Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy megvizsgálására melyik vizsgálat biztosabb, ultrahang vagy vérvétel? fórum

Pajzsmirigy megvizsgálására melyik vizsgálat biztosabb, ultrahang vagy vérvétel? (tudásbázis kérdés)


27. vizike
2009. ápr. 2. 08:25
Mind a kettőt kérik, de az uh eredménnyel kell menni az endokrinológushoz vérvételre!
2009. jan. 2. 23:36
Mind a kettőt szokták kérni. Endokrinológiára ha mentek érdemes már nyaki UH és pajszmirigy funkciós eredmények birtokában menni.
25. Bogárka62 (válaszként erre: 24. - Tibi31)
2009. jan. 2. 23:25
Szia! Nem látszott és most sem látszik semmi a nyakamon! Bár van egy kis göböm jobb oldalon 16 mm-es "kerekded" igy van leírva a leletemen. Előszőr én is megijedtem,de megnyugtatott az orvos félévente kell mennem UH-ra és vérvételre! Ezért is írtam, hogy jobb ha elmész a vizsgálatra! Inkább az elején kell "elkapni", hogy nagyobb baj ne legyen! Persze ha egyáltalán van!! Üdv.
24. Tibi31 (válaszként erre: 22. - Bogárka62)
2009. jan. 2. 20:16
Boglárka és neked sem látszott semmi? már mint a nyakadon stb mert pl nekem van egy két és fél éves fiam és nem igazán szeretném ha akármi rossz történne velem mert már annyi rondaságot olvastam a pajszmirigytólmüködésről.Meg hát e agusztusba volt és már január van de hétfőn elmegyek most már.
23. Tibi31 (válaszként erre: 22. - Bogárka62)
2009. jan. 2. 20:13
KÖszike Boglárka:)
22. Bogárka62 (válaszként erre: 21. - Tibi31)
2009. jan. 2. 18:46

Én a helyedben elmennék UH-ra és egyből kiderül, hogy tényleg van-e pajzsmirigy betegséged vagy nincs. Én sem éreztem semmit csak a vérvételből derült ki. A szakorvos azt mondta, hogy még jókor derült ki mert, igaz szedek gyógyszert de csak egy félét és már csökkentették az adagot.

Az Uh nem fájdalmas pár perc alatt meg van és legalább megnyugszol, hogy minden rendben van!

Üdv.

21. Tibi31
2009. jan. 2. 16:11
Sziasztok még agusztusba voltam orvosnál csupán egy vérvételen és ezek után elküldtek egy teljes vérkép kivizsgálásra majd vissza vittem a körzetihez és azt mondta hogy bár ö nem látja hogy beteg lennék mivel nem fuladok és nem izzadok néha van szapora szivverés amikor futok vagy olyasmit csinálnlok de még is azt mondta hogy a leletek alapján ö pajzsmirigytulmüködésre gyanagszik bár még hozzáteszem nm fogytam nem hiztam és annyi mindent irtak már ebbe a forumba hogy még jobban félek elmenni arra az ultrahag vizsgálatra mert mi van ha mind annak ellenére hogy nincs panaszom az lenne PM tulmüködés. Mivel semmi nem látszik lekogom meg ilyen hogy fogyás vagy reggel felkelek és nincs fulladás hogy ez most tulajdonképpen szivre veszélyes?És ha nem látszik semmien göb? akkor á nem is idegesitem magam
2008. okt. 30. 15:57
Szerintem mindkettő nagyon fontos!!!! Nálam 1 éve vették észre, hogy gond van a pajzsmirigyemmel/évente legalább 1 szer megyek laborvizsgálatra ott derült ki/. Utána UH-ra küldtek van egy göböm jobb oldalt. Gyógyszert is kell szednem állandóan.
19. Danica16 (válaszként erre: 17. - 85ef3bb3d1)
2008. okt. 30. 13:57
Én úgy éreztem mindig mintha valami nagy gombóc lett volna a torkomban, és nem kapok tőle levegőt. Általában akkor voltak ilyen tüneteim, mikor valami a nyakamhoz ért, így nem tudok garbót sálat hordani, és egy jódarabig a hosszú hajam is gondot okozott.
2008. okt. 30. 13:44
A vérvétel az elsődleges szerintem, aztán az UH.
2008. okt. 28. 19:37

Sziasztok!

Én olyan tünetekkel mentem orvoshoz, hogy időnként nehezített a légzésem. Olyan mintha nem akarna átmenni a levegő a légcsövem egy részén. Igazából fulladok de nem az a zihálós fulladás hanem nagy sóhalytásszerű légvételeket kell vennem és akkor is úgy érzem, hogy nem megy elég levegő a tűdőmbe. Pajzsmirigy ambulanciára küldött! Nektek is vannak vagy voltak ilyen tüneteitek? Előre is köszi a választ! Viki

2008. okt. 27. 23:56

Mindenkeppen egy öszetett vizsgalat lenne jo.


Elöször ultrahang, ami nem olyan pontos.

Masodikkent vervetel, ami 90%-ban a valos lelet. Ha a panaszok nem mulnak, egy szövetminta meghozza az eredmenyt.

2008. okt. 27. 13:44
nekem mindkettot megcsinaltak- mert nem hittem csak a vervetelnek
14. NOA
2008. okt. 25. 12:07

A vérben a hormon mennyiségét nézik, UH.-val a pm. szerkezetét.


Ez az első lépés és ha valami rendellenességet találnak akkor lehet tovább lépni.

Nem tudom az első körben minek a biopszia?:))))))))))

2008. okt. 25. 09:42
Szerintem is mind a kettő fontos,nekem csinálták mind a kettőt,plussz még a pajzsmirigyből is vettek mintát!Úgyhogy inkább legyen egy összetett vizsálat,szerintem!
2008. okt. 25. 09:40
A vérvétel a túl- vagy alulműködésről, az uh a kóros szöveti elváltozásokról ad információt, ha jól tudom.
2008. okt. 25. 09:27
Szerintem mind a kettő nagyon fontos, mert más-más dologról ad képet. A vérvétel a hormonszinteket mutatja meg, az UH pedig a pajzsmirigy szerkezetét és nagyságát határozza meg. Én több, mint 10 éve rendszeresen járok a pajzsmirigyemmel különböző vizsgálatokra és ellenőrzésekre, és ez alapján tudom mondani, hogy mindkettő informatív. És nekem is csináltak szövettani és izotópos vizsgálatot is.
2008. okt. 25. 09:19
Szerintem az uh-ával alaposabban megtudják nézni.De mire szóbakerül az uh,adigra már ugyis túlvagy egy vérvételen.Nekem csináltak izotópos vizsgálatot is,azis alapos.
2008. okt. 25. 09:15
Szia! A vérvétel a hormonszint megállapításához kell, amiből kiderülhet, hogy alul- vagy túlműködésről van szó. Az UH és az izotópos vizsgálat egy pontosabb kép a pajzsmirigynek arról a részéről, ami "hibásan" működik. A biopszia is fontos, hiszen azzal a pajzsmirigy szöveti állományát lehet feltérképezni, azaz van hogy van-e degeneratív elváltozás. Nekem mindegyiket végigcsinálták. És még mást is. De először a vérvétellel kezdenek. Minden jót Neked! Üdv, Judit
2008. okt. 25. 09:15
Nekem mind a kettőt megcsinálták, plusz izotópos löttyöt is itattak(nyeléspróba). Nekem is kifelé nő a pajzsmirigy, de midkettőben van 1-1,5 cm- es göb, amivel nem csinálnak semmit, mivel a tsh OK.
2008. okt. 25. 09:13

Mindkettő szükséges.

Nekem pl. nem csináltak biopsziát, mert tele van a pajzsmirigyem göbökkel és az volt a főorvosasszony véleménye, nem böki meg, mert ha a göbök rosszindulatúak, az anélkül is kiderül. Ha viszont jóindulatúak és megböki, biztosan rosszá válnak. Jobb az ilyen hideg és meleg göböket nem bolygatni. Viszont rendszeres vizsgálatokra szükség van.

2008. okt. 25. 08:39

Szia!

Nekem mind a két vizsgálatot elvégezték!

2008. okt. 25. 08:38
Nekem mind a kettő volt, az ultrahang csak azért mert épp terhes voltam, így a másik vizsgálat amire küldeni akartak nem jöhetett szóba, az valami izotópos vizsgálat lett volna.
2008. okt. 25. 08:10
Ezek szükségesek,de a biopszia adhat biztos képet.Gyakorlatból tudom.:-(
2008. okt. 25. 08:05
szia, szerintem mind a 2 szukseges
2008. okt. 25. 07:32

Szia!!

Nekem már 14 évesen észrevették,hogy a pajzsmirigyem kifele nő.Műteni nem műtenek meg,mert nem veszélyes nem fulladok.Nekem még ultrahangal nem nézték meg,csak a sok vérvételre emlékszek.Utoljára terhességem alatt 2 évvel ezelőtt nézték meg.De minden rendben volt,de én úgy érzem,hogy nem jól működik,mívelhogy nem fogyok semmit,már évek óta.

2008. okt. 25. 06:59
Pajzsmirigy megvizsgálására melyik vizsgálat biztosabb, ultrahang vagy vérvétel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook