Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlan eladása fórum

Ingatlan eladása (beszélgetős fórum)


2009. okt. 30. 19:56

Sziasztok


Bp melletti házamat szeretném eladni. Tudnátok jó ingatlanost ajánlani??

Köszi

R.

8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - 89b99f816e)
2009. jan. 7. 22:07

Igen, holnap adok telefonszámot is. Előzetesen elküldenél néhány adatot, hogy fel is készülhessen?

Nem kérek még pontos címet, csak a környéket, a ház mikor épült, mekkora, milyen fűtése van, iker ház-e? A nappali milyen fekvésű, hány szintes, mekkora telken áll, a telek közműves-e?

2009. jan. 6. 20:30

Sziasztok!


Tud valaki ajánlani megbízható ingatlanirodát vagy ingatlanost (név szerint), aki felbecsülné 4. kerületi házunk valós értékét? Köszönöm!

6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 4. - Kisstoth)
2008. okt. 21. 10:56

Örülök, hogy segitettem. Én nem ragasztanám ki. Nem tudod kiszűrni, hogy ki és milyen céllal jelentkezik be hozzád a kiragasztott hirdetésre. A közvetitő megbizásának épp ez az egyik értelme, hogy ő legalább ismeri az ügyfelét. Aki a sarkon találkozik vele először és úgy viszi hozzád, azt ne bizd meg. Ezt már a megbizásban kösd ki, hogy olyan ügyfelet hozzanak ki, aki már azt is tudja, hogy mikor, milyen ütemben tud fizetni. Aki ugyanis még akkor kezd el hitel után rohangálni, nem biztos hogy megkapja, viszont te azt hiszed, hogy eladva. Lehetőleg olyan irodát bizz meg, amelyik hálózatban dolgozik, ott ugyanis közös az adatbázis, nagy valószinűséggel az adatbázisában van vevőjelölt, nem kell most kezdenie a hirdetést.


A jutalékkal pedig barátkozz meg. Bármennyire is fájó kifizetni, az ember szakértelmét és munkáját fizeted meg. Az nem lesz járható út, hogy a piaci árra még tegye rá a jutalékát, mert eladhatatlanná válik a lakás. Ha mégis többet bizol meg, arra nagyon ügyelj, hogy a kinálati ár mindenkinél ugyanaz lehet, akármennyi is az ő jutaléka.

5. kisstoth (válaszként erre: 2. - 5796fb1dbf)
2008. okt. 21. 10:39

Kedves Karcsi néni !

Ha tudnál ajánlani normális közvetítő céget, azt megköszönném.

M

4. kisstoth (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 21. 10:38

Kedves KeA !

Nagyon szépen köszönöm a hsznos tanácsokat, látod, mint laikusnak ezek a szempontok eszembe sem jutottak. Tényleg így van, nem szeretnék tatárjárást a lakásomban sem azt, hogy esetleges rablóbandák terepszemle céljából járkáljanak hozzánk.

Szerinted célszerű a környékre kiragasztgatni ? Az egyik szomszédom azt javasolta, mivel ők is így vettek itt lakást. vagy az is rizikós ? Annyi rosszat hall az ember...

Mégegyszer köszi, sokat segítettél.

Mari

3. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Kisstoth)
2008. okt. 21. 10:10

Mint minden szakmában, ebben is vannak kutyaütők és igazi profik. Amelyik valóban ért a szakmájához, az nem arra megy, hogy téged lehúzzon, hanem elégedettnek akar tudni, hogy mindenkinek őt ajánld.

Igen, sikerdijjal dolgoznak, hisz ők is pénzből élnek. Attól óva intelek, hogy az alapján válassz közvetitőt, hogy kinek a legalacsonyabb a közvetitői jutaléka.

Kérdezz, kérdezz, kérdezz! Hány ingatlant adott már el, mi a véleménye a tendenciákról, a környéken milyen ingatlanokat adott már el. Kérdezd a környékkel kapcsolatban, azonnal kiderül, valóban ismeri-e azt a területet.

Kérdezz rá, milyen módszerekkel szűrik a potenciális vásárlókat? Nem az a cél, hogy tatárjárást csináljon a lakásodból, hanem csak a potenciális vevőket vigye el. Ne vigyen el olyat, akinek még el kell adnia a saját lakását, illetve nem volt még hitelminősitése.

Kérd meg, hogy csak olyat hozzon ki, akivel legalaább egyszer már személyesen találkozott és a fenti információkat tudja róla. Ahhoz nincs szükséged közvetitőre, hogy minden telefonálót kihozzon, azt te is meg tudod tenni és nem fizetsz jutalékot. Nem az a cél, hogy mutogassa a lakást, hanem eladja. Ehhez pedig profizmus szükséges és nem szerencse.


sok sikert !

2008. okt. 21. 10:01
Már adtam el lakást ingatlanoson keresztül. Nekem mindig bevált és még többet is kértek az áráért, mint amennyiért árultam. Szerintem ki kell fogni.
2008. okt. 21. 09:59

Sziasztok !

Szeretném eladni a lakásomat. Mi a véleményetek hogyan próbálkozzam ? Félek az ingatlanközvetítőktől, sok rosszat hallani róluk. (erőszakosak...) Az sem mellékes, hogy 3-5 %-os "sikerdíjjal" dolgoznak.

Tud valaki tanácsot adni?

Előre is köszönöm. M

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook