Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
2013. máj. 24. 13:58

Sziasztok!


Régebben csináltam és nagyon-nagyon szerettem:) Mellé Kundalíni-ztem, ami teljesen megváltoztatta az életemet, aztán sajnos úgy alakult, hogy abba hagytam. Most fogom újra kezdeni:)) Ki mióta csinálja?

2013. máj. 24. 08:22

Már több, mint két éve kezdtem...

Nem tudnám elképzelni, hogy kihagyjam.

Ma pl. nagyon fáradtan ébredtem... de miután megcsináltam, sokkal frissebb lettem.

Számtalanszor igazolódott, hogy naponta beindítja a szervezet öngyógyító mechanizmusait.

Örülök, hogy rátaláltam annak idején.

És persze, hol? HÁT ITT :D

4748. Csipkerózsika (válaszként erre: 4747. - Zefex)
2013. máj. 23. 23:02
Neked van időd, nekik meg kifogásaik... :D
4747. zefex (válaszként erre: 4743. - Csipkerózsika)
2013. máj. 23. 17:22

Pont ezt nem értem az emberekben. Napi 10 perc, de legyen fél óra, és már tettek valamit magukért!

Van egy kis gond a gerincemmel, ha nem mozognék, már rég beszűkült volna a mozgásom, ráadásul formálódtam is. Igaz, mellette még mást is csinálok. Az ortopéd orvos helyeselt. Tehát nem eltiltott, hanem bátorított, hogy folytassam!

Olyan örömmel osztom meg az ismerősökkel ha a súlyukra vagy a mozgásszegény életmódjukra panaszkodnak az öttibetis tapasztalataimat, erre jön a válasz, hogy "neked mennyi időd van magaddal foglalkozni", szinte szemrehányóan.

4746. Csipkerózsika (válaszként erre: 4745. - Istvan444)
2013. máj. 22. 23:29
Ez jó.... :)
4745. istvan444
2013. máj. 22. 15:03

Továbbfejlesztettem a tibetiből az első gyakorlatot a forgást.Ez úgy történik hogy elkezded a forgást a normál megszokott módon,majd a fejedet szép lassan hátrahajtod az ég felé,közben a tenyeredet is lassan fordítod felfelé.Így folytatod a pörgést és úgy fogsz kinézni mintha áldást várnál felülről:)

Tulajdonképpen meg is kapod mert az orrodon mélyen beszívod a friss levegőt, energiát és eközben arra gondolsz hogy a lábadon,tenyereden,fejeden,az összes energiacsakrán,a test minden sejtjén keresztül áramlik beléd az élet vize,az energia,az univerzum energiája.Egyszóval egyélényegülsz az univerzummal és megkapod annak minden ajándékát.

A levegő kifújása a szájon át történik és ekkor arra gondolsz hogy kifújom a feszültséget és az elhasznált levegőt.Ezt a ritmust(levegő be-és kifújása)négyszer ötször kell megismételni és a pörgést nem szabad abbahagyni.Ha végeztél akkor a fejedet szépen lassan előrehajtod,a tenyeredet is lassan lefeléfordítod,belassulsz a pörgéssel majd megállsz.Tenyeredet összerakod a megszokott módon majd a hüvelykujjadra koncentrálsz.Elég ütős a gyakorlat de engem feldob és amúgy sem vagyok szédülős.Egyébként ezt külön szoktam csinálni az öt tibetitől.

4744. dokantu (válaszként erre: 4741. - Ilona18)
2013. máj. 22. 12:03
Szerintem a sógorod azért hagyta abba mert kifogást keresett.Nekem keringési zavarom volt még is megy már a 21 és nem is olyan lassan.Ha valakiből hiányzik az akarat vagy nincs miért csinálni mert egészséges akkor az nem is fogja csinálni.(A feleségem is azt mondja,hogy "ha majd beteg leszek csinálom".)
2013. máj. 20. 12:38
Amúgy épp azért indítottam ezt a fórumot anno, mert én is sok embernek beszéltem róla - persze tetszett mindenkinek - de szintén alig akadt, aki csinálta volna hosszabban...
4742. Csipkerózsika (válaszként erre: 4741. - Ilona18)
2013. máj. 20. 12:37

A könyvben benne van, hogy milyen súlyos betegségek esetén nem ajánlott, illetve orvos javaslata alapján mégis (úgy emlékszem szívbetegség, súlyosabb gerincproblémák).

Amúgy meg egyéni érzékenység kérdése és technikáé.

A forgás az egyik problémás gyakorlat: nagyon lassan kell csinálni, egy pontot ki kell szúrni, amit szemmel végig követ az ember.

A másik a derékfájás szokott lenni, ha a 2. gyakorlatnál nem szorítja le valaki a derekát a földhöz, illetve ha függőlegesnél jobban maga felé húzza a lábait.

Ezek tehát kiküszöbölhetőek.

Ezen kívül előfordulhat egy-egy tünet, méregtelenítés miatt, illetve egy-egy helyen fájdalom, míg meg nem erősödik pl. az ízület vagy az izom. De ezek elmúlnak hamar.

A kitartás alapvetően kevés emberre jellemző... :)

4741. Ilona18
2013. máj. 20. 10:37
Jó, hogy megosztjátok a tapasztalatokat itt a fórumon, mert pl. a környezetemben is propagálom az öt tibetit, de valamiért nincs egy olyan ember aki kitartóan és rendszeresen csinálná. Itt legalább megosztható minden ezzel kapcsolatos kérdés és válasz. A sógorom pl. azért hagyta abba, mert a forgás után órák múlva is szédült és rosszul volt. Lehet, hogy nem mindenkinek ajánlható? Vagy valamit rosszul csinált és elment tőle a kedve.
4740. Shally (válaszként erre: 4737. - Csipkerózsika)
2013. máj. 15. 15:48

Szia!

Az szuper, küldöm a privit!!


köszi

4739. aniella
2013. máj. 14. 21:55
Köszi:)Hát meglepő tényleg pedig nem vagyok beteg vagy ilyesmi de akkor is jobban érzem magam:)
4738. Csipkerózsika (válaszként erre: 4734. - Aniella)
2013. máj. 14. 21:02

Lényegében megfeszítéskor van belégzés, mikor kiengedsz, azzal együtt van kilégzés.

Igen, nagyon gyorsan hat. :)

4737. Csipkerózsika (válaszként erre: 4736. - Shally)
2013. máj. 14. 21:00
Szia! Egy 95-ös kiadás megvan nekem pdf-ben, ha priviben küldesz email címet, akkor elküldöm.
4736. Shally
2013. máj. 14. 18:00
Sziasztok! Szeretném elolvasni a Fiatalság forrása c. könyvet, mielőtt nekikezdenék a gyakorlatoknak! Esetleg megvan valamelyikőtöknek elektronikusan?
4735. dokantu (válaszként erre: 4734. - Aniella)
2013. máj. 14. 10:30
A tibeti 5-ös méregtelenít és a csakrákat tisztítja,beinditja a szervezet öngyógyítását.Én is már az első héten éreztem a pozitiv változást ezért nem hagyok ki egy napot se.
4734. aniella (válaszként erre: 4729. - Dokantu)
2013. máj. 13. 22:08
Köszi szépen:) nekem hál isten elég könnyen mennek a gyakorlatok,évekig rendszeresen aerobikoztam meg hasonlók.Csak a gyorsasággal nem voltam tisztában,a légzés az szuper hasonló mint a pilatesnél,amúgy létezik h egy hét után már érzek pozitív változást?Vagy csak be beszélem magamnak?:)
4733. dokantu (válaszként erre: 4732. - Zefex)
2013. máj. 13. 15:45

Köszi a gratulációt.A napüdvözletet én is néztem csak azt azért nem csinálom mert a mozdlatok lényegban benne vannak a tibeti 5-ösben is.

Az iránygyakorlatokat az ezotop oldalán találtam csak azt most éppen karbantartják.Lényege,hogy a nyolc égtáj felé fordulva kell egy-egy gyakorlatsort csinálni ami már önmagában is gyógyít és a tibetit is könnnyebb így megcsinálni,meditációs zenére pedig még könnyebb.

4732. zefex (válaszként erre: 4730. - Dokantu)
2013. máj. 13. 15:02

Mi a 8 iránygyakorlat?

15 bemelegítő gyakoratról tudok, de az iránygyakorlatokról nem, de szívesen tanulok. Én a Napüdvözlet egyik formájával hangolódok rá.

Gratulálok a jól-léthez!

4731. dokantu (válaszként erre: 4702. - Madár)
2013. máj. 13. 11:56
Szerintem az étkezésről csak ennyit.Ne azért élj,hogy egyél,hanem azért egyél,hogy éljél!Én csak akkor eszek ha éhes vagyok és csak annyit,hogy ne legyek éhes.Így lettem 110-ről 72kg(Igaz ehhez kellett a perforált vakbél és a 13 műtét is. :)
4730. dokantu (válaszként erre: 4711. - Aletta90)
2013. máj. 13. 11:44
A gyakorlatok méregtelenítenek,tehát ha hirtelen túl sokkal kezded akkor túl gyorsan méregtelenitsz ezért vagy rosszul.Légy türelmes meglátod,hogy a 21 már nem is olyan könnyű.Javaslom,hogy előtte melegíts be a 8 iránygyakorlattal abból csinálhatsz többet is én 7-ket szoktam.
4729. dokantu (válaszként erre: 4722. - Aniella)
2013. máj. 13. 11:29
Sajnos a videókat olyanok mutatják be akiknek nincs is szükségük arra,hogy a gyógyító 5-öst csinálják,nekik könnyedén megy bármelyik jóga irányzat.A lényeg,hogy az orrodon keresztül szívd be a levegőt és ott is fújd ki.Egy gyakorlat egy levegő vétel amit minél lasabban kell csinálni,amíg birod addig egymás után csinálhatod de ha "kitör"belőled a levegő akkor néhány mély lélegzetvétel erejéig pihenj.Érdemes gyakorolni a légzést a cél,hogy minél kevesebbet és mélyeket lélegezz 1 perc 8 légzés már jó.A gyakorlatok végén a nyújtást legalább 1 percig csinád közben mélyeket lélegezz.
4728. dokantu (válaszként erre: 4716. - Matte88)
2013. máj. 13. 11:12
Próbáld úgy a forgást,hogy szembe állsz egy villany kapcsolóval és azt nézed forgáskor is minél előbb a kapcsolót nézd,a láboddal csak kicsiket lépkedjél (topogjál)szerintem a forgás a legkönnyebb,ha rá jössz nyitjára könnyedén fog menni.Fontos,hogy az órajárásával megegyezően forogj,amíg nem megy addig naponta többször is próbágathatod.
4727. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4725. - Dokantu)
2013. máj. 12. 21:05
De jó, hogy ezt megosztottad! Köszi! :)
4726. Csipkerózsika (válaszként erre: 4725. - Dokantu)
2013. máj. 12. 18:14

Ez így van, a nagybetegeknél látszik jobban, akiknek kisebb problémái vannak, lehet észre sem veszik, hogy megszűnt (a jót de könnyű megszokni! :D

További javulást kívánok Neked!

4725. dokantu
2013. máj. 12. 14:15

Sziasztok,én februárban kezdtem el miután a sebészem közölte,hogy már nem lehet műtétileg meggyógyítani.(Tizenháromszor műtöttek egy perforált vakbél miatt.Hiányzik a vastagbelem 1/3-a,a vékonybelemből is vettek már ki egy jókora darabot.)

Van a hasamon 4 sipoly amiből hála a jógának már csak egyre kell stoma tasakot tenni.

Annyira megvoltam görbülve mint egy kérdőjel,ma már egyenesen járkálok,kerékpározok,rotációs kapával dolgozok.

A tibeti 5-ös előtt,nyolcas iránygyakorlattal melegítek be,és a gyakorlatok végén a nyújtásra is legalább egy percet szánok,ez így napi 30 percembe kerúl.

Szerintem ezt bárki tudja csinálni,sőt inkább betegeknek ajánlott mert azok tudják csak igazán lemérni a gyógyító hatását.

4724. Csipkerózsika (válaszként erre: 4721. - Istvan444)
2013. máj. 12. 01:50
:D
2013. máj. 12. 01:50

A légzéshez igazítsd a ritmust. Mert fontos, hogy mikor van ki- és belégzés, azt be kell tartani.

Amúgy meg: ahogy jól esik.

4722. aniella
2013. máj. 11. 22:42
Sziasztok.Én csak egy hete kezdtem csinálni az 5 tibetit.5 tel kezdtem ma már 7 et csináltam.Nem éreztem rosszul utána magam mint többen írták,hogy nem 3 al kezdtem.Csak egy kérdésem lenne mert több videót láttam valahol lassan valahol gyorsan csinálták a rítusokat.Akkor most hogyan kell?Köszi
4721. istvan444
2013. máj. 8. 20:36

Képzeljétek!A nővérem megcsinált öt Tibetit!

Teljesen kész lett!

Az öt Tibeti szintén!!!:):):)

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook