Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miert apad el a tej egyik naprol a masikra es hogyan allithatom vissza? fórum

Miert apad el a tej egyik naprol a masikra es hogyan allithatom vissza? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. dec. 17. 20:30

Sziasztok!Nekem egy 6 évesem van.2 évig cicizett.Nem volt gondom szerencsére,de egy régi könyvből olvastam,hogy 2-3 hétig kell szoptatás után fejni.Csináltam,és addigra beállt a mennyiség.Nem javasolták a teáztatást,mert az anyatejben minden(a szükséges folyadékmennyiség is)benne van,és így a serkentés a maga útján halad.Azt hallottam a rádióban,hogy ánizst pirítasz,ledarálod,és napi 1 teáskanálnyit megeszel az segít.Mikor elbizonytalanodtam,ezt tettem,és jó volt.Sok folyadék,szoptatós tea,madártej,nyugalom,és bízz a jó szerencsédben.Valahogy egy percre sem fordult meg a fejemben,hogy magától elapadhat a tejem.Az miattam apad el.Ha pedig megtörtént volna,hát valamiért úgy kellett történnie,és az idegeskedés az,ami biztos nem segít.Ügyesek legyetek,és magabiztosak!

Sok sikert!

31. erika85 (válaszként erre: 30. - Rekag)
2008. okt. 29. 20:31
Nagyra nojetek!
30. rekag (válaszként erre: 29. - Erika85)
2008. okt. 29. 20:18
3 hónapos lesz jövő héten.
2008. okt. 29. 20:12
7 hetes lesz csutortokon. es a te lanyod?
28. rekag (válaszként erre: 27. - Erika85)
2008. okt. 28. 22:43
Mennyi idős a kisfiad?
2008. okt. 28. 15:56
hat amennyire szereti a szopizast Mark, nem hinnem hogy valaha elfelejtene hogy kell kiszivni a mellbol a tejcsit. Amikor a mellem annyira ki volt repedve, hogy sirtam szoptatas kozben, akor kezdtem el neki a tejet lefejve adni oda, akortol kezdve tobbet is evett, igaz, ugy szopta ki a cumisuvegbol a tejet, hogy sokszor tobb mint egy oraig tartott az eves, igaz, vigyaztam is hogy jo minosegu, a mellbimbohoz nagyon hasonlo cumisuvegbol kapja meg. Ket hetig, amig a mellbimbom be nem gyogyult, addig csak cumisuvegbol evett, aztan amikor odaadtam neki ket het utan eloszor a mellem, annyira megorult (!), hogy rogton evett is 150 ml-t (akor volt 4 hetes) joizuen. Teat is cumisuvegbol kapja kezdetektol, szerencsemre nem szokott el tole. Baratnom gyereke sajnos mar nem tud mellbol enni, annyira elszokott...
26. rekag (válaszként erre: 25. - Erika85)
2008. okt. 28. 12:33

ez jó hír :)

és nem lesz cumizavaros attól, hogy a kifejt tejet cumisüvegből kapja meg. Flóra az volt sokszor ezért nem evett rendesen és most már következetesen nem adok neki cumisüvegből semmit. szépen szopizik azóta.

2008. okt. 28. 11:56
Nekem is helyre allt szerencsere, bar en "csak" napi 4 litert iszom, igyekszem nem idegeskedni, nem fogyozni es surun fejni. Ha hagyom hogy csak szopjon, akor elapadna, mert nagyon lusta kiszivni a mellbol az osszes tejet, igy nappal kifejem, cumisuvegbol oda adom, ejjel pedig hagyom szopni. Annyira lusta szopizni, hogy ma reggel 300 ml-t fejtem ki, aztan meg meg a mellre tettem a babot es (igaz nem sokat) meg szopott is valamennyit..
24. rekag
2008. okt. 27. 23:27

Mára már teljesen helyreállt a tejmennyiség.

A következőket szedem/iszom:


Laktoherb tea napi 1,5 lityó (6 filter)

More Milk kapszula napi 3x2 (aztán pár nap múlva 4x1)

napi 1,5 l almalé és/vagy ásványvíz

napi 3x5 golyó urtica urens majd másnap napi 3x5 golyó ricinus communis (mindegyikből ch5 hígítású, néhány nap múlva lecsökkentem 2x5 golyóra)

sok-sok túrókrém (mert állítólag ez is jó és mert finom :)

napi 1 doboz alkoholmentes sör (ez már annyira nem ízlik)


Nem olcsó ezt mind beszerezni, főleg a More Milk drága, de úgy tűnik 3-4 nap után visszaállították a tejmennyiséget, sőt még több lett.


Napi 3 szopi után fejtem is és eleinte 1-2 óránként szoptattam, minden nyikkanásra mellre tettem.

23. rekag (válaszként erre: 22. - Lakatosb)
2008. okt. 26. 19:07
köszi :) és melyik bogyót ajánlod? urticat már szedtem, csak egy ideig hatott.
22. lakatosb (válaszként erre: 13. - Rekag)
2008. okt. 26. 15:14
Ha megoldható az eljutás, tudok a 13. kerületben egy akupunktúrás orvost, nekem nagyon jót tett. Amúgy a homeós bogyó is nagyon-nagyon jó!
21. rekag
2008. okt. 26. 15:10
nem akarom elkiabálni de úgy tűnik rendeződött a dolog, már 2x evett 120-at, és rendesen 3 óránként hamizott, most meg éppen jóllakottan alszik :)
20. rekag (válaszként erre: 19. - Koppanya)
2008. okt. 26. 10:17
hát nem fáj, akkor valszeg nem ez a baj. na remélem ma már ok lesz minden. :))
19. koppanya (válaszként erre: 17. - Rekag)
2008. okt. 26. 10:10

Akkor is lusta?

Szerintem ha neked nem fáj amikor szopika akkor jól kapja be.

18. rekag (válaszként erre: 16. - Koppanya)
2008. okt. 26. 09:42
régebben sokat fejtem, mert korszülött volt és úgy vittem neki a kórházba a tejcsit, aztán amikor elkezdett szopizni már nem fejtem. Tegnap megpróbáltam és csak 40 ml-t tudtam fejni :(((
17. rekag (válaszként erre: 15. - Koppanya)
2008. okt. 26. 09:41
Szia! Én tukmálom rá, de ma kipróbálom hogy csak akkor kap, ha kéri. Már arra is gondoltam, hogy rosszul teszem mellre és nem tud hatékonyan cicizni, de hát ebben ki tud ugye segíteni. Úgyhogy próbálkozunk tovább.
16. koppanya (válaszként erre: 13. - Rekag)
2008. okt. 26. 09:40
ha nem kér akkor fejd le
15. koppanya (válaszként erre: 13. - Rekag)
2008. okt. 26. 09:39

REKAG!

Írod, hogy már óránként szopiztatod....a lánykád kéri vagy te tukmálod rá? Mert hogy lusta,- csak akkor tedd mellre, ha már nagyon éhes, nálunk bejött.

14. 223cf40dc0 (válaszként erre: 13. - Rekag)
2008. okt. 26. 01:36
érdemes fejni is amilyen sűrűn csak lehet, az is elősegíti a termelődését - sterilizált edényben le is lehet fagyasztani :)
13. rekag
2008. okt. 25. 23:15

Sziasztok!


Sajnos én is ezzel a problémával küzdök. Az a röhej, hogy 1 héttel ezelőttig rengeteg tejem volt. Aztán hirtelen elkezdett apadni, nem tudom, hogy miért. Mára lett drasztikus a helyzet. Ma már óránként szoptattam. Pár napja szedem a More Milk kapszulát, iszom a szopis teát, még alkoholmentes sört is vettem. Hétfőn megpróbálkozom a homeós bogyókkal is. Az a gáz, hogy a kislányom elég lusta szopi téren, és ha nem dől a szájába akkor lusta szopizni. :( Esetleg van még valami ötlet, hogy mit próbáljak meg? Nem szeretném tápszerezni.

2008. okt. 25. 21:49
Olyan is volt, hogy mikor kevés volt betegség miatt, 1 mellből etettem egymás után kétszer, utána a másikból is egymásután kétszer- ezt így csináltam 2 napig és szépen visszajött.
2008. okt. 25. 21:47
Ha volt tejed akkor azt vissza is lehet hozni ne ijedj meg! DE SEMMI KÉPP NE NYÚLJ TÁPSZERHEZ, MERT KÖNNYEN RÁSZOKNAK A PICUROK.Én a folyadék mellettem teszem le a voksot napi minimum 2 liter folyadék.Minél sűrűbben teszed mellre annál több tejcsid lesz. Én az első 3 hónapban másfél - 2 óránként szoptattam őket / 3 van /.
2008. okt. 25. 21:28
nagyon szepen koszonom a segitseget, remelem vissza all a tejcsi, eddig nagyon szepen fejlodott a baba, kar lenne ha ezutan tejport kellene adnom...
2008. okt. 25. 21:20

igyál sokat, csipkebogyo tea nekem nagyon bevált!

És a tojásos ételek! Tojásos nokedli!!

Én 16 ill 17 honapig szoptattam!! Ne diétázz!!

Ne idegeskedj! És sokszor tedd cicire!!!

8. Zih Ágnes (válaszként erre: 4. - MoncsiMama)
2008. okt. 25. 21:18
Szerencsére nekem sok tejem van ,de a köménymag azért jó mert segít a babának a hasfájás megszüntetésére a szelek távozásának az elősegítője/a mamáknál is/,csak óvatosan kell bánni vele mert túl sok használata a visszájára is fordulhat.
2008. okt. 25. 21:17

Az én kisfiam a három hónapos oltás után aluszékony lett, és mire rájöttem, hogy az addig jól szopó baba alig eszik, már alig volt tejem. Elkezdtem 2 óránként etetni, mindig egy mellből, hogy teljesen kiürüljön, és még fejtem is ,bár nem nagyon volt mit.(Az éjszakai szoptatások után is.) Fontos, hogy ha lehet, éjjel is szoptass. 3 nap alatt visszaállt a tejtermelés, hat hónapig csak anyatejet kapott, és utána is még sokáig szopott. A folyadékfogyasztás is nagyon fontos.

Sok sikert!

2008. okt. 25. 21:17

Én lázas voltam 2 napig, utána el is apadt a tejem. Hiába ittam "tejfakasztó" teát, szopogattam homeopátiás bogyókat, ittam alkoholmentes sört, nem jött vissza!

Sajnos...

2008. okt. 25. 21:16

Nekem akkor apadt el amikor átestem egy hányós betegségen, s nem nagyon maradt meg bennem semmi... Még a vizet is kihánytam :-( A kisbabám viszont remekül kitartott az ő imádott cicikéje mellett, mert nem fogadott el helyette semmit, még az előzőleg lefejt, fagyasztott anyatejet sem! Inkább elaludt éhesen, és éjjel többször ébredt, mint szokott. Valami biztos csurrant-cseppent neki, mert megnyugodott. Másnapra már lett egy kevés, harmadnap pedig visszatért a régi mennyiség. Persze ehhez az is kellett, hogy én is jobban lettem és ittam-ittam-ittam, hogy legalább a folyadékpótlás rendben legyen.

Kitartás, nem szabad feladni!!!

Ami még nekem segített a szoptatós teán kívül: a homeopátiás Urtica Urens.

4. MoncsiMama (válaszként erre: 3. - Zih Ágnes)
2008. okt. 25. 21:09

tényleg a rántott levesek is csodákra képesek.


Nekem ajánlották a köménymag levest is,de azt nem próbáltam.

2008. okt. 25. 21:08
A tej nagyon sok dolog miatt apadhat el. Lehet a stressz rossz táplálkozás és a gyermek nem elég mellre tétele miatt is és még lehet sok más oka .Minnél többször teszed cicire annál több tej termelődik.Az ételed pedig nagyon tápláló legyen.Tapasztalat a legjobb ha nem is legfinomabb a rántott leves vagy a krumlifőzi vagy egyéb tápláló kaja,ilyenkor nem szabad fogyókúrázni.Már ha szeretnéd hogy sok tejed legyen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook