Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hagyományos képeslap küldés/fogadás :) - Postcrossing fórum

Hagyományos képeslap küldés/fogadás :) - Postcrossing (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hagyományos képeslap küldés/fogadás :) - Postcrossing

2009. szept. 9. 20:33
hú, ez tök jónak tűnik, kipróbálom. :) imádom az ilyen globális dolgokat, valahogy ilyenkor érzem, hogy része vagyok a világnak :)
26. emagdi (válaszként erre: 25. - 00346cf747)
2009. aug. 21. 19:52
nem piramis, mert pont ugyanannyi lapot kapsz, mint amennyit küldesz:)))
2009. aug. 21. 15:53

Ezt már egyszer, pénzzel játszottuk!

Tipikus piramisrendszer. Igaz, nem vág földhöz :)

2008. okt. 18. 20:04
Hűű... Érdekesen hangzik ez a dolog. Bár levelezőtársat kerestem első ízben, nem is tudom, hogy bukkantam ide... :D De azt hiszem egy reget megér ^^
23. Thomas Magnum (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2008. szept. 29. 21:13
ha belföldre küldöd elsőbbségi: 100 ft, simán: 70 ft
22. szimre
2008. márc. 13. 13:41

Szia, kedves Magdi! :))) De örülök, hogy látlak! :))) Jól vagy?

A napokban kaptam egy lapot Kanadából, irongracekidd-től. Megnézve az adatlapját, láttam hogy a múlt év végén Te küldtél neki. Hogy milyen kicsi a világ... :)))

Ami a tarifát illeti, nem volt jelentősebb emelés... A képeslap díja (elsőbbségivel):

Európába: 170,- Ft, Európán kívül: 190,- Ft.

Puszi: Imre :))))

21. emagdi (válaszként erre: 20. - Szimre)
2008. márc. 13. 09:56

hű, én már hónapok óta nem küldtem, azt hiszem ismét "nekiugrom" :))

mennyibe kerülnek most a bélyegek? (gondolom januártól emelték)

20. szimre
2008. febr. 18. 13:04

Sziasztok!

Mit szóltok a postcrossing megújult portáljához? Lényegesen több szolgáltatást nyújt, bár szerintem komplikáltabb lett. De lehet, hogy csak szokatlan még! :))

19. szimre (válaszként erre: 18. - Suhi)
2008. jan. 25. 17:44

Szia, Suhi!

Vannak ilyen dolgok! :)))

Nekem pl. Brazíliából 68 (!!!!) nap alatt jött meg. Pedig segített egy fél világ! Ne aggódj! Ha egy bót egyszer beindul, le sem tudod állítani!

Pusssssszzzzz: Imre

18. Suhi
2008. jan. 19. 16:42

Képzeljétek, majdnem kiábrándultam. Küldtem a lapokat s egy se jött. Nagyon elszomorodtam. Január elején aztán hozott a postás 11 darabot, de volt olyan közte amit november 29-én adtak fel :S

Annyira tetszett a postásoknak a lapjaim, hogy ültek rajta? :)

17. Mártika1 (válaszként erre: 14. - Szimre)
2007. nov. 9. 15:49
Imre !Köszönöm szépen:)
16. szimre (válaszként erre: 15. - Suhi)
2007. nov. 7. 06:50

Szia, Suhi!

Gratulálok és további jó szórakozást!

Üdv, Imre

15. Suhi
2007. nov. 6. 16:47

Nekem 270-ért adtam fel egyet... :S biztos azért nem nagyobb méretű képeslap volt... na de mindegy:)


Az első lapot Portugáliából kaptam :)

14. szimre (válaszként erre: 13. - Mártika1)
2007. nov. 6. 08:29

Szia, Mártika!


1. Kattints a legelső menüpontra ('I want to send a postcard');

2. Pipáld ki az utolsó mondat előtti kockát;

3. Kattints a [Request address] gombra;

4. A címet a regisztrációban megadott email címedre kapod.


Figyelem: egyszerre csak 5 lapod lehet úton (többet egyébként sem ad a rendszer). Jó tanács: célszerű a lapokat elsőbbségivel küldeni, pár nap alatt célba ér. A tarifák: Európa: 160,- Ft, Európán kívül: 180,- Ft.


Jó szórakozást!


Üdv és puszi: Imre

2007. nov. 5. 13:46
Sziasztok:)Egy kis segitség kellenne-regisztráltam bent vagyok,de hol kell cimet kérni?hogy beinduljon a képeslap küldés-fogadás.
12. Suhi
2007. okt. 14. 09:39

Szia szimre!

Jelentem küldés folyamatban, egy Kubába, egy Ausztráliába és egy Finnországba, már csak azt kell elintéznem, hogy a postaládánkra az én nevem is olvashatóan kikerüljön:)

Kiváncsi vagyok honnan jön majd az első lap:)

11. szimre (válaszként erre: 10. - Suhi)
2007. okt. 9. 10:50

Szia, Suhi!

Próbáld ki! Szenzációs! :)))

10. Suhi
2007. okt. 8. 12:47

wow:)

Nekem már jópár országból van képeslapom, mivel jóideje gyűjtöm már őket, de még mindig akad olyan ország, ahol még nem járt ismerős, vagy nem sikerült felhajtanom oylan embert, aki küldene nekem. Mrg fogom nézni ezt a rendszert, s remélem kapok majd olyan helyről is, ami még hiányzik a gyűjteményemből :)

köszi a tippet:)

9. szimre (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2007. márc. 13. 11:52
hát jól szórakozom. Azért egyelőre maradok még a véletlenszerűség mellett.:))))
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Szimre)
2007. márc. 13. 10:57

jó mulatást:))

ha célirányosan szeretnél lapot kapni valamelyik országból v. témában, érdemes megnézni a fórumot is. (forum.postcrossing.com) :)

7. szimre (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2007. márc. 13. 10:53

Szia, Magdi!

Nálam bevált a dolog:)))) Kb. egy hónapja, hogy regisztráltam, és szépen beindultak a lapok. Hála Neked, meg az ötletedért:)))))))

2007. febr. 21. 15:26

Sziasztok, tetszik a dolog. Kipróbálom. Azután majd referálok.

Üdv, Imre

5. emagdi (válaszként erre: 4. - E71af41436)
2006. okt. 27. 09:29

hát, mondjuk igen, az nem árt hozzá. :(

az oldalom még csak-csak el lehet lavírozni anélkül is, de ugye a képeslapot is célszerű valahogy megírni, és általában az emberek angolul beszélnek (nyilván még sok más nyelven is, de mivel véletlenszerűen kapod a címeket, könnyen előfordulhat hogy nem lesz közös metszet a beszélt nyelvekben, ha valamelyikőtök nem tud angolul)

2006. okt. 26. 17:32
Eljutottam a regisztrálásig. Aztán most vége is,mert nem tudok angolul. Lehet meg kéne tanulnom? :)
3. emagdi (válaszként erre: 2. - Virkó)
2006. okt. 26. 14:39

egyetértek.

ebben még különösen izgalmas, hogy nem tudod, hogy a világ mely tájáról fogsz legközelebb képeslapot kapni:))

ha van kedved, regisztrálj a www.postcrossing.com oldalon.

2006. okt. 26. 14:04
Úgy látom kezd kihalni a képeslaoküldés...kár!Pedig olyan sokfélét lehet kapni,és saját magunk is készíthetünk.Gyerekkoromban ezt kezdtem először gyűjteni,és a mai napig megdobogtatja a szívem egy-egy szép képeslap.Legalább a karácsony és a húsvét apropóján küldözgetnek még lapot az emberek.Az emailt,sms-t előbb-utóbb kitöröljük.A képeslapot akár évtizedek múltán is elő lehet venni!
2006. szept. 2. 16:21
Te is szeretsz képeslapot kapni? Esetleg te is gyűjtötted a képeslapokat gyerekkorodban?
Ha az elektronikus világ bűvköréből kiszabadulva ismét szeretnél hagyományos képeslapokat küldeni és kapni, új emberekkel megismerkedni, akkor kattints ide!

Ugrás a teljes írásra: Hagyományos képeslap küldés/fogadás :) - Postcrossing

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook