Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy tanévnyi szünidő fórum

Egy tanévnyi szünidő (beszélgetős fórum)


6. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - Belnea)
2008. okt. 26. 21:13

Én szerencsére magam osztom be az időmet, ezért könnyen megoldottam mindig. Főleg az oviban, ahol "csak" 1 hónap volt a nyári szünet. De ennek ellenére ki vagyok akadva, hogy szinte már alig járnak iskolába, és utána azt hallgatjuk a tanároktól, hogy nem tudták befejezni az anyagot, meg nem tudnak eleget gyakorolni.

Azért ez a mostani majdnem 2 hetes őszi szünet viszi a pálmát.

Hát nem irigylem a bérből-fizetésből élőket, akiknek fix munkaidejük van...

2008. okt. 26. 21:12
Amíg két gyerekem volt és elkezdtem munkát keresni addig ez nekem is gondot okozott.Aztán amikor mindkét gyerekem elég sokat volt beteg,eldöntöttem,hogy főállású anya leszek,az a nekem való.Így is lett.A helyzetem megoldódott.Bízom abban,hogyha újra dolgozni fogok,akkor majd a nagyfiaimra számíthatok a szünetekben és vigyáznak a kishugira,amíg apa és én nyomjuk a melót.Nálunk sajna már csak két nagypapa van,az egyik túl jóban van a piával(kizárt,hogy egy percre is ráhagyjam a kislánykámat)a másik papa beteges,tehát ő rá sem számíthatunk:(Maradunk mi egymásnak,a nagyobb gyerekek és mi a párommal.
2008. okt. 26. 21:11

181 tanítási nap van a tanévben.

ez államilag meghatározott, mindig ennyi volt.

2008. okt. 26. 21:09

Nekem még nincs ilyen gondom. De jövőre megy ovoba a kisfiam és engem is foglalkoztat a gondolat h hogyan is lesz???

Kíváncsian várom a hsz-eket!

2. Talian35 (válaszként erre: 1. - Belnea)
2008. okt. 26. 21:07

Ezek szerint siszünet nem is lesz? :-)

Félretéve a viccet, teljesen igazad van, vannak helyek viszont ahol nincs szünet pl. nálunk oviban, de ez a ritka.

2008. okt. 26. 21:00
Épp, hogy elkezdődött az óvoda és az iskola már "őszi szünet" van. November 03-án mennek először a gyerekek oviba és suliba is. Aztán hamarosan következik a "téli szünet", ami jó 2 hét lesz, aztán jön a "tavaszi szünet", szintén 10 nap és ismét a "nyári szünet" 10 hét. Ha két felnőtt dolgozó ember éves szabadságát számolom, akkor sem elég, hogy a gyerekek felügyelet alatt legyenek itthon. A nagyszülők dolgoznak, sem az óvodában, sem az iskolában nem megoldott a szünidő alatti elhelyezés. Érdekelne, hogy másnak is van-e ilyen jellegű problémája, illetve azt hogyan oldja meg?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook