Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aki allergiás a háziporatkára annak milyen gyakran jelentkezhetnek a tünetek{fulladás, stb...}? fórum

Aki allergiás a háziporatkára annak milyen gyakran jelentkezhetnek a tünetek{fulladás, stb...}? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. szasza31 (válaszként erre: 69. - Fruzsi44)
2015. jan. 2. 18:06
Szia.Viszketés az áll vonalán vagy alatta utalhat légúti asztmára is.Ha jól látom te is allergiás vagy a penészgombára,poratkára ez esetben könnyen lehet hogy asztás vagy.Nekem áll környéki viszketéssel kezdődött minden.
2012. júl. 21. 22:14

Szia!

Én olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy poratkára és penészgombára is allergiás vagyok (sok sok más mellett) úgyhogy pont kizárja egyik a másik kezelését (pl a párásítást). Nekem akkor szokott jelentkezni tüsszögés, torokkaparás, viszketés, stb amikor áttúrom a gardóbot, vagy nagyon poros könyvek között keresgélek, de szerencsére a hétköznapokban a lakásban nincs bajom.


Egy kérdés: Tapasztaltatok ok nélküli (?) viszketést az arcotokon, esetleg az áll vonalán vagy alatta? (Néha elkap egy-egy ilyen viszkető roham és pirosra vakarom magam)

2009. szept. 3. 00:36
Szerintem az atka ellen sokkal könnyebb védekezni mint a pollen ellen.Pollenre csak egy jó megoldás van,ha nemmegyünk ki a szabadba és nem nyitunk ablakot,vagy jó sok pénzért lehet venni egy pollenszűrős légkondit.Az atkánál meg fel lehet szedni a szőnyeget ki lehet mosni az ágyneműt,párnát is paplant is.Kivéve persze a dunnát.
2009. szept. 3. 00:28

Én minden szőnyeget felszedtem,így a villanyszámlám is csökkent,mivel jó forróvízzel( vegyszer nélkül) felmosom a parkettát és minden tiszta.

Az én gyerekemnek ugyan nem atkaallergiája van,hanem pollen.Már most nagyon szenvedünk és nagyon várom a pénteket (esni fog állítólag).

Már attól félek nehogy asztmás legyen vagy is hogy ebből alakuljon ki valami asztmaféle.

66. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 65. - Klenca)
2009. márc. 30. 08:02

Azért az nem túlzás, hogy még a munkahelyünket is ez alapján kell kiválasztani?

De mi van ha nincs más lehetőséged? Nem lehet arra várni, hogy majd találok egy minden szempontból megfelelőt, mert akkor éhenhalunk. Manapság azt kell elfogadni ami van, bármennyire is olcsó és poros.

65. klenca
2009. márc. 29. 16:58

Általában reggelre teljesen tele lesz az orrom porral, tüsszögök tőle. Ha nyitott szájjal alszok, akkor köhögök.


De otthon nagyon védekezek ellene: Gyakran mosok ablakot, mosom a függönyöket, gyakran kimosom a plédeket, s vizes lemosással védekezek ellene.


Kerülöm a dohos, poros helyeket.

Munkahelykereséskor is szempont a pormentesség.


Így amikor "steril" környezetben vagyok, elég ritkán szenvedek miatta.

2009. márc. 29. 11:56
Ált. ágyban éjszaka, vagy poros pléden fekve de fújok egy Ventolint és alszom tovább!
2009. márc. 29. 11:26

Mindenkivel szeretnék megosztani egy tapasztalatot.Nem reklámozni akarom csak elmondani, hogy a családunkban többen használjuk az orrlámpát.Ez a készülék gyógyszermentes, gyerekek is tudják használni / 10 éves unokám is használja önállóan./Ő például a háziporra allergiás,Nekem a korai fák és virágok okoznak gondot.Ha időben elkezdem használni a lámpát szinte nincsenek gondjaim.

flaminfo49

62. MelisUK (válaszként erre: 60. - Orsóka23)
2009. febr. 10. 16:16

Valahogy harcold ki, hogy megcsinálják az allergiavizsgálatot, hisz az ekcéma is csak akkor lehet tünetmentes, ha tudod, hogy mire allergiás. Én is ekcémás vagyok, nekem a vértesztet nem akarták megcsinálni, mert azt mondták, hogy az inkább élelmiszerekre vizsgál ki, nekem meg külső tényezőktől jön ki. Ha ételre lenne, akkor baba korom óta ekcémás lennék.

Próbáld meg csak megkérni, hogy nagy allergiávizsgálatot szeretnél, olyat, amit a háton kell csinálni.

Valamit egyébként ki kell találni, csak úgy nem csinálnak tényleg allergiavizsgálatot. Szóval kész tüneteket kell mondanod. Sajnos ekcémára nem feltétlenül csinálnak allergiavizsgálatot. Nevetséges, hisz allergia végett van és borzasztóak a tünetei.

Az orrfolyás egyébként valami külső hatás lehet. Azok, akik ekcémásak, azok érzékenyebbek az atkákra is és minden allergiát okozó dologra. Asztmások is könnyebben lesznek. Sőt, olyan családban, ahol van asztmás, ott lehet ekcémás a gyerek.

Szóval találj ki valamit, nekem anyum intézte a vérvizsgálatos allergiatesztet úgy, hogy füllentett, fölsorolt rengeteg dolgot, hogy mikre gyanakszunk és milyen tünetek vannak. Így nagy nehezen megcsinálták. Az eredményét lassan két hónapja várjuk, még nincs meg... Ja, és akkora tűt belém vágott a nő, hogy még mindig látszik a nyoma, pedig sok idő eltelt... És még anyum egészségügyis is, de hiába, nem bántak velünk csöppet se rendesen.

61. reni8018 (válaszként erre: 60. - Orsóka23)
2009. febr. 10. 15:54
Nekem is allergiás a kislányom tavaly októberbe csináltak neki bőrtesztet,és azonnal vagyis bocsi kellett várni húszpercet,és kimutatta hogy mire allergiás.Nekünk jár az emelt csp is és mivel most január 18.-án betöltötte a 3 évet igényeltem tovább a gyest is,közgyógyót is és ingyenes utazást ha orvoshoz kell vinni.
2009. febr. 10. 15:04
Sajnos ekcémás is a gyerek+atópiás dermatitis, de nem hajlandóak megcsinálni neki a bőrtesztet. Szerinted ha megyünk legközelebb a bőrgyógyászhoz (mert járnunk kell vissza) rákérdezzek? Egyébként elég sokmindent megnéztek nála vérből. Fű, fa, virág, állati szőr+hám. Pont ételre nem igazán. Megnézték a tejet, tojást, szóját. Mást nem az ételek közül.
59. MelisUK (válaszként erre: 58. - Orsóka23)
2009. febr. 10. 14:33

Ha a vérét nézték, akkor az azt jelenti, hogy csak ételallergiára vizsgálták ki a fiad. Van ezen kívül tűszúrásos allergiavizsgálat, az alkarra csinálnak asszem 22 kis tűszúrást, oda tesznek bizonyos anyagokat, amikre megnézik, hogy allergiás-e. Ilyen pl a macskaszőr, tengerimalac, stb. Ebben is vannak ételekre is vizsgálatok. Ez egy hét múlva mutatja meg az eredményt, amelyik hely bedurran (nagyon bepirosodik), arra allergiás a gyerek.

Ha ez se ad kielégítő választ, akkor van még egy mód, de az hosszú. Ezt bőrproblémákra szoktát csinálni, pl ha valaki ekcémás (nem ételallergiás ekcémára gondolok, hanem külső hatásra, mint krémek, tisztítószerek, stb.), akkor ilyennel lehet kideríteni, hogy mire. Ezt a háton csinálják és öt napig tart, addig minden nap be kell menni a dokihoz.

2009. febr. 10. 13:51
A kisfiamnak allergiája van, de nem tudjuk mire. Az orvosok sem, mert hiába csináltak vérből tesztet, nem mutatott ki semmit, csak a hajlamot. Sokszor be van dugulva az orra. Mi is használunk orrspray-t, de nem mindig jó. Mit csináljak, hogy ne szenvedjen?
2009. febr. 10. 13:31

Aki allergiás a poratkára, annak antiallergén ágyneműt kell venni, hetente mosni az ágyneműhuzatot, szőnyeg helyett parkettát lerakatni és naponta föltakarítani, bőr ülőgarnítúrát beszerezni, arról naponta letörölni a port, mindenféle asztalterítőket, plédeket kidobni vagy 1-2 hetente kimosni. Az atka ellen nagyon magas hőfokon kell mosni vagy mosás előtt le kell fagyasztani a mosandó dolgot, különben az atka életben marad és benne marad a dologban. A plüss játékokat is gyakran kell mosni, ha kisgyerek allergiás, akkor 1-2 hetente, de előtte betenni egy éjszakára a fagyasztóba. (A 90 fokos mosástól tönkremmenének.)

Az ágyat is mindig ki kell alaposan porszívózni, hetente, amikor ágyneműhuzatot is cserélünk. A matracot alul-felül ki kell ilyenkor porszívózni. Az ágyneműt felrekás előtt érdemes kirázni (nem bent a lakásba, hanem kint és olyan ne rázza, aki allergiás).

Atka elleni porszívók is vannak, olyan erősek, hogy kiszívják az atkát is az ágyból. Emellett léteznek olyan illatosítók a porszívóba, ami atkaölő is egyben.

A napfény hatására nem szaporodnak az atkák, tehát legyen a függöny kihúzva, had menjen be a napfény.

A 22-26 fok a legalkalmasabb az atkák szaporodására, legyen csak 20 fok a lakásban.

A párás levegőt szintén szeretik az atkák, tehát tegyünk ellene.

Naponta többször hosszabb ideig szellőztetni kell.

Porszívózás előtt a szobákat permetezzük be vízzel, ez leviszi a legegőből is a port, így az is fel lesz szívva.

Remélem segítettek a tanácsaim.

56. encike 2 (válaszként erre: 55. - 57e30dd35c)
2008. nov. 5. 18:56

Stérimárt használtuk eddig. Télen, ha fütünk akkor megy a párásito. Végülis még annyira nem vészes.

Ki lehet ezt nőni?

55. 57e30dd35c (válaszként erre: 54. - Encike 2)
2008. nov. 5. 17:25
Hát megmondom őszintén semmivel nem jobb mint a sóoldatos orrsprah azt probáltad már.Bár nekünk is olyan mintha be volna dugulva az orra de ha kiszivom orrszivóval semmi nem jön ki belőle sajnos az orrmandulája van megduzzadva és valószinü ki kell majd vettetni .Ha végül is csak fütés szezonba van ez nálatok párásíts nekem egyszer azt mondta egy doki ,hogy egy vizes törölközöt tegyek a szobába de ne a radiátorra hanem valahova máshova.Ezt szoktam csinálni és az is jó (központi fűtésünk van).Szerintem az az orrsprah inkább akkor jó ha folyik az orra az allergiátol ezt én is tapasztaltam mert nyáron nekem is kell használni és olyankor jó.
54. encike 2 (válaszként erre: 51. - 57e30dd35c)
2008. nov. 5. 13:15

Jó hatása van, vettél észre javulást?

Néha el van dugulva az orra, de inkább fütési szezonba.

2008. nov. 4. 18:16
HÚ TÉNYLEG HATÁSOS A SZÓDABIKARBÓNA??
2008. nov. 4. 18:14
Én atkaírtó gépekkel foglalkoztam és az a tapsztalat hogy az allergia mindaddig fenn áll amíg ki nincs tisztítva "atkamentesítve" a matrac,ágy kanapé,szőnyeg tehát a kárpitos bútorok.Az sokat segít ha súlyosabbak a tünetek,reakciók hogy ha hetente 2x,de legalább 1x kiporszívózni a kárpitokat,szőnyegeket,sűrűn kell port törőlni...ha nincs komolyabb minőségű porszívó akkor be lehet szórni a kárpitot,szőnyeget,matracot...szódabikarbónával hagyni kb.20-30 percet és felporszívózhatjuk... Próbáld ki vesziteni valód legfejjebb csak az allergiád lesz
2008. nov. 4. 16:57
Az én gyerekem is használja mire vagy kiváncsi ?
2008. nov. 4. 11:11

Sziasztok!

A lányomnál 3 éve derült ki, hogy sok mindenre allergiás pl a poratkára is.

Eddig, ha fulladt Ventolint használtunk és most ajánlotta a doki a Flixonase sprayt.

Ismeri vki?

49. reni8018 (válaszként erre: 48. - Verne57)
2008. nov. 2. 11:37
Köszi az infót!!
2008. nov. 2. 10:08
Sziasztok a legjobb amit tehetsz hogy vásárolj egy légterápiát ami megtísztítja a levegőt igaz egy kicsit drága de meggyógyítja a gyermeked .Bővebb információt 20 246 1654 adok.
2008. okt. 26. 17:15
köszike!!!!!!!!!:)))
46. 1e958693ca (válaszként erre: 45. - 57e30dd35c)
2008. okt. 25. 16:02
Jobbulást Nektek is ! :-)
45. 57e30dd35c (válaszként erre: 44. - 1e958693ca)
2008. okt. 25. 13:35
Akkor ha 80 % felé megy az is jó mert akármit csinálok mindig 80 körrül van pedig van hogy nyitva van ilyenkor is a szoba ablak majdnem egész nap.A sóoldatott szoktuk használni bár valószinű ki kellesz venni majd az orrmanduláját mert sokszor ha alszik horkol és már javasolták ,sajnos:(( Köszi a választ .Amúgy 2 havonta használom a szert ahogy javasolták meg ha tehetem szinte mindennap törlöm a port vizesrongyal ,hogy ne legyen sok por atka.
44. 1e958693ca (válaszként erre: 42. - 57e30dd35c)
2008. okt. 25. 13:27

Az atkáknak a 70-80%-os relatív páratartalom a legkedvezőbb a szaporodáshoz. Ezért írtam azt, hogy vagy az alá kell menni (60%, vagy alatta), vagy afölé (80 % fölé), hogy ne tudjanak elszaporodni.

Bedugult orr: próbáltátok már a fiziológiás sóoldatot (0.9%-os)?

(Ugyan nem vagyok érintett poratka ügyben, de megfázásnál nekem szokott segíteni. Ugyan azt nem tudom, újabban kell-e vény hozzá, mert már régen vettem.)

43. d879a0c5b4 (válaszként erre: 36. - 9df60c3431)
2008. okt. 24. 21:14

Hő hatására a baktériumok is elpusztulnak.


Amúgy pedig ha nincs élő atka, nincs ürülék sem :)

2008. okt. 24. 20:32
Ahova jártok szakrendelőbe ott nem adnak atkaszert?Mert mi mikor megyünk kontrollra a szakrendelőbe ott lehet venni atkaszert a neve icepur felületfertőtlenitő 1300 forint szokott lenni 1 liter .A kórházban ezt használják minden fertőtlenitésre és atkaírtásra.Nekünk azt adják 2havonta kell használni.Amúgy most milyen páratartalom jó a szobába asztmás allergiás a gyerek mert valaki azt mondja 60 százalék legyen más meg azt mondja akár 80 százalék is lehet ja amúgy sokat van bedugulva az orra a gyereknek nem tudom ez mennyire befolyásolja.Köszi aki válaszol.
41. reni8018 (válaszként erre: 40. - 1e958693ca)
2008. okt. 24. 12:24
Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook