Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
4690. Csipkerózsika (válaszként erre: 4688. - Egészségügyis)
2013. ápr. 15. 14:19
Igen, időben nem sok és nem is aerob mozgás, mégis megmozgat minden izmot. Én anno nagy önbizalommal és némi edzettséggel nekiálltam egyből 21-et csinálni. 2 hétig olyan izomlázam volt, hogy minden mozdulat fájt. :)
4689. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4688. - Egészségügyis)
2013. ápr. 15. 07:40
Ez tényleg meglepő! Én ilyeneket nem tapasztaltam. Lassan fél éve csinálom, és mellette bizony még edzésekre is járok. De bízom benne, hogy hosszútávon a pozitív hatás nem marad el. :)
2013. ápr. 13. 21:33

Sziasztok!


Csatlakoznék hozzátok! 27 napja kezdtem el a tibetit, 15-ös ismétlésnél járok, amit eddig tapasztaltam: feszesebb kar, kerekebb popsi és némi izomláz, ami meglepő ennél a néhány perces torna esetén.

4687. Csipkerózsika (válaszként erre: 4686. - Tifanny)
2013. ápr. 4. 22:11
Bizonyára. Minél inkább tapasztalod a jó hatásait, annál motiváltabb leszel rá, hogy csináld.
4686. Tifanny (válaszként erre: 4684. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 4. 21:13
pont meg is találtam a te hozzászólásodat! 3283. :)gratulálok. remélem nekem is sikerül rászoktatnom magam a rendszerességre. alapvetően a pilates a kedvencem, de a jógát is szeretem.
4685. Tifanny
2013. ápr. 4. 21:00
végigolvastam,köszi.
4684. Csipkerózsika (válaszként erre: 4683. - Tifanny)
2013. ápr. 4. 15:50

Számos előnnyel jár a tibeti, századszorra már nem fogom leírni, ha nem haragszol. Visszaolvashatod a tapasztalatokat, ezért van a fórum.

A méregtelenítési tünetek nem biztos, hogy 3 nap alatt előjönnek, egy-két hét is eltelhet. De persze el is maradhatnak.

4683. Tifanny
2013. ápr. 4. 12:24
Hahóóó! senki?! ha ma negyedike vagyon, és az van, akkor ma lesz a 4. alkalmam a jógából. amennyire be voltam ijedve a kellemetlen mellékhatásoktól, azok annyira el is maradtak (egyelőre, lekopogom)első alkalom után volt egy ilyen fura, eufóriás érzésem, de a többinél az is elmaradt. Ennyire tiszta lennék? azt kétlem, bár előtte is jógáztam, illetve jó sok vizet is iszom. A hátamon megjelent pár csúnyaság, de eddig is hajlamos voltam rá, sajnos, úgyhogy nem tudom egyértelműen a jógára fogni. Meg mintha csökkent volna az étvágyam, bár még ez sem tisztázódott :D Érdekelne ki miért kezdte el a jógát és milyen hasznos hatásait tapasztalta? gondolok itt bármire! én pl. örülnék, ha tisztább lenne a bőröm, gyorsabban nőne a hajam, nem töredezne a körmöm, jobban aludnék (ami most müködik), fogynék, eltűnne a narancsbőröm, kiegyensúlyozottabb lennék, stb. Ki mit szeretne? :)
4682. Tifanny
2013. ápr. 1. 17:27
sziasztok! túl vagyok az első tibeti jógázásomon! :D a gyakorlatok nem voltak olyan nehezek, (már túl vagyok pár normál jógán) úgyhogy kicsit féltem is, h ennek semmi haszna nem lesz. igazából egyelőre csak annyit érzek, hogy úgy elvagyok :D mármint ülök, üldögélek, bambulok, nevetgélek XD nem tudom honnan jött ez, kb. mint mikor valaki elszív valamit :D egész kellemes kis állapot, csak anyám kezd már hülyének nézni :D
4681. Tifanny
2013. ápr. 1. 10:27
alig várom! ma elkezdem :D
4680. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4679. - Tifanny)
2013. márc. 31. 22:38
Ne izgulj... nem mindenkinél jelentkeznek negatív tünetek. Nekem nem voltak. Pozitív viszont már van! :) Nem vagyok valami jó úszó.. de elmondhatom, hogy sokkal jobban megy, mert jobban veszem a levegőt! :)
4679. Tifanny
2013. márc. 31. 16:47
ennek örülök! köszönöm a válaszokat. ha jól emlékszem a 100.és 90. oldal körül olvastam valakinél. az persze lehet, hogy ezek csak kezdeti tünetek voltak :)hamarosan kezdem! :D kicsit félek a méregtelenítéstől...
4678. Csipkerózsika (válaszként erre: 4676. - Tifanny)
2013. márc. 30. 00:27

Nem tudom, hol olvastál ilyet itt. Én nyitottam ezt a fórumot és mindig nyomon követtem, nem rémlik, hogy bárki ilyesmit írt volna.

Az előfordulhat, hogy a kezdeti szakaszban, mikor a méregtelenítés elkezdődik, akkor előfordulhat néhány kellemetlen tünet, köztük akár ezek is, de ezek többnyire rövid idő alatt maguktól elmúlnak.

Én is inkább épp az ellenkezőjéről tudok beszámolni.

4677. Castia (válaszként erre: 4676. - Tifanny)
2013. márc. 29. 22:50
Én ugyan hatha és vinyásza jógát végzek elsősorban, de éppenséggel rövidültek a menzesz napok, 3 vagy legfeljebb 4 napra. Görcseim korábban is csak ritkán voltak, így abban nincs változás, néha az első éjszaka nehezebb, de ennyi. Nem is olvastam/hallottam még senkitől, hogy a jóga miatt lenne bármi gondja a ciklusával. Fordított testhelyzeteket nem szabad ilyenkor végezni, egyébiránt inkább segít.
4676. Tifanny
2013. márc. 29. 21:44
Sziasztok! szeretném én is elkezdeni a tibeti jógát de egyelőre még csak a visszaolvasás fázisában vagyok de már nem bírtam visszafogni magam.egyre több ember írta, hogy hosszabbodott/erősebb lett/gyakrabban jött/görcs,hányás,stb. kísérte a menzeszét, mióta jógázik. Ilyen tapasztalatokkal nem szívesen lennék gazdagabb. Lennétek olyan drágák és leírnátok nekem, hogy nektek mi ilyen téren a tapasztalatotok? köszönöm :) olvasok tovább, hátha ott is rálelek valami bíztatóra.
4675. zefex (válaszként erre: 4674. - Ilona18)
2013. febr. 27. 21:00
Nem olyan kemény még, csak az elején tartok. Majd később eldurvul, ha kellően hozzá erősödök, folytatom.
4674. Ilona18 (válaszként erre: 4673. - Zefex)
2013. febr. 27. 18:55
Köszönök a válaszod. Persze én sem kifejezetten a tavasz miatt csinálom, de a megújulás évszakát nem lehet kihagyni, ilyenkor több a lehetőség, én is pl a bringát veszem elő szívesen. Ez a fegyencedzés nagyon keményen hangzik :).
4673. zefex (válaszként erre: 4672. - Ilona18)
2013. febr. 27. 08:22

Én évszaktól függetlenül csinálom :D

Öt tibeti, napüdvözlet, erőltetett séta, lécsőzés és fegyenc edzésnaponta, meridián torna, nemsokára bringa.... Úgy csinálom, hogy minden napra jusson kb 30-45 perc + amit nem lehet annyira számolni. Ez hosszú távon vállalható, nem lehet ráunni, nem terheli meg magát az ember.

Én nem vagyok vega, nem is tervezem, de nem eszem sok húst. Úgy tudom, kell pótolni, de erre vonatkozóan kimerítő és elég ellentmondó információ van.

4672. Ilona18
2013. febr. 26. 17:53
Én most jelenleg csinálom az öt tibetit, a dzsala netit, és hulahopozok. Ti hogy készültök a tavaszra, mert egyszercsak le kell vetni a kabátot és előkerülnek a tavaszi, nyári ruhák? Ja és vega lettem kb. négy hónapja, van valaki aki már több éve vegetáriánus étrenden van? És mi a tapasztalata? Pótolni kell a húst és hogyan pótolja?
4671. Sapienta (válaszként erre: 4669. - 87c89a3ec4)
2013. jan. 30. 15:09
próbájátok ki a hatha jógát. egy idő után semmi sem fog kibillenteni az egyensúlyotokból ;) az 5 tibeti gyakorlat amennyire én tudom, a fizikai test energetikai karbantartására való, nem foglalkozik az elmével.
4670. Ilona18 (válaszként erre: 4669. - 87c89a3ec4)
2013. jan. 29. 20:18

"De ha idehozol egy tibeti szerzetest magyarországra,akkor az a szerencsétlen jógázhat reggeltől-estig tuti hogy kibillen a belső egyensúlyából és ordítani fog mint a maláji tigris:):):)"


Aki már eljutott fejben egy magasabb tudatszintre és nem felszínesen gyakorolt, tud magán uralkodni és ez vonatkozik a fenti tibeti szerzetesre, vagy egy magyarországi emberre aki jógázik. Persze a puding próbája az evés, így legfeljebb találgatni lehet, hogy ki mit csinálna a mi körülményeink között.Én mostanában meglehetősen türelmes vagyok, pedig igen sok emberrel van kapcsolatom minden áldott nap. Ebben, hogy ezt elértem, sokat köszönhetek a tibeti gyakorlatoknak.

2013. jan. 29. 19:53

Kedves Ilona.

Bocs a lenti viccért:)

Természetesen az öt tibeti gyakorlat hatására aktivizálódnak a test energiacsakrái,és így a hozzákötődő különböző mirigyek is.Ezzel a hormontermelés is optimális szintre áll be és így fiatalodik a test és fizikailag,szellemileg,lelkileg is kicserélődik az ember!!!

Hatékonyabb a futásnál mivel ezek fokozottan a méregtelenítésre és az optimális hormontermelésre hatnak.Ezért lettek kitalálva.A légzés azért fontos mert ezáltal a sejtek a sok oxigén hatására regenerálódnak és így az anyagcsere folyamatok javulnak és az immunrendszer is erősödik.

De azért egy jó kis futás után is beviszel egy csomó oxigént.Csak hát ahhoz kitartás is kell hogy folyamatosan kimenj futni,és ne hagyd abba.

Én is csinálom a tibetit és jó élettani hatásai vannak és ez jó.Nem azt írtam hogy nem használ,csak azt hogy ez nem csodajóga.Na jó,lehet hogy az!:)

De ha idehozol egy tibeti szerzetest magyarországra,akkor az a szerencsétlen jógázhat reggeltől-estig tuti hogy kibillen a belső egyensúlyából és ordítani fog mint a maláji tigris:):):)

4668. Ilona18 (válaszként erre: 4667. - 87c89a3ec4)
2013. jan. 29. 19:22
de igaz, és nincs hozzáfűződő érdekem, hogy más is ezt csinálja, és eladni sem akarom :)
2013. jan. 29. 18:42

Én próbáltam futni, tornáztam egy órát naponta, sokmindent kipróbáltam, de semmi nem volt ennyire hatásos, mint az öt tibeti:):):)

Ez a szöveg tökre ugyanolyan mint egy teleshop-os reklám:):):)

4666. Ilona18 (válaszként erre: 4665. - 87c89a3ec4)
2013. jan. 29. 17:42

Kedves Ervin!


Én próbáltam futni, tornáztam egy órát naponta, sokmindent kipróbáltam, de semmi nem volt ennyire hatásos, mint az öt tibeti, ami tényleg naponta mindössze 15-20 perc. Nem a mozgás a lényeg, hanem a levegővétel és a pontos végrehajtás. És nem értek veled egyet, hogy pusztán tornagyakorlat. Lehet, hogy te pusztán annak fogod fel, nekem többet jelent, mert van néhány lelkiproblémám ami ezáltal oldódott meg bennem. Nem hiszem, hogy a szerzeteseket más fából faragták, lehet, hogy nyugodtabb életformájuk van, (volt) de a hatása rám ugyanaz, mint amit ők megtapasztaltak. A pénz amit emlegetsz, na az nem hiszem, hogy sokat nyom a latba, mivel az interneten már elérhető letölthető minden ami ahhoz kell, hogy a gyakorlatokat megfelelően csináld. Én inkább a gyógyszer és vitamingyártóknál látom, hogy sokat szakítanak abból, hogy jó drágán eladják a filléres holmijukat ami néha bizony több mellékhatással rendelkezik, mint gyógyítóhatással.

Persze úgy gondolom, hogy mindenkinek meg kell találnia a saját útját. Van aki fut, van aki táncol, tornázik és van aki jógázik. Én mostanában öt tibetizek és kombinálva a dzsala netivel nagyon jól érzem magam és remélem még hosszú ideig így is lesz.

2013. jan. 29. 09:52

Teljesen mindegy hogy milyen eredetű a jóga!

A lényeg a mozgásban van.Ha mindennap lefutsz egy kilómétert és utána kettőt,és hármat és lassan növeled a távot akkor ez ugyanolyan hatást vált ki mint a tibeti!A vérkeringésed felpörög és így minden élettani folyamat beindul és ezáltal a méregtelenítés és fiatalodás fokozottabban működni fog.

A tibeti jóga a mi társadalmunkban nem,más csak pusztán egyszerű tornagyakorlat.A keleti szerzeteseknél más a helyzet,mert ők eleve belső békén alapuló spirituális meditációs életmódot követnek,így náluk ez egy életmód és életstílus,és ezért tökéletes.Te nem vagy láma,nem vagy szerzetes és ebben a mai nyugati rohanó világban élsz.A kettő nem összeegyeztethető!Ezeket a gyakorlatokat csak a pénz miatt hozták át ide hogy legyen üzlet.Rengeteg könyvet és videót adtak el így hogy meggazdagodjanak egyesek.Nincs ebben semmi csoda.A lényeg az hogy mozogj,tornázz,fuss és akkor meg fogod érezni a jótékony hatásokat.

Szóval a lényeg az hogy a keleti (tibeti)barátaink eleve erre az életmódra vannak beállítódva és így érik el a tökéletes békét,harmóniát és az egészséget!!!

4664. zefex (válaszként erre: 4662. - 87c89a3ec4)
2013. jan. 29. 08:30

Én erre azért nem vennék mérget, de lehet, hogy így van :)

Mielőtt neki fogtam volna, körbe jártam egy kicsit a témát. Távolról sem bizonyított, hogy tényleg tibeti eredetű az öt tibeti. Különösen nem izgat. A gyakorlatok jók, és csinálom, de szerintem túl sok körülötte a mítosz, és az elvárás. Már próbáltam célozni rá. Majd 40-50 év múlva kiderül. Biztos, ami biztos, csinálok mást is mellette :D

4663. Ilona18 (válaszként erre: 4662. - 87c89a3ec4)
2013. jan. 28. 20:27
Ezt te honnan tudod, vagy ez a te következtetésed?
2013. jan. 28. 19:23

Az tény hogy a tibeti gyakorlatokat egészséges tibeti lámák fejlesztették ki évezredek alatt egészséges tibeti embereknek!Ezek a gyakorlatok speciális ,összetett gyakorlatokból állnak.Nem beteg félholt,alkoholista,drogos,szerencsétleneknek!Ha beteg vagy akkor ne csináld!

De,ha mégis akarod csinálni akkor lassan és óvatosan csináld!!!

Csak lazán!

Ezek a gyakorlatok speciális,több összetevőből álló összetett mozdulatok.

Az első gyakorlat,a forgás különbözik a többitől.

Ebből csinálj,amennyi jól esik!

De,a másik négy gyakorlatot csináld a szabályok szerint,vagyis óvatosan emeld az ismétlészámot!

Nem kell erőltetni,ha kitartó vagy akkor rájössz hogy működik a dolog!!!!

4661. solvejg (válaszként erre: 4660. - Zefex)
2013. jan. 22. 16:29
Igen,a 4-est én is csak úgy tudom csinálni, ha oldalra tartom a kezem.
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook