Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves kor után tej, vagy tápszer? fórum

1 éves kor után tej, vagy tápszer? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 3. 18:45
é n már tejet izsok
2011. jún. 3. 18:34
az én gyerekeim egy éves kor után azt ették amit mi, csak kevésbé füszeresen, és forralt közérti tejet
2009. máj. 15. 21:50
Az én lányom tej és tápszer keverékét kapja, vagy tejet kicsit feldúsítva tápszerrel. Nem érzékeny rá. 16 hónapos
2009. ápr. 25. 13:17
Tápszer.
2009. ápr. 24. 20:42

Sziasztok!

Hédikém holnap, azaz 25.-én lesz 1 éves. Van még tejem, de kezd apadni. A tápszert eddig nem fogadta el. Kérdésem az lenne, el fogja fogadni, ha nem lesz tejem? Illetve milyen tejet adjak neki? Hány %-at? Aki tud, segítsen. Előre is köszi.

2009. márc. 19. 13:45

Tápszer mert tele van vitaminokkal.

Én legalább is azt adtam.

18. mongi
2009. márc. 19. 13:36
Én tápszert adtam.
2009. márc. 19. 12:11
tej
2009. márc. 19. 11:41
Nekem mindkét fiam tápszeres volt, a nagyobbik 11 hónaposan már nem fogadta el, a pici egy éves elmúlott mikor már azt mondta elég a tápszerből. Nagyobbiknak joghurtot adtam és fokozatosan szoktattam rá a tejcire. Pici fiam most 22 hós és naponta megiszik legalább fél liter tejet. Van hogy napközben gondol egyet, és kér. A kakaót is nagyon szeretik, de nem mindennap isznak. Változó, reggeli mellé teát, tejet, vagy kakaót kapnak. Attól függ, mit esznek.
15. 9d68bc425f (válaszként erre: 13. - Nikolbaba78)
2009. febr. 28. 12:08

Szia!


Az én lányom se itta meg egyik tápszert sem, még hányni is képes volt tőlük, próbáltam tehéntejet cukorral, kakaónak, karamellnek és gríznek de öklendezés lett a vége. Nem allergiás a sajtot és tejfölt megeszi a főzelékbe. Most 11 hónapos és a milupa juniort egy hete megissza reggel és este. Már nagyon aggódtam a kevés kalcium miatt, a védőnő szerint nyugodtan adhatom neki, mert már egy hónapja nem szopik. Én eddig azt hittem semmit se fog meginni a teán kívül, nagyon örülök hogy ezt elfogadta. A gyümölcsleveket sajnos még most is kiköpi, de ha kanállal adom neki akkor elfogadja. Ja és nekünk csak az újszülött cumival issza a milupát amiből alig jön. A többivel nem kéri. Az étvágy amúgy nem rossz, mindenféle főzeléket megeszik, az összes bébiételt is, kivéve a tejpépeket és babajoghourtot. Remélem te is megtalálod amit elfogad.

2009. febr. 18. 18:51
Sziasztok. Mint gyakorlott anyuka egy éves kor után már főtt ételt adtam a gyerekeimnek. Tejet ittak, tápszert soha nem ettek.
2009. febr. 4. 14:13

sziasztok,

az én gyerköcöm most 16 hónapos de 1 éves kora óta nem issza meg a tápszert vettem neki babatejet az sem kellett aztán próbákoztam sima tejjel kicsit vizezve de ez semmit nem iszik meg ami fehér hihetetlen. Csak tea és gyümölcslé amit megiszik. Próbálkoztam már kakaóval, tejkaramellával, szójatejjel,vaníliás tejjel de semmi.

Van valakinek valamilyen ötlete hogy lehetne rávenni a tejre?

2008. okt. 25. 12:25
A növényi tejben megfelelő a tápanyagok aránya egy 1 évesnek?
11. health
2008. okt. 25. 07:01

Kedves Viki!


Kicsit fáradt voltam mikor írtam, így kihagytam, amit még akartam. Annak, hogy mit lehetne még a tej helyett fogyasztanod az interneten is utánatudsz nézni. Vannak web-áruházak is, ott utána tudsz nézni, hogy mi is az a választék, amiből lehet válogatni. Tejallergiások fórimain meg rengeteg remek ötletet össze lehet szedni, hogy ki mit hogy oldott meg a tej és tejtermékek helyettesítésére.


Az előző válaszom nagyobbik fele természetesen a későbbiekre szólt.

10. vviki2
2008. okt. 24. 19:58
Köszi :-))
9. health (válaszként erre: 6. - Vviki2)
2008. okt. 24. 19:07
Bioboltokban is találsz rizstejet, kókusztejet, és még egyebeket is. Ha ennyire érzékeny a babád, hogy az általad elfogyasztott tejfehérje is kiüti, akkor a babatejek (ami álnéven a hármas tápszer)semmiféleképpen nem jók neki, mert ugyanúgy tejfehérje van benne, mint a tehéntejben, csak kicsit kevesebb. Minőségileg viszont ugyanaz a fehérje, amire ugyanúgy reagálna a babád.
8. efa181b264 (válaszként erre: 6. - Vviki2)
2008. okt. 24. 16:02

Rizstej.

Azt kapsz tescoban, interspárban,elég jó az íze.

Ha szójatejet iszol és mondjuk nem minden nap hanem mértékkel azzal sem ártasz.

Én 6 litert veszek egy hónapban és azt úgy osztom be, hogy mindenkinek jó legyen.

Van több ízű is és nagyon fincsi

7. judit0625 (válaszként erre: 1. - Pancsosz)
2008. okt. 24. 14:53
Ha hasmenése van tőle, akkor csak babatejet adj neki!!!! Majd később megpróbálhatjátok, a barátnőm is igy járt a fiával. Majdnem 2 éves volt, amikor végülis áttértek a tejre. Akkor már nem lett tőle baja.
6. vviki2 (válaszként erre: 5. - Efa181b264)
2008. okt. 24. 14:48

És az milyen? Hol lehet beszerezni?

Én csak szójatejet ismerek, de ez az allergizáló hatása miatt szóba sem jöhet.

(Én magamnak szeretném, mert szoptatás alatt nem ihatok sima tejcit, sőt még tejterméket sem fogyaszthatok, mert kiüti a kisbabámat.)

2008. okt. 24. 14:05
Növényi tejet adjál, azzal biztos nem ártasz.
2008. okt. 24. 14:03
Próbáltam már mást is,de nem váltak be. A védőnő azt tanácsolta,hogy 3 éves koráig babatejet adjak,mert a mai tejek már nem igazi tejek.
3. pancsosz (válaszként erre: 2. - Ymanie)
2008. okt. 24. 14:00
Mizo.
2008. okt. 24. 13:34
milyen tejet adsz neki?
2008. okt. 24. 13:33
Mit adjak a 15 hónapos kislányomnak,ha hasmenése van a tejtől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook