Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen játékokat érdemes venni egy 10-12 hónapos babának? fórum

Milyen játékokat érdemes venni egy 10-12 hónapos babának? (tudásbázis kérdés)


14. vikasz
2008. dec. 1. 21:07
Újabb javaslatok? :)
13. _kleo_
2008. okt. 28. 20:12
Szerintem ebben a korban legjobb ajándék az, amit lehet tolni, vagy húzni és kerekeken gurul. A legegyszerűbb a műanyag bébitaxi, dömper, autó, de fajáték boltokban lehet kapni különböző jópofa tologatós, huzogatós játékokat. Nálunk a nagy kedvenc egy fakacsa, hosszú nyéllel, ami két keréken gurul, a kerekekre egy-egy gumitappancs van applikálva, és ahogy tolja a gyerkőc, csattog a talpával. Másik egy béka, amit húzni kell és a hasába van építve egy kereplő. A kacsa nagyon lightos hangú, a béka már hangosabb. Nekem mindkét fiam imádta ilyen idős korában. Az uncsitesójuk novemberben lesz 1 éves, neki is ilyen tologatós kacsát vettem szülinapjára. Még nem kapta meg, de biztos siker. 1 éves kora körül tanul járni a legtöbb gyerek, s az ilyen húzós-tolós játékok a gyakorlásra sarkallják őket.
12. Danica16 (válaszként erre: 11. - Vikasz)
2008. okt. 28. 17:34
A fiam imádta rágni őket. :))
11. vikasz
2008. okt. 27. 22:53
Fából készült játékokról mi a véleményetek?
10. vikasz
2008. okt. 26. 18:06

Köszönöm az eddigi válaszokat. Van jópár zenélő játékunk, azokkal ritkán akar játszani, vagy csak rövid ideig köti le a kislányomat. Formabedobó is van, abból egyelőre csak kipakol vissza még nem hajlandó:)) Mesekönyveket most inkább csak rágcsálja:))

Én is valami járássegítő-félére gondoltam. Láttam olyat, ami összecsukva játékautóként használható.

2008. okt. 26. 17:58
Az en fiam nagyon szerette azokat a jatekokat, amelyekben kul. formakat kellett bedobalni az azonos formaju lyukba, nemtom mi a neve...Szerette ilyen farudra felteszegetni a karikakat, egyik mindig kicsit nagyobb volt a masiknal, a vodroket, amiket toronynak lehetett felepiteni egymasbol, ill. a mesekonyv mindig slager:)
2008. okt. 26. 17:49

Az én fiam egy Fischer Price járássegítőt kapott ekkortájt. Hónapokig le sem szakadt róla:-) Ezzel tanult meg járni. Imádta, nem csak tolni tudta hanem belepakolni a játékait, csörgők vannak rajta, formakereső és képek állatokról.

A másik kedvence: műanyag flakonok:-) letekerte a kupakot, gurította és mindent püfölt vele. Persze ez nem ajándéknak való.

2008. okt. 26. 17:44
puzzlet vagy építőkockát
2008. okt. 26. 17:41
Lehet nagy műanyag dömper, abba szeretnek pakolni, lego mindenképp jó, azt nagyon szeretik, abból is a nagyobb fajta duplo. a zenélő játékok már nem igazán kötik le őket, de gyerekfüggő
2008. okt. 26. 17:28
Építőjátékot, pl. ilyen építőtornyokat amiket össze-vissza lehet variálni. A fiam imádja, a zenélő játékok csak időlegesen kötik le, nekem meg némelyik az idegeimen táncol. A kerekes játékokat is imádja mindenféle kisautó szóba jöhet.
2008. okt. 26. 17:21
Szerintem a korának megfelelő készségfejelsztő játékot. Én mindig is ennek voltam híve. Bár nekem nincs gyermekem, de van egy unokaöcsém, és ha bármilyen alaklom volt, míg pici volt, ilyesmiket vettem Neki. Leginkább műanyagot, mert azt lehet tisztítani.
2008. okt. 26. 17:20
Ami zenél legalábbis nálunk nagyon bejött....
2008. okt. 26. 17:20
Ti milyen játékokat tartotok hasznosnak, amit érdemes megvenni egy hamarosan 1 éves picinek.
2008. okt. 26. 17:19
Milyen játékokat érdemes venni egy 10-12 hónapos babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook