Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Őszi méregtelenítés léböjttel

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4

92. varbóc2018-04-13 08:07
Ezt a fórumot érdemes lenne újra nyitni és feléleszteni. sok időskorú rászorulna egy - két jó tanácsra !

91. varbóc2016-12-27 06:17
Elolvastam, érdekes...

90. Ubuntu2016-12-26 09:56
Sziasztok! Nyitottam egy új fórumot, konkrétan az átmeneti vagy szakaszos böjtölésről. Aki ezeknek a módszereknek valamelyikét követi, jöjjön, osszuk meg a tapasztalatokat!

89. varbóc2016-12-07 09:01
Hol van ilyen leárazás?

88. Mit-nekem-a-tenger!2016-11-25 12:32
Egyszerubb, ha veszel mondjuk hetente 1-2x.
Most gyakran le van arazva, darabja 2-300,-Ft korul van.
(válasz varbóc 77. hozzászólására)

87. ericika22016-11-25 12:19
Igen így - elvileg teljes életmód is lehet.
Tehát örökké.
Nem olyan egyszerű - én küzdök vele, mert az első nap ugye a legrosszabb a böjtben, és itt mindig első nap van.

[link]

86. Csurmi2016-11-22 15:23
Ezt most úgy kell érteni, hogy 36 óra léböjt, aztán egy nap ugye az étkezés kb (reggeli, ebéd , vacsora). Utána ismét 36 óra léböjt, és ismét egy nap étkezés?
És ezt meddig? Hány napig lehet csinálni?
Érdekel, én is szoktam böjtölni.
(válasz ericika2 85. hozzászólására)

85. ericika22016-11-15 20:16
Én most ebbe kezdtem bele - de ezt hosszabb távra tervezem, nemcsak egy-két hétre:

Váltott napi böjt (ADF, az angol alternate day fastingból) - avagy szakaszos böjt
Böjt időtartama: 36 órás böjtöt váltogatunk 12 órás evési fázissal
A 36 óra azért jó intervallum, mert a kutatások szerint ez az az időhatár, amíg semmiképpen nem áll be a szervezetben leépülés, viszont a böjt jótékony hatásai a lehető legjobban érvényesülnek. A harminchat óra nem evés új fényben tünteti föl az étkezést és az ételeket.

A rossz, hogy mindig újra kell a böjt első napját csinálni.

Én most fogyni akarok, félek böjtölni a jojó miatt.

84. varbóc2016-11-11 04:42
Még kitartok, de hogy meddig, azt nem tudom...

83. ericika22016-11-10 19:58
Hány naposra tervezed?

82. ericika22016-11-10 19:58
Szurkolok
(válasz varbóc 81. hozzászólására)

81. varbóc2016-11-09 13:58
gen, de az első két nap nehezen telt el....

80. ericika22016-11-09 08:45
Elkezdted?
(válasz varbóc 78. hozzászólására)

79. ericika22016-11-09 08:44
[link]

78. varbóc2016-11-05 09:47
a jövő héten elkezdem....

77. varbóc2016-10-26 05:16
Ismerem a gránátalmát, literes kicsomagolásban is drága: 3800.-Ft, a patikákban is.

76. ericika22016-10-24 19:16
Frissen préselni elég macerás, meg drága.
Én azon a véleményen vagyok, hogy a mi szervezetünk a mi környékünkön található növényekkel, terményekkel él együtt a legnagyobb békében.
A gránátalma nem ezek közé tartozik :)

Most utánaolvastam, amúgy nagyon jó, böjtben szerintem, úgy mint mást, vízzel hígítva lehet inni.

"A gránátalma C-vitamint, flavonoidokat, gyümölcscukrot és polifenolokat tartalmaz. A gyümölcsben található vitaminoknak, ásványi anyagoknak és antioxidánsoknak rengeteg élettani hatása van. A kutatások pedig még napjainkban is egyre több és több egészségügyi előnyét fedezik fel. Érdemes frissen fogyasztani vagy pasztőrözött formában, viszont a koncentrátumokat cukorral dúsítják. Előfordulhat, hogy a gránátalma allergiás reakciót vált ki egyeseknél, ezért érdemes először egy keveset fogyasztani belőle, hogy meggyőződjünk róla, nem vagyunk rá érzékenyek.
A gránátalma kiváló fogyasztószer
A gránátalma csökkenti az elmeszesedett artériák falának vastagságát és a vérben található káros koleszterin szintjét, így a kóros elhízás egészségügyi következményeitől óvhat meg bennünket. Emellett magjának alacsony kalória- és magas rosttartalma fokozza az anyagcserét, jótékony hatással van az emésztésre, és testünk zsírégető folyamatait is beindítja.
Daganatok megelőzésében is segíthet
Él egy feltételezés, mely szerint a gránátalma olyan antioxidánsokat tartalmaz, melyek a szabad gyökök elpusztításában segédkeznek. Továbbá képes meggátolni a daganatos betegségekre oly jellemző sejtelhalást, sejtfertőzést is.
Szív- és érrendszer-védelmező
Az artériák falát rugalmassá teszi, és a koleszterinszint egyensúlyának megtartásában is segédkezik.
A gyomor nyugtatója
Gomba és baktériumölő tulajdonságainak köszönhetően elősegíti az emésztést és az egészséges bélműködést.
Egy újabb kutatás szerint a gránátalmalé a prosztatarák növekedését is lassítja. A gyümölcs leve javítja a vérkeringést, így a nemi szervek vérellátását is segíti, ezáltal akár potencianövelő hatása is lehet."
(válasz varbóc 75. hozzászólására)

75. varbóc2016-10-24 06:11
Jó reggelt !
Egy kérdés: mi a vélemény a tudatos, napi 2 dl gránátalmalé fogyasztásával kapcsolatban?
Ugyanis már kapható, sokan esküsznek rá, de arról nem hallottam, hogy léböjtben alkalmazták volna.

74. Ubuntu2016-10-22 15:32
Köszönöm a választ. Ismerem az elméletet és a gyakorlatot is. Mint írtam, én is csináltam régen. De az utolsó már szenvedés volt. Egy hetesre terveztem, de nem sikerült, és a majdnem hét napos leböjt alatt szinte semmi súlyt nem vesztettem, viszont vacakul éreztem magam. Az lehetett az ok, amit írtál, nem voltam elég összeszedett. Azóta nem próbáltam, csak néha egy-egy naposat, de az sem ment. :(
(válasz ericika2 70. hozzászólására)

73. ericika22016-10-22 08:31
A böjtöt szokták kés nélküli operációnak is nevezni.
Eredete elég régre nyúlik vissza, számos vallásban megtalálható, a mai kor emberének feltétlenül szüksége lenne rá, mivel ennyi ipari hulladék élelmiszert régen sem erőltettek rá senkire .
"a böjt nem mindenkinek útja, nem ÚT-ja bárkinek!
A böjt egy lehetőség, hogy megtapasztaljuk testünk eredeti képességét, teljesítményét! Bizonyságot szerezzünk a Lélek erejéről.
A böjt komoly szakrális gyakorlat."
Czeke

Még csak annyit: a smoothie-ivás nem egyenlő a böjttel.
Abszolút nem lehetnek szilárd részek abban, amit az ember magához vesz.

[link]
(válasz varbóc 66. hozzászólására)

72. varbóc2016-10-22 08:18
Jó reggelt !
Megtaláltam a léböjttel kapcsolatos anyagot. Köszönöm !

71. ericika22016-10-22 07:55
"Számomra nemcsak méregtelenítés a böjt, hanem a lélek is töltekezik vele. Hiányzott az összeszedettség belőlem. "
Úgy értettem, hogy az utóbbi években hiányzott, amikor nem csináltam - és valószínűleg ezért is nem böjtöltem.
(válasz ericika2 70. hozzászólására)

70. ericika22016-10-22 07:53
Az elméletet biztosan megtaláltad "eterodosso" naplójában.

Sajnos, évek óta én is kihagytam :(

Számomra nemcsak méregtelenítés a böjt, hanem a lélek is töltekezik vele. Hiányzott az összeszedettség belőlem.

Amit én személyesen átéltem, fantasztikus "high" érzés, tele vagy energiával.
A leghosszabb két hetes volt, ott lement 8 kg, tartottam is sokáig - de persze, hogy visszajön, ha nem változtatod az étkeidet.
Meg az életedet. Életed rendjét.
A vonások kisimulnak, térdem nem fájt annyira...
Amivel risztgatnak sokszor, a jojó-hatás, ha valaki egy kicsit is figyel, és nem ajtóstól rohan a házba böjt után, nincsen.

Számomra a böjt egy rendrakás.
Rendrakás belül és kívül. A testemben, lelkemben és a környezetemben is.
És a három vonzza egymást, segíti egymást.

Még egy - valahogy az égiek beleszólnak abba, hogy mikor indítsd, mikor van rá szükséged.
Kell a belső késztetés és az akarat, meg figyelni az érzéseidet is.

Szóval nagyon jó dolog, jövő héten indítok majd megint én is.
(válasz Ubuntu 67. hozzászólására)

69. eterodosso2016-10-21 23:53
Nézz be a naplómba. :)
(válasz varbóc 66. hozzászólására)

68. Ubuntu2016-10-21 18:05
*léböjtöt

67. Ubuntu2016-10-21 18:04
Szia! Most találtam a fórumodat. Megírnád, hogy hosszú távon milyen eredménye van a böjtjeidnek? Sikerült megtartani az alacsonyabb súlyt, vagy visszaszedted, amit leadtál? És az egészségedben érzel pozitív hatást?
Én sok-sok évvel ezelőtt csináltam utoljára leböjtöt, akkoriban többször is.
(válasz ericika2 64. hozzászólására)

66. varbóc2016-10-21 03:46
Jó reggelt !
Nagyon időszerű lenne ennek a fórumnak az újra indítása. sokan nem ismerik az igazán hatékony módszereket, pedig a léböjt kúra már az ókori népeknél - egyiptomi, görög, római, zsidó stb - kultúrákban is megszokott és ismert volt. Jó lenne egy-két receptet is az érdeklődés felkeltése miatt is - közreadni.
Gondolkodjunk el ezen!
Mindenkének szép napot !

65. eterodosso2016-10-20 20:33
Akkor hangolódjunk. :)

64. ericika22016-10-20 09:43
Te is mindig benne voltál :)
(válasz varbóc 63. hozzászólására)

63. varbóc2016-10-19 03:52
jó ötlet

1 2 3 4