Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
5260. dokantu (válaszként erre: 5256. - Beácska77)
2015. okt. 27. 13:48

A fogyókúrához a tornán kivül néhány jó tanács.

Reggel ébredéskor legalább egy pohár tiszta vizet igyál és fél óráig semmi mást.

Csak akkor egyél ha a szervezeted jelzi az éhséget,és evés elótt fél órával egy pohár víz,csak "háromnegyedig edd tele magad ,minden falatot harmincszor rágjál meg,étkezés után 2,5 órával igyál egy pohár vizet.

A nagylábujjadat minél többször masszírozd,ugyanis az agynak ott van 7 pontja ami az evésért felelős,vagy ha nincs időd akkor már kapható mágnese lábgyűrű.

2015. okt. 27. 08:28
Sziasztok! Rég jártam itt! :) Úgy alakultak a körülményeim, hogy majd 3 év rendszeres öttibetizés után ki kellet hagynom 3-4 hónapot. Hiányzott. 3-4 hete azonban újra kezdtem, és ezzel egyidejűleg elolvastam végre a könyvet is, amit nagyon hasznosnak találtam. Most tökéletesítettem a gyakorlatokat, inkább lassabban haladok, de jól akarom elsajátítani. Valamit hasznos életmódbeli tanácsokat is kaptam, igyekszem ezekre is odafigyelni. Bízom benne hogy a hatás nem marad el. Pl ha visszabarnulna a hajam, kiegyenesedne a gerincem, stb. :) S persze plusz mozgást is végzek, mert a gyakorlatokon kivül arra is szükség van. Örülök nektek, hogy itt vagytok, kitartóak vagytok, csináljátok! Csak így tovább! Legyen szép napotok! :)
5258. bjudit55 (válaszként erre: 5257. - Csipkerózsika)
2015. okt. 18. 15:03
Amennyi kalóriát ledolgozol vele. :)
5257. Csipkerózsika (válaszként erre: 5256. - Beácska77)
2015. okt. 18. 13:34
Szálkásít, tónusosabbá tesz, igen, picit fogyni is lehet tőle, mondom, picit, szóval ettől csodát ne várj...
2015. okt. 18. 13:00

Sziasztok!


Fogyókúra szempontjából jó lehet ez a tibeti jóga!


Akinek van tapasztalata és megírná... megköszönöm! :)

5255. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5250. - Bjudit55)
2015. okt. 11. 20:39

Szia Judit! Ne legyen bűntudatod! Talán a tested úgy döntött, hogy szüksége van egy kis szünetre. Néha nekem is vannak leállások, de eddig ez az egyetlen olyan mozgás, amit napi szinten kitartóan csinálok. Ha nagyon nincs kedvem, akkor előfordul, hogy csak három ismétléssel csinálom végig a gyakorlatsort. Néha meg napokra kimarad, de aztán hiányzik nekem is. És amikor egy-egy kihagyás után újra csinálom, valahogy jobban is megy, és jobban is esik. Ezért is gondolom, hogy időnként a testünk úgy dönt, hogy kell egy kis szünet.

Én is reggel szoktam elvégezni a gyakorlatokat, már csak azért is, mert akkor már biztos lehetek benne, hogy aznap nem marad el. :)

5254. Telrim
2015. okt. 11. 18:35
Véleményem szerint néha egy kis szünet jót tehet, mivel közben kiderülhet, hogy a gyakorlás mennyire fontos lehet nekünk.
5253. Telrim (válaszként erre: 5252. - Bjudit55)
2015. okt. 11. 18:29

:))

Ha ez megnyugtat: nem a két hét számít, hanem a többi. Elhivatottságodat mi sem bizonyítja jobban, mint a kellemetlen érzés, amit kiváltott ez akis "pihenő" :))

5252. bjudit55
2015. okt. 11. 15:05
Olyan 2 hét körül.
5251. Telrim (válaszként erre: 5250. - Bjudit55)
2015. okt. 11. 10:40
Mennyit "sikerült :) " kihagyni?
5250. bjudit55 (válaszként erre: 5247. - MentsVár)
2015. okt. 11. 09:21

Akkor átadom a sajátomat:

Eddig is marha nagy bűntudatom volt amiért abbahagytam, de most a bejegyzésed után ez csak fokozódott. Ez is téged igazol, az 5 rítus tényleg sokat ad, kükömben nem éreznék most semmit.

Tudom hogy nem mentség a rosszabb közérzet, elfoglaltság, stb. Lenyomott az akaratgyengeség. Ez van.


Azt tapasztaltam hogy nem rögtön ébredés után a legjobb elvégezni a gyakorlatokat, mert az ember akkor még kicsit merev. Mondom én, 60 évesen. :)))

Viszont nekem mindenképpen reggeli előtt a legjobb. Így az wgész napomra "rányomja bélyegét", és sokkal jobban érzem magam, mint pl. most.


Pont a te bejegyzéesd adta meg az utolsó lökést, hogy újra kezdjem, és megfogadjam hogy folyamatosan csinálni fogom. Köszönöm. :)

5249. Telrim
2015. okt. 11. 08:58
A mai napról nem írok tapasztalatról, mivel még nem csináltam meg :))
5248. Telrim (válaszként erre: 5247. - MentsVár)
2015. okt. 11. 08:52
Egyetértek.
5247. MentsVár
2015. okt. 11. 02:37

Okosság az 5T gyakorlása, mert nagyon sokat ad.

Kevesen ismerik.

Fel lehetne ezt a fórumot lendíteni.

Tapasztalat átadás kellene.

5246. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5245. - Juditka23)
2015. szept. 24. 19:51

Hát eredetileg csak kerestem valami szimpatikus mozgásformát, és itt a fórumon nagyon sok jót írtak a hulahoppról. Derékkarcsúsításra, hascsökkentésre gondoltam főleg kipróbálni, de ahogy elkezdtem csinálni, az első napokban egyre erősebben fájt a gerincem deréktájon, ahol amúgy is szokott fájni. Már arra gondoltam, hogy abbahagyom, de egyik napról a másikra elmúlt a hátfájásom. Mintha kilazult volna a derekam, vagy az izmok kezdtek jobban tartani (vagy mindkettő). Szóval legnagyobb meglepetésemre elmúlt teljesen minden fájdalmam. Minden nap 15 percet tekertem, és nagyon jó volt. Sajnos a nagy kánikula alatt muszáj volt leállnom vele, és azóta még nem sikerült újra beépíteni a napirendbe. De azon vagyok, hogy újra elkezdem rövidesen.

Nekem fittness hulahopp karikám van, kb. 1 kg-os, és puha bevonat van rajta.

5245. juditka23
2015. szept. 24. 18:46
oh de jo ez törölközödieta megprobalom hatha jo lenne a hatamra, es a hullahopp karika miben segitett Neked? nekem vas hullahopp karikam van fogyasra hehe
5244. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5243. - Juditka23)
2015. szept. 24. 16:12

Szívesen, jó gyakorlást! :)

Én nem csinálok más jógát, csak ezt.

Ha nem csak jóga érdekel, hátfájásra nekem jó volt a hulahopp, hát és vállfájásra pedig a "törölköződiéta", aminek egyébként diétához semmi köze. Itt a Hoxán mindegyikről van fórum.

[link]

[link]

5243. juditka23
2015. szept. 23. 21:05

Köszi


igen ezen a videon mar megertettem a lenyeget, az eredeti videon eleg sokmindenre kellett figyelni igy a körforgast sem ertettem de igy mar vilagos : )

Ti csinaltok e mellett masmilyen jogat is? En a callanetics jogat kezdtem el es iyengar jogara gondoltam majd jarni allitolag jo a hat vallfajasra stb, ami nekem sajnos eleg gyakori

5242. Telrim (válaszként erre: 5239. - Juditka23)
2015. szept. 23. 16:24
És naponta csak egyszer kell megcsinálni! De kérdezz nyugodtan, elég sok a félreértés ezzel kapcsolatban.
5241. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5239. - Juditka23)
2015. szept. 23. 16:20

Szia! Én meg azt nem értem, hogy-hogy naponta 3-szor. Naponta csak egyszer kell megcsinálni a gyakorlatsort, egymás után az öt gyakorlatot. Azt én sem értem, hogy jött ki a 30 mp egy forgásra. Nem időre kell mérni, hanem számolni, hogy hányszor fordulsz körbe. Tehát az első héten háromszor körbefordulsz, aztán háromszor megcsinálod a fej-lábemelést, aztán háromszor a következő gyakorlatot, és így tovább. Következő héten mindegyiket ötször ismétled stb. Megnézted a videókat? Linkelek ide is egyet, de ha elkezdesz visszafelé olvasni, találni fogsz videókat, a könyvet, meg egyéb kiegészítő olvasmányt. Ezen a videón a srác már 21 ismétléssel csinálja végig a gyakorlatsort.

[link]

5240. Telrim (válaszként erre: 5239. - Juditka23)
2015. szept. 23. 16:10

3-szor fordulsz körbe, emeled fel a lábad, homorítasz, stb. naponta az első héten. A második héten 5-ször fordulsz körbe, emeled fel a lábad, homorítasz, stb.

30 sec egy fordulás, az hogyan?

Szép napot.

5239. juditka23
2015. szept. 23. 10:19

sziasztok, segitseget szeretnek kerni az 5 tibeti jogahoz. Valoszinuleg nagyon ertetlen lehetek de nem ertem a gyakorlatsort, azt irja mindne heten 2vel növeljem, tehat pl egy forgas tart 30mp-ig majd ezt az elsö heten naponta 3 szor ismeteljem meg masodik heten 5ször es igy tovabb? a többi gyakorlatot pedig pl az elsö heten naponta 3 szor huzom fel a labam utana pedig 5ször stb?

Köszi elöre is a valaszt :-)

5238. dokantu (válaszként erre: 5235. - Bjudit55)
2015. szept. 4. 13:28
Bocsi 5179-es hozzászólásnál osztottam meg.
5237. dokantu (válaszként erre: 5235. - Bjudit55)
2015. szept. 4. 13:24

Azért volt kevés mert nagyon leegyszerűsitve van egy forgás és két gerinc hajlítás előre és kettő hátra.Ezen kivül még szükséges más testrészeket,belső szerveket is átmozgatni,hogy teljesen fel tudjunk töltőtdni.

A 11-et még könnyedén szabályosan meg tudom csinálni ,a többi már fárasztó és nem is éreztem jónak.

Ez olyan mint például vannak a nyújtó gyakorlatok.

A tudósok megállapították,hogy egy fél perces nyújtásnak ugyan annyi a hatása mint egy egy percesnek,tehát ha valamilyen gyakorlatból többet csinálunk attól még nem lesz hatásosabb,sőt fárasztó és megerőltető.

Mindig csak annyit csináljunk amennyit könnyedén jól eső érzéssel el tudunk végezni,nem a mennyiség hanem a minőség számit.

Már nézegetted azt az oldalt ahol közzé tettem csak megijedtél a végbél légzéstől.

Azt hiszem a 2179-es hozzászólásomnál osztottam meg,csak nem akarom annyira reklámozni,hisz akit érdekel az úgy is megkeresi.

25,A nyolc irány gyakorlat,öngyógyító taoista részletesen le van írva,hogy,hogy kell elvégezni a gyakorlatot,könnyű nem fárasztó inkább élénkitő hatása van.

5236. dokantu (válaszként erre: 5234. - Telrim)
2015. szept. 4. 12:43

2012 januárban kezdtem el a tibetit napi rendszerességgel csinálni.Eljutottsm 21-ig is csak az már nagyon fárasztó volt.

Az EFT-vel kapcsolatban annyit tudok mondani,hogy a hagyományosat én is csináltam egy darabig csak nem éreztem semmi hatását ezért abba hagytam.

Szerintem az olyan embereknek jó akik alapjában véve egészségesek csak van egy bizonyos problémájuk és az EFT-vel meg tudják oldani,mivel ez lényegében agy programozás,hisz kopogtatjuk a kijelölt energia pontokat és közben a megoldandó problémát ismételgetjük.Az én problémámra azért nem volt jó mert nekem az egész testemet át kell mozgatni naponta,hogy az izmok,inak újra rugalmasak legyenek ehhez pedig az EFT nem elég.Kiegészítésnek viszont szerintem nagyon jó lehet.

5235. bjudit55 (válaszként erre: 5232. - Dokantu)
2015. szept. 4. 07:38

Bocsánat, ezt nem értem.

Ha kevés volt a 11, akkor miért nem az ajánlott 21-et csinálod? Mivel egészíted ki? Milyen myolcas gyakorlatról beszélsz? Én 5 gyakorlatot vágzek elejétől fogva. Bocs az értetlenkedésért.

5234. Telrim (válaszként erre: 5233. - Dokantu)
2015. szept. 3. 13:35

Öröm olvasni a soraidat, a gyógyuláshoz szívböl gratulálok!

Leegyszerűsítve mindezek a gyakorlatok gyógyító hatással bírnak, ok. Azért nem mondom így, mert aki most kezd el foglalkozni pl. a tibetivel, vagy mással, előfordul, hogy ha elmaradnak a kívánt hatások, általában arra a következtetésre jut, hogy nála nem működik,holott a türelmetlenség és a tapasztalatlanság áll a háttérben legtöbbször.

Az ajánlott könyvet el fogom olvasni, köszönöm.

A jógával kapcsolatban teljesen egyetértek veled. Nem sok oktatórol tudok, aki egy gyorstalpaló szintjénél többet tudna az egészről. Biztosan van ilyen, csak még nem hozott össze vele a sors. Ezzel kapcsolatban én az autentikus szanszkrit műveket és gyakorlókat tartom mérvadónak a nyugati átiratokkal szemben. Ezekből kiderül, hogy néhány gyakorlat az egyszerűbbek közül tökéletesen elegendő a gyógyuláshoz. Persze ez nem olyan atraktív és látványos, amiért sok pénzt el lehet kérni :).

Szeretném a figyelmedbe ajánlani a Fast EFT-t. A youtube-on megtalálod magyar felirattal. Kíváncsi lennék a véleményedre.

De hogy a fórum témájáról is essen szó: mióma gyakorlod a tibetit?

5233. dokantu (válaszként erre: 5231. - Telrim)
2015. szept. 3. 12:16

Az evidens,hogy a test gyógyítja meg magát ezt azért nem is emlitettem.

A gyógyszernél sem a tabletta gyógyít hanem a benne lévő hatóanyag serkenti a testet a gyógyulásra,vagy pótolja a szervezetből hiányzó anyagot.

Ha jobban átgondoljuk akkor tulajdonképp az agy gyógyít,hisz az utasítja a testet.

Szerintem a taoista a mudra és az EFT gyógyít.

Talán ha elolvasnád,az öngyógyítás teljes rendszere,belső taoista módszerekkel című könyvet akkor más lenne a véleményed.

Én már három éve napi rendszerességgel végzem a gyakorlatokat,és be is következett az orvosok szerint csodás gyógyulásom.

A jóga az egy elég tág fogalom,nagyon sok az irányzata,és nálunk azt is jógának nevezik ami nem is jóga.

Magyarországon is számtalan iskolája van,ahol önjelölt "jógaguruk" oktatnak.

Olyan pózokat mutatnak be amiket egy egyszerű földi halandó sohasem fog tudni megcsinálni.

Így aztán a tanfolyamok általában úgy fejeződnek be,hogy befizetik a tandíjat és örökre el megy a kedvük a jógázástól.

És pont itt van a nagy különbség mert a taoista a mudra(ujj jóga),az EFT és az energia áramoltatás bárki által elvégezhető gyakorlatokból,áll kifejezetten a gyógyulásunkat szolgálja.

Valóban egyik sem jobb a másiknál,hanem kiegészitik egymást,hisz ha ugyan arra a betegségre több féle gyakorlatot végzünk akkor megsokszorozódik a hatás.

5232. dokantu (válaszként erre: 5230. - Csipkerózsika)
2015. szept. 3. 10:54

Nem is mondtam,hogy nem jó,én is napi 11-et csinálok belőle.Csak kevés,legalábbis nálam kevés volt ezért is egészitettem ki.

A nyolcas irány gyakorlat kifejezetten energia feltöltő ez is naponta elvégzendő alap gyakorlat.

5231. Telrim (válaszként erre: 5229. - Dokantu)
2015. szept. 2. 21:53

Az öt gyakorlat segít ha úgy tetszik fenntartani a testi és mentális egészséget úgy, hogy vitalizálja a szervezetet, megnövekszik az energiaszint, átmozgatja a testet. Ettől érzik az emberek jól magukat néhény nap, vagy hét gyakorlás után.


Mit nem csinál: nem gyógyít a tibeti.


Nem gyógyit a taoista belső gyakorlat, a mudra, az EFT, a Taichi, és a jóga sem. Ezek mind olyan iskolák, amelyek a test belső egyensúlyi állapotát hivatottak helyrehoz, az energia szabad felvételének, és áramoltatásának (felemelésének) céljából. Szinte kivétel nélkül mindsgyiknek van fizikai és lelki aspektusa is (a jóga a leg sokrétűbb rendszer, ezek közül, amit ismerek)

Helyes gyakorlásuk estén a test energetikai változása fokozatosan megtöténik,

ennek hatására a TEST gyógyítja meg magát

az őt birtokló individum természetének megfelelően. (ennek a mondatnak a második része a válasz azokra a felvetésekre, hogy pl. tök jól érzem magam x hét elteltével, de miért hízok mégis, holott fogyni szeretnék)

SUM:

Egyik sem jobb a másiknál, mert mindegyik ugyan olyan jó.

Nem a hatékonyságban van köztük a különbség,hanem a módszerben. Csak meg kell találni a számunkra megfelelőt, a legtesthezállóbbat. Nem azt, amelyikben hiszünk, hanem amelyiket el tudjuk fogadni.

Ha nem hat, nem jót választottál és/vagy nem csinálod jól.

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook