Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Betörések, cirkólopások Nagykátán fórum

Betörések, cirkólopások Nagykátán (beszélgetős fórum)


6. 8da8a563b7 (válaszként erre: 5. - Serendipity)
2008. okt. 25. 21:51
hajrá :)))
5. serendipity (válaszként erre: 4. - 8da8a563b7)
2008. okt. 23. 12:26

Szia cherry baby!


Igen, valószínűleg pár ezerért eladja, de nem hiszem, hogy a fémkereskedőnek, mert valószínűleg tisztában van vele, hogy ez hatalmas érték... Én úgy gondolom, hogy amikor ellopják, akkor már le van zsírozva, hogy hová szállítják, ki veszi meg, és lehet, hogy ez az ország másik végén van... Egy ilyen cirkót, amit tőlünk loptak el, szerintem 80 ezer körül simán el tudnak adni akár minden nap kettőt is, de megmondom őszintén, hogy akármennyit, mert harmadárért bármennyit megvesznek... Legalábbis én így gondolom...

Gondolom a mocskok nem elégednek meg a pár ezer forinttal, ha lehet az pár tízezer is...

Én biztos vagyok benne, hogy aznap, amikor hozzánk betörtek, pár óra múlva már az ország másik végén volt a cirkónk, és már másnál ketyegett... Mert annyi eszük azért van, hogy tudják, ha nem találnak bizonyítékot, és nem találják meg magát a cirkót, akkor aztán tényleg semmi sem történik majd...


Ja, és egyébként voltak ujjlenyomatok is a széken, (amit én láttam), amit odahúztak maguknak, és az épített mosdópulton lábnyomok, amit szintén láttam (ez csak az Ő lábnyomuk lehetett, mert mi nem álltunk rá a mosdópultra, ugyanis akkor öntöttük ki betonból, mielőtt elmentünk haza, tehát akkor még folyékony volt az egész)... Kérdeztem a Rendőröket, hogy ugyan nem lehetne-e ujjlenyomatot venni? Erre nevetve közli (mintha olyan nagy baromságot mondtam volna), hogy: "az ujjlenyomatok a cirkón vannak"... A széken látott ujjlenyomatra közölte, hogy az nem a tetteseké... EZT MEG HONNAN TUDTA? Röhejes az egész, nem is dühítem tovább magam... :(


Ez a "gyors" haladás annak köszönhető, hogy tényleg semmi másra nem költöttünk (persze a havi költségeken kívül), csakis mindent a házba feccöltünk...

És nagyon boldog vagyok, hogy hitel nélkül meg tudtuk oldani... Sokan meg tudnák oldani, csak egyszerűbb felvenni a hitelt, mert akkor hamarabb végeznek...


Mi pedig próbáltunk türelmesek maradni (pedig nagyon nehéz, amikor tudod, hogy két hónap alatt is készen lehettél volna), és mostmár tényleg a célegyenesben vagyunk...


Persze nincs újabb 280 ezrünk egy új cirkóra, és a konyhabútor is elég szép összeg lesz, amit Karácsonyig szeretnénk megvenni...

Ha a cirkót és a konyhabútort meg tudjuk venni Karácsonyig, akkor nagyon boldog leszek... Addig is gyűjtjük a pénzt... :)

2008. okt. 23. 08:05

és tudod mi a legborzasztóbb? hogy pár ezerért eladja a fém kereskedőnek...


egyébként meg gyorsan haladtok. kolléganőmék évek óta újítják a házukat. ők is csak úgy, hogy saját pénzből.


én egy évig vásárolgattam meg a konyhához a dolgokat. utána estünk neki. mindig csak valamit vettem meg, amire épp szorítottam pénzt.


még jó hogy nem kaptam hitelt. most fizethetném...

2008. okt. 22. 20:58

Szia Ági (ha jól gondolom :))!

Nem keserítesz el egyáltalán, mert gondolom, hogy nehéz vállalkozás lesz találni valakit, akinek az esetével LELKIISMERETESEN foglalkoztak...

Engem csak az bánt, hogy mi tényleg kis pénzből próbáljuk megvalósítani az álmunkat (ami még így is sikerült, bár cirkónk még mindig nincs, csak akkor fogjuk felszerelni, ha már odaköltöztünk), és vadidegenek derékba törik, mert Nekik büdös a munka, és könnyebb lopni...

Amikor elkezdtük a felújítást (a felújítás nem csak egy kis festegetés, és ez az, mert egy bontásra ítélt háznak kinéző dolgot újítottunk fel, úgy, hogy csak a főfalak maradtak, azon kívül mindent szétbontottunk, új tető, és minden, amit el lehet képzelni), mi azt mondtuk, nem veszünk fel hitelt, majd lesz ami lesz, szépen lassan haladunk, és ha 4 év alatt leszünk teljesen készen, akkor annyi... Mindig akkor tettünk meg egy nagyobb lépést a felújításban, amikor össze tudtunk szedni egy nagyobb összeget... Nem volt könnyű, de nem telt 4 évbe, "csak" 1,5-be... A csak azért idézőjeles, mert azért ez sem volt kevés... Most pedig itt a hideg, kellene már az a cirkó megint, mert ideiglenesen egy villanyboylert tettünk fel, hogy legalább melegvizünk legyen, ha ott vagyunk... Sajnos a cirkó turbó-kombi, ami azt jelenti, hogy nem kell hozzá kémény, kintről szívja magának a levegőt, tehát nem vehetünk 150 ezerért kéményeset, mert nem tudjuk hová berakni... Megvan az eredeti helye, oda pedig csakis turbós jó... Ez igencsak drága dolog (cca. 280 ezer Ft), tehát nem tehetjük meg, hogy hetente másikat vegyünk... Így viszont nincs fűtés, "csak" a kandalló, mert szerencsére ezt is építettünk a házba... Ha az nem lenne, akkor nem tudom, mit csinálnánk...

Én tényleg szeretnék találni valakit, akinek megoldották az ügyét, mert talán előfordulhat ez is... Bár nem fűzök hozzá sok reményt...

2008. okt. 22. 19:41
Nem akarlak elkeseriteni,de nem fogsz olyannal találkozni,hogy megoldották.Tudod vannak a szocpolos házak a sokgyerekeseknek, és meg kell szerezni a szerelvényeket meg egyebeket.Igy a legolcsóbb,meg valamiből meg kell éljenek.
2008. okt. 22. 14:34
Azért indítom ezt a topicot, hogy megtaláljam azokat, akik ugyanúgy jártak, mint mi... Nevezetesen: ahogy ez Magyarországon működik mostanában: az épülő házakból turbó kombicirkókat, radiátorokat lopnak el... Sajnos ez velünk is így történt, és sajnos még a biztosítást sem kötöttük meg a házra... Ez nem csak Nagykátán működik így, hanem - amint hallom - szinte mindenütt az országban... Az a legborzasztóbb az egészben, hogy az első percben tudja az ember, hogy nem fog semmi történni, lezárják az ügyet... Velünk is így történt, szinte nem is foglalkoztak a dologgal, mert rengeteg ilyen eset van... Majd később bővebben kifejtem a dolgot, ha lesz valaki, akit érdekel... Szeretnék sorstársakat találni, és örülnék, ha látnék pozitív példát is, nevezetesen, hogy volt olyan eset, ami megoldódott, és előkerültek a tettesek...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook