Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6040. Telrim (válaszként erre: 6039. - Brigi_)
2018. dec. 26. 20:44
Nem veszélyes!
6039. Brigi_ (válaszként erre: 6038. - Sugi123)
2018. dec. 26. 18:33

Kedves Sugi123!

Köszönöm, hogy belinkelted ezt a blogot. El is olvastam az összes bejegyzést. Kíváncsi leszek, mi lesz a történet vége. Én egyszer voltam csak Anamé órán, akkor is egyéni foglalkozáson, mert az egyik oktató ismerősöm és gondoltam, ha csak velem foglalkozik, hatásosabb lesz a dolog. A megkapott egyéni gyakorlatsort kb 10 napig csináltam, de nem éreztem jobbam magam tőle. A késztetést sem éreztem, hogy csinálni kell, így abbamaradt. Azért ajánlottam itt a másik fórumtársnak, mert habár én nem csináltam végig, van ismerősöm, aki rendszeresen jár csoportos és egyéni órákra is és nagyon dicséri (hozzáteszem, egészséges hölgyről van szó, semmilyen betegsége nincs, nem amiatt kezdte az Anamét el).

A Kudalínit kapcsán viszont most elbizonytalanodtam az 5 Tibetit illetően is. Mert az ugye egyértelmű, hogy a 6-os rítus a Kundalínit mozgosítja. De vajon a másik 5 nem csak kisebb mértékben? Mert akkor lehet, hogy ezek a gyakorlatok is árthatnak. Van itt olyan fórumos, aki írta, hogy abba kellett hagynia a gyakorlatokat, mert olyan rosszul érezte magát tőle pszichésen, hogy jobb, hogy leáltllt. Ez is lehet Kundalíni tünet.

És ezek szerint bizonyos légzőgyakorlatok betegségeket is okozhatanak (szívmegnagyobbodás, daganat), akkor lehet, hogy a tibetis légzőgyakorlatok is okozhatnak ilyet?

Én október elején kezdtem a Tibetit. Betartottam a fokozatosságot (lehet, hogy ez is a Kundalíni erő miatt fontos, hogy apránként nőjön a mennyiség?) Decemberig 1 nap maradt csak ki, most viszont a Karácsony miatt 3 napja nem tudok tornázni. Holnap kezdtem volna újra, de most elbizonytalanodtam. Van itt olyan, aki érdemben hozzá tud ehhez szólni, hogy vajon a Tibeti is veszélyes lehet-e?

6038. sugi123
2018. dec. 10. 20:58

Sziasztok! Aki Anamé jógázna,azoknak nem árt ha ezekkel is tisztában vannak.

[link]

6037. dokantu (válaszként erre: 6035. - Brigi_)
2018. nov. 4. 09:05
Kedves Brigi az ilyen fizetős tanfolyamokon nem szabadulnak fel semmilyen energiák! Lehet, hogy az oktató azt mondta de az nem igaz. Ilyen helyen sok beteg energia hiányos ember gyűlik össze, azt se tudják, hogy kell az energiát lehívni, jó esetben talán az oktató tudja de még az se biztos. Két három nap semmire sem elég! Az elméleti rész megtanulásához hónapok évek kellenek. Csakrák, meridiánok, neve az energia haladásának iránya, szerepe, stb. Nagy energiák pl. templomokban ahol sok hívő ember imádkozik egyszerre, vagy ahol gyakorlott mesterek mantráznak lehetséges. A diszharmónikus működést, ma Magyarországon szerintem egy keleti orvos tudja megállapítani, megfelelő diagnosztikai műszerrel.
6036. dokantu (válaszként erre: 6030. - 55Judit)
2018. nov. 4. 08:46
Kedves Judit minden szerzett betegség visszaforditható, gyógyítható! Nekem is 5-6 év alatt elkellett volna rákosodni a sipolyoknak aztán, bélszindróma egy darabig infúziós etetés,és halál volt az ajánlás. Először magadban kell eldönteni, hogy meg akarok gyógyulni! Majd megkeresni a múltban az okokat. Valamiért valamikor egyre kevesebb levegőt vettél, de az is lehet, hogy már gyerekként se lélegeztél helyesen. A tüdő kapacitás növelhető, az elkötőszövesedés azért van mert nem használod azt a részt és kitölti az űrt. Van olyan gyakorlat ahol a nagy mesterek 5 percig sem vesznek levegőt, vagy a gyöngyhalászok tíz percig is víz alatt tudnak lenni. Már én is bírok két percet. Legyenek ők a példaképeid. Minél mélyebben szívd be a levegőt orron keresztül tartsd bent minnél tovább és próbáld lassan orron keresztül kiengedni, így lehet tágítani a tüdőt. Csak nyugalmi állapotban csináld, előbb tanulj meg lélegezni és csak utána végezz terhelő gyakorlatokat. Remélem tudtam segíteni, szép napot.
6035. Brigi_ (válaszként erre: 6034. - 55Judit)
2018. nov. 2. 14:50
Szerintem az ingyenes is ugyanolyan jó, mint a fizetős. Utóbbinak annyi az előnye, hogy ha csoportos foglalkozásra mész, ott nagyobb energiák szabadulhatnak fel. Az egyéninél pedig személyre szabott feladokat adnak, miután megnézik, hogy energetikailag hol észlelnek diszharmonikus működést a csakrákban.
6034. 55Judit (válaszként erre: 6033. - Brigi_)
2018. nov. 2. 09:00
Köszönöm, megnézem. Vajon a fizetős változat mennyivel lehet hatékonyabb?
6033. Brigi_ (válaszként erre: 6032. - 55Judit)
2018. nov. 1. 23:47

Bocsánat, nem okoskodni akartam, csak segíteni. Biztosan rengeteg dolgot teszel, hogy jobban legyél.

Az Anamé programnak van ingyenes, otthon végezhető gyakorlatsorozata is instrukciókkal, azt lenne érdemes megnézned. A youtubon Anamé otthoni gyakorlatai / 21 napos kihívás címen keress rá, ha van kedved.

6032. 55Judit (válaszként erre: 6031. - Brigi_)
2018. nov. 1. 10:28

Ha tudnád mi mindent teszek az életben maradásomért. Egy szuszra felsorolni sem tudnám. :)

Tegnap csak egy pillantást vetettem a szöveges Anamé jógára mert csak perceket ülhetek itt, de ahhoz oktató is kellene. Nem tudok már többet költeni, a számláimat is a fiam kénytelen fizetni. Vannak ingyenes dolgok, egy csomó praktika,amit használok. Akár mozgás, akár étkezés terén.:)

Azért köszönöm. :)


Most meg elkezd bedögölni a billentyűzetem, ebből is a legolcsóbb már 4.000 ft. Csak kínlódok vele.

6031. Brigi_ (válaszként erre: 6030. - 55Judit)
2018. okt. 31. 16:38

Azért keresgélj folyamatosan. Naponta vannak új felfedezések, hogy valamiről kiderül, hogy gyógyít valamit. Érdemes lenne a táplálkozásnálmis megnézni, mik azok az élelmek, amik segítik a tüdőt. Télen és Szent Bazsalikom teát ittam, arról mindenhol azt írták, hogy nagyon támogatja a tüdőt. Vagy épp az előző percekben a sütőtökről is olvastam, hogy jót tesz a tüdőnek. A szervezetünk egy csoda, egyáltalán nem kizárt, hogy a tüdőd képes lehet a regeneráslódásra. 🙂

Esetleg nézd meg a youtube-on az Anamé jógát. Nagyon jók azok a légzésgyakorlatok is, én is elkezdtem, de abba is hagytam, mert nagyon zűrösek voltak akkor a mindennapjaim. De, ha még majd belefér a tibeti mellett az időmbe, tervezem, hogy újrakezdem.

6030. 55Judit (válaszként erre: 6029. - Brigi_)
2018. okt. 31. 16:13

Köszönöm, már kerestem. Erre nincs más ajánlás csak várni kell, aztán ha már olyan előrehaladott lesz hogy nyugalmi állapotban sem elég az oxigén, akkor van oxigénpalack. :)

Na ez az, amiben már nem fogok résztvenni. Még mindent csinálok, ások is szép komótosan, hamar elfáradok, de mindig mindent újra tudok kezdeni. :)


Nem tudom megállapítani segítene-e valamit a tibeti, bár nem hiszem hogy a tüdőmön keletkezett elkötőszövetesedést visszafordítaná tüdőszövetté. Sosem csinálom sokáig egy huzamba, mert gyakran ér valami kis baleset vagy derékfájás, ami szünetre kényszerít. :) Ha birom csinálgatom, mert jólesik. :)

6029. Brigi_ (válaszként erre: 6028. - 55Judit)
2018. okt. 30. 21:13
A tibeti nem javított valamennyit az állapotodon? Szerintem nagyon jó ötlet, hogy még plusz légzésgyakorlatokat csinálj, esetleg utána kéne nézned, hogy van-e erre a betegségre kifejezetten ajánlott légzésterápia.
6028. 55Judit
2018. okt. 30. 14:55
Ideje lesz elkezdenem valamilyen légzési technikát, mert a tüdőfibrózis miatt mindig van váladék a tüdőmben. Nem sok, de napközben sokat köhécselek. feljön könnyen, de percek alatt újratermelődik. Nagyon zavaró.
6027. dokantu (válaszként erre: 6026. - 55Judit)
2018. okt. 30. 14:01
Ez általában igaz kivéve ha tisztító légzést végzünk. Ilyenkor mélyen beszívjuk a tiszta levegőt, kiöblitjük a tüdőnket és a koszos levegőt szájon át hirtelen úgymond kiköpjük, így nem marad az orunkban koszos levegő.
6026. 55Judit (válaszként erre: 6024. - Brigi_)
2018. okt. 30. 08:58

Én is így emlékszem, azt hogy orron történik a ki és belégzés, a videón láttam.


valahol azt olvastam, semmi jelentősége annak hogy szájon vagy orron fújjuk ki a levegőt. A légzés lényege a tüdőben zajlik, itt lehet jelentősége hogy lassan vagy gyorsan légzünk és mennyire mélyen vagy felületesen. Hogy az elhasznált levegő hol jön ki mindegy, de inkább orron keresztül történjen, mert ez a kezdete és a vége is a légutaknak. Az orr a levegő beszívására és kifújására hivatott.

6025. Brigi_ (válaszként erre: 6023. - Dokantu)
2018. okt. 29. 21:24
A rítusok között tisztító légzéseket csinálok, de akkor ezek szerint nem csinálom jól, mert ott is az orromon fújom ki a levegőt.
6024. Brigi_ (válaszként erre: 6022. - 55Judit)
2018. okt. 29. 21:23
Kedves Judit! Köszönöm a hozzászólást, én is így csinálom. A könyvben nem emlékszem arra, hogy kitérne arra, hogy orron vagy szájon kell a levegőt venni és kifújni, csak arra, hogy mikor kell belélegezni és kilélegezni.
6023. dokantu (válaszként erre: 6021. - Brigi_)
2018. okt. 29. 11:06
Sajnos sok téves tanítás kering az interneten, egyesek csak másolgatnak mindenféle tapasztalás, gyakorlás nélkül.55Judit nagyon jól látta. Szájon keresztül akkor fújjuk ki a levegőt ha tisztító légzést végzünk. Ilyen pl. a teljes jóga légzés vagy a hasi légzés. Ilyenkor elképzeljük, hogy tiszta gyógyító fehér életenergiát szívunk be, kiöblitjük vele a tüdőnket és a lemosott szennyeződést hirtelen kifujjuk. Ha jól beleéled magad lehet látni a koszos, szürke párát. Ja és nem kifújom az orromon keresztül hanem lassan kiengedem a levegőt. Lassan beszív kitart lassan kienged a gyakorlat ütemében,helyesebben a levegővétel sebességéhez kell igazítani a mozgást.
6022. 55Judit (válaszként erre: 6021. - Brigi_)
2018. okt. 29. 07:40

Mikor végzem a gyakorlatokat levegő orron be, és orron ki. A filmen ahol a jógaoktatók mutatják be a gyakorlatot, megfigyelhető hogy az ő szájuk is mindig csukva van.

A gyakorlat kezdésekor belégzés, visszatérés alaphelyzetbe kilégzés. Ezért a légvétel tempóját a gyakorlatvégzés üteme diktálja. Úgy emlékszem a könyv írja is hogyan kell a levegőt venni közben, én azért csinálom így.

6021. Brigi_ (válaszként erre: 6020. - Dokantu)
2018. okt. 28. 21:54

Remélem, hamarosan az a két sipoly is teljesen begyógyul és nem törnek újra ki. Nem gondolom, hogy amit elértél, arra bárki képes lehet. Vagyis lehetne, de nem mindenki tud ennyire tudatos lenni.

Ezek szerint te is az orrodon fújod ki a levegőt? Pont ezt szerettem volna kérdezni még, hogy orron vagy szájon át kell kifújni a levegőt? Én orron szívom be és fújom ki, de nemrég olyan instrukciót olvastam, hogy orron kell belélegezni és szájon kifújni.

6020. dokantu (válaszként erre: 6019. - Brigi_)
2018. okt. 28. 20:18
Köszi a dicséretet, de szerintem ezt bárki megtudja csinálni. Én egyre jobban vagyok, sipolyom még van kettő de már nem jön rajta béltartalom. Időjárás függő néha begyógyul aztán jön egy front és kitör. De attól tudok dolgozni éjszaka így nappal van időm tornázni igaz mostanában már csak heti háromszor végzem el a nagy gyakorlatsoromat aminek a tibeti ötös öt ismétlléssel még mindíg része, csak én légzőgyakorlatokkal kombinálom.Arra már rájöttem, hogy nem az ismétlések száma fontos hanem a végrehajtás minősége a beleélés, lassú levegővétel, kitartás, lassú kiengedés orron keresztül. Régen 11 ismétlléssel tartott közel másfél óráig a gyakorlatsorom, most öt ismétléssel. Tehát másfél óráig feleannyi levegőt veszek mint régen.
6019. Brigi_ (válaszként erre: 6018. - Dokantu)
2018. okt. 28. 08:45

Kedves Dokantu! Köszönöm szépen a választ! 7-es ismétléseknél járok. Tegnap megpróbáltam egyben megcsinálni az ismétléseket. Sikerült, de nem volt olyan kényelmes. Hallgatok rád, igyekszem a légzés tempóján lassítani. A rítusok között a könyvben leírt lazító pózokat szoktam használni 7 légzés időtartamáig.

Te hogy vagy? Van még sipolyod? Minden elismerésem, amiért így talpra tudtad magad állítani! Példaértékű.

6018. dokantu (válaszként erre: 6017. - Brigi_)
2018. okt. 28. 07:56
Szia! Ha pl 3 ismétlést csinálsz akkor az csak úgy jó ha folyamatosan végzed legfeljebb az elején gyorsabban csinálod. Ezért kell megtanulni minél lassabban lélegezni és légző gyakorlatokat is közbeiktatni.
6017. Brigi_
2018. okt. 27. 22:54
Sziasztok! Az ismétléseket egymás után ajánlatos csinálni vagy lehet köztük egy-két levegővételnyi szünetet tartani? A levegővétel miatt sokszor kenyelmesebb lenne, ha egy-két légzés beiktatható lenne, jobban tudnék összpontosítani egyik másik rítusnál (pl. 2-ik és 4-ik) a kivitelezésre. Viszont lehet, hogy van jelentősége annak, hogy az ismétléseket folyamatosan kell csinálni.
6016. VersEmber (válaszként erre: 6015. - Brigi_)
2018. okt. 14. 23:28

Szia Brigi,

Gratula!

Igazad van, nincsenek véletlenek.

(Egyébként aki ezt a szót használja, arra a személyre mindig rákérdezek, hogy tényleg úgy gondolja-e?)

6015. Brigi_
2018. okt. 11. 23:25

Ma másodszor is megcsináltam a gyakorlatokat. Többen írtátok, hogy éreztétek a kezeteket, lábatokat, derekatokat utána. Nos, én egyiket sem, viszont én a nyakamat érzem. A mai után határozottabban. Nem tudom, hogy ez izomláz akar lenni vagy a hátrafeszítés miatt a pajzsmirigyemet érzem.

Viszont, ami érdekes és mondhatjuk, hogy véletlenek nincsenek, tegnap a kezembe akadtak régi egészséggel, természetgyógyászattal kapcsolatos újságjaim, és ahogy lapozgattam az egyiket (egy 2007-es Szépség és Egészség magazin), az egyik cikkben Bíró Ica épp az 5 tibetit mutatta be. Jót mosolyogtam. 🙂

6014. Brigi_ (válaszként erre: 6005. - Telrim)
2018. okt. 11. 23:14

Szia Telrim! Köszönöm szépen neked is a választ! Tetszett, amiket írtál. 🙂

Amiben nem tudok veled egyetérteni, az az, hogy az orvost nem szabad elkerülni. Sajnos nekem annyi negatív tapasztalatom van az orvosokkal és az egész egészségüggyel, hogy a bizalmam teljesen elveszett és azt érzem, ha orvoshoz fordul az ember, akkor csak a szerencsén múlik, hogy ne okozzanak még nagyobb bajt.

Ha csak a mostani állapotomat veszem, ugyanazokkal a leletekkel és panaszokkal három orvos három totál más diagnózist állított fel. Nem lehet mindhármuknak igaza, maximum egyiküknek vagy még neki sem. Tehát, minimum ketten félrekezelnének.

Vagy említhetnék még két másik orvost, akiknél szintén megfordultam. Egyikük azt mondta, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha megpróbálnék együtt élni a panaszommal, hisz élnek emberek kivezetett végbélllel is, az én problémám hol van ehhez. Vagy a másik orvos, aki közölte, hogy nem lehet tudni, hogy mi okozza a panaszomat, de ennek csak örüljek, nekem jobb, ha nem tudom, mitől van. Ezek után nem szívesen bízom magam orvosra.

6013. VersEmber (válaszként erre: 6012. - Csipkerózsika)
2018. okt. 10. 21:55
Vagány, vagy visszafogott típus vagy?
6012. Csipkerózsika (válaszként erre: 6011. - VersEmber)
2018. okt. 10. 21:41

Dehogy sértett. Csak félreértetted a reakciómat.

Tulajdonképpen bóknak vehettem volna, amit írtál, de egy poénnal ütöttem el inkább. Az ellenkezője annak, amit gondoltál.

6011. VersEmber (válaszként erre: 6010. - Csipkerózsika)
2018. okt. 10. 21:38

Egyáltalán nem akarlak elemezni.

Egy tipikus emberi hozzáállást mintáztam csak.

---

Ha ez sértett téged, elnézést kérek.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook