Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki mit tud a pajzsmirigytúltengésről-és kezeléséről? fórum

Ki mit tud a pajzsmirigytúltengésről-és kezeléséről? (beszélgetős fórum)


16. maja576 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2011. nov. 2. 10:45
igen.megvan nagyobbodva és göb is van rajt.panaszom nincs csak nem jó a laborom.3x1 szem gyogyszert szedek.methotirint.azért gondoltam mert olvastam róla hogy valaki már meggyógyult homeopátiával meg külömböző szerekkel.de hogy mi volt a készitmény neve senki nem irta le.és hátha valakinek van valamilyen ötlete.köszi.
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Maja576)
2011. nov. 2. 09:58

Miért javasoltak műtétet? Mert nagy és göbösödik?

Milyen tüneteid vannak?

Sajnos nincs természetes gyógymód rá, ezért szokták gyógyszerrel, műtéttel és izotópos kezeléssel gyógyítani.

Milyen gyógyzsert szedsz és mennyit?

2011. nov. 2. 08:56
A túltengésen mit értesz, túlműködést vagy növekvő szövetet?
2011. nov. 2. 08:35
pajzsmirigy tultengést lehet gyógyitani ,kezelni valamilyen természetes módszerekkel?járok orvoshoz.szedek gyógyszert de nem sokat használ.mütétet javasoltak.hogy lehetne elkerülni?
2009. okt. 25. 13:28

Sziasztok!

Sajnos egyre több a pajzsmirigyes beteg.

Én is közéjük tartozom, bár mostanra normalizálódott az állapotom.

Nem volt egyszerű.

Üdv. Edit

2009. jan. 26. 10:07
Én 17 éve gyógyszert szedeka pajzsmirigyemre, néha elküldenek UH-ra laborba 6 havonta és ennyi
10. Tibi31
2009. jan. 2. 18:38
Sziasztok még agusztusba voltam orvosnál csupán egy vérvételen és ezek után elküldtek egy teljes vérkép kivizsgálásra majd vissza vittem a körzetihez és azt mondta hogy bár ö nem látja hogy beteg lennék mivel nem fuladok és nem izzadok néha van szapora szivverés amikor futok vagy olyasmit csinálnlok de még is azt mondta hogy a leletek alapján ö pajzsmirigytulmüködésre gyanagszik bár még hozzáteszem nm fogytam nem hiztam és annyi mindent irtak már ebbe a forumba hogy még jobban félek elmenni arra az ultrahag vizsgálatra mert mi van ha mind annak ellenére hogy nincs panaszom az lenne PM tulmüködés. Mivel semmi nem látszik lekogom meg ilyen hogy fogyás vagy reggel felkelek és nincs fulladás hogy ez most tulajdonképpen szivre veszélyes?
2008. dec. 27. 12:16
Ui: Kérem senki se úgy vegye, hogy lebecsülni akarom a betegeket, sőt mindenkinek jobbulást kívánok! A hormonrendszer azonban nagyon kényes, a laboreredmények eltérőek stb. Az endokrinológia az orvostudományon belül is bonyolult, igazán speciális tudományág. A hormonbetegek tünetei, gyógyszerekre adott reakcióik, gyógyulási esélyeik pedig azonos betegségfajtáknál is eltérőek lehetnek.
2008. dec. 27. 12:11

www.konzilium.hu/pajzsm.htm


A legnagyobb pajzsmirigy betegtájékoztató honlap. Pajzsmirigyre specializálódott orvos készíti, talán ez vagy bármely más orvos válaszol fórum hatékonyabb, mint a laikus betegtársak véleménye.

2008. nov. 24. 14:10

[link]


A pajzsmirigyről van szó. Ne tévesszen + a címe!

6. judit71 (válaszként erre: 5. - Ditty26)
2008. okt. 23. 18:32
Nincs mit! Jobbulást kívánok és bízom benne, hogy minden rendben lesz!
5. Ditty26 (válaszként erre: 4. - Judit71)
2008. okt. 23. 18:27
Köszi Judit!Igyekszem a legtöbb infót gyűjteni,de remélem nem lesz komolyabb baj:)))
4. judit71 (válaszként erre: 3. - Ditty26)
2008. okt. 23. 18:09
Nem vagyok már annyira otthon a témában, tanultam valamikor. Három hormonszintet néznek ilyenkor. Az, hogy a tsh alacsonyabb, lehet, hogy pont amiatt. Közben ezt találtam, idemásolom neked: A TSH vizsgálat segít a diagnózisban, ha csökkent, akkor hyperthreosis, ha jelentôsen emelkedett, akkor hypo­thyreosis áll fenn.
3. Ditty26 (válaszként erre: 2. - Judit71)
2008. okt. 23. 18:01
Szia!Igen a diagnózis az..vérvizsgálat alapján,de lesz további vizsgálat is a pajzsmirigyambulancián.Nem akarok hülyeséget mondani,sajnos nincs előttem a lelet de arra emlékszem hogy neki a tsh szintje 0.01és 0.40-4 között jó.Ez szerintem alacsonyabb mint kellene lennie.De akkor miért túltengést állapítottak meg?
2. judit71 (válaszként erre: 1. - Ditty26)
2008. okt. 23. 17:52
Szia! Hyperthireozis a diagnózis? Vérvizsgálaton voltatok már? Pajzsmirigy hormonok szintje milyen? De van egy kifejezettem pajzsmirigy fórum, nézz be oda is! Üdv, Judit
2008. okt. 23. 17:50
A páromnál ezt a (betegséget)állapították meg.Tapasztalatoknak örülnék....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook