt tilos a fogyokura,de a 6-ik honap vegen mar nagyon zavart,hogy meg mindig nem tudom felvenni a regi cuccaimat,es vegigcsinaltam egy hét káposztalevest.Ugy fogtam neki,hogy ha barmi valtozast tapasztalok tejtermelodes teren,azonnal abbahagyom.De semmi nem tortent,vegigcsinaltam az egy hetet,5 kilo lement,azota eltelt ket honap,es meg mindig szoptatok.Szoval szerintem ki kell probalni,a baba biztos jelzi,ha valami nem tetszik,es akkor abbahagyod.
2007. márc. 27. 15:46
Szerintem az ize az nem változik ,viszont a fáradságtol kevesebb termelödik.Figyeld meg mikor többet dolgozol ,vagy fáradtabb a napod kevesebb a tejed is.Nálam ez mindig igy volt ,függetlenül,hogy mennyi folyadékot iszol.
2007. márc. 27. 13:59
Az egyik kolleganőm aki még szoptat épp a napokban kérte ki egy másik kollega tanácsát és azt mondták neki, hogy igen megváltozhat az íze valamint kevesebb is termelődhet.
2007. márc. 6. 12:16

Szerintem torna alatt nem változik az íze, de elapadhat, kevesebb termelődhet! Én a helyedben nem nagyon tornáznék, max. könnyebb gyakorlatokat végeznék. Személy szerint inkább a nagy sétákat részesítem előnyben a babámmal.

Menszesz alatt tényleg változhat az íz, mennyiség. Van akinek akkor apadt el az ismerőseim közül, amikto megjött neki. Az se mindegy, mit eszel. Szerintem az is befolyásolhatja...talán.

18. Rika1 (válaszként erre: 17. - B362b37b2e)
2007. márc. 2. 14:52
Így van, én is hallottam már róla.
2007. márc. 2. 14:28

A tornától az íze nem változik,viszont,ha torna után szoptatsz,a tejsavtól,ami az izmaidban termelődik,valahogy átkerül a tejbe,ettől fájhat a pocia.Ezt olvastam a Suttogó titkai I. c. könyvben.

Viszont nekem orvos mondta,hogy menzesz alatt megváltozik a tej íze,állaga,néha a mennisége is.

2007. febr. 17. 20:52
Erről még nem hallottam!
2007. febr. 14. 23:50
Szerintem, nem változik meg az íze. Bár még egy ok, hogy ne tornázzak.
14. suani
2007. febr. 14. 15:38
Szerintem semmiképpen nincs rá hatással.
2007. febr. 13. 21:53
Nem igaz.Az étrendettől változik.
2007. febr. 5. 11:35
Az íze nem változik, max. a mennyisége szerintem
11. gkreka
2007. jan. 31. 10:39
a kisfiam a menstruaciom alatt nem szereti a tejemet, ugy-ahogy szopizik, de fanyalogva es lenyegesen kevesebbet mint egyebkent. a nagyobbikat annak idejen nem zavarta. tornazni mind a ketto mellett tornazom, arra nem "panaszkodnak" a babak.
10. anitus
2007. jan. 31. 08:48
Szerintem nem igaz. Egy diplomázó lánynak gépeltem a diplomamunkáját. A tej íze nem a mozgástól függő.
2007. jan. 11. 09:11
Biztos hogy nem igaz A tejzsvszint a rossz táplálkozás következménye.
2006. nov. 13. 14:28
NEM IGAZ!
2006. okt. 29. 08:56

Nem igaz!

A tej ize a doghányzástól változik illetve menstruáció idején!

2006. okt. 25. 14:31
Egy dietetikus javasolta, hogy szoptatás után tornázzunk, mert megemelkedik az anyatej tejsavszintje a torna hatására.alatt keletkezett tejsav megváltoztatja a tej ízét. Nem biztos, hogy a baba nem kedveli, de idegenkedhet is tőle. Kb. 2 óra kell ahhoz, hogy a baba ne érezze a mozgás hatására bekövetkezett változást a tejen.
2006. okt. 6. 22:40
Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz!Én 8 hónapig szoptattam,rengeteget gyalogoltunk,de semmi gond nem volt.Ugyanúgy szopizott,mint máskor.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook