Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Őszi méregtelenítés léböjttel fórum

Őszi méregtelenítés léböjttel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. nov. 9. 13:58
gen, de az első két nap nehezen telt el....
80. ericika2 (válaszként erre: 78. - Varbóc)
2016. nov. 9. 08:45
Elkezdted?
2016. nov. 9. 08:44
2016. nov. 5. 09:47
a jövő héten elkezdem....
2016. okt. 26. 05:16
Ismerem a gránátalmát, literes kicsomagolásban is drága: 3800.-Ft, a patikákban is.
76. ericika2 (válaszként erre: 75. - Varbóc)
2016. okt. 24. 19:16

Frissen préselni elég macerás, meg drága.

Én azon a véleményen vagyok, hogy a mi szervezetünk a mi környékünkön található növényekkel, terményekkel él együtt a legnagyobb békében.

A gránátalma nem ezek közé tartozik :)


Most utánaolvastam, amúgy nagyon jó, böjtben szerintem, úgy mint mást, vízzel hígítva lehet inni.


"A gránátalma C-vitamint, flavonoidokat, gyümölcscukrot és polifenolokat tartalmaz. A gyümölcsben található vitaminoknak, ásványi anyagoknak és antioxidánsoknak rengeteg élettani hatása van. A kutatások pedig még napjainkban is egyre több és több egészségügyi előnyét fedezik fel. Érdemes frissen fogyasztani vagy pasztőrözött formában, viszont a koncentrátumokat cukorral dúsítják. Előfordulhat, hogy a gránátalma allergiás reakciót vált ki egyeseknél, ezért érdemes először egy keveset fogyasztani belőle, hogy meggyőződjünk róla, nem vagyunk rá érzékenyek.

A gránátalma kiváló fogyasztószer

A gránátalma csökkenti az elmeszesedett artériák falának vastagságát és a vérben található káros koleszterin szintjét, így a kóros elhízás egészségügyi következményeitől óvhat meg bennünket. Emellett magjának alacsony kalória- és magas rosttartalma fokozza az anyagcserét, jótékony hatással van az emésztésre, és testünk zsírégető folyamatait is beindítja.

Daganatok megelőzésében is segíthet

Él egy feltételezés, mely szerint a gránátalma olyan antioxidánsokat tartalmaz, melyek a szabad gyökök elpusztításában segédkeznek. Továbbá képes meggátolni a daganatos betegségekre oly jellemző sejtelhalást, sejtfertőzést is.

Szív- és érrendszer-védelmező

Az artériák falát rugalmassá teszi, és a koleszterinszint egyensúlyának megtartásában is segédkezik.

A gyomor nyugtatója

Gomba és baktériumölő tulajdonságainak köszönhetően elősegíti az emésztést és az egészséges bélműködést.

Egy újabb kutatás szerint a gránátalmalé a prosztatarák növekedését is lassítja. A gyümölcs leve javítja a vérkeringést, így a nemi szervek vérellátását is segíti, ezáltal akár potencianövelő hatása is lehet."

2016. okt. 24. 06:11

Jó reggelt !

Egy kérdés: mi a vélemény a tudatos, napi 2 dl gránátalmalé fogyasztásával kapcsolatban?

Ugyanis már kapható, sokan esküsznek rá, de arról nem hallottam, hogy léböjtben alkalmazták volna.

74. f69d833ffc (válaszként erre: 70. - Ericika2)
2016. okt. 22. 15:32
Köszönöm a választ. Ismerem az elméletet és a gyakorlatot is. Mint írtam, én is csináltam régen. De az utolsó már szenvedés volt. Egy hetesre terveztem, de nem sikerült, és a majdnem hét napos leböjt alatt szinte semmi súlyt nem vesztettem, viszont vacakul éreztem magam. Az lehetett az ok, amit írtál, nem voltam elég összeszedett. Azóta nem próbáltam, csak néha egy-egy naposat, de az sem ment. :(
73. ericika2 (válaszként erre: 66. - Varbóc)
2016. okt. 22. 08:31

A böjtöt szokták kés nélküli operációnak is nevezni.

Eredete elég régre nyúlik vissza, számos vallásban megtalálható, a mai kor emberének feltétlenül szüksége lenne rá, mivel ennyi ipari hulladék élelmiszert régen sem erőltettek rá senkire .

"a böjt nem mindenkinek útja, nem ÚT-ja bárkinek!

A böjt egy lehetőség, hogy megtapasztaljuk testünk eredeti képességét, teljesítményét! Bizonyságot szerezzünk a Lélek erejéről.

A böjt komoly szakrális gyakorlat."

Czeke


Még csak annyit: a smoothie-ivás nem egyenlő a böjttel.

Abszolút nem lehetnek szilárd részek abban, amit az ember magához vesz.


[link]

2016. okt. 22. 08:18

Jó reggelt !

Megtaláltam a léböjttel kapcsolatos anyagot. Köszönöm !

71. ericika2 (válaszként erre: 70. - Ericika2)
2016. okt. 22. 07:55

"Számomra nemcsak méregtelenítés a böjt, hanem a lélek is töltekezik vele. Hiányzott az összeszedettség belőlem. "

Úgy értettem, hogy az utóbbi években hiányzott, amikor nem csináltam - és valószínűleg ezért is nem böjtöltem.

70. ericika2 (válaszként erre: 67. - F69d833ffc)
2016. okt. 22. 07:53

Az elméletet biztosan megtaláltad "eterodosso" naplójában.


Sajnos, évek óta én is kihagytam :(


Számomra nemcsak méregtelenítés a böjt, hanem a lélek is töltekezik vele. Hiányzott az összeszedettség belőlem.


Amit én személyesen átéltem, fantasztikus "high" érzés, tele vagy energiával.

A leghosszabb két hetes volt, ott lement 8 kg, tartottam is sokáig - de persze, hogy visszajön, ha nem változtatod az étkeidet.

Meg az életedet. Életed rendjét.

A vonások kisimulnak, térdem nem fájt annyira...

Amivel risztgatnak sokszor, a jojó-hatás, ha valaki egy kicsit is figyel, és nem ajtóstól rohan a házba böjt után, nincsen.


Számomra a böjt egy rendrakás.

Rendrakás belül és kívül. A testemben, lelkemben és a környezetemben is.

És a három vonzza egymást, segíti egymást.


Még egy - valahogy az égiek beleszólnak abba, hogy mikor indítsd, mikor van rá szükséged.

Kell a belső késztetés és az akarat, meg figyelni az érzéseidet is.


Szóval nagyon jó dolog, jövő héten indítok majd megint én is.

69. eterodosso (válaszként erre: 66. - Varbóc)
2016. okt. 21. 23:53
Nézz be a naplómba. :)
2016. okt. 21. 18:05
*léböjtöt
67. f69d833ffc (válaszként erre: 64. - Ericika2)
2016. okt. 21. 18:04

Szia! Most találtam a fórumodat. Megírnád, hogy hosszú távon milyen eredménye van a böjtjeidnek? Sikerült megtartani az alacsonyabb súlyt, vagy visszaszedted, amit leadtál? És az egészségedben érzel pozitív hatást?

Én sok-sok évvel ezelőtt csináltam utoljára leböjtöt, akkoriban többször is.

2016. okt. 21. 03:46

Jó reggelt !

Nagyon időszerű lenne ennek a fórumnak az újra indítása. sokan nem ismerik az igazán hatékony módszereket, pedig a léböjt kúra már az ókori népeknél - egyiptomi, görög, római, zsidó stb - kultúrákban is megszokott és ismert volt. Jó lenne egy-két receptet is az érdeklődés felkeltése miatt is - közreadni.

Gondolkodjunk el ezen!

Mindenkének szép napot !

2016. okt. 20. 20:33
Akkor hangolódjunk. :)
64. ericika2 (válaszként erre: 63. - Varbóc)
2016. okt. 20. 09:43
Te is mindig benne voltál :)
2016. okt. 19. 03:52
jó ötlet
2016. okt. 18. 21:45

Most is motoszkál bennem a vágy - a késztetés megvan, de még nem eléggé.


Böjtöl valaki?

2016. okt. 18. 20:42
?
2016. jan. 27. 08:07
nincs forgalom
2014. nov. 14. 06:02
Újra kell kezdeni ezt a fórumot, mert most még nagyobb szükség van rá, mint évekkel ezelőtt
2014. nov. 1. 08:42
És méregtelenítés, léböjt nélkül?
2014. okt. 31. 20:11

Hat éve indítottam a fórumot- most megint előjött a belső késztetés rá.

A hétvége az átgondolásé, terv készítésé.

Van-e valaki még itt a környéken, akit érdekel ez?

2013. okt. 23. 04:14
kiment a divatból ez a fórum, pedig nagyon hasznos dolgokat lehetett megtudni... Kezdjük újra !
55. hiszti1031 (válaszként erre: 54. - Netty80)
2012. nov. 5. 20:19

Szupeer! Csináljuk együtt? :) Én is ma kezdtem, de még csak a könnyítő napoknál tartok, a zülinapi torta után nem kezdhetek egyből vízzel :) Én úgy tervezem hogy hétfő kedd szerda könnyítő napok, egyre kevesebb szilárd, sok zöld, aztán min. 3 nap víz/zöldséglé/teák (azért írom hogy minimum mert lehet még azt se bírom ki :D, de ha jól megy akkor lehetne 4-5 nap is majd meglátom) aztán visszavezető napok szintén 3 nap szép lassan...ezzel az egésszel pedig egy életmódváltás, aminek alapja a 5ször keveset (nekem bevált) cél pedig a minusz 8 kiló, most jól megszedtem magam. :/

Szóval írj te is hogy miket eszel, hogy megy, jó? :) ^^

54. Netty80 (válaszként erre: 53. - Hiszti1031)
2012. nov. 5. 12:20

:D hat én!!!:)))

Épp ma kezdtem:))

Csak egy evet kestem:D

2012. nov. 5. 09:24

Sziasztok!

Kerestem valami fórumot őszi méregtelenítéshez, együtt könnyebb alapon, de látom már egy éve nem járt itt senki :( Van még elveszett vállalkozó, aki esetleg olvassa ezt? :D

2011. nov. 23. 03:07
még tart
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook