Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
5500. Klaudia20
2016. márc. 11. 06:30

Sziasztok!

Én kedden kezdtem el csinálni. Egyik helyen 3, másik helyen 5 ismétlés szám a kezdő, én az ötöt választottam. Egyenlőre annyi a tapasztalatom, hogy reggel könnyebben kelek, és a felső hátam kevésbé fáj.

Nagyon várom a folytatást :)

5499. jupire (válaszként erre: 5498. - Csipkerózsika)
2016. márc. 6. 14:01
koszonom a hozzászólást megfogadom a javaslatot. Nálam szintén pajzsmirigyalulmukodes van, bizakodó vagyok, hogy elhagyhatom a tablettát.
5498. Csipkerózsika (válaszként erre: 5494. - Jupire)
2016. márc. 6. 12:28

Nyugodj meg, ez az állapot normális és ha jól végzed a gyakorlatokat, hamar jobb lesz majd. :D Ez nem vicc, ez a tapasztalat. Az enyém és még sokunké.

Javaslat: míg jobban nem leszel, ne emeld az ismétlésszámot.

Én többször is nekiálltam tibetizni az évek alatt, mert balesetek, illetve ilyen-olyan okok miatt időnként abbamaradt kis időre. Minden egyes újrakezdésnél voltak kellemetlen tüneteim. A legrosszabb talán utoljára volt, mikor a nyaki mirigyeim begyulladtak és teljesen beduzzadtak. Csak 3 napig tartott, de szörnyű volt és fájt és úgy néztem ki, mint egy hörcsög. :D De a hatás mindig ellensúlyozta ezeket a kis kellemetlenségeket. Pl. egy hónap alatt "magától" rendbe jött a pajzsmirigy-alulműködésem, ezt egyértelműen a tibetinek tulajdonítom.

5497. Telrim (válaszként erre: 5496. - Jupire)
2016. márc. 6. 12:02

Ha van türelmed, olvass vissza a fórumban. Találsz segítő információt.

Vagy kérdezz arról, ami foglalkoztat.

5496. jupire
2016. márc. 6. 11:57
A locsolócso igazán jó jellemzés és leírás volt. De mégis........ Szívesen olvasnám még a hozzászólásaidat és gondolataidat , így konnyebb.
5495. Telrim (válaszként erre: 5494. - Jupire)
2016. márc. 6. 11:43
:)
5494. jupire (válaszként erre: 5493. - Telrim)
2016. márc. 6. 11:33

Szia igen olvastam és rogton megértettem mirol van szó.Lehet mondani hogy magamra ismertem.Ennek a bejegyzésnek a hatására írtam magamról.

Úgy éreztem hogy kell a biztatásotok és megnyugtatásotok , hogy ez az állapot normális és hogy idovel jobb lesz.Koszonom

5493. Telrim (válaszként erre: 5492. - Jupire)
2016. márc. 6. 10:37
Olvasd el az 5483-at. Most már tudom, kinek íródott.
5492. jupire
2016. márc. 6. 08:34

Sziasztok, nagyon orulok hogy megtaláltalak benneteket.Én is elkezdtem tibetizni, most vagyok a 7-es ismétlésnél.

Egy pár szót arról hogy miert kezdtem el:

- 33 éves vayok és mióta anya lettem gyakran fáj a hátam és masszorhoz járok ,hogy rendbe hozzon..

- szeretném elérni a testi -lelki harmóniát

- vitalitást és erot a mindennapokhoz.


Elso héten mérhetetlen energiát tapasztaltam és boldogságot.Éreztem hogy ez az energia pozitívan hat rám és tolti fel a lelkemet szép dolgokkal jó gondolatokkal.Aztán jott a változás. Amit tapasztaltam és még most is tapasztalok: fejfájás,enyhe hányinger , szédulés, az izuleteim fájnak, bizseregnek az izmaim és a gyomrom,/1 hete hasmenés / ami eléggé rossz kozérzetet vált ki nálam. Keresem azt a jó érzést amit az elején, de nem találom. Ez nem azt jelenti hogy feladnám ,továbbra is végzem a gyakorlatokat. Én még soha nem végeztem méregtelenítést és ilyen gyakorlatokkal sem találkoztam ezért szeretném magamat megnyugtatni és a véleményeteket kikérni ,hogy ezek a tunetek normálisak, vagy esetleg valakinél hasonló tunetek érzések jelentkeznek/jelentkezte/.Oszintén bízom abban hogy jobb lesz. Ez az út tényleg nem konnyu. Várom az oszinte véleményet, hozzászólásokat. Koszonom , további szép napot

5491. Telrim (válaszként erre: 5489. - Csipkerózsika)
2016. márc. 5. 19:52
Köszönöm, örömömre szolgál :)
5490. Csipkerózsika (válaszként erre: 5488. - Csipkerózsika)
2016. márc. 5. 19:05
A lényeg kimaradt: váltottam tamponról időközben másra...
5489. Csipkerózsika (válaszként erre: 5483. - Telrim)
2016. márc. 5. 19:03
Jó kis metafora, szépen leírtad. :D
5488. Csipkerózsika (válaszként erre: 5481. - 4debe481a1)
2016. márc. 5. 19:02
Nekem kevesebb lett és kevésbé fájdalmas, de ezt egyértelműen nem tudom csak a tibetinek tulajdonítani, mert én időközben másra és ennek is lehet jótékony következménye. Illetve a két dolognak együtt.
5487. Csipkerózsika (válaszként erre: 5480. - Tárnics)
2016. márc. 5. 19:01

Tudja fene, mi köze a vállnak a csípő terheléséhez...? Nehezen tudom elképzelni.

Iszol eleget? Ha kevés a folyadék, könnyen sérülhetnek az ízületek.

2016. márc. 5. 12:01
Ja, most már értem a hozzászólásod: kitaláltad az egészet...
5485. Telrim (válaszként erre: 5484. - Ba11c7edb7)
2016. márc. 5. 08:49
Nem tudom, csak kitaláltam az egészet. Nekem nincs ilyen tömlőm otthon.
5484. ba11c7edb7 (válaszként erre: 5483. - Telrim)
2016. márc. 5. 07:59

Azt írod a tömlődről:

"Idővel kívül-belül sáros, fakó..."

Mitől lett belül sáros? Honnan látod, hogy fakó?

5483. Telrim
2016. márc. 5. 07:52

Már néhány hete le akarom a következőket írni. Valami miatt most van itt az ideje.

Néhány embernek megmutattam a tibetit korábban és mostanában is. Az ő tapasztalataik és kérdéseik is ihlették az alábbi gondolatokat. Talán segítségére lesz valakinek. Akinek nem, attól előre is elnézést kérek, valamint, ha nem érthetően fogalmazok, az csak az én hibám. Ez utóbbi esetben szívesen fűzök magyarázatot a homályos részekhez, ha valaki óhajtja.


Mi történik velünk a gyakorlatok során, és hogyan működik? Igyekszem szemléletessé tenni :).


Van egy locsolócsövem. Eredetileg rugalmas, szép zöld színű, tette a dolgát, ahogyan kell. Telnek az évek, már nem figyelek annyira rá. Télen kint hagytam a kertben, lepte a hó. Nyáron a nap teszi meg a hatását. Idővel kívül-belül sáros, fakó és rugalmatlan lett, több helyütt megtört a szövete, már csak az emlékeimben él hajdani „pompája”, mely dísze, de legalábbis hasznos kelléke volt kertemnek.

A csapra szűrőt szerelek, hogy a szennyeződések ne rontsák tovább a helyzetet, majd csatlakoztatva erre, tiszta vizet engedek belé. A víz néhány váratlan helyen vékony sugárban spriccelve talál utat magának a benne megszilárdult lerakódások miatt.

Óvatosan töltöm fel, hogy visszanyerje eredeti formáját, és észrevegyem a kisebb-nagyobb lyukakat, ahol megszökik a víz. Azokat beragasztom. Türelmetlenségem miatt jó nagyot tekerek a csapon, hogy zúduljon bele a víz, és mossa ki a piszkot, de azonnal, nem érek én erre rá! A teremburáját! :)

A túlontúl nagy víznyomás megteszi a hatását. A pici apró lyukak, amik eddig fel sem tűntek, akkorára tágulnak, hogy összespriccelve mindent, elveszik a kedvemet az egész javítgatástól. Egy hétig hozzá sem nyúlok!

Lecsillapodva, türelmesebben kezdem újra a ragasztgatást, annyi vizet engedve a csőbe, hogy eredeti formája kirajzolódjék előttem a fűben tekeregve.

A másik végére jobb híján kötök egy csomót, hogy a víz ne távozzék dolga végezetlenül /eloldom majd a csomót, miután a víz elvégezte a dolgát, de az majd később lesz :) /.

Kitapintom az ujjaim érzékeny hegyével a cső azon pontjait, ahol a lerakódott kosz akadályozza a víz szabad áramlását. Biztos vagyok benne, hogy van, amit érzek, és van, amit nem. Az érzékeim nem elég kifinomultak, nem csináltam előtte ilyet, és nem is tudom, pontosan hogyan kellene felfedeznem ezeket a problémát okozó lerakódásokat, vagy miket, ráadásul a slag belsejében. Elvégre nem vagyok én slagszerelő! :)

Rugalmasra töltve a slagot néhány helyen mozgatva, óvatosan megtörve és feszítve /hogy anyagában kár ne essék/, terelem a vizet, amely fokozatosan feloldja a dugulást.


Ez a tibeti folyamata :)


Az „eredmények, hatások” megjelenése az egyéntől függnek. Én kezdetben „csak” jól éreztem magamat. Más embernél már az első gyakorlatok elvégzése megdöbbentő változást és tapasztalást hozott. Olyat, ami nálam csak több év elteltével jelentkezett.

Minél nagyobb a gond, annál hamarabb figyelhető meg változás, általában.


Ennyi jut most eszembe.


Szép napot :)

5482. tárnics (válaszként erre: 5481. - 4debe481a1)
2016. márc. 4. 18:22
Próbálj több tiszta vizet inni a megszokottnál,az sokat segíthet. Ezt most magamnak is üzenem. Mindig hadilábon álltam az ivással,főleg télen ritkán vagyok szomjas,este veszem észre magam,hogy már megint alig ittam napközben valamit.Napi 2-3 liter vizet kellene fogyasztani,nekem ez csak erőszakkal sikerül.ha kikészítem egy üvegbe,s annak estére mindenképpen el kell fogynia.Ritkán vagyok magammal ennyire szigorú,aztán meg jönnek a problémák.
2016. márc. 4. 16:21
Nekem a jobb vállam gyulladt be,tele lettem pattanással. Estére mindig köhögök. Nem vagyok megfázva,biztos a méregtelenítés. Kinek hogy hatott a menstruációjára? Mert nekem elég sok volt eddig,kíváncsi vagyok most mennyi lesz.
5480. tárnics
2016. márc. 4. 14:44
Már egy ideje 21-es ismétlésnél tartok,de most visszavettem 11 re,mert mindkét váll és egyik könyök izületem is begyulladt,s nagyon fájnak és merevek.Nem tudom,tibetinek van e szerepe benne,abbahagyni nem szeretném,ezért csökkentettem az ismétlés számot, aztán majd meglátom jobb lesz-e utána.Több helyen is olvastam,hogy a csípőre jutó egyenletlen terhelésnek lehet ilyen következménye.A speciális gyógytorna a csípő kiigazítására irányul.Egy próbát szerintem mindenképp megér.
2016. febr. 25. 16:04
Sziasztok!Tegnap kezdtem el én is,várom a hatást.:)
5478. Csipkerózsika (válaszként erre: 5475. - PKata27)
2016. febr. 22. 14:17

Nincs semmi. Csak törekedni kell rá, de szép fokozatosan. Ha valamelyiket nem tudod megcsinálni, van helyettesítő gyakorlat is, ami kicsivel könnyebb és míg meg nem erősödsz, lehet azt csinálni.

Idővel a minőség és a mennyiség is könnyedén megy már, de ez folyamat, szóval csak óvatosan!

5477. Csipkerózsika (válaszként erre: 5473. - Mérleg33)
2016. febr. 22. 14:13
Szuper, gratula! :)
5476. zefex (válaszként erre: 5475. - PKata27)
2016. febr. 22. 08:47
Csinálgasd, és majd rugalmasabb leszel. A minőségre helyezd a hangsúlyt, a saját korlátaid mentén, ne a mennyiségre.
5475. PKata27
2016. febr. 21. 20:33
Sziasztok! Ma elkezdem én is.De mi van ha nem sikerül tökéletesen? Nem vagyok olyan "rugalmas"?!
5474. Telrim (válaszként erre: 5473. - Mérleg33)
2016. febr. 16. 22:12
Isten hozott :)
5473. mérleg33
2016. febr. 16. 20:51
Sziasztok!19-nél járok,elmúltak a fájdalmak megszoktam mindent.Érdemes kitartónak lenni.Nem szédülök nem fáj a csuklóm sem a derekam.Mindenkinek kitartást kívánok.
5472. ed37ae2b06 (válaszként erre: 5467. - Csipkerózsika)
2016. febr. 9. 06:39

Köszönöm a válaszod! Eddig biztosan nem jól csináltam, de a napokban már úgy alkalmaztam, ahogyan leírtad.

Múlt héten a 13-as ismétlés jött volna, de valahogy nem ment, kicsit szenvedés lett belőle, így most visszaálltam 11-re, és egy darabig nem emelem....

2016. febr. 9. 00:18

Csináld lassan és szúrj ki egy pontot, amin végig rajt tartod a tekinteted a teljes kör alatt.

Remélhetőleg más nem lesz. :)

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook