Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
5410. bjudit55 (válaszként erre: 5406. - Tárnics)
2015. dec. 20. 20:48

Szia Tárnics!


Örülök hogy újra meglátogattad ezt a fórumot. Én is elolvastam a régebbi hozzászólásaidat.

Azok után hogy a könyv agyonig fényezi az 5 tibeti rítust, csalódottan vettem tudomásul, hogy a több éves gyakorlás után sem tudtál nagyobb változásról beszámolni. Bár nem tudhatjuk, lehet hogy az egészség megőrzése ennek tudható be. Végül is ha így van, ez elég nagy dolog. Bevallom én azért csinálom, hogy hátha megvéd valamitől. :)) Minden esetre, kicsit erősödöm. csak jobb mintha nem gyakorolnék és gyengülnék, és panaszkodnék mint szomszédasszony, hogy már megint letapadtak az izmai, és hogy fáj!!


Most jut eszembe, nem hull a hajam, pedig mosás és fésülködés közben nagyon hullott. Erősen viszketett is a fejbőröm, 1-2 napja alig viszket. Persze nem tudom hogy a tibeti műve-e. :)


Jó gyakorlást, és jó egészséget kívánok!

5409. Telrim (válaszként erre: 5406. - Tárnics)
2015. dec. 20. 19:27

Nem tudom, mennyien olvassák a fórumot. Bizonyosan vannak érdeklődők, próbálgatók, és néhány aktívan hozzászólós beállítottságú fórumozó. Ez utóbbi csapathoz tartozom magam is már néhány hónapja.

Minden nap megnézem az írásokat -már ha vannak- és néhány alkalommal megosztottam a tapasztalataimat.

Örömmel teszem ezt ez után is, mert úgy gondolom, hogy sokan a támogatás, lelkesítés hiánya, és a kételyek miatt fáradnak bele abba a "tevékenységbe", ami arra hivatott, hogy segítségére legyen az életükben való eligazodásban. Micsoda ostoba ellentmondás, nem? :)

5408. Telrim (válaszként erre: 5406. - Tárnics)
2015. dec. 20. 19:08

Kedves tárnics!

Elolvasván korábbi írásaidat, osztozom a nézeteidben. Mintha magamat olvastam volna vissza :).

Sok tapasztalatot kívánok! :)

5407. Telrim (válaszként erre: 5405. - Bjudit55)
2015. dec. 20. 19:01
Gratula! Egészségedre! :)
5406. tárnics
2015. dec. 20. 13:38

Sziasztok!

Anno 2008 őszén kezdtem az 5 tibetit,évekig rendszeresen végeztem a 21-es szériákat. Időnként meg-meguntam,majd újrakezdtem. Aztán csuklótörés miatt hosszabb időre abbahagytam, néha megcsináltam ugyan pár szériát, de nem igazán esett jól. Most október végétől ismét nekiláttam, jelenleg 15 ismétlésnél tartok. Azt gondolom,most meg is maradok ennyinél egy darabig,úgy érzem,ennyi éppen megfelelő,több egyelőre sok lenne.

Nagyon érdekes, hogy időnként mennyire felpörög ez a fórum, aztán nagy csönd van. Nagyon cserélődnek a hozzászólók is,nem tudom,a tibetit hagyták cserben vagy csak a fórumot.Sokan talán vérmes reményekkel látnak neki a tibetinek, gyorsan szeretnének látványos eredményeket ,főleg egészségügyi problémáik megoldásához.A megfelelő mozgás szerintem sokat segít,de nem csodaszer, a tudatosságon,a világhoz való hozzáálláson sokkal több múlik. Ha azon valaki nem tud életet támogatóan változtatni,

tibetizhet reggeltől estig, az sem segít szerintem.

Visszaolvastam a saját korábbi hozzászólásaimat,de nem szeretném,ha hatással lennének rám a továbbiakat illetően. Úgy álltam újonnan neki, mintha sohasem csináltam volna. Kíváncsi vagyok most milyen megéléseim lesznek az 5 tibeti rítus gyakorlása során. Nincsenek elvárásaim semmilyen szempontból.

Jó lenne,ha mindenki megírná a saját megélését.

Akinek némi biztatásra van szüksége,annak sokat jelenthet a fórum olvasása.

Én bíztatok mindenkit,hogy amíg örömet jelent számára,de szigorúan csak addig, tartson velünk tibetizzünk együtt. Szerintem ez egy nagyon jó alternatíva a testi-lelki fittség megőrzéséhez.

Úgy ,hogy a legtöbb amit most mondhatok.az, hogy HAJRÁ!!!

5405. bjudit55
2015. dec. 18. 13:14

Jelentem, mától 21 az ismétlés számom! :)


Különösebben nagy változásokat nem élek meg az eddigiek után. Még méregtelenítési tünetek sincsenek. Jól vagyok. Nekem már az is öröm, ha szinten tudom tartani magamat.

A hátrahajlások még annyira nem mennek mint a filmen a jógaoktatóknak, de érzem hogy fejlődök.

Amint lesz érdemleges tapasztalatom, beszámolok róla.


(Szigorúan csak zárójelben írom és nem panasz, csak hogy tudjátok: Volt már hasi műtétem, mellkasi műtétem, kétszer voltam rákos ami nem áttétje egyik a másiknak, tüdő fibrózisom van ami a sugárkezelés miatt lett,és amputáltak egy lábujjamat. Pusz van néhányféle gerinc betegségem, aminek egy része velem született.)


Hajrá mindenkinek, legyünk egyre jobban ! :))

Írjatok, valami örömtelit! Mi történik veletek??

5404. jennyvagyok (válaszként erre: 5403. - Telrim)
2015. dec. 11. 19:29
Naaa, mesééélj! :)
5403. Telrim (válaszként erre: 5402. - Jennyvagyok)
2015. dec. 10. 21:30

Igaz!

De valami részeredmény? :)))

5402. jennyvagyok (válaszként erre: 5401. - Telrim)
2015. dec. 10. 17:45
Mi vaaan???? :)) Aha.... Jézus :))))
5401. Telrim
2015. dec. 8. 20:18
Megdicsőült már valaki? :)
5400. Telrim
2015. dec. 8. 20:17
Rajta, rajta, ne hagyd abba! :))
5399. Telrim (válaszként erre: 5398. - Inf3rno)
2015. nov. 29. 21:59
Szívesen.
5398. inf3rno (válaszként erre: 5396. - Telrim)
2015. nov. 29. 20:37
Oké, akkor a légzés ezek szerint fontosabb. Köszi! :-)
5397. inf3rno (válaszként erre: 5395. - 73829699c0)
2015. nov. 29. 20:36
Alap. Kitartó vagyok. :-)
5396. Telrim (válaszként erre: 5394. - Inf3rno)
2015. nov. 29. 20:16

Igen, a jóga ászanáknál valóban így van, itt azonban más a hatásmechanizmus (bár a cél ugyan az).

A jógában kitarod, a figyelem, és azzal együtt az energia adott helyre (szervre) oszpontosul. Itt a légzés hozza az energiát, a mozgás oszlatja, és irányítja adott helyre azt.

Ha gondolod, próbáld ki gyorsan és lassan is csinálni, és idővel érezni fogod a különbséget. A tapasztalás a legjobb Út.

5395. 73829699c0 (válaszként erre: 5394. - Inf3rno)
2015. nov. 29. 20:11
Deee te csak tartsál ki.
5394. inf3rno (válaszként erre: 5392. - Csipkerózsika)
2015. nov. 29. 20:08
Én arra gondoltam, hogy mondjuk ha az 5.nél kitartom a belégzéses pozíciót, illetve eleve direkt lassan csinálom, akkor elfogy egy idő után a levegő, és kénytelen vagyok újra venni. Ezek szerint akkor nem muszáj kitartani meg nagyon lassan csinálni, hanem olyan közepes sebességgel teljesen jó. Csak abból gondoltam, hogy kitartanám, mert úgy tudom jógánál is azt kell.
5393. inf3rno (válaszként erre: 5391. - Bjudit55)
2015. nov. 29. 20:05

Én 4-5 körül tartok, most úgy érzem, hogy 5 már sok lenne, és nyűggé válna minden nap megcsinálni, úgyhogy most várok 4-nél, amíg ez az érzés elmúlik. A sima edzésekkel is így vagyok, hogy pár hónap, esetleg év után nyűgnek érzem, és már nem motivál annyira, hogy önmagammal versenyezzek, és mindig többet vagy jobban csináljam. Ezen szeretnék valahogy túllépni. Gerinc torna meg amúgy is kell, az átlag edzések nem kimondottan gerinc erősítésről szólnak, inkább karra, lábra, hasra koncentrálnak.


Csináltam már ilyesmiket, a hajlékonyság az növekedni fog idővel. Ha egy évig szorgalmasan csinálod, akkor látványos lesz az eredmény. Legalábbis nálam pilatesnél az volt annak idején.

5392. Csipkerózsika (válaszként erre: 5386. - Inf3rno)
2015. nov. 29. 13:23

Visszatartani?

Nem, én könyvből tanultam és ott le volt írva pontosan, hogy melyik gyakorlatnál milyen ütemben van a ki- és belégzés.

Az elsőnél mindegy. A másodiknál lábemeléskor van belégzés, leengedéskor kilégzés. Harmadiknál fejbillentésre kilégzés, hátrahajlásnál belégzés, kiegyenesedésre kilégzés. Negyediknél hasonlóan, bólintás-kilégzés, csípőemelés-belégzés, visszaereszkedés kilégzés. Ötödiknél fekvőtámasz pozícióban kilégzés-felemelkedésre belégzés.

És külön hangsúlyozza a könyv, hogy ezt a ritmust nagyon fontos betartani. Amúgy meg fel szoktam pörgetni kicsit, hogy ne tartson olyan sokáig, úgyhogy így egyfajta ütemesebb sóhajtozás lesz belőle. :)

5391. bjudit55
2015. nov. 29. 11:55

Én egyedül annyit érzek, hogy jól esik ez a mozgássor, mert a mindennapokban egyébként ilyen mozgásokat nem végzek. (most 15 ismétlésnél tartok)

Szerintem teljesen szabályosan csinálom, egyedül a 2.-nál nem tudok egyenlőre mélyen hátra hajolni.


Se tisztulási folyamat, se semmi más. 4 napja kezdtem el egy Schüssler sós tisztító kúrát, kíváncsi leszek ezzel együtt mire megyek. :)

5390. Telrim (válaszként erre: 5386. - Inf3rno)
2015. nov. 29. 11:55
Mármint lábemelés, láb vissza a földre és utána a légzés.
5389. Telrim (válaszként erre: 5386. - Inf3rno)
2015. nov. 29. 11:49

Nem kell kitartani a gyakorlatokat. A negyediknél a felső véghelyzetben, az ötödiknél alsó és a felső véghelyzetben kell a test minden izmát egy pillanatra megfeszíteni.

A légzéshez csinálod a mozgást, nem a mozgáshoz a légzést.

Ha pihensz az ismétlések között, lélegezz hasonló módon és ütemben, mint amikor a gyakorlatot végzed. Tehet: pl. a másodiknál lábemelés, majd ha szükségét érzed, 1-2-3,vagy akárhány levegővétel,igényed szerint.

5388. Telrim (válaszként erre: 5385. - Csipkerózsika)
2015. nov. 29. 11:26
Én is maximálisan érzékeny lettem az ételek mennyiségével és minőségével kapcsolatban. Ez nagyon hasznos "mellékhatás". :)
5387. jennyvagyok (válaszként erre: 5386. - Inf3rno)
2015. nov. 28. 23:04
Szia, én pont a légzés ritmusában csinálom. Az ismétlések között is lehet lélegezni, de a lényeg hogy vegyél fel egy egyenletes légzési ritmust. Ebből ha lehet, a gyakorlatok közben se essél ki.
5386. inf3rno
2015. nov. 28. 22:00
Ti meddig tartjátok ki a gyakorlatokat? Lélegeztek közben, vagy visszatartjátok a levegőt?
5385. Csipkerózsika (válaszként erre: 5381. - Kicse)
2015. nov. 28. 21:07

Mivel a tibeti méregtelenítő folyamatokat indít be, és a szervezet igyekszik megszabadulni a káros, illetve felesleges anyagoktól, szerintem elképzelhető...

Miután elkezdtem, hamar leszoktam a kávéról és az alkoholt is mellőztem, mert éreztem, hogy érzékeny lettem ezekre úgy, hogy korábban nem volt bajom tőlük - igaz túlzásba sem vittem.

5384. kicse
2015. nov. 27. 14:54
Köszönöm a megerősítést. Tegnap nagyon nehezen vettem rá magam, de végül csak megcsináltam. Pedig a korábbi napokon szinte vonzottak a gyakorlatok. Most nem, meg kellett küzdenem magammal. Próbálk kitartó lenni. :)
5383. Telrim (válaszként erre: 5381. - Kicse)
2015. nov. 25. 18:38

Ez a darabszám nem gond.

A hormonháztartás egyensúlyra törekszik, nem borul fel.

Kilökődés? Az orvosod az egyedül illetékes ennek megválaszolására. Törvényeink szerint minden egyéb kuruzslás.

5382. zefex (válaszként erre: 5381. - Kicse)
2015. nov. 25. 06:40

Mirena miatt szerintem feleslegesen aggódsz. Szerintem nincs a gyakorlatoknak olyan lökésszerű helyi hatása, inkább az egész szervezetet harmonizálja. Csináld szépen fokozatosan! Jó, hogy mellette más is van :)

Nekem is a forgások tetszettek leginkább! Ha valcerozik az ember, akkor is van bőven forgás, és az sem árt :)))

5381. kicse
2015. nov. 24. 22:13

Köszönöm!


Forgás: 7-13 között kb, ami jól esik, eröltetni nem eröltetek semmit. Ez nyilván nem sok, de több, mint a többinél a 3.


Mirena: hát arra gondolok, hogy a tibetiek kiegyensúlyozzák az endokrin rendszert, ennek nyilván kessztbe tesz egy hormonos fogamzásgátló, lehet-e ebből gond? Pl teljesen felborul a hormonháztartásom, vagy akár kilökődhet-e a gyakorlatok hatására a spirál, mint idegen dolog a szervezetből?

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook