Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
5470. Esztibebi
2016. febr. 8. 22:20
Sziasztok, en ma kezdtem:)) 3 mal. Amugy jarok edzeni jogazni futi heti ketszer ugyh nem vagyok teljesen puhany, de az elso gyakorlat teljesen kikeszit. Vajon mit csinalok rosszul, faj tole a fejem, szedulok... Vagy ez is javul idovel? Milyen hatasokat varhatok meg?
5469. Telrim (válaszként erre: 5466. - Tárnics)
2016. febr. 2. 22:23
Én hol lassan, hol gyorsabban csinálom,igényem szerint. Jó kis lecke :)
2016. febr. 2. 17:51
A 3.-nál csak annyi, hogy egyenes derékkal csináld és ne nagyon húzd a fenekedet a földön. Más ötletem nincs.
5467. Csipkerózsika (válaszként erre: 5465. - Ed37ae2b06)
2016. febr. 2. 17:40

Általában ebben a 2. szokott ludas lenni, ha nem jól csinálod. Figyelj rá, hogy ott a derekad teljesen a földhöz lapuljon és mikor fent a lábad, ne emelkedjen fel a feneked a földről. Inkább kisebb legyen a lábemelés, de a derék maradjon lent!

Így csinálod?

5466. tárnics
2016. febr. 2. 14:22

Sziasztok!


Többen is írtátok,hogy 10 perc alatt megvagytok a ritusokkal. Mint korábban említettem,én szeretem megadni a módját, lassabban ,mindenre odafigyelve csinálom,így nekem kb 20-25 perc. Gondoltam,kipróbálom,milyen ha 10 perc.Meglepődtem,de kevésbé fáradtam el, s utána sokáig nem tudtam elaludni annyira felpörgetett. Egyébként ,mindig este 8-9 között végzem.Nem is tudom,mit gondoljak róla. Hosszútávon kellene kiértékelnem a különbséget.Most 19 ismétlésnél tartok már jó ideje.

2016. jan. 27. 08:31

Sziasztok!

Kezdő tibetis vagyok, most tartok a 11-es ismétlésnél.

Nagyon kellemesen elfáradok a gyakorlatok végén, jobbakat alszom. Másnap pedig frissnek érzem magam, energikusabb vagyok.:-)

Viszont van negatív tapasztalatom is, én is derékfájós vagyok, és azt vettem észre, hogy mióta tibetizem azóta napi szinten estére fáj az egész derekam.

Nem jöttem még rá, hogy melyik rítustól lehet, de érzésem szerint talán a 3-as, az nem is esik jól amikor csinálom.

Az egyestől szédülők, de leküzdöm:-)

5464. túrógombócka (válaszként erre: 5460. - Mérleg33)
2016. jan. 23. 15:29

elég furcsa dologról tudok beszámolni. kb november közepén abbahagytam a tibetit, mert untam. december körül elkezdtem szédelegni, ez tartott januárig, amikor újra elkezdtem a tibetit. és megszűnt a szédelgés.

21-ig nem akarok eljutni, mert unom, most 13-t csinálok.

5463. Csipkerózsika (válaszként erre: 5462. - Mérleg33)
2016. jan. 23. 15:23
A csukló hozzáerősödik a gyakorlatokhoz. Kezdetben pár napig nekem is fájt.
5462. mérleg33
2016. jan. 23. 13:24
Köszönöm a bíztatást!A csuklóm is fáj tőle lehet hogy nehéz vagyok 100 kiló.Érdekes amit írtál.Remélem eljutok odáig én is!
5461. jennyvagyok (válaszként erre: 5460. - Mérleg33)
2016. jan. 22. 22:50
Szia, csak csináld kitartóan, egyelőre úgy ahogy tudod. Meglátod egyszer csak menni fog, s majd évek múlva nem is emlékszel rá, hogy az elején nem úgy ment. Én így jártam! Nemrég visszaolvastam a saját 3 évvel ezelőtti hozzászólásomat, és valami olyasmit írtam, hogy a kettes nagyon nehezen megy, mert fáj a derekam. Meglepődtem rajta, mert fogalmam sincs mióta nem fáj!:)
5460. mérleg33
2016. jan. 22. 21:44
Sziasztok!Új tibetis vagyok 13-nál járok.Nagyon jól megy csak az 5.rítussal van bajom.Fáj tőle a derekam nem tudom a kobrát csinálni,helyette térdre támaszkodom.Próbálgatom fokozatosan.44 éves vagyok szédülés miatt kezdtem el.Van-e valakinek ez irányú pozitív eredménye?Nem vagyok türelmetlen.Szeretem végezni a gyakorlatokat.
2016. jan. 21. 22:07
Sziasztok! Jövök egy kis pozitív tapasztalattal! A barátnőm mondogatja pár napja, csinálok neked egy csakra-tisztítást, és harmonizálást! Ma megtörtént! Nagyon hamar végeztünk! Hi-hi :) Egyedül a fejteteő (korona) csakrán kellett dolgozni egy kicsit, a többi rendben volt! Egyre csak mondogatta a barátnőm, hogy még ilyet! hát még ilyennel nem is találkoztam, akinél minden rendben! Áááá, mondom, az öt tibeti jógagyakorlat! :))
5458. Telrim (válaszként erre: 5454. - Tárnics)
2016. jan. 21. 21:21
Jól gondoltam, hogy tudod. :)))
5457. Kitty 1945 (válaszként erre: 5456. - Zefex)
2016. jan. 21. 16:02
:))))
5456. zefex (válaszként erre: 5455. - Kitty 1945)
2016. jan. 21. 15:58
Ettől ne félj! Nem lesz sem bebarnulás, sem visszaszőkülés :))
2016. jan. 21. 15:39

Helló mindenkinek. Beleolvasgattam a rengeteg hozzászólásba és megállapítottam, hogy minden valószínűség szerint én vagyok itt a legidősebb a magam 71. életévével.

Nos, én a net böngészése közben akadtam rá az öt tibeti ritusra, mikor azt böngésztem hogy a szokásos napi rutin tornagyakorlataimat valamivel változatosabbá tehessem. Ezen a hétfőn kezdtem óvatosan csak ötös ismétlésekkel. Tetszik!.

Ami a haj barnulását illeti, érdekes lenne, ugyanis én egész életemben szőke voltam. Mármint őszülés előtt.:) Az a fránya cigi viszont rabságában tart. Viszont ma, a negyedik nap észrevettem, hogy kevesebbet szívok, de csak akkor tudatosult, hogy lehet valami köze a tibetinek is a dologhoz, mikor itt valaki a fórumon megemlítette. Ha ebben segít, akkor már nem hiába csinálom. Ami a függőséget illeti, inkább függnék ettől, mint a bűzrúdtól.

5454. tárnics (válaszként erre: 5452. - Telrim)
2016. jan. 21. 13:54
Már sokszor feltettem magamnak én is a kérdést,miért félek a függőségtől.Azt hiszem,nem a függőségtől félek,hanem a szabadságtól.Talán,mert még nem merem felvállalni a szabadsággal járó felelősséget,holott bennem van egy mély elsöprő vágy annak megtapasztalására.Tudom,hogy nincs szükségem a tibeti ritusokra a teljességem megtapasztalásához,mint ahogy máshoz sem.Egyenlőre szükségem van mankóra. Meglátjuk,elég kemény fából faragták-e a tibeti,vagy esetleg pofára esek az első gödörnél.
5453. tárnics (válaszként erre: 5450. - Barbine)
2016. jan. 21. 13:21
Én nem akarom úgy csinálni,mint egy gép. Részt akarok venni benne teljes lényemmel. Valószínű,azért is van rám oly nagy lélektani hatással.Nekem kb. 20-25 percet vesz igénybe. Ha nincs rá sok időm, akkor kevesebb ismétlésszámot csinálok inkább.
5452. Telrim (válaszként erre: 5449. - Tárnics)
2016. jan. 21. 12:25

Óvatosan kérdezem: függőség,vagy motiváltság?

Miért van benned a függőség-félelem?

Azt gondolom, tudod erre a választ. :)

5451. bjudit55
2016. jan. 21. 12:01
Én is megtudnám 10 perc alatt, de tudom kidögölnék, és nem ez a célom. Nekem 25-30 perc. Minden mozdulatomat és lélegzetemet megfigyelem, a gyakorlatok között pihenőket tartok, a végén pedig kellemesen érzem magam. Tudom mind másak vagyunk, az én szervezetem így kívánja. :)
5450. Barbine (válaszként erre: 5449. - Tárnics)
2016. jan. 21. 11:21
Na de függni valami jótól, ami megemeli az energiaszintet és egészséges nem összehasonlíható mondjuk az édességfüggőségel, cigareatt stb. A szeretet és jótékonykodás is emeli az adrenalinszintet, örömet okoz, mégsem akar senki szeretet nélkül élni. Egyébként nekem 10 perc az egész, a21-es ismétléssel, megy, mint agép, az elején sokkal-sokkal tovább tartott.
5449. tárnics (válaszként erre: 5448. - Barbine)
2016. jan. 19. 15:18

Szia!


Nekem pont ez a függőség a legnagyobb bajom a tibetivel.Nem szeretem a függőség semmilyen formáját.Pár napot kihagytam,mert nem volt rá szabad fél órám,s az energiaszintem lement a béka segge alá.Hozzászokik a szervezetem,egy idő után az lesz az alapállapot,hogy tibetizek.No,de ha valami miatt nem tudom csinálni,akkor 1-2 nap után jó ideig K.Ó van,alig vonszolom magam este felé.A táplálékkiegészítőkkel is így vagyok,ezért aztán nem is szedek.Ha nem lenne olyan erős a lélektani hatása már valószínű abbahagytam volna a tibetizést.

5448. Barbine
2016. jan. 19. 10:41
BUÉK mindenkinek, másfél éve csinálom a tibetit minden nap és mondhatni, függő vagyok, már nem tudok nélküle élni. Közben elkezdődött a klmax eleje, de lehet, hála a Tibetinek, nem igazán visel meg. Most kitanultam az aviva női tornát is , de abban nem vagyo olyan szorgalmas, mint a Tibetiben. Soha ne hagyjátok abba !
5447. jógini1 (válaszként erre: 5445. - Dokantu)
2016. jan. 19. 10:38

Én olvastam a könyvet is, és ott hangsúlyozták, hogy ne hagyjunk ki 1 napnál többet, lehetőleg 1-et se. A hátamnak semmi baja. Jól belekeverted a keresztény misztikát, meg a görög mitológiát:)

Nekem így működik, szerintem ua. mintha 2 hetenként emelek 2 ismétlést. Régebben próbáltam erőltetni az eredeti felállást, az lett a vége, hogy feladtam. Így is el fogom érni a 21- es ismétlést, és ez a lényeg, meg hogy csináljam.

5446. Telrim (válaszként erre: 5444. - Jógini1)
2016. jan. 18. 18:08

Ha néked így jó,akkor a legjobb módon csinálod :)

Üdv.

5445. dokantu (válaszként erre: 5444. - Jógini1)
2016. jan. 18. 17:54

Kedves jogini1

A jóga gyakorlatokat páratlanul csinálják

3-5-7-9-11-21-81 a pontos okát nem tudom.A hetes a teremtés száma az biztos.Szerintem nem muszáj mindennap csinálni,hisz Isten is hat nap alatt teremtette a földet és a hetedik nap megpihent.Hagyd,hogy regerenálódjon a hátad.Én ötször tornázok egy héten.A gyakorlatok közé jobb ha légző gyakorlatot iktatol be.

5444. jógini1
2016. jan. 18. 14:22
Sziasztok! Én azóta is csinálom. Hetente csak 1-el emelem, most 6-nál tartok. Kb. egy hete fáj a nyakam, merev, de majd elmúlik. Nem hagyok ki egy napot sem, mert tudom, hogy akkor vége lenne. Lassan csinálom, légzés ütemére, és pihenek a megadott pózokban a gyakorlatok között. Így nem szédelgek nap közben.
5443. tárnics (válaszként erre: 5442. - Bjudit55)
2016. jan. 15. 23:20
Ha az én egyik korábbi hozzászólásomra gondolsz,akkor őszintén sajnálom,nem szeretném,ha emiatt eltávolodnál a fórumtól. Tudom,azt mondják,a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve, de tényleg segítő szándékkal írtam.Ha ilyen hatással volt rád,akkor butaság volt részemről.
5442. bjudit55
2016. jan. 15. 14:14
Ja, és az sincs rám jó hatással, ha valaki kéretlenül osztogatja a tanácsot és okoskodik. A könyvet elolvastam, videót számtalanszor megnéztem. Egyenlőre úgy érzem ennyi információ kielégít. Itt engem csak a tibetit gyakorlók tapasztalatai érdekelnek. Ha kérdésem lesz, felteszem. Köszönöm megértéseteket.
5441. bjudit55 (válaszként erre: 5440. - Tárnics)
2016. jan. 15. 14:08
Pont ezt tapasztalom én is. Egyszer már megfogadtam hogy soha többé nem tartok szünetet semmilyen okból, és mégis. Beteg voltam, se kedvem, se energiám nem volt, így abbahagytam. Pár napja eljátszok a gondolattal hogy megint kezdem, de valamiért mindig találok valami elfoglaltságot. Azt hiszem nincs még erőm hozzá. Talán holnaptól. Esetleg ha ma bejövök a sétából. :)
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook