Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gerincferdüléses gyermeknek milyen sport, gyógytorna javasolt? fórum

Gerincferdüléses gyermeknek milyen sport, gyógytorna javasolt? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 9. 07:51
Hülyeség,már elnézést.Kérdezz meg egy sportorvost,nem az úszást fogja javasolni!!!
23. mreich
2009. márc. 8. 17:07
Úszni vidd el mindenképp.
2009. márc. 8. 16:44
Az úszás jót tesz. Nekem helyrejött tőle.
2009. márc. 6. 11:35
Az úszás nem sokat ér.Én is ezzel a problémával nőttem fel,úsztam kerek 10évig és javulás nulla.
2009. febr. 25. 11:57
uszás
19. Raistlin Majere (válaszként erre: 18. - Ani32)
2008. okt. 22. 20:32
Köszi :-)
18. Ani32 (válaszként erre: 16. - Raistlin Majere)
2008. okt. 22. 20:31
A Pilates gyakorlatok a mély izmokat mozgatják át. Jót minden mozgásszervi problémánál, gerincferdülésnél, hátfájásnál stb. Az úszással együtt ajánlják.
2008. okt. 22. 19:14
Senkinek nincs ilyen jellegű problémája?
16. Raistlin Majere (válaszként erre: 15. - 405fb874de)
2008. okt. 22. 13:30
Köszi. Mit gondoltok a Pilates gyakorlatok jók ehhez?
15. 405fb874de (válaszként erre: 12. - Raistlin Majere)
2008. okt. 22. 11:33

Fontos lenne neki sokat nyújtani! Azt nézzétek meg, hogy le tud-e tenyerelni a földre állva összezárt lábakkal. Az úszók általában ritkán tudnak. A sima úszás pedig más mint a gyógyúszás.

Aggódnod nagyon viszont nem hiszem hogy nagyon kell. Ha tölcsér mellkasa van a kislánynak, akkor szinte természetes velejáró a (gondolom előrehajló) gerincferdülés. Nem véletlenül nézik.

Otthon kezdetnek gyakoroljátok sokat, hogy leguggol a fal mellett, de úgy, hogy a dereka, a háta , a sarka és a feje is érjen a falhoz. Kemény izommuka!

14. Raistlin Majere (válaszként erre: 13. - Peternicsne)
2008. okt. 22. 10:32
Köszönöm a tanácsot! Már egyeztettem is egy gyógytornásszal.
2008. okt. 22. 10:26

Szia Majere!

Gyógymasszőri tanulmányaim révén megtanultam,hogy a gerincferdülést a gyenge hátizomzat is okozhatja,tehát azt kell erősíteni.Erre pedig nagyon jó az úszás.De én azt tanácsolnám,hogy keressetek fel egy gyógytornászt és beszéljetek meg vele egy személyre szóló hátizom erősítő gyakorlatsort.A speciális torna és az úszás mindenképp hasznos!:-)

12. Raistlin Majere (válaszként erre: 4. - Bfdf3bfd09)
2008. okt. 22. 10:20
Hét éves. Több éve jár úszóedzésre...
11. Raistlin Majere (válaszként erre: 7. - C20c593f1c)
2008. okt. 22. 10:19

Hát ez az. Az én lányom is jár heti kétszer úszóedzésre már évek óta...

Egyébként 7 éves és tölcsérmellkasa is van. Májusban voltunk ortopédusnál a mellkasa miatt, akkor ott megnézték a gerincét is és még minden rendben volt.

Nyáron ugye nem voltak úszóedzések... kialakulhat ez ilyen rövid idő alatt?

2008. okt. 22. 10:17
Gyógytesnevelés és úszás szerintem ezek a legcélravezetőbbek.
2008. okt. 22. 10:12

Legjobb az úszás. Általában a sulikban szokott lenni gyógytesi.

A legtöbb gyereknek serdülőkora körül van kisebb-nagyobb fokú gerincferdülése, a hirtelen növekedés miatt.

A fiamnak tavaly elég erős különbség volt a 2 lapockája között, ami idén már szinte láthatatlan, pedig úszásra nem tudott járni az edzései miatt, csak gyógytesire.

Tehát nem kell kétségbeesni, csak egy kicsit jobban oda kell figyelni.

2008. okt. 22. 09:55
Úszást javasolnék én is.
7. c20c593f1c (válaszként erre: 2. - Raistlin Majere)
2008. okt. 22. 09:51

Úszás.

Gyógytornásztól kérj tanácsot, hogy milyen torna segítene.

Szólj rá, hogy egyenesen üljön, kihúzott vállal járjon!


De mesélek valamit. A lányomnak rossz volt a tartása, kismértékű gerincferdülést állapítottak meg nála. Ekkor olyan 10 éves lehetett. Azt javasolta neki az orvos, hogy ússzon. Erre a lányom: Ennél többet nem akarok úszni! Mire az orvos meghökkent.

Az orvosnak elmondtuk,hogy verseny szerűen úszik, reggel és délután is van edzése. Erre széttárta a kezét....(Az más dolog, hogy 13 évesen sportágat váltott, a mai napig is sportoló, a tartása az állandó rászólástól javult.)

2008. okt. 22. 09:47
Én is az úszást javaslom,de mindenképpen vannak speciális gyógytornák erre.
2008. okt. 22. 09:45

Illetve van száraztorna és vizi torna is.

Attól is függ, hogy milyen tornát javasolnak neki, hogy milyen irányú a gerincferdülés, oldal irányú, vagy előre hajló.

Ha esetleg nem tudtok szerezni én tudok ötletet adni, vagy fényképen...

4. bfdf3bfd09 (válaszként erre: 2. - Raistlin Majere)
2008. okt. 22. 09:43

Mennyi idős a lányod?

Nekem is gerincferdülésem van. Súlyos, műteni akartak, csak nem mentem bele.

Én is mindenképp az úszást javaslom, de az orthopédián meg kell kérdezni, nem tudnak-e adni bérletet, mert ezt a gyógyúszást elvileg támogatja az OEP.

3. pmjudit (válaszként erre: 2. - Raistlin Majere)
2008. okt. 22. 09:38
Nekem van gerincferdülésem, gyógytornára jártam, de ami még talán jobb az úszás.
2008. okt. 22. 09:33

Olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi, akinek a gyerekénél előfordult gerincferdülés.

Tegnap gyerekorvoshoz vittem a lányom, mert napok óta rekedt, és egy beutaló lett belőle a SOTE 1. sz. Gyermekklinika gyereksebészeti osztályára.

Teljesen kétségbeestem. "Kezdődő gerincferdülés?" ezt írta a beutalóra a gyerekorvosunk.

2008. okt. 22. 09:30
Gerincferdüléses gyermeknek milyen sport, gyógytorna javasolt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook