Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
5440. tárnics (válaszként erre: 5439. - Jennyvagyok)
2016. jan. 15. 12:50
Ez már csak egy ilyen fórum,hol pörög,hol leül,mint ahogy nekem is hol van kedvem tibetizni,hol nem. Nem érdemes kihagyni,mert én legalábbis utána nehezebben látok neki,szerintem lustaságból. Pont azért mert,ha abbahagyja az ember már egy nap után észrevehetően csökken az energiaszintem.
2016. jan. 13. 10:57

Halihóóóóó.....hóóó....hóó....hhh :D

De nagy a csend!!! Mindenki és minden jól van! :))

Gyönyörű napocskát mindenkinek!

(magamat is beleértve!!!)

5438. jennyvagyok (válaszként erre: 5436. - Jógini1)
2016. jan. 7. 21:37
Neked is kitartást! :)
5437. dokantu (válaszként erre: 5432. - Tárnics)
2016. jan. 5. 13:28

Szia! ėn is boldog új évet kívánok Neked és mindenkinek.

Az az igazság, hogy engem a sok műtét anyagilag megviselt ezért csak ingyenes terápiával próbálok gyógyulni.

Az energia áramoltatási útmutató, tényleg elég hiányos, de sajnos ez sok fordításról elmondható. Ezért is nem muszáj a könyvek utasitásait nagyon szigorúan betartani, mert az nem biztos, hogy egyezik a könyv írójának gondolataival,különösen ha már a többedik fordítás, mindig úgy kell csinálni ahogy nekünk a legjobb. Például ha a középvonalat áramoltatod és becsukod a szemed közben arra a csakrára gondolsz ahol a mutató ujjad van, vagyis elképzeled, hogy pl.kék örvény a torokcsakránál,egyből elkezd lüktetni az ujjad alatt, ha kinyitod a szemed és másra gondolsz azonnal elmúltik a lüktetés, pedig erről a könyv még csak emlitést sem tesz sőt még azt sem említi meg, hogy a csakrákat(mirigyeket) áramoltatod.

Mások gyógyításával kapcsolatban teljesen egyetértek veled ráadásul egy veszélyes dolog, mert magadat is tönkreteheted ha valamit nem jól csinálsz lásd a híres gyógyitók is rövid életüek.

5436. jógini1
2016. jan. 4. 14:26

Sziasztok!

A tibetivel kapcsolatban is megtapasztaltam, hogy mindennek megvan az ideje. Évekkel ezelőtt kezdtem gyakorolni, és hiába próbáltam 3 ismétlésnél maradni, lassítani, egész napra elkisért a hányinger. Egy hónap után abbahagytam.

Most újra kezdtem, mert éreztem jó lesz. Még csak egy hete csinálom, de minden OK. Kitartást kívánok mindenkinek.

5435. Telrim
2016. jan. 2. 20:20
Ráfogva az ünnepekre, néhény nap zabálás válotta fel a gyakorlást. Dögmelegben hűs zuhany: ilyen volt a visszatérés.
5434. Telrim (válaszként erre: 5432. - Tárnics)
2016. jan. 2. 20:16

Boldog Új Évet mindenkinek! :)


Én szintén a lélekre gyakorolt hatást emelném ki mindenek előtt.

Vissza emlékezve, "pokoli", hogy milyen magánzárkában él a lelkünk. A kulcs pedig mindenkinek ott van a kezében, csak kitartóan dugdossa maga elöl. :)

2016. jan. 1. 23:27
Nagyon jó olvasni benneteket! Boldog Új Évet!!! :)
5432. tárnics (válaszként erre: 5431. - Dokantu)
2016. jan. 1. 17:10

Szia!


Először is szeretnék nagyon boldog új évet kívánni Neked és minden fórumozónak!

Örülök,hogy sikerült megtalálnod a Neked legjobban megfelelő terápiát.Ebben mindig segít, ha az ember odafigyel teste jelzéseire,ahogy Te is teszed.Nálad jobban senki sem tudhatja,hány ismétlés pont megfelelő számodra a tibetiből.Nekem szerencsére csak kisebb egészségügyi problémáim vannak , így én a tibetit inkább lélekszintű hatása miatt végzem.A mindennapokban előnyben részesítem a bárhol ,bármikor alkalmazható szelíd terápiákat,pl mudrák, akupresszúra,kéz,talpmasszázs.Kösz,hogy újra elém hoztad az energiavonal áramoltatását,ismertem,de nem használtam,részben azért,mert a fordítás és a rajzok nem igen vannak szinkronban egymással, ezért nem mindenhol egyértelmű,hogy kell végezni. Lehet most ezt is beveszem a repertoárba,hisz ez is bárhol, bármikor alkalmazható.Az említett technikák nem kerülnek pénzbe sem. A költségesek közül egyedül a virágterápiát próbáltam.Abból is a mokhsa cseppeket, na az volt a legütősebb terápia az összes közül amit kipróbáltam,pedig,mint említettem voltak szép számban. Abba is hagytam hamarosan. Bár állítólag már ez sem a régi a feltaláló halála utáni változtatások következtében. Itt a hoxán is van róla fórum,ha érdekel.A kislányomtól függetlenül is érdekel gyógyítás,ezért is kísérletezgetek.Egyre inkább arra hajlok, az embernek nincs joga másokat gyógyítani, csak önmagát,azzal csak elodázza az ember a másik lelki fejlődését,a problémái később újra előfognak jönni, lehet még súlyosabb formában.

A pokolnak számtalan bugyra van, de ezek egyre inkább úgy látom, fregoliak.Ha kifordítom, tele van kincsekkel,persze ehhez le kell menni a legmélyére,s ki is kell onnan mászni,hogy aztán felülről ráláss az egészre.Te úgy látom kijutottál,egyből legalább is,kívánom Te is találd meg az ajándékaidat ,ott vannak azok csak fel kell ismerni.


Jó egészséget és további jó fórumozást kívánok az új esztendőben:Tárnics

5431. dokantu (válaszként erre: 5426. - Tárnics)
2015. dec. 31. 11:51

Kedves tárnics!

Tulajdonképpen egyről beszélünk csak a sorrend más.

Azt,hogy csak én tudom magam meggyógyítani,minden tőlem függ,már régen felismertem,és utána az öngyógyításhoz kerestem eszközöket,igaz nem próbáltam ki ezer meg egy fajtát,de sokat.

Kezdtem a tibetivel aminek nagyon jó a hatása,csak az én gyógyulásomhoz kevés ezért bővítettem a gyakorlatsort és mintegy három év alatt eljutottam arra szintre,hogy már nem kell bővíteni,mivel szinte teljesen meggyógyultam.

Az általad említett terápiák közöl is kipróbáltam néhányat de rájöttem,hogy azok nagy része csak ügyes pénzbehajtási technika.

Szerintem(és itt van köztünk a nagy különbség)én a tibetitől és a taoista belső gyakorlatoktól gyógyultam meg!

Hogy miért?

Mert ha az éltető energiát rosszul használjuk akkor igen nagy károkat okozhatunk magunknak,és nem ,javulni hanem romlani fog az egészségi állapotunk,sajnos erre nagyon sok példát lehetne felsorolni.

Mivel én hívő ember vagyok csak az Istent írom nagy betűvel,mert tudom,hogy neki köszönhetem elsősorban a gyógyulásom!

Ezt onnan tudom,hogy kb négy hónapja kezdtem el kérni naponta az Isteni gyógyító erőt és azóta állt be három sipolyom,pedig előtte azt hittem,hogy az már örökké úgy marad.

Kislányod gyógyításának érdekében javaslom ha még nem ismered.

[link]

Vagy a

[link]

pdf-eket nagyon sok hasznos tanács van benne arról ,hogyan lehet másokat meggyógyítani

5430. Telrim
2015. dec. 30. 23:23

A tibetitől egy valamit kaptam: az Igazság ismeretét. Hangsúlyoznám, nem a mindenttudást kaptam meg. Az Igazság megismerésével képessé válik az ember bármely tudás megszerzésére. A tudás megszerzése ettől kezdve "csupán" inspiráció kérdése.

Az egészségem és a gyógyulásaim a gyakorlás mellékterméke, melyek idő közben jelentkeztek. Legalábbis régen ezt gondoltam. Ma már tudom, hogy ez ennél sokkal egyszerűbb hatásmechanizmus. Leírni viszont nem könnyű, mivel ez olyan, mintha bekötném a szemedet, és Van Gogh "Váza tizenöt napraforgóval" című festményét szeretném eléd tárni szavak segítségével. Vajon mit fogsz látni?

5429. Telrim (válaszként erre: 5423. - Dokantu)
2015. dec. 30. 23:05

Hálásan köszönöm a részletes leírásodat, a látásmódod kifejtését.

A könyvet, és a honlapodat is volt szerencsém olvasni.

5428. Telrim (válaszként erre: 5426. - Tárnics)
2015. dec. 30. 23:01
Ehhez nincs mit hozzátennem. A dolgok tisztán látása a te állapotod.
5427. Csipkerózsika (válaszként erre: 5426. - Tárnics)
2015. dec. 30. 21:28
LIKE!!!
5426. tárnics (válaszként erre: 5425. - Dokantu)
2015. dec. 30. 16:41

Szia!

A tapasztalatból mondom,az nálam azt jelenti, hogy rég kipróbáltam már a taoista gyakorlatok nagy részét. S,igen ,sokszor végig olvastam már az említett könyvet is.S kipróbáltam már ezer meg egy módszert,igaz nem csak magam miatt,van egy halmozottan sérült kislányom, főleg miatta. Ami nekem segít, talán neki is gondoltam .A rengeteg próbálkozás kapcsán jutottam annak megtapasztalásához,hogyha én tudatilag megváltoztatom a hozzáállásomat ,változik az Ő állapota is. Magyarán, minden tőlem függ,minden az én felelősségem,ami bennem,vagy körülöttem megjelenik, nem vagyok kiszolgáltatva senkinek és semminek.Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy csak ÉN tudom magam meggyógyítani, a tibeti ,a taoista gyakorlatok, Eft,virágterápia,mátrix energetika,információs gyógyászat,sorolhatnám vég nélkül a modern,vagy hagyományos terápiákat,csak eszközök a tudat számára.Te sem a taoista gyakorlatoktól gyógyultál meg,hanem a tiszta gyógyulásra irányuló szándékodtól, ami levetette veled az említett könyvet a polcról,vagy rákerestetett az interneten,s egy szer csak azon kaptad magad,hogy épp az öt tibeti ritust végzed,meg a taoista gyakorlatokat.

5425. dokantu (válaszként erre: 5424. - Tárnics)
2015. dec. 30. 15:15

Kedves tárnics

Én is tapasztalatból beszélek,talán ha elolvasnád a könyvet néhányszor elejétől a végéig mint én,és túl éltél volna 13 súlyos műtétet egy perforált vakbél miatt,és az orvosok 7 sipollyal a hasadon engedtek volna haza más lenne a véleményed.

Az orvos tudomány szerint nekem már halottnak kéne lennem,de legalább rákosnak.

Ez a tudomány mint egy 6 ezer éves,és nagyon sok orvos ezeket a technikákat alkalmazza,lehet te nem tudsz róla,de az alapok a belső taoista előírásokból származnak Pl.a szemtornák,a Buteyko Légzés technika alapja is ez ezt maga az orvos írta le.

Egyébként én nem írtam,hogy csak ez tud bárkit meggyógyítani ez Telrim kérdése volt "Miért csak ez tud bárkit meggyógyítani?"

Ha tudsz nekem mutatni vagy ismersz még egy hasonló öngyógyító módszert akkor megköszönném neked ha megosztanád velem, és miután kipróbáltam elmondom róla a véleményemet.

Mert azért az is "abszurd",hogy valamiről úgy mondunk véleményt,hogy csak már hallottunk róla de nem ismerjük.

5424. tárnics (válaszként erre: 5423. - Dokantu)
2015. dec. 30. 13:47

Szia!


Bocs,hogy én is hozzászólok,de az abszurdum,hogy csak ez tud bárkit meggyógyítani.Rengeteg beszámoló van csodás gyógyulásokról reménytelennek tűnő esetekben is,olyanoktól,akik még hírből sem hallottak a belső taoista gyakorlatokról.Számtalan út vezet Á-ból B -be,mindegyik jó lehet,csak különböző,ahogy nincs két egyforma ember.Én véleményem szerint csak a megfelelő tudati hozzáállás hozhat bárkinek gyógyulást,aztán az majd biztosítja a megfelelő utat is.A többit meghagyom Telrimnek. Egyébként én is jónak találom a taoista gyakorlatokat ,ezt tapasztalat alapján mondom.De van más út is, ezt is tapasztalat alapján állítom.


Üdv:Tárnics

5423. dokantu (válaszként erre: 5417. - Telrim)
2015. dec. 30. 12:32

Kedves Telrim!

Válaszolok kérdéseidre:

-Ha a könyvet vagy bármelyik,másolatot olvasod 21 a maximális előírás,esetleg napi kétszer 21-et lehet csinálni.

Ahogy egy autónak van maximális fordulatszáma,az embereknél a csakrák forgása biztosítja az energia áramlást,vagyis ha 21 gyakorlattal elértük csakráink maximális forgását nem szabad tovább terhelni.

-Ha valamit túl pörgetünk az káros.

-A 9-11 gyakorlat nekem elég amit már több hozzászólásomban le is írtam.

Azt is írtam már,hogy régen én is 21-csináltam,de egy idő után már nem éreztem az egyre erősödő jótékony hatást így kezdtem el más tornák után is kutatni.

Végül rátaláltam

Az öngyógyítás teljes rendszere belső taoista gyakorlatok című könyvre amit a napokban olvastam el már sokadjára.

-A taoizmus:

A revitalizálás taója olyan rendszer,amelynek alapjai a különböző szellemi és fizikai gyakorlatok összessége, ezeket belső taoista gyakorlatoknak nevezzük.

Ezek a gyógyhatású gyakorlatok, melyek belső szerveinket képesek energiával ellátni az ifjúság,egészség, és a betegségekkel szembeni védettség titkai.

Jótékony hatása a szervezet működésének lassításából, harmóniából,nyugalomból,pontosságból, az egyszerűségből adódik és abból,hogy a hangsúlyt a belső dolgokra helyezi.

A belső taoista gyakorlatok teljesen eltérnek a hagyományos testi gyakorlatoktól,mint a labdarúgás, az ökölvívás, a torna,a súlyemelés , a joga és a harci játékok.

-Az éltető tao jótékony hatását már hatezer éve ismerik,még a Sárga Császártól erednek.

Én nagyon hiszek Dr.Stephen T Csang írásainak hisz már több könyvet is írt művei közül többet tíz nyelvre is lefordítottak.

-Miért csak ez tud bárkit meggyógyítani?

Mert ezek kifejezetten öngyógyító gyakorlatok ezek a gyakorlatok az egészséges élet alapja,a belső energiát csí-t fejleszti.

Remélem kielégítő volt a válaszom,de ha többet szeretnél tudni olvasd el a könyvet,vagy nézd meg a honlapom.

5422. tárnics
2015. dec. 24. 21:58
Boldog Karácsonyt!☺
2015. dec. 24. 17:35
Áldott ünnepeket Nektek!
5420. jennyvagyok (válaszként erre: 5418. - Telrim)
2015. dec. 24. 17:22

Köszi Telrim, igen nekem is eszembe jutott ez a word-ös megoldás, csak a válaszok olykor spontán jönnek.... :) ....és spontán mennek! :)

Majd összeszedem az összes eddig le nem írt (és elszállt) gondolatomat, s leírom word-be. s ha elcsípem a wifit, küldöm. Addig is Boldog Karácsonyt minden tibetizőnek, és hoxa olvasónak! :)

5419. Telrim
2015. dec. 24. 12:19
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
5418. Telrim (válaszként erre: 5415. - Jennyvagyok)
2015. dec. 23. 21:30

Ne hagyd elszállni! :)

Írd le Wordbe, majd másold be.

Én várom. :)

5417. Telrim (válaszként erre: 5416. - Dokantu)
2015. dec. 23. 21:27

Kedves dokantu!


Tisztelettel szeretnék feltenni négy és fél kérdést, mert az általad leírtak alapján nem értem:


- Miért nem lesz nagyobb a hatása, ha 21-et csinál valaki?

- Miért káros 21 felett?

- Kinek elég 9-11 ismétlés?

- Ahhoz, hogy valaki egészséges legyen, miért -az egyébként rendkívül hatékony- belső taoista gyakorlatokat kell (!) végezni? Miért csak ez tud bárkit meggyógyítíni?


Előre is köszönöm.

5416. dokantu (válaszként erre: 5405. - Bjudit55)
2015. dec. 23. 12:44

kedves Judit!Szerintem nem sok értelme van 21-et csinálni mert attól nem lesz nagyobb a hatása ha többet csinálsz,egyébként is maximum 21-et szabad csinálni mert afelett már káros.

9-11 ismétlés bőven elég.

Ahhoz,hogy egészséges legyél belső taoista gyakorlatokat kell végezni mert egyedül az tudja meggyógyítani az embert.

Ezt tapasztalatból mondom hisz 2011-ig 13-szor műtöttek egy perforált vakbél miatt.

kivették a fele vastag és egy harmad vékonybelemet.

Hét sipolyom volt ma már csak egy és az is csak néha nyílik meg.

Naponta 80 percet tornázok a taoista alapgyakorlatokat és a tibetiből 7et csinálok az bőven elég.

Tüdő betegségre például kiváló a daru gyakorlat.

2015. dec. 22. 23:06

Na, mindegy... legalább az üdvözleteket még egyszer!

Judit, gratula a 21 ismétléshez! Tárnics, üdv újra itt! Telrim, mindig szivesen olvasom a tapasztalataidat és az elmélkedéseidet!

Én kezdettől fogva itt vagyok a fórumon, mióta tibetizek, de úgylátszik mostanság nem nekem való a fórumozás! Azért szivesen olvaslak benneteket!

A többi elszállt az éterbe! :))))

2015. dec. 22. 23:01
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! Megint eltűnt, amit írtam....vajon kell nekem fórumozni?????
5413. Telrim (válaszként erre: 5412. - Telrim)
2015. dec. 22. 21:24
Mindenkinek kívánom, hogy élje át ezt.
5412. Telrim (válaszként erre: 5411. - Tárnics)
2015. dec. 22. 21:23

Nálad a pont :)

Az írásodat lehetne cizellálni, magyarázni, hogy érthetőbb, és főleg hosszabb legyen, de a lényeg (az alap) benne van.

5411. tárnics (válaszként erre: 5410. - Bjudit55)
2015. dec. 22. 16:41

Szia!


Én is örülök,hogy itt lehetek.

Ez így nem igaz. amit kihámoztál a hozzászólásaimból.

Lelki szinten rengeteget kaptam,ezért csinálom még mindig.A zárlatok,blokkok feloldódása általában fájdalommal jár.Általánosságban egészségesnek érzem magam,persze időnként itt fáj ott fáj,mint a legtöbb korombélinek.Legbelül az ember tudja ,hogy tökéletes testi-lelki harmóniában kellene lennie,ez lenne a normális állapota,ezért keres,kutat próbálgat mindent,talán majd ez,vagy az segít.Most már tudom ,ami kintről jön ,az sohasem segít hosszú távon.Az embernek belül kell rendet tennie , s kint minden megoldódik magától.Amíg a szőnyeg alá seprünk dolgokat,ne várjunk csodát.A tibeti is olyan,hogy újra odavágja eléd a rég elfeledni vágyott dolgaidat. Itt van ,most már oldd meg. Ez nagyon fájdalmas tud lenni,de ha sikerül,nagyon felszabadító.

Egyébként eleve rossz a hozzáállásod a dolgokhoz.

Soha ne azért csinálj valamit, mert viszket,mert fáj,mert el szeretnéd kerülni. Mindig tudd mit akarsz,azt tartsd szem előtt, a többi nem érdekes.Mit szeretnél a tibeti ritusokkal elérni,ezt határozd meg.úgy mondanám,ez legyen a nulladik ritusod, mielőtt nekilátsz.Sohasem valami ellen,mindig valamiért cselekedj,s sikerülni fog meglátod.Egyébként gratulálok a 21 ismétléshez. Mindig figyelj a tested jelzéseire, addig csináld,amíg örömet okoz.


További jó tibetizést:szeretettel:Tárnics

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook