Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vigyázat, átverés fórum

Vigyázat, átverés (beszélgetős fórum)

1 2 3
8. Hoxa
2006. szept. 3. 12:57
Nem tudom a jambáról van-e szó, de ezt kiírják, amint rákattintok, hogy " Iratkozz fel: 1 csengőhang ajándékba":

"Igen, szeretnék csengőhangokat és mindenféle különleges alkalmazást a mobilomra.
Jamba Beat Klub! Légy te is a klubtagunk! Mint minden más klub, a Jamba Beat Klub is egy hetente automatikusan megújuló szolgáltatás. Minden klubtagnak heti 3 kupon áll a rendelkezésére, melyekért 3 zenés letöltés jár. A klubtagsági díj mindössze heti 960 forintba kerül, melyet a belépést követően 2 db emelt díjas SMS fogadásával kell fizetni. A kuponjaidért kedvedre válogathatsz a mono, poli csengőhangok között, de akár valódi zenére vagy videócsengőhangra is beválthatod őket! A megrendeléskor illetve a letöltéskor a normál mobilszolgáltatói SMS/GPRS költségekkel kell számolnod. Ha le szeretnéd mondani a klubtagságot elég a stopbeat jelszót a 1787-re küldened. A rendelés, valamint a szolgáltatás részletes ismertetését a Jogi közlemény link alatt találod meg. Van még valami, ami nem világos? Reggel 9 és este 8 óra között elérsz bennünket a 06-1/777-4852-os telefonszámon, de akár írhatsz is nekünk az info@jamba.hu emailre."


Mielőtt bepöttyöz valamit az ember érdemes elolvasni, mi van mellé írva szerintem.
Itt írnak a lemondásról is, nem kell keresni. Egy stopbeat tartalmú sms-t kell elküldeni. Sok az ilyen jellegű oldal, szerintem a körültekintés ma már elengedhetetlen, ha bárhol is megadod a telefonszámod.

A jambára való regisztráláshoz nem is kell a fenti szöveg melletti pipát betenni, csak akkor, ha tényleg be akarsz lépni tagnak a klubba.
Szóval tényleg lehet utálni az ilyen cégeket, mert cselesek, az igaz, de a figyelmetlenség részben azok hibája is, akik mindent bepipálnak, megadnak olvasás nélkül. Csak úgy lehet továbblépni az oldalon, ha bejelölöd, hogy elolvastad.
2006. szept. 3. 12:43

Szar ügy, mert szerintem hiába tud róla Hoxa, nem veheti le ezt a hirdetést :/

Hátha olvassa mindenki ezt a fórumot, aki rendelne.

2006. szept. 3. 12:36
én egy féléve rendeltem egy csengőhangot de elfelejtettem hogy nincs a kártyámon egy fillér se,mert nem használtam azt a telót,aztán mikor feltöltöttem akkor jött vagy 5sms.Levette az egyenlegem mint a huzat és ráadásúl a számot se tudtam letölteni,tök mérges voltam.Azóta is jön néhanéha sms,de nem tudok vele mit kezdeni.
2006. szept. 3. 12:04

Hali!

Nos, Viki akkor én is megszívtam, nekem tegnap jött 2db sms... léci írd meg,hogy hol kell leíratkozni!!!


Azért ez pofátlanság, már annak sem örültem,hogy a csengőhangot 2 db sms áráért kaptam csak meg, most bombáznak a crdeitekkel, kapják be.

Ettől függetlenül megtévesztésért simán feljelenthetném őket, gondolkodom rajta...

4. 189e7a0266 (válaszként erre: 2. - Srrse)
2006. szept. 3. 11:59
Nem szívesen, mert reklám lenne, vagy esetleg még valaki feljelent negatív reklámért, vagy mittomén. j-betűvel kezdődik. Privátban elküldöm.
2006. szept. 3. 11:36
Nekem naponta jön valami push-üzenet, egyszer letöltöttem, és a csend hangja volt, azaz semmi. Azóta törlöm örökké, remélem, nem kell érte fizetnem majd...
2. srrse (válaszként erre: 1. - 189e7a0266)
2006. szept. 3. 11:35
leirhatnad az oldalt amelyrol letoltod ezeket
2006. szept. 3. 11:32

Tegnap dühösen jött át a szomszédunk, hogy hadd használhassa már az internetet, mert egyszer letöltött egy ingyenesnek hirdetett csengőhangot (amiért persze előtte regisztrálnia kellett), és azóta kétnaponta kap egy sms-t, melyben értesítik, hogy az új pontjai készen állnak, hogy új csengőhangokat töltsön le. Nem értette, hogy miről van szó, de nem érdekelte, mert azt hitte, hogy reklám.

Ez eddig még nem is lenne gond. A bibi ott kezdődik, hogy mikor kézhez kapta a telefonszámláját, közel 15 ezer forint volt rajta.

Kiderült, hogy a bizonyos oldal által önkényesen neki küldött sms-eket ki kellett fizetnie, persze emelt díjjal.

Megijedtem, mert én is kaptam már hasonló smseket, miután letöltöttem a hirdetett ingyenes csengőhangot. És sajnos megnézve a számlám, nekem is ugyanúgy levonták a nekem küldött sms árát.

Gyorsan felmentünk az oldalra, ahol közel negyed óra keresgélés után sikerült csak rálelnünk a leíratkozásra. Persze a leiratkozás is egy sms árába került, mert abban küldték el a lejelenkezési kódot.

Megkérdeztem a telefonszolgáltatót, aki azt mondta, hogy tegyük össze a kezünket, hogy csak ritkán kaptunk smst, mert van olyan, akinek naponta elküldik, persze ugyanúgy levonva érte a pénzt!

Szóval, csak óvatosan!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook