Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit keres egy dajka? fórum

Mennyit keres egy dajka? (tudásbázis kérdés)

2017. szept. 7. 21:39
Ahol lakom,kozceluakat is foglalkoztatnak dajkakent.Keves a ber,de protekcio kell oda is brkerulni sajnos ...
22. dike 9
2012. ápr. 1. 20:02
Én egy felsőfokú végzettségű dajka vagyok.de nehogy azt higgye valaki,hogy ezt értékelik.a bruttó bérem 35 év után 108000 ft,amiből a nettó 74000 .Tehát aki dajka akar lenni, az nagyon fontolja meg,mert sem anyagi sem erkölcsi megbecsülésre nem számithat,de annál több munkára.Ajánlanám figyelmébe a kormány tagoknak,hogy szét kellene választani a dajkai,a takaritói és az udvarosi munkakört.Aki úgy gondolja,hogy igazam van az irjon. Próbáljunk meg ezért harcolni.
2010. jún. 30. 20:47

Szívből örülök,hogy jó helyen vagy.Nagyon megérdem-

led.

2010. jún. 30. 18:39

Sziasztok.


Ez a kérdés tetszik:)

3éve dolgozom óviban.Mikor oda kerültem 85.000ft-ot kerestem.Ma már örülök ha a 69.000ft-ot megkapom.

Ez persze nem a főnök hibája.Hiszen szenzációsan jo a fönököm:)Ritka egy jo teremtés.És az új neve a DAjkának= Pedagógus Munkáját Segítő vagyis =PMS!

Én mindig is sokat voltam a gyerekekkel és a részemet is jol kitudtam venni, mind a nevelésben-oktatásban -és a játékban, helyet kaptam:)

1996ban vizsgáztam és sajnálom,hogy csak-még-3éve vagyok a gyerekekkel.

Mindenkinek csak ajánlani tudom.Mert az ember nem a pénzért csinálja,mert az nulla,hanem azért a szeretetért amit napi szinten kapunk:)

SZÉP NAPOT

2009. szept. 6. 17:52

Látom,elég régen írtak már ebbe a topikba,de hátha válaszol valaki...

Most én is dajkaként dolgozom,lassan 3 hete. Eleinte jól ment minden,tetszett is a munka.De Szeptember 1-től szinte másról sem szól a munkánk,csak a mosogatásról.Ráadásul most az új dajkák között ( 3-an vagyunk újak) megosztották a munkát és a konyhai feledatokat teljes egészében rám sózták ! Hozzáértőtől kérdezném,hogy ez így szabályos-e ? A törvény szerint a dajka teljes munkaidőben a pedagógiai munkát segítő közalkalmazott. Hát, az egész napos mosogatással nem tudom,hogyan segíthetem a pedagógiai munkát ?! A munkaköröm szerint dajka vagyok,nem konyhalány. Így nem sokat fogok tudni a gyerekekkel foglalkozni.

Ráadásul a szerződésemben nincs benne,hogy közalkalmazott lennék. Tartok attól,hogy van itt valahol valami turpisság.

18. cipa (válaszként erre: 15. - 372f7e7275)
2008. dec. 10. 23:28
Őszi és tavaszi szünet az óvodákban nincs. A téli szünet a karácsony és szilveszter közötti idő, amire a szabadságot félre kell tenni. Mindenkinek az életkora szerint jár a szabadság.
17. 372f7e7275 (válaszként erre: 16. - Teleki_2007)
2008. okt. 25. 12:58

ez így tényleg sok....a többség nagyobb,több dajkanénis ovi,és műszakváltasban úgy működik ahogy leirtam...

én nem úgy értettem hogy nincs munkájuk és hűde sok szabadság jár,de tény hogy ha évközben nehezebb is mivenni,ünnepekkor és nyáron azért kárpótlódik ez.dajkanéni gyerekeként nőttem fel,anya ha reggel kezdett vitt hajnalban magával bennünket,vagy iskola után oda mentünk,mert apukám 3műszakba dolizott másik városban.több óvodapedagógus és dajnanéni van a családunkban másrlszt nyitoto szemmel járok a városkámban is:)

2008. okt. 25. 12:23
A gyerekeim ovijában egy dajka van.9-17 óráig dolgozik.16 óráig van ovi és az az egy órahossza van neki a takarításra.9-re megy az oviba, elmegy a tízóraiért, kiosztja.Utánna összetakarítja az ebédlőt.Amíg a gyerekeknek csoport foglalkozás van, addig vagy a kissebbekkel van a másik óvónővel, vagy egyéb tenni valója akad.11 körül megterít az ebédhez és előkészíti az egyik csoportszobát a délutáni alváshoz.Ha a gyerekek kint játszanak akkor a maradék időben ő is kimegy hozzájuk.Plusz az ő feladata az esetleg bepisilt gyerkőcök átöltöztetése, az óvodai ágynemű mosása és hasonlók.Szóval nem egyszerű, ahhoz képest,hogy mennyi a fizetésük.Minimálbért kapnak és gyakorlatilag szabadságuk nem is nagyon marad mert a szüneteket is szabiként kell kivenniük.Amúgy ezt két dajkától tudom, az egyik tavaj ment nyugdíjba.A másik most is aktív.Mire felkelnek a gyerekek áthozza a tízórait és tízóraiztat az ovónővel.Majd öltözteti őket a hazamenetelhez és még a kinti játékhoz.Ha kint még játék van akkor felügyeli is őket.16-17 óráig pedig takarítja az óvoda helyiségeit.Ez amit én tudok tőlük....
15. 372f7e7275 (válaszként erre: 14. - Banyanyanya)
2008. okt. 25. 12:19
tudom,gyakorlatban nyár nagy részében otthon vannak.több szabadságot ki tudnak venni mint egy irodista...több városban több oviban így van,van ahol elmennek nyáron táppénzre,"felsőbb körök tudtával",mondjuk egy hétre ha kevés a szabi....nem töltik bent az egész őszi és téli,tavaszi nyári szünetet,irtam hogy járnak be takaritani pl és ilyesmi.....
14. Banyanyanya (válaszként erre: 11. - 372f7e7275)
2008. okt. 25. 12:15

A sok szabadságot elfelejtheted! Alapszabadság 20 nap, erre jön háromévenként 1-1 plusz.

A munkaidő napi nyolc óra. Ha az ovi 6-kor nyit, akkorra jön legalább egy dajka és ő délután kettőig dolgozik. Ha az ovi pl. 18-ig tart nyitva, akkor az a dajka, aki bezár 10-re jön.

A bér függ az iskolai végzettségtől, és a ledolgozott évek számától is, amit a közalkalmazotti jogviszonyba beleszámítanak, de tényleg nem sokkal több, mint a minimálbér.

2008. okt. 25. 11:39
Köszönöm mindenkinek!
2008. okt. 25. 11:34
munkaidő általában váltásban van mondjuk ovinyitástol ebédeltetés végét követő elpakolásig,másik "műszak" az reggel később megy nagyvonalakban 9+körül és zérésig van....nem emlékszem pontos óra/percre,de nagyvonalakban így van.valahol heti váltásban valahol egyik nap így másik nap úgy.....remélem érthető:))
11. 372f7e7275 (válaszként erre: 9. - 762fb1185b)
2008. okt. 25. 11:32

elsősorban szerintem hogy bejelentett munka,elég sok szabadsággal.A dajkák is bejárnak nyáron mondjuk takaritani nyitás előtt,de a szünetekben többnyire otthon vannak....

fix munkaidő van,nem túlóráztatnak,kivéve ha ünnepség van esetleg vagy szülői értekezlet ilyesmi,de ez azért nem túl sok idő és nem váratlan,előre lehet tudni.....

10. 372f7e7275 (válaszként erre: 7. - Szarvák Anikó)
2008. okt. 25. 11:30

és ne felejtsd el hogy takarít is,sok helyen az udvar rendbetétele is az ő dolguk,ha van karbantartó akkor is,ha nem is mind de segédkeznek benne.......

nem negativumként mondom anyukám sok évig dajka volt szerette és őt is szerették.

9. 762fb1185b (válaszként erre: 7. - Szarvák Anikó)
2008. okt. 25. 11:15
És milyen "előnyei" vannak a közalkalmazottaknak?
2008. okt. 25. 11:14
És mennyi most a minimálbér?
2008. okt. 25. 11:13

Az ovónéninek segítkezik,etetni,pakolni,a sétáltatásnál, az udvaron játszáskor felügyelni stb


Közalkalmazottként minimálbér.

6. SF
2008. okt. 25. 11:10
Nincs mit, nem vagyok dajka, csak hallottam.
2008. okt. 25. 11:08
Köszi
4. SF
2008. okt. 25. 11:05
Szerintem minimálbért keres. Az óvodapedagógus se keres sokkal többet.:-((
2008. okt. 25. 11:05
Nincs köztünk dajka?Pedig olyan sokan vagyunk...
2008. okt. 25. 11:00
Sziasztok!Dajka képzésre szeretnék menni a kérdésem az lenne,hogy mennyit keres egy dajka?Milyen a munka?Ha van valaki aki tud informálni,megköszönném!
2008. okt. 25. 10:59
Mennyit keres egy dajka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook