Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
5380. Telrim (válaszként erre: 5378. - Kicse)
2015. nov. 24. 21:59

Üdv. :)

Forgás: nem írtad, mennyi a sok forgás

Tartsd szem előtt a fokozatosság elvét, és légy türelmes. Nem a mennyiség az elsődleges.

A szervezetnek (és a pszichének!) szoknia kell a változásokat. Ez alapelv, de nyilván a Te érzeteid a meghatározóak.


Miréna:

Nem értem pontosan. Fizikailag az eszköznek lehet-e baja és nem fejti ki a kivánt hatást, vagy arra gondolsz, hogy a gyakorlatok miatt nem fejti ki a hatását?


Én még most is bénázok, legfeljebb nem látszik :)

5379. Telrim (válaszként erre: 5376. - Jennyvagyok)
2015. nov. 24. 21:32
Egyetértek:)
5378. kicse
2015. nov. 24. 21:22

Sziasztok!


Kb két hete botlottam bele az öt tibeti elnevezésbe egy honlapon. Felkeltette az érdeklődésemet, utánaolvastam, aztán megtaláltam ezt a fórumot is. Végigolvastam, köszönöm a megosztott tapasztalatokat, hasznos linkeket, véleményeket mindenkinek.


Belevágtam én is, nagyon óvatosan kóstolgattam, először csak kipróbáltam a forgást. :) tetszett. másnap már többet forogtam, harmadnap vettem hozzá a többi rítust is.


Az első két alkalom gyakorlatilag bénázás volt, most már rájöttem mit is kell csinálni. 3-akat végzek a rítusokból, kivéve a forgást, abból sokat, de ha jól értem ez nem gond, hiszen önállóan is végezhető gyakorlat.

Nekem azt hiszem elsősorban arra van szükségem.


Mély depresszióból mászok ki, energiám, életkedvem, erőm szinte semmi. :( na jó, több mint pár hónapja, de még mindig kevés.


Sajnos belső erő nélkül nehéz kitartónak lenni, így nehezen jönnek sikerélmények.


Ez a gyakorlat úgy érzem jót tesz nekem, szívesen csinálom. Emelni nem tervezek egyelőre, a tibetiek előtt napüdvözletet végzek, utána gyertyát és a párját, majd 10 perc meditáció. Ez így kb 25 perc, bár a helyét még keresem a napon belül.


Kérdésem is lenne, hátha tudtok segíteni. A fogamzásgátló, amit használok, Miréna - mégen belüli hormonleadó rendszer. Majdnem olyan, mint a spirál, de helyileg bocsát ki nagyon kevés hormont, így akadályozza meg a teherbeesést. lehet baj miatta a tibeti rítusok miatt?


Jól értelmezem, hogy nem gond, ha többet forgok?

2015. nov. 24. 20:58
Na, akkor fogalmazzunk másképp! :) Abban egyetértünk, hogy az öttibeti jótékonyan hat a hormonokra. Tehát ha valaki megfelelelően táplálkozik, és testedzést is végez (a tibetin kívül) jó esélye van arra, hogy az öt tibeti rítus gyakorlásának eredményeképpen normalizálódjon a testsúlya. (nyilván nem a tibeti végzése által elégetett kalóriáktól!!!) :)
5376. jennyvagyok (válaszként erre: 5371. - Telrim)
2015. nov. 24. 20:31
:)) ...a vitát nem negatív értelemben (veszekedés) értettem, hanem pozitív, építő jellegű, tényfeltáró "vitára" gondoltam, nevezhetjük más szóval eszmecserének is. Sokan félnek ettől a szótól, mert összekeverik a veszekedéssel, ami érzelmi, indulati motívációból fakad. Egy fórumnak ez (is) a célja, hogy különböző nézőpontokból vizsgáljunk meg egy kérdést, ezzel tágul a látókörünk, nincs vesztes, csak nyertesek vannak! :)
5375. Telrim (válaszként erre: 5370. - Bjudit55)
2015. nov. 24. 14:28
Én is leszorítóm, vagy inkább hozzápréselem a mellkasomhoz az államat.
5374. Telrim (válaszként erre: 5369. - Jennyvagyok)
2015. nov. 24. 14:20
Örömmel tölt el a tájékozottságod. Ritka adomány.
5373. Telrim (válaszként erre: 5369. - Jennyvagyok)
2015. nov. 24. 14:09
Legpontosabban idézve: "alapvetően és legtöbb esetben". Bocsánat:))
5372. Telrim (válaszként erre: 5369. - Jennyvagyok)
2015. nov. 24. 14:02
Pontosabban idézve "alapvetően és általában". Azért alapvetően,mert ez fiziológiai kérdés. Hormon ide, vagy oda, ha nincs kaja, idővel mindenki elfogyna, mint a telihold. Ezt tréfának szántam, nyilvánvalóan nem ez a megoldás. :)
5371. Telrim (válaszként erre: 5368. - Telrim)
2015. nov. 24. 13:48
Nincs vita közöttünk. Ezért írtam,hogy általában es legtöbb esetben. At ötödik csakráról írt véleményed is alapjában véve helytálló.
5370. bjudit55 (válaszként erre: 5369. - Jennyvagyok)
2015. nov. 24. 09:11

Én is úgy gondolom hogy a hormonháztartásnak nagy szerepe van. Viszont olyan is van, hogy valamilyen só hiánya miatt az anyagcsere felborul. Akár a zsír, akár a szénhidrát anyagcseréje, (de lehet olyan is amiről még nem tudok). Ilyen esetekben ha egyszerűen csak kevesebbet eszik az ember nem lefogy, hanem szélsőséges esetben meg is halhat. De ez egy másik téma lenne, így befejeztem. Akit mélyebben érdekel ez a rész, esetleg a Schüssler sós témában elő lehet vele hozakodni.:)


Én a 4. gyakorlatot is úgy kezdem, hogy leszorítom az államat a mellkasom felé miközben teljesen kifújom magamból a levegőt, majd csípőből indítom a gyakorlatot légvétellel, közben lassan elemelem az államat is a mellkastól. Mikor a talajjal visszintesbe ér a törzsem ekkorra egyenesednek ki a nyaki csigolyáim is, majd hátrahajtom a fejemet.


Előnyömre vált a régebbi lustaság ami miatt abbamaradt egy időre a gyakorlás. Mióta újra kezdtem, én is jobban figyelek minden mozdulatra, és légzésre. Most a 13-as ismétlésnél tartok. Végzése közben már nagyon ritkán fordul elő hogy elkalandozik a gondolatom. Rendkívüli nevelő hatása van a gyakorlatnak. Megtanít teljesen csak magamra figyelni. (Éppen ideje!)

5369. jennyvagyok (válaszként erre: 5367. - Telrim)
2015. nov. 23. 23:16

Telrim! A túlsúly kérdésben nem értek egyet! Valóban, vannak esetek, amikor ez igaz. De van olyan is, amikor hormonális probléma okozza a hízást, fogyást. Mivel az öttibeti a hormonokra is hat, ezáltal jótékonyan befolyásolhatja a hízás-fogyás kérdést. Pont ezért kell a mellkashoz szorítani az állat, a 2-es 3-as gyakorlatnál, mert így hat a pajzsmirigyre. Azelőtt én sem figyeltem erre, felületesen csináltam. Ugyanígy hat egyébként a gyertyaállás, ki sem tudjuk kerülni, hogy ne szorítsuk a mellkasunkhoz az állunkat! :) Ha van időm a tibeti után, kicsit gyertyázok, nagyon jól esik. :)

Az utolsó bekezdéssel már egyetértek.

(egyébként csak azért szállok vitába, mert saját tapasztalat, mind a hízás, mind a fogyás)

5368. Telrim
2015. nov. 22. 19:20

Másik általános kérdés:

Óvatosan kezdjünk neki, az ajánlott három ismétléssel, vagy uccu neki, amit bírunk?

A határozott véleményem az, hogy nagyon óvatosan. A gyakorlatok nagyon erős méregtelenítő és anyagcserét megváltoztató hatással bírnak.

Vannak időszakok, amikor jótékony, ám némileg kellemetlen méregtelenítő hatásával engem is megörvendeztet, mert valamit nem úgy csináltam, ahogyan kellet volna.

5367. Telrim
2015. nov. 22. 19:11

Olvasván a fórum kezdeti szakaszában (2008, 2009) írt hozzászólásokat, lenne néhány észrevételem az általában felmerülő kérdésekkel kapcsolatban, a teljesség igénye nélkül.

Fogyás kérdése.

Ez alapvetően és legtöbb esetben táplálkozással összefüggő probléma. Nem mennék bele a részletekbe, így csak nagyon röviden: aki túlsúllyal küzd, az több táplálékot vesz magához, mint amennyit a szervezete adott életvitel mellett felhasználni képes, és PONT. Túl sokat eszünk, nem jó arányban. Az „alig eszem és mégis hízom” teória félrevezető stratégiája a tudatunknak. Csak játsszunk el a gondolattal. Mi történne, ha hajótörést szenvednénk, lakatlan sziget, három hétig bogyós gyümölcs az egyetlen hozzáférhető kaja. Ennyi.

A tibeti nem éget el annyi energiát, amitől fogyhatunk. Ellenben átalakítja az anyagcserét, és áthangolja a tudatot egy egészségesebb életvitelre. Ezért normalizálódik a testsúly a gyakorlással. Hozzáteszem, jojó, erőszak, és szenvedés nélkül.

5366. inf3rno (válaszként erre: 5365. - Jennyvagyok)
2015. nov. 21. 21:19
Nagyon úgy tűnik. :-) Tetszik, motivál, hogy pár percet kell csak rászánni egy nap, szóval nem úgy állok neki, hogy ma megint túl kell élnem egy két órás edzést, utána meg napokig fájni fog a lábam, az ínaim, meg úgy általában minden bajom lesz. Most már 4 hónapja húzódik ez a sérülés, és nagyon elegem van belőle. Inkább hagyom a futást átállok ilyen gyakorlatokra, amiben legalább egy kis sikerem van, minthogy ezt tovább folytassam. Nem nagy kunszt megcsinálni, nagyon kevés időt kell rászánni, és minden nap végezhető, szóval pontosan az, amire most szükségem van. :-)
5365. jennyvagyok (válaszként erre: 5363. - Inf3rno)
2015. nov. 20. 22:20
Akkor ezt pont neked találták ki! :))
5364. inf3rno
2015. nov. 19. 21:30
Pont a lényeg maradt le az elejéről, hogy pilates-nél, amikor még jártam, akkor ...
5363. inf3rno
2015. nov. 19. 21:30
Nekem általában mindig fordítva volt természetes a légzés, mint ahogy mondták, hogy kellene. Tök érdekes, hogy ennél az 5-ösnél meg természetesen jön a kilégzés meg belégzés, ahogy kell, nem felcserélve.
5362. dokantu (válaszként erre: 5344. - Inf3rno)
2015. nov. 19. 16:24

[link]

Ha ezt a gyakorlatsort elvégzed etente ötször tuti,hogy egészséges leszel :)

5361. bjudit55
2015. nov. 19. 10:37

Itt fedeztem fel hogy lehet ismét kapni a könyvet:

[link]

De nem az eredeti, valami rövidített változat lehet mert csak 82 oldalas. Viszont a kezdőknek érdemes lehet megvenni. Én legalábbis szívesebben olvasok kézben fogható könyvet, mint nézzem folyamatosan a monitort egy PDF miatt.

5360. Telrim (válaszként erre: 5359. - Jennyvagyok)
2015. nov. 19. 08:21
Próbáld újra :)
5359. jennyvagyok (válaszként erre: 5358. - Telrim)
2015. nov. 18. 23:23
Na, jó... :P Válaszoltam a kérdésedre! Mire a mentésre kattintottam, elment a net. És elveszett az irományom!!! :D Na. alszom rá egyet! Sziasztok, jó éjt!
5358. Telrim
2015. nov. 18. 21:30

Elkezdtem olvasni a fórumot az elejétől kezdve. Mit ne mondjak, találtam benne igen érdekes megjegyzéseket. Pl. Fügemadár által leírtakat alá tudom támasztani a saját tapasztalataimmal.

Égészen az elmúlt néhány hétig úgy gyakoroltam, hogy semmilyen külső információ nem érkezett hozzám más gyakorlóktól. Nem olvastam a fórumot, nem ismertem olyan embert, akinek bármilyen tapasztalattal rendelkezett volna a tibetivel kapcsolatban. Ezért érdekes számomra felfedezni a tapasztalatok egyezőségét. Majd olvasok tovább is.

Azt látom, hogy sokakban felmerül a kérdés: mennyire hatékony ez a módszer, mennyivel jobb, vagy különb más metódusnál, nyújt-e többet, és ha igen, miben?

Azt kell, hogy mondjam, semmiben sem jobb, és nem is ad többet. Mert mindegyik ugyan olyan jó, és mindegyik mindent képes megadni.

Jóga (annak tucatnyi fajtája), chikung, a japán iskolák…. aki ismeri az elvet /a nagy titkot :) /, látja, hogy ugyan az a cél. Az út más. Az egyik út nekem jó, a másik neked, a harmadik neki. Biztosan oka van annak, hogy Te most ez iránt érdeklődsz, és olvasod az írásokat. Talán ez a Te utad, talán segít megtalálni a saját utadat. Gyógyulni akarsz, vagy fiatalodni. Egészséges akarsz maradni, vagy babát szeretnél. Türelmet akarsz kapni „valahonnan”, le akarsz fogyni. Mindenkinek van saját titkos vágya.

Vajon megkapod? Ja! Persze! Ha még olvasod néhány hétig, biztosan! :)) .

Csak hárommal kell kezdened. Idővel lesz belőle több is. Vagy nem. Nem tudom.

Azt tudom, hogy mit kapsz, ha csinálod.

Első kérdés rögtön felvetődik: kitartóan kell gyakorolnom, összeszorított fogakkal?

Nincs szükséged kitartásra. Nincs szükséged erőfeszítésre. Mind a kettő ellenállás legyőzésére utal.

Inkább szüntesd meg az ellenállást. Nem kell kitalálnod a hogyant, azt már tudod. A késztetés érzése az az erő, amely a megfelelő irányba visz és a legjobb dolgok történnek az életedben a hatására.

Ha úgy érzed, hogy tibetizel, hát csináld. Csináld úgy, mint egy újszülött. Csak csodálkozz rá az „általa” létrehozott változásokra. Mert azok lesznek bőven. Egészen más ember leszel.

Felold benned olyan ellenállásokat, amiknek a létéről még csak fogalmad sem volt. Hogy mik ezek, nem tudom. Mindenkinél más. Amikor már jó sok homokot elhordott a folyó, ki fogsz látni a saját életedből. Látni fogod a rossz, és a jó közötti különbséget :) /nekem ez a legtanulságosabb dolog eddig/. Látni fogod a korábbi a aggodalmaidat, betegséged, kövérséged, soványságod, azt, hogy hogyan láttak téged mások.

Szerintetek a tibeti csak a testre van hatással? :)

5357. inf3rno (válaszként erre: 5355. - Bjudit55)
2015. nov. 18. 19:31
Köszi a tanácsokat! Igyekszem megfogadni, és lazán csinálni.
5356. inf3rno (válaszként erre: 5354. - Bjudit55)
2015. nov. 18. 19:30

Köszi, megtaláltam, ezek szerint ez ilyen konyhanyelv, amit mikrosérülésekre alkalmaznak.


Úgy gondoltam, hogy követem a video végén tett javaslatokat, és fokozatosan csinálok egyre többet. Így talán könnyebb beépíteni a napi rutinba is, mert nem visz el olyan sok időt.

5355. bjudit55 (válaszként erre: 5353. - Inf3rno)
2015. nov. 18. 15:42

Gratulálok, és hurrá!


Mikor én kezdtem, a másodiknál szinte csak a fejemet hajtottam kicsit hátra. Néhány nap után érzékeltem, hogy már a hátammal is kezdek hátrahajolni.

Ne erőltesd, akkor nem lesz kellemetlen. Eröltetés nélkül is minden nap egyre jobban hátra tudsz majd hajolni, és ha csak lazán csinálod, nem érzed hogy rossz a hátadnak. Hiszen az enyémnek is rossz lenne, ha úgy akarnám csinálni mint a videón a fitness oktatók. :) Kicsit már hátra tudok hajolni, és ennek örülök. :)

5354. bjudit55 (válaszként erre: 5352. - Inf3rno)
2015. nov. 18. 15:38

Ez a topic nem erről szól, ezért nem részletezem, de ha beírod a keresőbe azt hogy porckorong kopás, bizonyára sok találatot kiad ismereteid bővítésére.


Bátran végezd a gyakorlatokat, de csak annyit, amennyi jól is esik. Idővel egyre több fog jól esni, sőt ha egy elalvás miatt ki kell hagynod a gyakorlatokat, alig várod majd hogy bepótolhasd. :)

5353. inf3rno (válaszként erre: 5347. - Jennyvagyok)
2015. nov. 18. 15:04
Kipróbáltam, használ a hátamra. Lázadó típus vagyok, úgyhogy mind az ötöt lenyomtam, az ötödik, ami különösen jó a hátnak, a második, ami talán kevésbé jó, de összességében megfelel mindennapos reggeli átmozgatásra. Máris fiatalabbnak érzem magam! :D
5352. inf3rno (válaszként erre: 5350. - Bjudit55)
2015. nov. 18. 14:08
Lehet én tévedek, de a porkorong hogyan kophat? Az egy zselés párna. A gerinc kisízületek, amik mellette vannak, szoktak kopni vagy nem?
5351. NemOxi (válaszként erre: 5350. - Bjudit55)
2015. nov. 18. 13:11
Köszönöm a gyors választ!
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook