Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
4720. istvan444
2013. máj. 8. 20:27

Sziasztok!

Mióta abbahagytam az öt tibetit,azóta látványosan javul a közérzetem és egyre jobban vagyok és jobban teljesítek ! :)

Na jó,ez csak vicc volt!Újra itt vagyok és osztom az észt ezerrel nektek,csak hogy ne unatkozzatok:)

A régi bejelentkezési nevem (ervin444)volt de evvel már nem tudtam újra regisztrálni így istvan444 lett belőlem.Remélem hogy így is megfelelek nektek és igyekszem minél több bölcsességet és okosságot megosztani veletek a tibetiről itt a fórumon.Újra el kell kezdenem a tibetit mert már régóta nem csináltam.Na de most újra elkezdem aztán abbahagyom mint mindig:)De azért bevetésre készen állok!Majd megmutatom én a világnak......!

4719. Matte88
2013. máj. 5. 10:11
Köszi. Megpróbálom majd valahogy:)
4718. Csipkerózsika (válaszként erre: 4717. - Csipkerózsika)
2013. máj. 4. 21:10

Egyébként, amit a könyvben írnak, az nem Szentírás, utalnak is rá, hogy mindenkinél máshogy jelentkezhetnek a hatások, mivel mindenki szervezete más. Az én testem pl. a 21-es sorozatot nagyon sokallta. Jó pár hónapig csináltam és azt vettem észre, hogy egyre kimerültebb, erőtlenebb vagyok, rossz a közérzetem. Elkezdtem visszacsökkenteni és figyeltem, hogy mikor, mennyi esik jól. 11-nél álltam meg. Nekem nem kell több, ennyi. Mondjuk egyéb dolgokban is érzékeny vagyok fizikálisan (fájdalom, alkohol, stb.).

Szóval a lényeg, hogy magadra figyelj. :)

4717. Csipkerózsika (válaszként erre: 4716. - Matte88)
2013. máj. 4. 21:04
Hát, erre nem tudok biztos választ adni. De ha ennyire rosszul vagy tőle, akkor talán nem kéne tovább menni, egyelőre csinálj még egy darabig hármat mindenből. Az is hatásos, ezt onnan tudom, hogy egy időben, nyári időszakban - mivel keményen, versenyszerűen bicikliztem, plusz túráztam is - csak 3-as sorozatot csináltam. Ugyanúgy hatott, mert egyszer valamiért 2 napot kihagytam és mindjárt éreztem a különbséget a közérzetemen és az energiaszintemen is.
4716. Matte88
2013. máj. 4. 17:09
Sajnos még csak a 3-as ismétlésnél tartok. Tekintetet is fixálok, szerintem még lassabban fogok forogni. Úgy lehet, hogy a forgás számát nem növelem csak a többi rítusét?
4715. Csipkerózsika (válaszként erre: 4714. - Matte88)
2013. máj. 4. 17:08

Egyeseknél előfordul. Csináld lassabban. Keress egy pontot, amire minden teljes kör befejeztével ránézel.

Hányas sorozatnál tartasz? Esetleg ne emeld egyelőre tovább az ismétlésszámot.

Ezt helyettesíteni nem lehet tudtommal semmivel.

4714. Matte88
2013. máj. 4. 13:09

Sziasztok.

Nektek szokott hányingeretek lenni a rítusok után? Főleg az első, ha nem csak az, okoz hányingert. Már 3 forgás után is szédülök kicsit, pedig lassan csinálom. Mit tudtok tanácsolni? Esetleg lehet az első rítust valamivel helyettesíteni?

Köszönöm.

4713. zefex (válaszként erre: 4711. - Aletta90)
2013. máj. 3. 14:29

Bocsi, most jön a szépített változat:

Jó lenne, ha elolvasnád a könyvet, de legalább a gyakorlatok leírását. A folyadékfogyasztási és táplálkozási ajánlásokat is ajánlatos betartani. Igaz, én a táplálkozással csak annyit teszek, hogy előtte legalább 2 órával ill. utána fél órával nem eszem.

Igyál több folyadékot mint eddig.

Ha az ember jó fizikai állapotról indul, hajlandó lekezelni az ajánlott ismétlés-számot, de ezzel nem tesz jót magának. Nem kell kapkodni. Nem siettet semmi. Amikor beérik a továbblépés, csak akkor emelj. Ha fáradtabb vagy, nem esik jól, csökkents. Lehetnek majd fura érzések, de ezek elmúlnak maguktól. Pont ezért ne vidd túlzásba. Napi két alkalomnál többször nem érdemes, ha jól esne több testmozgás, csinálj mást.

Teljen benne sok örömöd!

4712. zefex (válaszként erre: 4711. - Aletta90)
2013. máj. 3. 14:18
Csináld 3x és ne parázz :D
4711. Aletta90
2013. máj. 3. 14:00
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni azoktól, akik már csinálják egy ideje a tibetit. Kb 1 órája olvasgatom a fórumot, de nem találtam meg a választ. Hétfőn kezdtem a tibetit 7-es ismétléssel, mert a 3-at túl könnyűnek éreztem. És kedd reggel óta olyan furán érzem magam. A halántékomnál a szemem mellett, mindkét oldalon zsibbadás jelentkezik, pár másodpercig tart, de ez naponta 15-20 alkalommal. Eléggé meg vagyok ijedve. Tapasztalt valaki hasonlót? Szerintetek hagyjam abba a tibetit, menjek orvoshoz, vagy mit csináljak? Köszönöm előre is annak, aki válaszol.
4710. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4710. - Madár)
2013. máj. 2. 17:58
Oké Madár, akkor csak így tovább! :)
4709. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4707. - Madár)
2013. ápr. 30. 22:51
Madár, akkor te ezek szerint diétázol is? Úgy értem, fogyni is szeretnél?
4708. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4707. - Madár)
2013. ápr. 30. 22:49
Ja! Most olvasom vissza... Csipkerózsika írta, hogy édességet ne étkezés után, hanem előtt együnk. Persze, ha fogyni is akarunk, akkor ki lehet hagyni, ha nem, akkor azért meg lehet engedni néhanapján! :)
4707. Madár (válaszként erre: 4703. - 2dfcd669cb)
2013. ápr. 30. 20:53

Sziasztok.

Jenny-R: Azt hiszem félre értettél, úgy értettem az édességet, hogy egyáltalán nem kellene édességezni.

Bár ember legyen a talpán, aki meg bírja állni, ez

nekem is brutál nehezen megy, mert bizony néha ölni tudnék egy kocka lindt csokiért:)De most már haladok

heti 1 kocka csoki van vasárnap és kész!

2013. ápr. 30. 15:25

sziasztok.


én is megcsináltam most az 5 rítust..hát mit mondjak..jézusom..elég volt,de olyan jól kilazította a derekam.

4705. concitta
2013. ápr. 30. 15:08

Sziasztok,


El akartam küldeni Nektek a könyv linkjét, de sajnos nem tudom, de ki tudjátok guglizni. Vagy elküldöm priviben.

Ha valakit érdekel a könyv kitér az étkezésre is. A magam részéről az "arany középút" híve vagyok. Tehát, ha csak felét betartjuk a szabályoknak, már akkor is sokat tettünk magunkért. A könyv nagyon jó, olvassátok el, ha tehetitek, és még nem tettétek meg. Még plusz ösztönzést is ad. :)

Szóval, jó "tibetizést" mindenkinek! ;-)

4704. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4703. - 2dfcd669cb)
2013. ápr. 29. 21:47
Az édességre értettem, hogy ritkán! :)))
4703. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4702. - Madár)
2013. ápr. 29. 21:46

Köszi szépen! :) Azért elárulom, most számoltam ki, (visszanéztem a fórumból) nekem is 7 hónapba került.

Most viszont jobban megy a 21, mint annak idején a 11. Akkor elég nehéz volt, fájt a derekam, stb. közben megtanultam helyesen csinálni, és erősödtem is, valószínű! :)

Az étkezés érdekes, a gyümölcsöt, tudtam, hogy étkezés előtt kell enni, az édességet nem. De majd kipróbálom, bár csak ritkán eszek... Na majd meglátjuk! Köszi a tanácsokat!

Csak így tovább! :)

4702. Madár
2013. ápr. 29. 21:24

Sziasztok!

Jenny-R:Hatalmas GRATULA a kitartásodért!:)nekem 8 hónapomba került mire a 21 forgást meg tudtam csinálni. Meg vannak a könyvek de az egyiket a DVD-vel kölcsön adtam. Az étkezésről leírom nektek amit tudok illetve amit próbáltam, hát elég ütős az biztos! Szóval akkor csapjunk a lecsóba: Tejtermékek amelyek ehetők: Vaj (lehetöleg ghí vaj. El tudjátok ti is készíteni tök egyszerű aki akarja keressen rá a neten. Megvenni drága)és sajt.Tojás. Ezeket lehet hússal is enni, de a sárgáját az étkezés végén külön. A vaj hússal és kenyérrel is ehető. Egy étkezés alkalmával lehetőleg csak egyfélét együnk! (Nagyon nehéz megállni.)Igy nem csapnak össze a gyomorban a különböző ételek. Ha nem megy akkor legalább a keményítőt, zöldséget, gyümölcsöt tartsuk távol a különféle húsoktól, halaktól. Tojást és sajtot lehet kenyér helyett hússal is enni, ehhez ihatunk kávét vagy teát de semmi keményítő és szénhidrát!!! ( Szó sem lehet sütiről, fagyiról, édességekről!!!:( ) A vaj semleges volta miatt hússal és kenyérrel is ehető. A tej inkább az utóbbihoz passzol. A kávét aki tudja tej nélkül igya. Én erre képtelen vagyok a mai napig! Ez van. Ja van még valami, a lassú evés fontos! Minnél jobban meg rágjuk az ételt, idővel annál kevesebbet kívánunk enni, ezt én is tapasztaltam. Sziasztok, jó éjt mindenkinek! Kitartás lesznek itt olyan eredmények, hogy az ismerősök és barátok csak nézni fognak mint a halak! Na meg irígykedni.:)

4701. Csipkerózsika (válaszként erre: 4699. - Madár)
2013. ápr. 29. 17:47

Így van, van 6. rítus is. Én egy időben - kényszerű önmegtartóztatás idején - csináltam is.

Az étkezés része az emlékeim szerint (a könyvet rég elajándékoztam valakinek - kb. hasonló elveket javasolt, mint a szétválasztó diéta. És meg is magyarázta, hogy miért. Úgy emlékszem nem tanácsolták benne a tejet és a kávét sem, illetve ajánlották, hogy gyümölcsöt csak éhgyomorra, és édességet nem étkezés után, hanem előtt fogyasszunk. Ez utóbbit máig gyakorlom és furán is néznek rám miatta. :)

4700. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4699. - Madár)
2013. ápr. 29. 16:44

Köszi a biztatást, mindig jól jön! Jelentem, elértem a 21-et, bizony 10 után már sokkal lassabban emeltem az ismétlésszámot, de most már stabilan megy a 21! És nagyon örülök, hogy kitartottam, most már nem szeretném abbahagyni. Bízva abban, ha másnak jó tapasztalatai vannak, nekem is lesznek. Az étkezési rész is érdekel... ha tud valaki valami róla... ? :)

Kitartást mindenkinek! :)

4699. Madár
2013. ápr. 29. 14:00

Sziasztok!

Már jó ideje olvaslak benneteket, és mindenkit csak bíztatni szeretnék, hogy legyen türelmes, mert csak úgy jön az igazi eredmény!

Én elég rég óta csinálom, még terhesen is ment egészen a 6. hónapig. Azután muszáj volt abba hagyni, mert a gerincem nem bírta a súlyt! Később ujra kezdtem elölről. Ennek a tibetinek van egy étkezési oldala is, amiről eddig nem igazán

olvastam. (vagy csak nem emlékszem.) Illetve van egy 6. rítus is, de erröl most nem írnék, mert meg van a veszélye, hogy bajt is okozhat!

Egészségügyis! Ha 27 napja csinálod , akkor hogy tarthatsz már a 15-ös ismétlésnél? Mivel 3-al kell kezdeni és hetente növelni 2-vel. Az szerintem csak 9 ismétlés ha jól számolom. Mindenkinek sok sikert kívánok!!!

4698. concitta
2013. ápr. 18. 09:44

Sziasztok!

Szeretném Nektek megosztani az én tapasztalatomat: harmadik hete csinálom a rítusokat, két alkalommal fejfájással, ami a gyakorlatok után (vagy közben, már nem is tudom) elmúlt. Tehát, működik a fejfájás megszűnése. Két hét után megjött a mensim, és sokkal kiegyensúlyozottabb volt.... ennyit tudok elmondani, azon túl, hogy hihetetlenül jól érzem magam tőle. Öt éve jógázom heti rendszerességgel, éppen ezért nem akartam túlmisztifikálni, mégis meg kell tennem! További terv, hogy estére a Napüdvözletet iktatom be.... :) Akinek tehetem a környezetemben, DVD-n osztogatom a kisfilmet! Szerintem bátorítsuk, ösztönözzük egymást, ahogy lehet, és amilyen sűrűn csak lehet. Kitartást kívánok Nektek! :)

4697. grizus
2013. ápr. 18. 02:53
Én két hónapja csinálom, de egyelőre nem történt semmi. Igaz, már nem hármat kéne csinálnom, hanem többet.
4696. Csipkerózsika (válaszként erre: 4695. - Dorka12345)
2013. ápr. 17. 21:59

Gondolom a szemléltetés miatt. (Ez amúgy állandó félreértés forrása, 100-ból 99-en megkérdezték.)

21-nél nem lesz majd kevés, meglátod. :D

4695. dorka12345 (válaszként erre: 4694. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 17. 10:44
Koszi:) Csak amikor a videón nézzem pl 1.rítusnsl kb ötször forog a srac..es ez nem volt tiszta...de akkor értem ha 3as sorozat 3dzor kell forogni...Fe ez olyan kevésnek tűnik nekem így;) Na mindegy délután kiprobalom:)
4694. Csipkerózsika (válaszként erre: 4692. - Dorka12345)
2013. ápr. 17. 05:34

3-as sorozat: 3 db forgás (= 3x 360 fokos kör), 3 db lábemelés, 3 db hátrahajlás, stb.

Így érthető?

2013. ápr. 16. 22:58
Meddig kell forogni az első ritusnal?
2013. ápr. 16. 22:53
Illetve az lenne a kérdésem,hogy az 1.heten 3gyakorlatsort kell csinàlni.Ez pontosan mit jelent? Úgy értem pl az első rítusú megcsinálom ahányszor a videón van (azt hiszem 3) es meg 3szor???Biocsi csak most szeretnem majd elkezdeni...Köszönöm:)
2013. ápr. 16. 22:45
Sziasztok! Péter Kalder Az örök fiatalság titka c könyvet keresem,de sehol nem talàlom:( Tudnátok segíteni merre induljak?:) koszonom:)
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook