Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
4960. blackmoira (válaszként erre: 4959. - Zefex)
2014. szept. 12. 11:59
Peter Kelder: A fiatalság forrása volt a Biblia nálam, és nagyon sok csodás gyógyulásról-fiatalodásról számoltak be benne. Úgy tudom, netről is letölthető.
4959. zefex
2014. szept. 12. 11:52

*mérsékelten nagy reményeket :)

mielőtt belekezdtem, utána néztem, és nem találtam olyan információt, ami indokolta volna a nagy reményeket. Az átmozgatás, nyújtás tetszett, és motoszkált, hogy hátha attól több a hatása.

4958. zefex
2014. szept. 12. 11:47

Igazából nem tanács, csak elmélkedés. Nincs olyan tudásom, hogy tanácsokat adjak.

Én is nagy reményeket fűztem hozzá eleinte. Arra jó volt, hogy megmozduljak. A napi >10 óra ülést persze nehéz ellensúlyozni.

Jó egészséget kívánok!

4957. blackmoira (válaszként erre: 4956. - Zefex)
2014. szept. 12. 11:31
Gondolod, hogy a gyakorlástól megbolondult a pajzsmirigyem? Mert előtte problémamentes volt. Na, szuper. Amúgy köszi a tanácsot.
4956. zefex
2014. szept. 12. 11:17

Semmi más, csak az öt tibeti miatt? Ha a táplálkozásodban nincs változás, de egyébben, mint pl. napi fizikai aktivitás, pajzsmirigy működés megváltozása?

Ha tényleg semmi, ez utóbbit meg kellene nézetni. A 3., 4. é 5. rítusnál az van, hogy többek között a pajzsmirigy túlműködés esetén az orvos kifejezett engedélyével végezhetőek ezek a gyakorlatok. Bár túlműködésnél tudtommal csökken a testsúly.

4955. varbóc
2014. szept. 12. 10:25
Hüha. Ez furcsa....
2014. szept. 12. 10:08

Sziasztok! Nagy reményekkel vágtam bele 1 évvel ezelőtt a gyakorlatokba. Alapvetően egészséges vagyok, de olyan fantasztikus sztorikat olvastam a könyvben (A fiatalság forrása), hogy reméltem, pl. az én hajam is visszanyeri eredeti színét. Nem így lett.

De a legnagyobb bánatom mégis az, hogy a gyakorlás első néhány hónapjában felszedtem 15 kilót, ami azóta is tartósan rajtam állomásozik. Az étkezésemben nem változott semmi. Mitől lehet ez? Valakinek volt ilyen tapasztalata? Vagy mindenki fogyott, mint a könyvben? :-(

4953. dokantu
2014. szept. 9. 15:36

Sziasztok!Én már másfél éve csinálom hetente 5-ször,napi 21-et

A légzés minden jóga alapja!Orron keresztül és minnél lassabban kell végezni a gyakorlatokat,kezdéskor lassan belégzünk,benttartjuk a levegőt,majd lassan kilégzünk.

A tibeti csak egy a jógagyakorlatok közül,nagyon jó de önmagában esetleg szintentartásra egészségmegőrzésre jó.

Én másfél órát jógázok naponta a tibetit és az "Öngyógyítás teljes rendszere Belső taoista gyakorlatok (dr. Stephen T Csang)"cimű könyvben található gyakorlatok közül,a kötelező napi gyakorlatokat és a betegségemhez kapcsolódókat.Ezt a könyvet ajánlom mindenkinek elolvasniaz interneten is fenn van még fizetni sem kell érte.

4952. baloghany
2014. szept. 8. 10:13
Sziasztok ! 9-es ismétlés számmal kezdtem a mai napot. A fejem rettentően fáj, - olvastam is róla-, hogy ez lehet még az elején "tünet". Volt valaki így és meddig fog ezt tartani ? Azt sem tudom mikor vettem be fájdalom csillapítót, de most ez elmúlt 2 hétben muszáj volt hozzányúlnom.
4951. Lujza18
2014. szept. 7. 19:46

Szerintem nem tér el a könyv és az interneten található videók.

Hát hogy hatásosabb-e a légzésre figyelve, nem tudom, de épp ezt irtam, hogy valaki, aki utánanézett, azt találta, hogy eredetileg nem volt benne a légzésre figyelés.

Azt , hogy később ki és miért tette hozzá, ki tudja, igy nyilatkozni se tudok róla, hogy úgy jobb-e vagy sem.

2014. aug. 27. 19:52
A könyv eltér valamiben a netes gyakorlatoktol?
4949. 20a5495f4f (válaszként erre: 4948. - Lujza18)
2014. aug. 27. 19:49
Újra el szeretném kezdeni én is a gyakorlatokat. Amikor csináltam, igazából soha nem figyeltem a légzésre, csak ahogy jól esett. Azzal együtt hatásosabb lehet?
4948. Lujza18
2014. aug. 27. 19:28

Sziasztok!


Félreértések elkerülése végett... :)

Az előző hozzászólást nem azért írtam, hogy rosszakat írjak a tibetiről, hanem csak mint információ.

Én már majdnem 1 éve csinálom, és már annyira megszoktam a légzést úgy, ahogy olvastam, hogy már nem esik jól másképp csinálni, viszont mikor olvasgattam a fórumban a korábbi hozzászólásokat, volt, aki írta, hogy nem esik jól neki a légzés úgy, ahogy a könyv írja, szóval nekik írtam biztatásképpen, hogy nem kell feltétlen abbahagyni a tibetit, ha a légzés nem úgy jön ki, ahogy "kellene", hanem ha másképp esik jól, akkor is lehet csinálni, úgy is jó lesz. :)

Amúgy én se mindent úgy csinálok, ahogy a könyvben van, de nem izgat, csinálom ahogy jól esik, de spec a légzést úgy csinálom. :)

4947. baloghany (válaszként erre: 4937. - Csipkerózsika)
2014. aug. 19. 11:21
Én most találtam rá a fiatalság forrására és kezdtem el az 5 tibeti rítust. Olvasgatok visszafelé, és csinálom minden reggel :)
4946. Lujza18
2014. aug. 18. 12:40

Sziasztok!


Egy másik fórumon ilyeneket olvastam:


"Az eredeti angolban nem írják a légzést.


[link]


Ha az eredeti írást szeretné vki követni, akkor semmilyen légzést sem követ a gyakorló a gyakorlatok alatt.


[link]


A fenti linkről:


"he neither implies nor suggests that specific breathing patterns should be adopted while performing the movements."


Ő nem is alkalmazza és nem is javasolja, hogy bármilyen légzést alkalmazzunk a mozgásoknál.


Utána néztem még egy kicsit ennek az 5 tibetinek és a légzésnek.

A légzést a 80-as években, a Fiatalság forrása c. könyvben adták hozzá a gyakorlatokhoz.


Ezt nem írják le, hogy a légzés eredetileg nem volt hozzáadva a gyakorlatokhoz,

sőt, ezzel úgy állítják be, mintha a légzés mindig is a részét képezte volna a gyakorlatoknak.

Ez hatás vadász manipuláció, őszintén nevezve csalás, misztifikáltabbnak tűntetik fel az egyszerű

és hatásos gyakorlatokat, közben azt sem látják, hogy ezzel az erős csúsztatással rontják a gyakorlatok

hatásfokát.


Az 5 tibeti 1946-ban is ki lett adva, itt a légzésre való utalás még jobban eltűnt a könyvből. Ezek alapján is valószínűsíthető,

hogy az, hogy légzés párosítást nem írtak a gyakorlatokhoz, teljesen tudatos, és szándékos volt.

[link] "

4945. Barbine (válaszként erre: 4944. - 20a5495f4f)
2014. aug. 15. 12:41
Én a 15-ös darabszámnál tartok és függő vagyok. Nem tudom és nem is akarom abbahagyni. Lassan ( 6 hét tibetizés után ) minden egészségügyi panaszom eltűnik, lefogytam 50 kg. alá, jól alszom, sok az energiám stb. Én nem merném abbahagyni őszintén szólva. nem mondom, hogy mindig nagy kedvvel állok neki, de a hatása kárpótol.
4944. 20a5495f4f (válaszként erre: 4943. - Derya)
2014. aug. 13. 14:41
a lustaságomra tudnám fogni. Ha elhatározom, hogy elkezdem, és csinálom újra, akkor megy.
4943. Derya (válaszként erre: 4942. - 20a5495f4f)
2014. aug. 13. 14:37
miert hagytad abba?
4942. 20a5495f4f (válaszként erre: 4940. - Xelaria)
2014. aug. 13. 14:33
Szia! Én nagy-nagy lendülettel elkezdtem, de olyan nagy lendülettel abba is hagytam. Pedig szerintem nagyon hatásos volt.
4941. Derya (válaszként erre: 4940. - Xelaria)
2014. aug. 13. 14:02

szia, hogy s mint?

persze.

4940. Xelaria
2014. aug. 13. 14:00
Sziasztok! Csinálja még valaki? Én most újra :)
2014. júl. 31. 15:19
4938. Csipkerózsika (válaszként erre: 4928. - Barbine)
2014. júl. 30. 20:44

Netről le lehet tölteni.

Ártani úgy árthat, ha nem jól végzed a gyakorlatokat, illetve nem figyelsz a légzésre.

Pl. a második gyakorlatnál le kell szorítani a derekat a földhöz és nem szabad, hogy a feneked felemelkedjen, küldönben tönkreteszi a derekadat!

A légzésnél meg főszabály, hogy feszítésre van belégzés, elengedésre meg kilégzés. Ez pont fordítva van, mint ahogy az ember általában megszokta.

2014. júl. 30. 20:41

Na, akkor most mindenki hagyja abba a sárdobálást!

6 éve indítottam ezt a fórumot azért, hogy mások is megismerjék a tibetit. Azt hiszem, a legtöbben nem bánták meg, hogy hallottak róla.

A 6 év alatt egész mostanáig szinte mindig mindenkinek válaszoltam minden kérdésére. Mostanában keveset vagyok netközelben, azt hiszem, nem kéne megkövezni azért, mert azt javasoltam, hogy olvasgassa a korábbi bejegyzéseket valaki.

4936. Csipkerózsika (válaszként erre: 4927. - Barbine)
2014. júl. 30. 20:39
Bagoly mondja verébnek... Olvasd vissza, hogy leszóltad a fórumot, nem az én stílusommal van baj szerintem. De ha nem tetszik, az a te dolgod.
4935. Barbine (válaszként erre: 4934. - _Lilith_)
2014. júl. 30. 11:33

Arra én is kiváncsi lennék, meddig tart majd a kitartásom, most a 11-es sorozatnál tartok, a 21 kétszer ennyi ideig tart és mindezt reggel....remélem, a sok pozitív hatás miatt majd függő leszek és nem hagyom abba...

A méregtelenítésnél nekem a szúrós szagú vizelet tűnt fel és a lusta beleim aktivizálása. Mérleg szerint nem fogytam, de centiben sokat, újra xs /34-es a méretem egy hónap alatt. És nem kívánom a húst, az édességet sem, bár ez utóbbit sose szerettem, de most mintha egyenesen undorodnék a cukortól.

4934. _Lilith_
2014. júl. 30. 09:55
Sziasztok, én most kezdem újra, első nekifutáskor az egyik gyakorlattól fájni kezdett a csuklóm. Kis kutakodás után találtam egyszerűsített gyakorlatot, remélem, így már minden rendben lesz. Kb csak két hétig csináltam, de nekem nagyon bejött, a méregtelenítős dolog abszolút működött nálam.
4933. Barbine
2014. júl. 29. 22:05
Találtam egy jóga stúdiót, ahol korrekt áron szerveznek 3 órás work shop-et az 5 tibeti rítusra és mindezt minősített oktatóval, privát szívesen megosztom.
4932. Derya (válaszként erre: 4928. - Barbine)
2014. júl. 28. 22:33

\csipkemicsoda hozta fel a temat es akkor mar en rakerdeztem, hogy mik islennenek azok, de valasz helyett ilyen semmitmondo hulyesegeket hordanak ossze meg vissza...

:-(

nyilvan ok se tudjak mirol van szo, mert ha tudnak, akkor elmondanak... :-D

4931. Derya (válaszként erre: 4927. - Barbine)
2014. júl. 28. 22:32
abszolut egyetertek veled, hozzateszem Lujza hsz\et is, mivel o egyetertett zefex-szel. :-)
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook