Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Őszi méregtelenítés léböjttel fórum

Őszi méregtelenítés léböjttel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. okt. 31. 21:36

Én november 2-án kezdem az őszi léböjtömet.

Eddig csak terveztem "valamikor", de mostanra megérett.

Már olvasgatok rá, készülök lelkiekben-testiekben.

Buchinger féle léböjt lesz, a teákon, vízen kívül frissen préselt zöldséglé és gyümölcslé, és zöldségleves só nélküli leve.

A hossza három hét lesz.

Nem pusztán a testemet, hanem a lelkemet és a szellememet is tervezem "méregteleníteni".

2011. okt. 24. 04:21
ez egy természetgyógyász receptjw, ami zöldségwekből és zöldséglevekből áll
49. ericika2 (válaszként erre: 48. - Varbóc)
2011. okt. 23. 22:07

Miért drága és melyik fajta méregtelenítést csinálod?

Ás ilyen hosszan, ha már szeptemberben elkezdted?

2011. okt. 22. 04:09
szépen haladok, de kicsit drága ez a művelet....
2011. okt. 10. 20:57

sziasztok,



Elajándékoznám: colon controlo zöldvér program (por)/így rá lehet keresni a neten/. Még majdnem tele van. Moszkva vagy Blaha környékén átvehető.

2011. szept. 6. 18:43

Sok sikert!

Én majd csak októberben egy hetet.

Te mennyit csinálsz?

2011. szept. 6. 05:21
Én ma elkezdem...
2011. aug. 22. 05:14
Van, aki újra elkezdené az őszi léböjt kúrát?
2010. nov. 15. 19:49

Sziasztok,

mától elkezdtem egy kéthetes léböjtöt. Van aki most csinálja éppen?

2009. febr. 23. 03:54
most egy jó recept is elkelne
41. b4a3a4979d (válaszként erre: 39. - Ndia)
2008. dec. 10. 06:50

Jó reggelt, Ndia,

én az utolsó 10 kilótól augusztus 20-tól "szabadultam meg", az volt a nagy nap az új életkezdéshez. Bevezetésként egy fehérjeturmixdiétát csináltam, először mind a három étkezést helyetesítettem, aztán csak a vacsorát, mellette persze sok-sok zöldség, stb...

Az energiám, életerőm meghatványozódott, időnkénti depresszióm eltűnt - ez most olyan reklámízűen hangzott.

Ha így maradok, sem rossz, de persze azért az álomsúlyig van még 8 kiló, amit tavaszig tervezek leadni, a tényleg böjtös időszakban.

170 cm, júliusban 85 kg, most 72 kg.

Én egy dologban nem voltam biztos, ami a böjtöt illeti, vagyis most sem vagyok biztos.

Ugye a több napos, hetes böjtnél hashajtással, beöntéssel indítok az első nap reggelén, az egy naposnál nem tudtam, hogy az ideális. Kipróbáltam így is, úgy is.

Az egy naposnál, ha délig szaladgálsz a legkisebb helyre, igazándiból az emésztőrendszernek nincs ideje igazán megnyugodni.

Mostanság úgy csinálom, hogy az előző este iszom egy pohár savanyúkáposztalevet, az reggel nagyjából teljesen kipucol, mellékhatások nélkül, és nekem személy szerint ízlik is, reggel egy benötés - patikában vettem egy vízzel megtöltendő plasztik tubusszerűséghet, úgy néz ki, mint egy nagyobb irrigátor - két perc alatt kész a procedúra. Így jobban érzem magam, hogy nagyjából a bélrendszer üres.

2008. dec. 10. 05:12
minden kezdet nehéz, de ez nagyon !
39. Ndia (válaszként erre: 38. - B4a3a4979d)
2008. dec. 9. 21:19
Szia ! Én csak kb 6 kg tól szeretnék megszabadulni, de attól tartósan. És az se érdekel, ha ez 1 év alatt sikerül, sőt az a legjobb. És ha lehet ne a mellemről menjen. Na hát ez már nem lesz egyszerű mutatvány.... Tornázom is rendszeresen, heti 2 x minimum. De végül is a célom nem a fogyókúra, hanem a jobb és egészségesebb közérzet. Gratulálok a fogyáshoz, és jó bulizást a hétvégére !
38. b4a3a4979d (válaszként erre: 37. - Ndia)
2008. dec. 9. 14:04

Kedves Ndia,

Én is általában szerdára szoktam tenni. Hétfő még a hétvégi maradéké, amit vétek lenne eldobni. (Én gesztenyés roládot csináltam a hét végén.)És még van idő a következő hétvégéig is a visszaállásra.

A mostani hét egy kicsit nehéz lesz, ma este lesz annak az osztálynak a karácsonyi ünnepsége, ahol dolgozom, pénteken este az egész cég karácsonyi ünnepsége, szombaton pedig a párom karácsonyi ünnepsége, ahová szintén hivatalos vagyok.(És bele kell passzolnom az újonnan vásárolt nadrágba, tehát a csütörtök biztos, hogy böjt lesz.)

Szombaton olyan emberekkel találkozom, akik 15 kg-mal többnek ismernek, szeretném, ha a "fellépés" igazán sikerülne. Egy kis extra ajándék a lelkemnek.

Jó kezdést holnap, írd meg, hogy sikerült.

37. Ndia (válaszként erre: 36. - B4a3a4979d)
2008. dec. 9. 13:29
Ma akartam elkezdeni, de túl jól sikerült a máglyarakás, és a babgulyás...szóval a köles +zöldség nap holnap indul. minden kezdet nehéz...
36. b4a3a4979d (válaszként erre: 35. - Ndia)
2008. dec. 9. 07:29

Szia Ndia,

ahogy a nagykönyvben meg van írva. Sok sikert. Eddig már másfél hónapja nekem is sikerült majdnem minden héten megtartani a böjtnapot, és egyre könnyebben megy a lemondás, az elkezdés. Utána olyan könnyűnek érzi az ember magát.

A hosszabbat majd február környékén tervezem megint.

Írd meg, hogy ment.

35. Ndia (válaszként erre: 34. - B4a3a4979d)
2008. dec. 8. 14:38
Sziasztok ! Én hetente egyszer szeretnék léböjtnapot tartani. Ahogy olvasom itt, nagyjából megvan az elképzelésem, légyszi írd meg jó e? Szóval elkezdeném egyik nap csak zöldség, gyümölcs, és köles. Aztán a böjtnap tea, zöldséglé, víz ,5lityi. Aztán másnap kefír reggelire, gyümölcs , zöldség, köles, megint kefír, vacsira már egy kis sajt, pirítóssal. Jó ?
34. b4a3a4979d (válaszként erre: 33. - Varbóc)
2008. nov. 25. 08:33

Mégis elkezded? Sok sikert.

Én majd valamikor februárban csinálok egy hosszabbat, de legalább egy heteset, akkor az már tavaszi méregtelenítés lesz. Azt hiszem, a karácsonyi időszakot is jó lesz kipihenni majd vele.

Most hetente csinálok egy-két böjtnapot, az e heti éppen ma és holnap van.

Hogy-hogy te mindig éjnek évadján írsz?

2008. nov. 25. 04:13
Hát nehéz elkezdeni !
2008. nov. 14. 03:45
Köszi az őszinteséget !
2008. nov. 3. 09:29

Egyelőre ennyi a böjtből, ma megtörtem. Nagyon finom volt az alma, minden cseppjét kiélveztem.

Remélem, egy kilónál több nem jön vissza.

2008. nov. 2. 10:36
A fehérjeturmixszal, amit a léböjt után folytatam tovább ment a fogyás, a 10 nap alatt 4 kg ment le összesen ma reggelre.
29. ericika2 (válaszként erre: 28. - Varbóc)
2008. nov. 2. 10:35
Az első böjtös hashajtós nap második felére nekem mindig elmúlt az éhségérzet is, és az esetleges fejfájás is. Szaladgálni félóránként kellett, mert minimum 5 lityit megittam.
2008. nov. 2. 05:34
Az e3lőkészítés során tapasztaltátok-e, hogy az éhségérzet szinte elviselhetetlen lesz és a vizfogyasztás következményeként az üritési inger is ?
27. ericika2 (válaszként erre: 24. - Lexi018)
2008. okt. 31. 20:10

Kedves Lexi, már egy-két nap is nagyon jó, ami a méregtelenítést illeti. De az eleje nehéz, amíg az éhségérzet tart. Próbáld ki először egy nappal.

Ha mondjuk egy hetet tervezel, egy-két nap átállás legalább, a böjt hashajtással indul, hogy az éhségérzet hamarabb elmúljon, aztán már csak ki kell tartani, ameddig gondolod. Aztán nagyon fontos, hogy lassan állj vissza, nehogy a kilók visszamásszanak gyorsan.

Sok sikert.

26. ericika2 (válaszként erre: 25. - 9d7066c771)
2008. okt. 31. 19:58

Az egy hét alatt 3 kg ment le, a visszaállást fehérjeturmixdiétával tervezem, nehogy a jojó jöjjön.

Elkezdeni nekem is mindig nehéz.

A léböjt inkább méregtelenítés, mint fogyás. Ha nem vigyáz valaki a visszaállásnaál, bizony, ahogy írod kamatostól jön minden vissza. (Tapasztalatból tudom.)

2008. okt. 31. 18:50
Biztos eredménye is van Ericika, ha ijen sokáig be tudtad tartani.Az elszántságom megvan nekem is, de eddig még mindig visszajött minden áfástól.
24. lexi018 (válaszként erre: 23. - B4a3a4979d)
2008. okt. 31. 11:30

szia!

Eléggé elhatározott vagyok.Nem tudom,hogy az eőző bejegyzsé nekem szólt-e,na mindegy,de én szeretnék beszállni.Hogyan kezdjem?sosem csináltam ilyet,először cska egy hetet csináljam?vagy mehet kettő is?szóval,ha jól értem...ugy kezdjem,hogy,pár napig csak gyümölcsöt és zöldségeket eszek,aztán mehet az,hogy csak iszok,annyi ideig,ameddig szeretnék "böjtölni"?remélem jól értelmezem....?!

2008. okt. 30. 10:24

Kedves Katalin,

olvasd el a 4.sz hozzászólásomat, abban eléggé részletesen le van írva.

Én a mostani egy hetem alatt arra jöttem rá, hogy a gyümölcslé eléggé felviszi az inzulin-szintet, és éhes leszel, ezentúl, ha böjtölök, csk vízzel, teával, vagy zöldséglével fogok, és egy multivitamint szedek hozzá, nehogy vitaminhiány legyen.

Nincs recept. Te határozod meg.

Röviden. Egy-két átvezető nap, zöldséggel, gyümölccsel, utána annyi nap, amennyit akarsz böjtölni, legalább 4 liter folyadékot, benne 2-3 dl frissen préselt, vagy bio-levet kell naponta fogyasztani, amikor vége, legalább fele annyi napot kell az evés újra felépítésére fordítani, amennyit böjtöltél, nehogy a jojo működésbe lépjen.

Írjál, ha elhatároztad, hogy csinálod, amit tudok, segítek tanácsaimmal. Én eddig egyszer két hetet, és négyszer egy hetet böjtöltem. (Ez a nem-evős napok számát jelenti.)

2008. okt. 30. 09:21
légyszi valaki irja meg nekem is a léböjt kura receptjét minden napra.nagyon köszönöm ha segitetek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook