Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Származhat-e valami hátrányom abból, ha 6 órásból 4 órás munkaidőbe leszek átrakva? fórum

Származhat-e valami hátrányom abból, ha 6 órásból 4 órás munkaidőbe leszek átrakva? (tudásbázis kérdés)

14. Sapiens (válaszként erre: 7. - Doboska.p)
2008. okt. 28. 00:01

Véletlen keveredtem ide. Hoxa megküldte a hirlevelét és ilyenkor kattingatok.

1. Az eü ellátások kapcsán semmi gond. Ugyanis az biztositott jogviszony alapján számit.

2. A nyugdij és a munkaviszony számitásnál azonban nem jársz jól.

Ugyanis kevesebb lesz az időd,meg a nyugdijad. A zsebszerződésben csak azt tudod bizonyitani,amiröl papir van.

3. Viszont e nem egyenlő kétoldalu jogviszonyban az az egyetlen pozitivum,hogy van munkahelyed.

4. A nyugdiat jelentősen meg fogják reformálni,mert valóban gond lesz 20 éven belül. Jó másfélmillio ember minimál nyugdijjal vagy résznyugdijjal fog rendelkezni.

A nyugdijhoz a mai hatályos jsz. szerint min.20 év kell. Alatta résznyugdij. Az semmire nem elég.

A 4 órásban eltőltött év pedig nem ua.mint a 8 órás.

Ha valami tisztázásra szorul ird meg a privin. Sokan kérdeznek én meg szivesen válaszolok. Ugyanis e kettő a fő jogterületem.

13. Grácia (válaszként erre: 12. - Doboska.p)
2008. okt. 27. 13:50
csak akkor hagyjd ott a munkát ha már tuti van másik! Mert nagyonnagyon nehéz találni
2008. okt. 27. 12:38
Hát legszívesebben én is mondtam volna hogy köszi!!!. De ugye itt az év vége ilyenkor az ember maradjon a fenekén. Tavasszal biztos lépek.
11. kitti526 (válaszként erre: 10. - Doboska.p)
2008. okt. 27. 12:19
Hát sajnos ki! Ugyanis ha nem tetszik el lehet menni, mert szerintem mindenhol sorba állnak a munkáért. Hát az én fönököm is ezt mondta. Én ott is hagytam ezt a céget, de igaza is lett. 3 napig tartott válogatást a helyemre. Én 2 és fél évig dolgoztam ennél. Igaz, hogy nem kerestünk rosszul, de négy órában voltam bejelentve, hiába dolgoztam 8at vagy 10et. Na és ezt persze a munkanélküli alatt elég jól észre vettem. Most egy olyan cégnél dolgozom, ami teljesen korrekt. De ugye sajnos ez nem mindenkinek lesz igy egy felmondás után.
2008. okt. 27. 11:47

Nekem is azt mondta maradhatok továbbra is 6 órás de akkor 10-15 ezret fizetnem kell neki havonta!!!

marha jó. Az emberrel kicseszhetnek bárhol!

9. gyöngyszemü (válaszként erre: 5. - Doboska.p)
2008. okt. 27. 11:07
Nagy hiba volt!!! Ha pl dolgozol még így 4 évet az csak 2évnek felel meg. A nyugdíj kiszámolásnál számít (persze ha lesz még nyugdíj) A főnököd K...a jól jár hogy 8 órát dolgozól neki, őmeg szinte alig fizet utánnad! Papíron? :-( A szó elszáll az írás viszont marad!! Nemvolna szabad megtörténnie ilyeneknek :-(((
2008. okt. 27. 11:02
én is voltam ilyen helyzetben,de semmi pluszt nem kellet fizetnem. a fönök mondta ha akarom akkor maradhatok 8 órás, de akkor fizessek 17 ezret.
2008. okt. 27. 10:28
A tb felé milyen visszaesésem lesz? Tudtok valami pontosat? Kell nekem ezután valami pluszt fizetnem?
2008. okt. 27. 10:19
Mindenképpen visszaesésnek számít a hivatalos számításoknál (ledolgozott idő, tb stb)
2008. okt. 27. 10:15
Az a helyzet hogy eddig 6 órában voltam bejelentve de ugyanúgy kaptam a minimál bért papíron. Most kicsit rosszul megy a szekér a cégnél és ma reggel bejelentette a főnök hogy csak 4 órásnak tud bejelenti.Csak papíron történik a dolog egyébként ugyanúgy dolgozom 8 órában. Nem vagyok képben ezzel a dolgokkal mert edig mindig rendesen be voltam jelentve mindenhol.
2008. okt. 27. 10:12
Igen, másképp számolják a munkába töltött napok számát, pl utána munkanélküli segélynél
2008. okt. 27. 10:11
kevesebb lesz a bejelentett béred az biztos...ha irsz részleteket jobban képben leszünk,ez csak papiron történik vagy egyébként,ténylegesen kevesebbet dolgozol stb
2008. okt. 27. 10:08
csak papíron vagy ezentúl csak 4 órában számolnak veled?
2008. okt. 27. 10:06
Származhat -e valami hátrányom abból, ha 6 órásból 4órás munkaidőbe leszek átrakva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook