Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
4600. zefex (válaszként erre: 4599. - Ilona18)
2012. dec. 27. 08:08
Volt 1991-ben. Akkor nagyon megszenvedtem, de elmúlt nyomtalan, nem tértek vissza a fájdalmak.
4599. Ilona18 (válaszként erre: 4598. - 2dfcd669cb)
2012. dec. 26. 10:20

Boldog Karácsonyt és jó pihenést!

Visszajött az övsömöröm utáni fájdalmam, de nem hagytam abba az öt tibetit. Ez már lehet, hogy hülyeség, de más szempontból annyi jó jár a gyakorlatokkal.

Volt esetleg valakinek övsömörös baja? És elmúlt, vagy visszatért a fájdalom?

2012. dec. 24. 13:13

Boldog Karácsonyt az öttibetizőknek!

Ne felejtsétek az Ünnepek alatt sem az öttibetit! :)

4597. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4596. - Michelle.r)
2012. dec. 22. 19:34

Meg lehet hallgatni, azzal csak tágul a látóköröd... :)

De...csak a szívedre hallgass! :)

2012. dec. 22. 17:49
Köszi az infot. Eddig is nagyon vigyáztam, eztán még jobban fogok, hogy milyen előadásokat hallgatok meg :))
4595. Ilona18 (válaszként erre: 4594. - Zefex)
2012. dec. 21. 15:20

Szerintem azt, hogy a jóga szigorú keretek közé zárna, ez így nem lehet igaz. Azt elismerem, hogy szigorúan ragaszkodnak a jóga tanítók a jól és helyesen kivitelezett gyakorlatok végzéséhez, de mint látod az öt tibeti, amit szintén igyekszel odafigyeléssel és helyes légzéssel egybekötve megcsinálni tulajdonképpen felszabadító hatású. Nekem ez a tapasztalatom. Pl.amin régen bosszankodtam volna, most humorral és legyintéssel el tudom intézni. Ez pedig csak egy a sok jó közül amit megemlítettem.

Ezenkívül a jógázás lsd. Szepes Mária: A minden napi élet mágiája c. könyvében a hétköznapokban végrehajtható gyakorlatokat ecseteli és ebben aztán tényleg nincs kötöttség. Persze ez nem kifejezetten jóga, de kötődik a keleti filozófiához, ami persze kapcsolódik a jógához.:)

4594. zefex (válaszként erre: 4589. - Ilona18)
2012. dec. 21. 08:10

Attól, hogy napi 10-30 percben elvégzem az öt tibetit és a napüdvözletet, nem merném kijelenteni magamról, hogy jógázok.

Réges-régen kacérkodtam a gondolatával. Elkezdtem utána járni, könyveket olvasni. Én úgy láttam, a jóga nem felszabadít, hanem szigorú keretek közé zár, és nagyon idegen az európai szemlélettől vagy életmódtól.

Úgy gondolom, ez a jóga olyasmi, mintha bemennél pl. egy kínai étterembe: semmi köze sincs a kínaihoz, az itteni vevőkör ízléséhez kialakított ennivalót kapsz de kicsit eltérőt mint a hagyományos magyar konyha.

Nem akarom elbagatelizálni az öt tibeti hatását, mert ha nem tapasztalnám, hogy jó, nem csinálnám, csak pont emiatt nem gondolom, hogy bármi köze lenne a valláshoz. Ez az én meglátásom. Nem akartam senkit sem megbántani vele.

4593. zefex (válaszként erre: 4590. - Wirgi)
2012. dec. 21. 07:51
Nem szabad felcserélni a gyakorlatok sorrendjét! Ha csinálod egy ideig, tapasztalni fogod, milyen jól egymásra épülnek. A gyakorlatok számát úgy tudom, lehet variálni. Ha most kezded, tartsd be a fokozatosságot! Ha már jól megy, 21-nél többet akkor sem kell. Más gyakorlatottal ki lehet egészíteni, pl. napüdvözlettel előtte.
4592. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4590. - Wirgi)
2012. dec. 20. 22:17

Úgy látom, mindenhol ebben a sorrendben van. Ezért azt gondolom, fontos lehet.

Hogy mi a jelentősége, azt sajnos én sem tudom.

4591. wirgi (válaszként erre: 4590. - Wirgi)
2012. dec. 20. 21:54
cserélni
4590. wirgi
2012. dec. 20. 21:54
Sziasztok ! Egy kérdés, a gyakorlatokat fel lehet cserlni, vagy van jelentősége a sorrendnek? Erre nem találtam sehol választ
4589. Ilona18
2012. dec. 17. 08:58

Szerintem szubjektív gondolat lehet a papok részéről, ha ellenzik vagy rendjén levőnek találják a jóga művelését a hívőknek. Egyébként az idő partján című Weninger Antal által írt könyvben óva int, hogy pl. a kundalini jóga gyakorlatát mester nélkül tanuljuk meg. Idézet:"Baktay Ervin figyelmeztetett először arra, hogy látott Indiában eseteket, amelyek idegbajjal és vérzésekkel jártak, mert tudatlan tanítók nem értették a dolgukat."

Én azt hiszem az öt tibeti is felszabadítja a csakrákban az életerőt, de nyilván, mint minden más gyakorlatot figyelmesen a légzés-mozdulat megfelelő betartásával kell végezni. És nem szabad erőltetni semmit. Ebben az esetben is, ha mégsem sikerül jól végezni ˇ"legfeljebb" rosszul érzed magad és nyilván a legközelebbi gyakorlat végzése után korrigálod a mozdulatokat és a légzés ritmusát. Ha örömmel, bizalommal végzed és megfelelően a saját ütemedben akkor szerintem nem lehet baj.

4588. zefex (válaszként erre: 4586. - Solvejg)
2012. dec. 16. 22:23

Ha egy keresztény pap elmarasztalja az öt tibetik, nem tudja miről mond véleményt. Én intézményes keretek között gyakorlom a vallást, és nem látok ellentétet. Pappal erről nem szoktam beszélni. A sanyargatásra nem tudok előírásról.

Ép testben ép lélek. Ezért tenni is kell, testi és lelki síkon egyaránt, nem elég várni a sültgalambot :)

4587. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4585. - Solvejg)
2012. dec. 16. 21:28

Én még nem vagyok profi ebben a témában, de azt tudom, hogy a fokozatosságot be kell tartani! Tehát első héten csak 3 minden gyakorlatból. Aztán kettesével emelni hetente.

Én úgy fogtam fel ezt a dolgot, hogy amíg 3-at, 5-öt csinálok, van időm tökéletesíteni a gyakorlatokat, hogy jól rögzüljön be! :)

4586. solvejg
2012. dec. 16. 15:41
Ez már nagyon vallási cucc sztem, én ilyenbe nem szállok alá, azt megértem, hogy keresztény pap számára ellenszenves a buddhista felfogás és vice versa, ezt kibékiteni aligha tudod, a keresztény azt mondja, a földi tested mindegy, sőt, sanyargatni is kell akár, a fő a lélek, a keleti vallások a testtudatot is lelki sikra terelik,de ugye, egy isten van:-) sztem azzal nem ártok neki, ha a testem is úgy fényezem, mint a lelkem (esetleg ne menjen ez utóbbi rovására), ha más embernek nem ártok ezzel, na az 5 tibeti jóga megcsinálásával max. a főnököm jár rosszul, hogy később érek be, ez legyen a legnagyobb baja az életben:-)
4585. solvejg (válaszként erre: 4582. - Ilona18)
2012. dec. 16. 15:34

Köszi a helyretevést:-) komolyan gondolom!

Azt hiszem, sokadmagammal vagyok úgy, hogy ha kipróbálok valamit és nem egyből sikerül, bukta az egész. Hosszú távú tervezéshez türelem kell, azért én nem álltam sorba, túé türelmetlen lévén:-)


Viszont: ez az 5 tibeti...tetszik, úgy érzem, szeretem csinálni és remélem, nem adom majd fel...ja és kicsit javult a 4-esem...nagyon kicsit:-)


Ami érkelene: muszáj betartani az azonos mennyiséget?

1.2.3. gyakorlat azért jobban megy és jól is esik több, de nem tudom, szabad/lehet/érdemes-e úgy csinálni, hogy ezekből kicsit több, a 4-5-ből pedig csak max.3-5?

2012. dec. 15. 20:03

Én is hallottam ilyen tanításokat x évvel ezelőtt! :)

El is hittem... viszont azt is emlegették, hogy: mindent megpróbáljatok, ami jó azt megtartsátok. (Pál apostol)

Meg kell próbálni, s ha jó, akkor csak magadnak higgyél. Senki másnak! :)

4583. Ilona18
2012. dec. 15. 19:54
Kedves Picurbogi! Nagy az isten állatkertje :)Szerintem mindenki békességben elfér benne :)
4582. Ilona18 (válaszként erre: 4579. - Solvejg)
2012. dec. 14. 19:39

szia, azt írtad:

"ma kezdtem az 5 tibeti ritust, tetszik, de a 4. gyakorlat, hát azt én nem tudom:-)

Szerintem sose jön el az az idő, amikor úgy ki tudom tolni magam, mint a videókon látni"


Ma kezdted! Gondolj bele, az aki már évek óta csinálja és előadja egy videón már egy kicsit mégiscsak erősebb, mint egy abszolút kezdő. Itt egyetlen dolog létezik, hogy ne hagyd abba, akármilyen lassúnak, bénának, gyengének érzed magad, mert ez változni fog.

Én pl. két és fél három hónapja csinálom, sajnos nem tudom pontosan mikor kezdtem, de mióta eljutottam a 21-hez egyszerűen nem akarom abbahagyni, inkább felkelek reggel félötkor, hogy nyugodtan meg tudjam csinálni mielőtt munkába mennék. Mert akkora a hatása, hogy megéri felkelni miatta.

4581. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4579. - Solvejg)
2012. dec. 14. 16:49

Nekem is nehéz volt eleinte a 4-es. De már könnyedén megy. Igaz, még nem értem el a 21-hez, de ez a cél! :)

...és a 2-nél már nem fáj a derekam! :))

4580. Mona6908 (válaszként erre: 4579. - Solvejg)
2012. dec. 14. 12:10
Jobb lesz később :) és sikerülni fog. Én 3 hónapja kezdtem, szombat óta csinálom a 21-et, most már könnyedén megy. nem szabad kihagyni, ha csak lehet, valamennyit mindig csinálj. Előbb-utóbb simán megy....
4579. solvejg
2012. dec. 14. 10:27

Sziasztok!

ma kezdtem az 5 tibeti ritust, tetszik, de a 4. gyakorlat, hát azt én nem tudom:-)

Szerintem sose jön el az az idő, amikor úgy ki tudom tolni magam, mint a videókon látni :-(

Ja és eléggé gyenge a csuklóm, ez a 4-5 gyakorlat kissé megterheli, mondjátok, hogy jobb lesz később...

4578. Ilona18
2012. dec. 13. 15:26
Köszönöm, a megerősítéseket, folytatom és jól érzem magam :)
4577. f9a3485dff (válaszként erre: 4574. - Ilona18)
2012. dec. 13. 10:20
Ez csak természetes, hogy ne hagyd abba!!!
4576. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4574. - Ilona18)
2012. dec. 12. 18:45
Ha jól esik, csináld nyugodtan. Én kihagytam, amikor beteg voltam, semmi mozgás nem esett jól! :-\
4575. Mona6908 (válaszként erre: 4574. - Ilona18)
2012. dec. 12. 12:02
Szerintem semmiképpen ne hagyd abba, főleg így, hogy azt mondod, nem esett rosszul. Beindítja majd az öngyógyítás folyamatát :)
4574. Ilona18
2012. dec. 12. 10:57

Sziasztok!


Van most egy kis problémám. Vagy megfáztam, vagy elkaptam valamit, de folyik az orrom, kicsit köhögök és nem vagyok egészen jól, szerintetek csináljam tovább a gyakorlatokat, vagy kicsit függesszem fel? Van-e valakinek erről tapasztalata?

Ma megcsináltam és nem esett rosszul, talán így is lehet?

Nem szívesen hagynám abba.

Köszi, ha válaszoltok.

4573. zefex (válaszként erre: 4570. - Ilona18)
2012. dec. 10. 14:22
Látod, már ez a könnyű drog érzés is milyen jó módszer a boldogság tanulására! Megtanulható és folyamatosan gyakorolható. Energialöketet ad a sérülések, hibák kijavításához.
4572. zefex (válaszként erre: 4570. - Ilona18)
2012. dec. 10. 14:19

Nagyon sokfélék vagyunk.

Alapesetben egészségesnek születünk, de ahogy telnek az évek, kezd kopni, romlani ez-az. Szeretnénk jól lenni, és keressük a megoldásokat. Ebben is sokfélék vagyunk: van, aki a gyógyszerekért nyúl, más a csodaszerekben bízik, a gyógyfürdőkben, a természet gyógyító erejében, a biorezonanciában és még ki tudja miben, és mindegyiknek megvan a saját ügyfélköre. Ha valaki zsigerből a gyógyszerszedő, nehezen téríthető abba az irányba, hogy ő is felel magáért. Ha pedig hisz az öngyógyításban, nehezen nyeli le a bogyót.

Az orvosok rengeteget tanultak azért, hogy praktizálhassanak, az elfogadott irányelvek szerinti tananyagot, hisz az vált elfogadottá a „művelt” nyugati világban. És rengeteg jót hozott, de azt is tudni kell, hogy mindent nem tud megoldani.

Nagyon jó az öt tibeti, ha az ember kitartóan csinálja úgy, hogy hisz is abban, hogy tett magáért valamit, de közben lélekben is bejárja ugyanezt az utat: ha ráérez, hogyan újulhat meg folyamatosan, ha fel tud szabadulni az egészségét romboló gátlásoktól. Ez nem feltétlenül egyszerűsíti le a dolgokat. Rövidtávon egyszerűbb a gyógyszer :) Még a felelősség is könnyen más nyakába tehető.

Nekem van olyan neurológus ismerősöm, aki szerint jó módszer! Sokan pedig nem is hallottak róla.

2012. dec. 9. 20:59

Megpróbálok válaszolni:

- könyvben megvannak a magyarázatok, hogy melyik gyakorlat mire hat, mit gyógyít, stb.

- azért nem javasolja az orvos xanax helyett, mert ez után nem jár neki jutalék a gyógyszergyártól.

- szerintem rengetegen vannak, akik meggyógyultak ezáltal valami bajukból. Eleve, ha valaki csinálja hosszú idő óta, megtanulta a kitartást, ami már eleve gyógyír...:)

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook