Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
5170. túrógombócka (válaszként erre: 5167. - Bjudit55)
2015. aug. 2. 09:16

ez nagyon érdekes, mert pont a négyes gyakorlatot szeretem a legjobban :)

én a hármast nem szeretem, halálra unom magam közben.

5169. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5167. - Bjudit55)
2015. aug. 2. 09:12

Nagyon ügyes vagy! Én meg jól le vagyok maradva. Én csak 4-et csinálok mindegyikből. :D


El sem tudom képzelni, hogy mikor fogok eljutni 21-ig. Lehet hogy túl óvatos vagyok, minden esetre én minden testmozgást nagyon kíméletesen szoktam elkezdeni (meg folytatni is), csak ami tényleg jólesik belőle. 11 ismétlésig eljutottam, mindegyikből annyit csináltam, de amikor jött az a nagy kánikula, még hajnalban is 30 fok volt a lakásban, és egyszerűen nem bírtam csinálni semmilyen testmozgást néhány napig. Aztán három ismétléssel kezdtem újra, és most a "törölköződiéta" miatt fáj a hátam, ezért csak nagyon lassan emelem az ismétlésszámot, mert a gyakorlatok közben is fáj. De lesz ez még jobb is! :))

5168. bjudit55 (válaszként erre: 5166. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 2. 08:26
Nekem hull a hajam és viszketett a fejbőröm. Gyógynövényes sampont használok, és szűretlen almaecetes vízzel öblítek. Az almaecet kezdete óta nem viszket, a hullást pedig most már a tibetitől várom hogy megálljon.
5167. bjudit55
2015. aug. 2. 08:23

Ennyiket tudok az 5 gyakorlatból jólesően megcsinálni: 21, 21, 17, 5 (ebből 1 sem esik jól, de ennyit csinálok, 15.

Mivel ami nem megy valakinek és kihagyhatja, gondolom azzal sem rontok a helyzeten, ha nem egyforma számban végzem a gyakorlatokat.

5166. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5165. - Csipkerózsika)
2015. aug. 2. 08:15

Én már több samponnal is jártam úgy, hogy sebes lett tőle a fejem. Pedig nem is olcsó samponok voltak.


Sajnálom a fiatal lányokat, akik már tizenévesen festik a hajukat a divat miatt. Nem gondolnak bele, hogy a festékben levő vegyszerek mind felszívódnak a fejbőrön keresztül.

5165. Csipkerózsika (válaszként erre: 5162. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 1. 09:41

Most hallottam a mondást, hogy ha kihúzol egyet, három lesz helyette...

Én nem szoktam kihúzgálni, de nem is zavar. Érdekes, de nekem valahogy még tetszik is. A párom 40 elmúlt és neki is vannak, mikor egyszer nézegettem, akkor jöttem rá, hogy nekem valahogy a bölcsességet szimbolizálja. Szóval tetszik, büszke vagyok azokra a szálakra, eszembe nem jutna bevegyszerezni az egész fejemet emiatt. (Egyszer beszíneztem a hajam és majd' egy hónapig sebes volt a fejem a szinezőtől.)

5164. Csipkerózsika (válaszként erre: 5161. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 1. 09:38
Igen, én is így voltam. Nagyon keményen megkérik az árát és nem mentem el.
5163. bjudit55 (válaszként erre: 5162. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 31. 19:24
Igazad van. Az őszülés annyira engem sem zavar hogy fessem a hajam. Szépen őszülök.
5162. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5159. - Csipkerózsika)
2015. júl. 31. 19:21
Engem sem zavar, hogy őszülök, nem is akarom festeni. Kezdetben, amikor még csak néhány szál volt, kihúzgáltam, de aztán ahogy szaporodtak, leszoktam róla. Inkább legyek ősz, mint kopasz. :D
5161. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5160. - Bjudit55)
2015. júl. 31. 19:19
Lehet, hogy nem is fogsz találni róla konkrétumot. Tanfolyamokon oktatják, nem is olcsón. Úgy tűnik, nagyon ügyelnek rá, hogy ne lehessen megtanulni a tanfolyam nélkül. Én sem találtam konkrétumot róla, amikor keresgéltem a neten, de az már régebben volt. Én úgy döntöttem, nincs rá szükségem, ezért nem foglalkoztam vele részletesebben. Szóval nincs linkem. Keresgélj, hátha találsz róla mégis valamit. De lehet, hogy csak fizetősen megy.
5160. bjudit55 (válaszként erre: 5157. - Bjudit55)
2015. júl. 31. 18:44
A Buteyko-féle légzéstechnikáról olvastam tájékoztató jellegű írásokat, viszont hogy konkrétan hogyan kell lélegezni, azt nem találom. Tudnátok adni egy linket?
5159. Csipkerózsika (válaszként erre: 5156. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 31. 18:37
Való igaz, ősz hajszálaim nekem is vannak és szaporodnak lassan-lassan (bár én szeretem őket, még büszke is vagyok rájuk, elvégre nem mindenki érheti meg, hogy megőszüljön...), de a szemöldököm az például kifejezetten besötétedett. Mielőtt tibetizni kezdtem, sosem szedtem, mert vékony is, viszonylag ritka is és nem volt túl sötét. Miután elkezdtem, akkor lett olyan sötét, hogy pár szálat alul-felül meg a sarkainál szednem kellett, hogy kinézzek valahogy.
5158. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5157. - Bjudit55)
2015. júl. 31. 17:09

"ha az ember egyre jobban érzi magát, akkor valószínűleg egyre jobban is néz ki"

Ez biztos, hogy így van. Sőt, még ha talán külsőre nincs is látványos változás, van egy pozitív belső kisugárzása, ami vonzóan hat másokra.

5157. bjudit55
2015. júl. 31. 16:47

Köszönöm nektek a mai hozzászólásokat. tehát csak fiatalít. Minden esetre ha az ember egyre jobban érzi magát, akkor valószínűleg egyre jobban is néz ki.


A Buteyko-féle légzéstechnikának én is utána nézek, elég sok probléma van a légcsövemmel, talán segíthetek rajta. Köszönöm.

5156. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5154. - Csipkerózsika)
2015. júl. 31. 15:41

Igen, azóta még találtam anyagot a "törölköződiétáról", amit itt lejjebb belinkeltem, és tényleg azt írják, hogy lehet vele fogyni. Egyrészt valószínűleg azért, amit te is írtál, másrészt mert a belső szervek is a helyükre kerülnek, így az anyagcserét az is segíti. A Buteyko légzésről én is olvastam, de azt nem tudtam, hogy annak is van fogyasztó hatása. Jó tudni. Köszi az infót. :)


Egyébként én meg mindig is fiatalabbnak néztem ki a koromnál, szóval ebben a Tibeti hatását nem tudom lemérni. Viszont az ősz hajszálaim és ráncaim szép lassan szaporodnak, ezért írtam, hogy nem vettem észre, hogy az öregedést lelassítaná. De mivel nem régóta csinálom, és nagyon kevés ismétléssel, még lehet, hogy lesz látványosabb hatása.

5155. michelle.r (válaszként erre: 5152. - Csipkerózsika)
2015. júl. 31. 15:04
A Tibetinek tuti köze van hozzá :) Aki nekem megmutatta, 54 éves volt akkor, de ezt senki nem hitte el neki. Mind fizikailag, mind szellemileg 10- 15 évvel gondoltuk fiatalabbnak.
5154. Csipkerózsika (válaszként erre: 5149. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 31. 14:58

A tartás javításával, megváltoztatásával a légzés is megváltozhat úgy, hogy több energiát égessen a szervezet.

Magyarországon is van egy pasas, aki speciális légzéstechnikával "fogyaszt" nőket, videót láttam róla, a nevére már nem emlékszem. De azt tudom, hogy az asztma és egyéb légúti betegségek kezelésére kifejlesztett Buteyko-féle légzéstechnikának is mellékhatása a fogyás.

5153. Csipkerózsika (válaszként erre: 5148. - Bjudit55)
2015. júl. 31. 14:53
Elég sok komoly betegségen túlestem életemben - még a tibetis-meditálós-lelkis korszakom előtt - és én úgy gondolom, hogy nem elsősorban a fizikális beavatkozások akadályozzák az energiaáramlást, hanem a lelki elakadások.
5152. Csipkerózsika (válaszként erre: 5146. - Bjudit55)
2015. júl. 31. 14:47
Nem tudom, hogy csak a tibetinek köszönhető-e, mert én rendszeresen meditálok, érzelmileg is dolgozom magamon, de én az elmúlt 6-8 évben csak fiatalodtam. Régebben egy tizessel többnek néztem ki, mint amennyi vagyok, tavaly viszont elkérték a személyimet a dohányboltban (31!), meg mindenki jóval kevesebbnek gondol. :D
5151. Csipkerózsika (válaszként erre: 5144. - Bjudit55)
2015. júl. 31. 14:44

Én indítottam a fórumot anno. :)

Kezdd el innen a végéről olvasni.

5150. bjudit55 (válaszként erre: 5149. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 29. 08:47

Köszönöm nagyon kedves vagy, de ezt egyenlőre kihagyom. Maradok a régi nyújtó gyakorlataimnál, és a denevérpadnál. Évek óta ezekkel tartom magam szintem a gerincpromlémáim miatt, időbe is elég nekem ennyi torna.

Ha valami rendkívülit megtapasztalalok a tibeti gyakorlása által, azt majd beírom. Most ez számít nekem újnak.

Jó egészséget kívánok én is neked. :)

5149. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5148. - Bjudit55)
2015. júl. 29. 07:48

Nézd meg ezt is!

[link]

Két napja indította a fórumindító, én csak a cím érdekessége miatt kattintottam rá, aztán utánanéztem a neten, mi is ez. Szerintem nem hülyeség, nagyon sok jó tapasztalatot írnak róla. Persze nem diéta, hanem a csontszerkezetet segít helyreállítani. A hozzászólásaimban találsz linkeket, vannak videók róla, meg írott anyag is, de az oroszul van. A fordítóval nagyjából érthetőre le lehet fordítani. Én elkezdtem tegnap, kíváncsi vagyok. :)

Jó egészséget, és örömteli gyakorlást kívánok!

5148. bjudit55 (válaszként erre: 5147. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 29. 06:50

Mindenben egyetértek veled, és köszönöm.

A könyv sok éve megvan már. Akkoriban is elkezdtem a gyakorlatokat, de csak pár napig folytattam. Ki tudja miért, nem éreztem a késztetést. Most érzem. Annyi mindenben csalódtam már életem során, hátha erről beigazolódik, hogy legalább egy része igaz. :)


Bár ki tudja rám is úgy hat-e mint másokra. Néhány dolgot kioperáltak már belőlem, kívülről is meg vagyok csonkítva rendesen. Tudom hogy ezek a beavatkozások nagymértékben akadályozzák az energia áramlását. De azért próba-szerencse.

Ja, és el tudom én fogadni az egyre kedvezőtlenebb külsőt ha nem is tetszik, nekem a lényeg, bár mi is történik ne fájjon, mert azt már tényleg nagyon meguntam. :)))

5147. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5146. - Bjudit55)
2015. júl. 28. 20:59

Én biztos vagyok benne, hogy nálam a gyakorlatok enyhítették a tüneteket. Találtam egy oldalt, ahol felsorolják, melyik gyakorlat mire hat, és a klimax tünetei majdnem minden gyakorlatnál ott vannnak. Ha még nem olvastad, az 5094.hsz-ban megtalálod hozzá a linket. Azt hiszem, azt meg a könyvben olvastam, hogy a hormonműködésre jótékonyan hatnak a gyakorlatok. Szóval biztos, hogy ez hatott, mivel mást nem is csináltam, és nem is szedtem semmit a hőhullámok ellen, mivel amit próbáltam korábban, annak nem volt hatása.


Az öregedést nem hiszem, hogy megállítja az öt rítus, legalábbis magamon nem vettem észre. A könyv szerint azt egyébként a hatodik rítussal lehet elérni, de azt csak azok végezhetik, akik szexuális önmegtartóztatásban élnek.


Amit írtál arról, hogy nem egyezik a látvány az érzettel, azt eddig már sok idősödő embertől hallottam, és én is így vagyok vele. De engem nem zavar, szerintem addig jó, amíg lélekben fiatalnak érzi magát az ember. A külsőn pedig némileg lehet javítani az étrenddel, az életmóddal.

5146. bjudit55 (válaszként erre: 5145. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 27. 18:05

Köszönöm hogy írtál.

Én is küzdök a hőhullámmal, de így ahogy írod, én is arra gondolok hogy a gyakorlatok hatására csökkent le. Igaz, nekem már napközben csak 2-3 volt, de ha este lefeküdtem, egyik érte a másikat. Néhány napja érzem, hogy nappal talán 1 van, este is alig egy pár.

A gyakorlatokat nagyon élvezem. Nekem a 4. a legnehezebb, az elsőt és az ötödiket pedig nagyon élvezem.


Örülök hogy vannak jó tapasztalaid neked is, és szeretném ha beírnád a következőket is. Az érdekelne leginkább, hogy a mindenki által megemlített jó közérzet mellett, tényleg fiatalosabbá válik-e az ember. Olyan rossz, hogy a tükörből egy ráncosodó, egyre őszebb hajú idősebb hölgy néz rám, miközben a lelkem elég gyermeki maradt. Úgy érzem, elveszett az összhang a látvány és az érzet között.


További örömteli gyakorlást, és sok sikerélményt kívánok neked! És köszönöm. :)

5145. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5144. - Bjudit55)
2015. júl. 27. 16:48

Szia! Írj privátban azoknak, akik régen írtak ide. Lehet, hogy már nem is látogatják a Hoxát, így hiába várod, hogy ide írjanak. Viszont a privát üzenetről elvileg kapnak email értesítőt. Én is szerettem volna tudni, hogy évek múlva is jók-e a tapasztalatok, ezért írtam néhány régi tagnak privátban, és kaptam is választ.


Én még csak fél éve kezdtem kb., de nekem is jók a tapasztalataim. Változókori rettenetes hőhullámaim voltak, és néhány hét alatt elviselhetőre enyhült, mostanában meg már nagyon ritka. Pedig most vissza vettem három ismétlésre, mert iszonyat meleg volt a lakásban, nem bírtam semmit mozogni, csak kora reggel az öt tibetit csináltam hármas ismétlésszámmal.

5144. bjudit55
2015. júl. 24. 18:25
"Szeretnék olyan tapasztalatokat olvani, melyek több éves gyakorlat után valók. Köszönöm. :)"
5143. Csipkerózsika (válaszként erre: 5142. - Bjudit55)
2015. júl. 24. 17:54
Nem járunk ide folyton dicsekedni... :D Mire vagy kíváncsi?
5142. bjudit55
2015. júl. 24. 09:09

Még annyit:

Elkezdtem a témát az elejétől olvadni. A 140.-edik oldalnál járok.

Az lenne a kérdésem, hová lettek a régi gyakorlók? Szeretnék olyan tapasztalatokat olvani, melyek több éves gyakorlat után valók. Köszönöm. :)

5141. bjudit55
2015. júl. 24. 09:07

Sziasztok!

60 éves vagyok, és július közepén kezdtem el az 5 rítust.Az első 3-ból 21-et, a másik kettőből 5-5-öt tudok szabályosan megcsinálni.


Az eddigi tapasztalatom: Azonnal mosoly ül az arcomra amint elkezdek forogni, a kedélyem jobb mint régebben. Semmiféle tisztulást, vagy kellemetlenséget nem érzek.

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook