Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Még nem tudom az okát, de az már biztos, hogy késik. Ha mégis kismama lennék, mehetek- e élményfürdőbe? Kismamáknak lehet ilyen járniuk? fórum

Még nem tudom az okát, de az már biztos, hogy késik. Ha mégis kismama lennék, mehetek- e élményfürdőbe? Kismamáknak lehet ilyen járniuk? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 19. 06:28

Én jártam meleg vizes fürdőbe. Az a víz nem forró, max. 35-38 fokos szokott lenni . Nagyon kellemesen meleg. Ha valaki könnynen összeszed valamit akkor persze ajánlatos vigyázni.

Nekem egyik terhességemnél sem lett semmi bajom. Volt hogy a nagyobbal termálvízbe jártunk babaúszásra heti 2-3 alkalommal, miközben terhes voltam. Szerintem ez inkább csak riogatás. A szülés előtt pl. ha az ember meleg vízbe ül , sokszor elmúlnak a görcsök (csak jósló fájás volt).

12. Lara1984 (válaszként erre: 10. - Lara1984)
2012. ápr. 19. 04:07
Általában olyan meleg, szinte forró vízben szoktam fürödni télen, amilyet még el tudok viselni (olyankor jól esik, ahogy átmelegít); 40°C (+/- 1-2°C). Nyilván, ha itt a fórumban nem olvastam volna, hogy terhesen ez tilos, tudatlanságból fakadóan megtettem volna én is!... Ezért nem gyözöm elégszer megköszönni, hogy egy nálam tapasztaltabb nö leírta itt a gondolatait.
11. Szuszi79 (válaszként erre: 9. - Gkreka)
2012. ápr. 15. 08:32
3 és fél év után már csak ne csináljon tesztet. Már csak kiderült, hogy terhes-e :-)))
10. Lara1984 (válaszként erre: 6. - Dorottya84)
2012. ápr. 14. 23:28

Ez nagyon durva!...

Engem jelen pillanatban (sajnos nagy valószínüséggel) nem, mint terhes nöt érint a (termálvizes) fürdözés témája, de mivel eddig fogalmam sem volt arról, hogy terheseknek ez szigorúan tilos, így rendkívül hasznosnak találom a hozzászólásokat.

Annyiban mégis érint a dolog, hogy én már többször kaptam el fertözést uszodában, és ez az oka, hogy "nem-terhesen" sem teszem már be a lábam oda - terhesen meg föleg nem fogom!

Mégegyszer köszönöm a válasz(oka)t.

9. gkreka (válaszként erre: 1. - 4020)
2012. márc. 29. 16:27
csinálj egy terhestesztet!
2012. márc. 29. 16:23
Egyrészt a melegvíz, másrészt a fertőzések miatt kerülendőek terhesség alatt a nyilvános fürdők.
2012. márc. 29. 13:17

Nem ajánlom a melegvizest én sem. Anno kismamaként sajnos én elmentem élményfürdeni, és lett is valamiféle fertőzésem, folyásom. A nőgyógyász szerencsére kikezelte, de kismamáknál jobb a megelőzés!

Ha legközelebb úgy adódik, én biztos a délelőtti órákban megyek, vagy amikor tudom, hogy épp vízcsere volt. És akkkor is csak a hűvös vizes medencébe megyek be.

2008. okt. 27. 10:11
a melegvizes fürdőbe nehogy bemenj,ugyanis régen amikor még szégyen volt az abortusz a nők,asszonyok,így "hajtatták" el a magzatukat,olyan forró fürdőt vettek amit még eltudtak viselni és rá nemsokkal el is ment a babájuk
2008. okt. 23. 19:30

Egy nőgyógyász ismerősöm mondta,hogy nyugodtan mehet a kismama strandra,-csak nem a melegvizes medencébe-

Azt tanácsolta,hogy egy kisméretű tampont élőflórás kefírbe vagy joghurtba kell mártani és ezt felhelyezni.Ez vigyáz a belső flórára,sőt még használ is neki,illetve valamelyest gátat szab a felszálló fertőzéseknek.

Természetesen alapos intimszappanos lemosás szükséges a fürdőzés és a tampon eltávolítása után.

2008. okt. 23. 19:01

a helyedben azért beszélnék egy orvossal.

de ha nem biztos a dolog...

mentségedre legyen, szerinted hány olyan nő van, aki még nem tudja, hogy terhes, és lehet napokon keresztül járt élményfürdőbe...

egyébként szerintem attól is függ mennyire vagy fogékony a fertőzésekre

2008. okt. 23. 18:57
szia! melegvizes ill. termálfürdőbe nem szabad menni terhesség alatt, úgyhogy meggondolandó, elmenj-e...
2008. okt. 23. 18:50
hát én biztos, hogy kihagynám az ilyen fürdőket. nemigen hiányozna, hogy összeszedjek valamit. De hát ezt neked kell eldönteni, hogy mész-e vagy sem a fürdőbe?
1. 4020
2008. okt. 23. 18:49
Még nem tudom az okát, de az már biztos, hogy késik. Ha mégis kismama lennék, mehetek- e élményfürdőbe? Kismamáknak lehet ilyen járniuk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook