Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
5290. fenyev
2015. nov. 2. 12:11
Sziasztok! én ma keztem a 7 gyakorlatsort:)Telrim nagyon érdekelnek a további hozzászólásaid,főleg a pered az mennyi volt,mert nekem az magas:(
5289. jennyvagyok (válaszként erre: 5287. - Telrim)
2015. nov. 1. 22:36
Kezdetben én is "csak" végigcsináltam a gyakorlatokat, és ezzel elégedett is voltam magammal. Így értettem én is, mióta elolvastam a könyvet, és újra kezdtem, hogy új aspesktusból nézve csinálom, tudatosabban, és nem csak hogy túl legyek rajta. Egyébként nem okoz bűntudatot, ha nem csinálom, nem ezért kérdeztem, hogy hiányzott-e. Mert nekem a kimaradt időszak hiányzott. Aztán rájöttem utólag, hogy a forgást csinálhattam volna, mert azt mindenhol lehet, de arra nem is gondoltam, hogy az is sokat jelent, ha legalább forgok. Most már tudom. S ha úgy alakul, hogy nem tudom a gyakorlatokat csinálni, a forgást akkor is megcsinálom. És amennyi jól esik. Tehát amig nem szédülök. Utána megvárom, amig visszaáll az egyensúlyom. Ugyanígy minden gyakorlatnál. Régebben ezekre nem figyeltem.
5288. Telrim
2015. nov. 1. 21:15

A forgásról.

Érzésem szerint a legfontosabb az öt közül. Ez alapozza meg az összes többi hatását.

Én így csinálom (egyébként a leírás szerint): kar oldalra nyújtva, tekintet szemmagasságban egy pontra szegezve. Lassan elkezdek forogni, néhány forgás után elérem a maximális tempót. Nem forgok gyorsabban, mint amit biztonságosnak érzek. Mindvégig igyekszem a karjaimat a lehető leglazábban tartani, olyannyira, mintha a súlyuk miatt el akarnának szabadulni a testemtől.

Ebből legtöbbször huszonegyet végzek, de néha előfordul, hogy közben úgy érzem, abba kell hagynom és lemarad a végéről néhány darab.

Miután végeztem vele, néhány mély lélegzetvétel, figyelve és tudatosítva magát a folyamatot.

Amikor azt érzem, hogy megnyugodott a testem-lelkem, kezdem a lábemelést.

Áll leszorítva szorosan a mellkasra, láb felemel, közben mély lélegzetvétel (törekszem minél több levegőt beszívni, de csak annyit, amennyi jól esik), ami addig tart, amíg a láb véghelyzetébe nem ér. Utána visszaindul a láb a föld felé, közben kilégzés, minden levegő kifújva a láb leérkeztével egy időben.

Általában huszonegyet csinálok ebből is. Kb. 15 környékén meg szoktam állni pihenni néhány lélegzetvétel erejéig, utána folytatóm.

Majd pihi mély lélegzetvételekkel.

Fizikailag képes vagyok bármelyikből a 21-nél jóval többet is megcsinálni, de lényegesnek tartom azt, hogy a fáradság első jelénél pihenőt iktatok be, veszek néhány mély lélegzetet.

5287. Telrim (válaszként erre: 5286. - Jennyvagyok)
2015. okt. 31. 22:09

Általában 21-et reggel, de sokszor kevesebbet. Van olyan is,hogy nem csinálom aznap. Ha hiányzik, csinálom. Ha nehezemre esik, inkább kimarad. Nem az a bűn, ha kimarad, hanem az a rossz, ha bűntudatot érzel miatta. Ha sehogyan sem esik jól, inkább nem érdemes erőltetni akkor, pl. reggel. Lehetőséged lesz még bepótolni a nap folyamán ha nem is az egészet, de legalább néhányat. Én reggel felkelés után rögtön a gyakorlatokkal kezdek. A forgás az alap, abból mindíg megvan a 21. A többit érzés szerint csinálom .

Kezdetben minél hamarabb túl akartam esni az egészen, ígyhát gyorsan csináltam. Később rájöttem, hogy egészen más a hatása, ha nem fáradok ki a gyakorlat közben. Ekkor kaptam rá az ízére és kezdtem egészen más aspektusból szemlélni a gyakorlatokat.

5286. jennyvagyok (válaszként erre: 5285. - Telrim)
2015. okt. 31. 21:39
Köszi Telrim! A napi negyedóra fogott meg engem is...hehe :D Olyan szépen bele lehet illeszteni a mindennapokba, főleg hogy ezzel kezdem a napot, így nem marad el. Ha valamiért elmaradt reggel, biztos hogy napközben már nem került rá sor. Végül a napi 21-et csinálod? Volt hogy tartottál szünetet? Hiányzott? Vagy hiányozna?
5285. Telrim
2015. okt. 31. 18:52

Amikor 2007-ben rábukkantam a könyvre, valami miatt nagyon elkezdett érdekelni a téma. Ha belegondolok, a fiatalság megőrzésének lehetősége és a lustaság lehetett a két kiváltó ok. Halogató embertípus vagyok (voltam) alapvetően. A kicsit később nálam azt jelentette, hogy megvártam, amíg a késztetés elmúlik, általában.

Tudjátok, hogy mi ragadott meg leginkább az ígéretekből? A napi 10 perc. Na, ez kell nekem! ….gondoltam. Ennyit ki fogok csikarni magamból. Ráadásul először 3-al kezdve, az max. 1 perc/nap. Király!!!

Hozzá teszem, hogy szkeptikusan álltam az egész könyvhöz. Nem a gyakorlatokat illetően, mert azok magyarázata nem tért el az általam korábban, más forrásokból megismert tézisektől, csak arra gondoltam, hogy ez az egész lehet egy okosan megkreált hazugság is ezzel az ezredeses mesével, ennek azonban nem sikerült utána járnom. Csak évekkel később találtam rá véletlenül (?) egy kvázi bizonyítékra, pontosabban egy orvosra, aki évekig járt ki Tibetbe gyógyászatot tanulni. Ő említette nekem, hogy gyakoroljam a tibeti metódust, mert segítségemre lehet.

No, szóval a fenntartásaimnál erősebbnek bizonyult a napi 1 perc :)

Az első két hónap után további változásokat vettem észre a szervezetem működésében. Nem tudom megmondani, hogy pontosan mikor következtek be ezek a testi helyreigazítások, csak utólag tudatosult bennem (ennek azért van jelentősége, mert mint utóbb rájöttem, a lelki gyógyulás-fejlődés meglehetősen érdekes jelenség és ez a késleltetett tapasztalás az egyik jele, úgy vélem. De erről majd később.)

Mi változott? Nyugalmi helyzetben a pulzusom 90-100 / perc volt. Azóta 60 / perc. Hajszálpontosan, azóta is (most is megmértem, mielőtt leírtam ezt a mondatott, hogy hiteles legyek magamnak is).

A vérnyomásom határeset volt, 140/valamennyi. Most 115/80 körüli. Három kávéval felmegy 120-ig is :).

Most ennyi mondanivaló jön ki belőlem.

Inkább kérdezzetek, ha gondoljátok.

5284. jennyvagyok (válaszként erre: 5281. - Bjudit55)
2015. okt. 31. 15:20
Helyes, Judit! :) A könyvnek egyik üzenete is, hogy szokjunk le a lustaságról! Én is nevelem magamat! :)
5283. jennyvagyok (válaszként erre: 5280. - Telrim)
2015. okt. 31. 15:19
Bele is kezdhetsz! :) Nagy érdeklődéssel várom! :)
5282. Telrim (válaszként erre: 5281. - Bjudit55)
2015. okt. 31. 11:14
:)) !
5281. bjudit55
2015. okt. 31. 09:13

Én szívesen olvasom mindkettőtök, sőt mások tapasztalatait is.


Tegnap kezdtem el ismét a gyakorlatokat, ezért én is megosztom a tapasztalatomat és a véleményemet:

Nem érdemes lustálkodni. Oda lett a rugalmasságom, ismét csak fetrengek a szőnyegen mint mikor először elkezdtem. Igaz akkor naponta éreztem a fejlődést és ez adott erőt a folytatáshoz, ezért most is bízom a sikerben. De most megfogadtam nem hagyom abba. Az akaratgyengeség szégyen. Én nem vagyok akaratgyenge! :)Remélem egy hét után már nem fetrengésnek élem meg a gyakorlatok végzését, hanem örömteli mozgásnak. Amen.

5280. Telrim (válaszként erre: 5278. - Jennyvagyok)
2015. okt. 30. 21:24

Nagyon szívesen!

A tapasztalat leírása az elején tart, mivel nyolc év élményével vagyok adós.

Remélem, hogy nem fog sem Téged, sem más gyakorlótársat untatni a monológom, de sok élmény van bennem, amit szeretnék idővel megosztani azzal, akit érdekel.

5279. Telrim (válaszként erre: 5277. - MentsVár)
2015. okt. 30. 21:18
Köszönöm szépen. :)
5278. jennyvagyok (válaszként erre: 5275. - Telrim)
2015. okt. 30. 21:05
Köszönöm a válaszod, és hogy leírtad a tapasztalataidat. Erre utaltam én is, ha lesznek, szivesen megosztom, addig meg nem szeretnék elméleteket gyártani. Természetesen azért olvasok, kutakodok, megfigyelek. De ezeket magamnak. S amit megélek belőle, abból lesz a tapasztalat! :)
5277. MentsVár (válaszként erre: 5276. - Telrim)
2015. okt. 30. 20:52

Gratulálok.

Ráléptél arra az ösvényre, ahol a magukat gyógyító sétálnak.:)

A legtöbben még mindig kívűlről, mástol várják a segítséget.

A legjobb orvosod mindig te magad vagy.

5276. Telrim
2015. okt. 30. 20:46

Szeretném megosztani veletek a gyakorlás során szerzett tapasztalataimat.

Mindezt azért, hogy elkerülhessétek a hibákat, melyeket én elkövettem, amelyek tévútra vihetnek, stagnálást okozhatnak.

Amit írok, saját megélt tapasztalataim ihletik, és nem a dolgokról alkotott véleményem.

Véleményem is van, de mivel nem szándékom mások befolyásolása, így azt mellőzném.

Ha valamelyikkőtöknek olyan tapasztalata van, ami segítséget nyújthat nekem, nagyon megköszönöm.

Az első tapasztalatok:

Elkezdtem három-három gyakorlattal, ahogyan a könyvben le vagyon írva. Az gyakorlatszám növelés nem okozott problémát, mert jó fizikummal rendelkeztem. Amit ez alatt tapasztaltam, sorrendben.

1. Naponta 4-5 órát tudtam aludni előtte. Hét óra lett átlag belőle. Olyan pihentető, jóleső :).

2. Gyerekkorom óta be-becsípődő gerinccel áldott meg az ég. A szinte állandó fájdalom a tűrhetőtől a „már nem bírom tovább” –ig terjedő skálán mozgott hektikus módon. Pontosan nem tudom hány hét gyakorlás után (ez egy lényeges momentuma a fejlődésemnek, mint később rájöttem) furcsán kezdtem érezni magamat a bőrömben. Nem éreztem fájdalmat a gerincemben. Semmilyet. Kb. 15 év óta először. És nem aznaptól, amikor rájöttem, hanem egyszerűen nem tudtam visszaemlékezni, hogy mikor fájt utoljára.

Ez volt az első kb. két hónap. Remélem, nem untattalak benneteket.

5275. Telrim (válaszként erre: 5271. - Jennyvagyok)
2015. okt. 30. 20:15

Meglehetősen régóta foglalkozom a témával.

A hatodik gyakorlatot nem csak a tibeti rendszer tartalmazza.

(Hozzátenném, hogy a tibeti spirituális rendszer nem csupán az itt taglalt gyakorlat sorozatot ismeri, ennél jóval nagyobb tudásanyagot ölel fel.)

A "hasbeszívás" az indiai jóga három legfontosabb gyakorlatának egyike. A jóga rendszeréről jóval több tudásanyag (instrukció) áll rendelkezésre, mint a tibetiről. A hatásmechanizmus és a hatások azonosak. A különbség annyi, hogy a jógával kapcsolatban sokkal több információ áll rendelkezésre (itt kizárólag az autentikus keleti leírásokra és magyarázatokra gondolok.)

Innen ered az ismeretem.

A könyv sok útbaigazítást ezzel kapcsolatban nem ad, csak egyet: önmegtartóztatás. Igaz.

Választhatsz. Eldobod a gyakorlatot a hiányos ismeretek miatt (nem kritikának szánom), vagy utána nézel, hogy miért is szükséges az önmegtartóztatás, és ami a lényeg…. mihez kell az önmegtartóztatás.

Csak nagyon röviden:

hétköznapi embernek (amilyen én is vagyok), rendkívüli egészség, fiatalság, lelki fejlődés,

egy „mazochista :)” számára örök fiatalság (?) és a tökéletesség ígérete.

Mivel a fejlődés egy folyamat, a hétköznapi ember a kiindulópont, a végcél a „mazochista :)”, amihez a gyakorlatokon keresztül megszerzett tapasztalat és fejlődés vezet.

5274. jennyvagyok (válaszként erre: 5273. - Jennyvagyok)
2015. okt. 30. 08:54

...itt valami kimaradt.... nem tudom, hova lett :))

Tehát: egész életében képes vállalni az önmegtartóztatást. :)

5273. jennyvagyok (válaszként erre: 5272. - Bjudit55)
2015. okt. 30. 08:50
Szia, igen elővettem a könyvet, és elolvastam ezt a fejezetet újra. Most már minden világos! :) Azt írja, ezt a rítust csak az gyakorolja, aki egész életében képes vállalni hogy a visszafiatalodás a hatodik rítus segítségével lehetséges. Az öt rítussal is valamilyen szinten, de ez inkább az egészségi állapotra, a fizikai erőnlétünkre vonatkozik. De pont nem akartam belemenni ezekbe az okfejtésekbe, mint korábban írtam, hiszen csak elovsatam a könyvet, nincsnek saját tapasztalataim, ez még nem az "enyém", tehát csak "okoskodás". Továbbra is azt gondolom, ha lesznek tapasztalataim, azt szivesen megosztom veletek. Amit én éltem meg, ami az enyém. :)
5272. bjudit55
2015. okt. 30. 08:00

Szia Jenni!

Amennyiben a PETER KELDER: FIATALSÁG FORRÁSA I-II. c. könyvet olvastad, nincs szükséged további innen-onnan olvasott vagy hallott információkra, mert csak megzavar. Tapasztalat megosztás céljából, természetesen érdemes mindenkit meghallgatni, de az útbaigazítást csak a könyvtől érdemes elfogadni.

A könyv Bradford ezredes tanításait tartalmazza, és kívüle senki más nem jelezte hogy ott élt volna a szerzetesek között és más módon megtanulta volna a gyakorlatokat.


A 6. rítussal a könyvebn először a 103-104. oldalon találkozunk, mi szerint nem elfolytani kell a szekszuális vágyat, ellenkezőleg,éppen azt hangsúlyozza, hogy ha nem élnek bennünk erős szexuális vágyak, nem is végezhetjük el a 6. rítust. Éppen ebben áll a kihívás. Tehát azt kell megtanulni, hogyan tudjuk átalakítani azt az erős vágyat a hatodik rítusban. Erről részletesen sokkal többet ír, szerintem teljesen egyértelműen elmagyarázza miárt hat és hogyan ez a rítus.


Szerintem az a gyengeseég jele és épp itt nincs rá szükség, hogy időnként ha szexelni vágyok csinálom a rítust helyette, de azért mégis csak jó szexelni, ezért nem hagyom ki azt sem teljesen. Szerintem egyértelmű. vagy csinálom a rítust ahogy az ezredes tanítja, vagy felejtős, mert másképpen nincs értelme.

5271. jennyvagyok (válaszként erre: 5270. - Telrim)
2015. okt. 29. 23:22
Hogy is mondjam? Elolvastam a könyvet, és tudatosabban, s a gyakorlatokat is precízebben. És a többi tanácsot is megfogadva. A könyv a hatodikról teljesen mást ír, de nem fejti ki, ezért számomra nem egészen világos. Sexuális önmegtartóztatást kell vállalni annak aki azt akarja csinálni. Neked honnan van információd a hatodikról?
5270. Telrim (válaszként erre: 5268. - Jennyvagyok)
2015. okt. 29. 13:00

Kedves Jenny!

Mit értesz új aspektus alatt?

A hatodik gyakorlatban nincs semmilyen titok, csak arról van szó, hogy önállóan is lehet végezni, nem kapcsolódik szorosan az öt gyakorlathoz. Máshogy fogalmazva: Az öt tibeti egy gyakorlatnak számít, a hatodikat rítus pedig külön gyakorlat. Ha erdekel, irok majd rola.

5269. jennyvagyok (válaszként erre: 5268. - Jennyvagyok)
2015. okt. 29. 10:21
Ohhh... nézzétek el a hibákat, nem olvastam vissza, mielőtt mentettem! :-O (azért remélem érthető) ;-)
2015. okt. 29. 10:18

Sziasztok! Érdekes témát boncolgatunk, engem is foglalkoztatnak ezek a kérdések, de egyelőre nem szeretnék okoskodni. Most új aspektusból kezdtem a rítusokat gyakorolni, a könyv tanácsai alapján. Csak mint tornagyakorlat, szerintem sem tesz csodákat. Ha csak tornáznék, més tennék. Ez több annál szerintem. Itt a csakrák (energiaközpontok) mozgásban tartásáról van szó. Már bennem is felmerült, hogy az a titokzatois 6. gyakorlat teszi teljessé az öttibetit? Ehhez valószinűleg tibetbe kéne látogatnunk, hogy megtudjuk a titkot.

Egyébként én 10 évet simán legadhatok, de az öttibeti előt is így volt. A hajam a 3 év alatt nem barnult vissza, de most hogy kihagytam 4 hónapot, rengeteget fehéredett. Majd elájultam,mikor megláttam festés előtt a lenövéseket. Tehát... lehetséges hogy megállította a folyamatot? Nem tudom még a válaszokat, de keresem. Figyelek.... próbálok tudatosan élni, és mindent megfigyelni. Ha lesz tapasztalatom, elmondom! :) Szép napocskát nektek! :)

5267. Telrim (válaszként erre: 5265. - Csipkerózsika)
2015. okt. 28. 19:31

Egyet kell ertsek veled abban, hogy többet nyújt "bármely" mozgásformánál.

A testmozgás -legyen az séta, kocogás, bármi- rendkívül jó hatással van az általános közérzetre, egészségesebb lesz tőle az ember fizikailag, ebből kifolyólag pszichikailag is. A mozgás tehát konzervál, egészségesebbé tesz.

De jellemzően nem gyógyít. Mégpedig azért, mert energiát használ fel.

Az öt tibeti (ha valaki megfelelően végzi a gyakorlatokat!) energia többletet hoz létre. Ennek segítségével lehet képes a szervezet a megfelelő korrekciókat elvégezni.

A másik aspektusa a pszichére gyakorolt fejlesztő hatása. Na ezt érdekes megélni:)

5266. Telrim (válaszként erre: 5264. - Bjudit55)
2015. okt. 28. 19:13

Én nem azt állítom, hogy nem lehetséges az ilyentén fiatalodása a szervezetnek, csupán azt, hogy nem az öt gyakorlattal érhető el.

Ezt egyéb iránt a hatodik gyakorlat hatása váltja ki, és feltétlenül szükséges "némi előkészület", kiváltképp idősebb korban.

Az előkészületek közé sorolhatjuk az öt gyakorlatot is többek között.

5265. Csipkerózsika (válaszként erre: 5264. - Bjudit55)
2015. okt. 28. 17:52

Ősz hajszálam nekem is akad, nem tűnnek el, de a szemöldököm az besötétedett. Mielőtt tibetiztem, nem kellett szednem, most meg kell is, emiatt. :)


Én bringáztam meg túráztam is sokat, és nem értek egyet az utolsó mondatoddal. Nem csodaszer, mint ahogy semmi más sem tud minden problémát megoldani, de azért más mozgásformákhoz képest jóval többet nyújt.

5264. bjudit55 (válaszként erre: 5262. - Telrim)
2015. okt. 28. 08:50

Á, nincs is ilyen, ez csak egy illúzió. Túl vagyok már életem javán, de olyannal akinek eltüntek az ősz hajszálai csak kopasszal találkoztam. :)


Sajnos én sem ismerek ilyen csoportot. Több videó is kering a neten amin egyik bemutató jobban bénázik mint a másik, összesen 2 értékelhető videót láttam. Viszont még csak fórum sincs olyan, ahol a szemmel látható jótékony hatásról beszámolna bárki is. Azok a hatások melyeket tapasztalnak a gyakorlók, bármilyen rendszeres testmozgással el lehet érni.

5263. Telrim
2015. okt. 27. 19:52
Ismer valaki esetleg olyan csoportot az országban, amely az öt rítussal foglalkozik?
5262. Telrim (válaszként erre: 5261. - Bjudit55)
2015. okt. 27. 19:43
A haj visszabarnulásához nem az öt gyakorlat vezet. Bátorkodom ezt kijelenteni 8 év után.
5261. bjudit55 (válaszként erre: 5259. - Jennyvagyok)
2015. okt. 27. 18:17

Szia Jenny! Örülök neked. :)

Áruld el kérlek, hogy a 3 évi gyakorlás alatt milyen változást éltél meg. Ennyi idő elég arra hogy legalább kezdjen visszabarnulni a haj, vagy több kell? Hány éves vagy tudhatom? Én 60. Már arra is gondolok, hogy ez csak legenda. Örülnék ha megosztanád velünk a tényleges tapasztalataidat.


Én is kihagytam sok időt, előtte keveset gyakoroltam, most próbálom rábeszélni magamat az ujrakezdésre. Csak legyőzöm egyszer a lustaságot. :)

Jó egészséget, és szép barna hajat kívánok neked!

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook