Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen agytornákat ismertek, amivel az agy működését, gyorsaságát lehet javítani? fórum

Milyen agytornákat ismertek, amivel az agy működését, gyorsaságát lehet javítani? (tudásbázis kérdés)


20. marduk
2009. dec. 21. 16:54
Nekem van egy módszerem a gyors gondolkodáshoz,nagyon sok lottószámot írtam 1800 minden héten megnéztem van e találataim,ha hamar akarsz végezni ezzel a munkával gyorsítani tudod a dolgokat ahogy az idő telik észre veszed az olvasásnál,hogy milyen gyorsan tudsz olvasni is.Már ránézésből is láthatod mi van odaírva,Én így jártam ámbár nem is azért csináltam az egészet.
19. winny (válaszként erre: 14. - Vikasz)
2009. dec. 2. 15:57
Müködik nálam is-:)
2008. ápr. 22. 14:25
Van egy nagyon jó módszer. Ha jobb kezes vagy, kezdd el intenzíven használni a bal kezedet és fordítva! Már egy-két nap után észreveszed, mennyivel hatékonyabb a gondolkodásod.
17. c25fee884d (válaszként erre: 9. - Mikormarta)
2008. ápr. 22. 13:08
:D :D
2007. dec. 5. 09:33
agykontroll.Akár gyorstanulást is el lehet vele sajátítani.Akit érdekel a téma,ajánlom José Silva agykontroll című könyvét!
2007. okt. 10. 18:25
keresztrejtvény, olvasás, de kezdetnek verstanulás a legjobb :) :)
14. vikasz
2007. aug. 14. 10:44
olvasás, keresztrejtvény, matek, nyelvtanulás, Hoxakasztófa
13. dori79
2007. jún. 5. 09:22
keresztrejtvény
2007. máj. 8. 22:18
Az alternatív gyógyászat egyik ága az edukineziológia v. brain gym pont ezekkel foglalkozik. Mozgásos gyakorlatai seítségével ill. bizonyos akupressz pontok masszírozásával össze lehet hangolni a két agyfélteke működését és oldani lehet az energetikai blokkokat. Eredmény:javul a koncentráció, emlékezet,felfogó képesség, a nagy és finom mozgások koordinációja stb.stb.Ez a hivatalos szöveg. Magunk közt szólva....baromi hatásos!Én ezzel dolgozom, de a gyerekeim is használják, ha szükségét érzik, sőt már a tanító nénijeik is alkalmazzák a suliban.
2007. máj. 8. 15:10

sakk nagyon jó rá, de van egy csomó társasjáték is

pl.: Ramszesz

10. kormi7
2006. nov. 27. 09:54
Olvass sokat!
2006. szept. 27. 22:44
Agytorna? Rengeteget utazni, látni, eltévedni, kikeveredni, térképet böngészni, idegen nyelvűekkel beszélgetni, ha kell kézzel-lábbal.Ha nincs mód utazni, akkor olvasni sokat, nyelveket tanulni, számolni fejben, verset tanulni, dalszöveget tanulni, rejtvényt fejteni, nem kukulni a Tv előtt.
2006. szept. 17. 20:43
Én verseket szoktam bebiflázni, meg szövegeket, van hogy angol nyelvűeket is, mondjuk slágerszövegeket.Szerintem mindenfajta tanulás frissen tartja az agyat, csak rendszeresen kell művelni,és nem hagyni elgazosodni.
7. fcf0c655e6 (válaszként erre: 6. - 7130b15964)
2006. szept. 5. 16:35

Hat persze, hogy tanultam is, de nagyon sokat segitett a fejreallas is.Valahogy utana sokkal frissebbnek ereztem magam.

Kepzeld, meg arra is tudtam a valaszt, hogy mennyi 2x2...:)))))))))))))))))

BK.

2006. szept. 5. 10:37

Azért mielőtt valaki, aki eddig soha vagy közel száz éve állt fejre utoljára, az jobb, ha 30 másodperccel kezdi és fokozatosan növeli az időt, különben könnyen elájulhat. Igaz, akkor egy tapasztalattal bölcsebb lesz.:)


Kitty a vizsga előtt azért gondolom egy kicsit tanultál is, önmagában a fejenállással nem sokra mentél volna (hacsak nem aristaképzőbe jártál;)

2006. szept. 5. 04:48

...igen, allj fejre naponta ketszer 5 percre.Egy het utan nem fogod elhinni az eredmenyt. Ha noveled az agyad verellatasat,ezzel egyutt az oxigent is, csodakra leszel kepes. Nem viccelek.

Ps: Ha magas a vernyomasod, ne is probald!!

En, amikor a vizsgaimra mentem az egyetemen, elotte 10 percig alltam fejre, es tiszta kitunovel vegeztem. Amikor letettem az utolso vizsgat is, a prof megjegyezte az egesz osztaly elott, hogy ;" ha mindenki a feje tetejen kezdte volna a reggelt a vilagon, akkor most nem volna irastudatlan ember a vilagon " ...

2006. szept. 4. 22:57
Ez engem is nagyon érdekelne!Ha jól emlékszem,a lányok a fórumban szójalecitint ajánlottak!Állítólag ízesitett formában is lehet kapni,mint pl.mandula,kókusz..joghurtba keverve!Most nem jut más az eszembe,ígyhát nekem is kellene sürgősen a jó tanács!!
2006. szept. 4. 09:44

Különböző nyelvek használata is "tornaként" hat az agyra.


Ha a tanulási folyamatot akarod hatékonyabbá tenni azt pedig a koncentráció fokozásával teheted. Ez viszonylag egyszerű, csak egy dologgal foglalkozz egyszerre:) Ne legyen semmi bekapcsolva körülötted (tv, rádió, de akár mosógép se), ami működésével leköti a figyelmed egy részét. 30-40 perc után tarts szünetet, mert úgysem tudnál tovább odafigyelni.

2006. szept. 4. 09:18
Milyen agytornakat ismertek, amivel az agy mukodeset,gyorsasagat lehet javitani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook