Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
5620. ywett81 (válaszként erre: 5609. - Csipkerózsika)
2016. ápr. 25. 21:09
Nem nehéz, csak egyszerűen...utálom! :(
5619. ywett81 (válaszként erre: 5608. - Telrim)
2016. ápr. 25. 21:08
Köszönöm :)
5618. tárnics (válaszként erre: 5614. - Dokantu)
2016. ápr. 25. 19:18
Egyébként nekem is az intuitív étkezés az alapelvem,s most pont az súgja nekem,hogy egy kis segítség elkél a zötyögős úton,ha egy kicsit akadozik a szekér.
5617. tárnics (válaszként erre: 5615. - Dokantu)
2016. ápr. 25. 14:57
Azért nem csak ennyiből áll ez a meridián torna.Az összes meridiánt végig kell ütögetni a futás irányában egyenként,valamint még ott vannak hozzá a guggolások,és a tudatos hasi légzés legalább 5 percig.Egyébként tapasztalatom alapján legalább annyira energetizál,mint a tibeti.
5616. tárnics (válaszként erre: 5614. - Dokantu)
2016. ápr. 25. 14:48

Kedves Dokantu!


Anno évekkel ezelőtt nem én kerestem a falun gong gyakorlatokat, úgy mondanám inkább az talált meg engem egy energiaérzékelő tanfolyam keretében,minek folytán számomra csodás energiát tapasztaltam meg,melyet leírni nem tudok. Csak azt tudom,hogy utána mérhetetlen szomorúság tört rám a hiánya miatt.Se előtte,sem azóta nem találkoztam hasonlóval.

Én most megpróbálkozom a szelektív étkezéssel,elviekben egyetértek vele, gyakorlatban meglátom tud-e többletet adni számomra,majd beszámolok a fejleményekről. Már a ritusok végzésében is komoly nehézséget okoz az utóbbi időkben jelentkezett váll és könyökizületi gyulladás.

5615. dokantu
2016. ápr. 24. 10:41
A 3 2 1 -ről csak annyit, hogy sokkal hitelesebb lenne ha legalább egy száz éves embert mutatnának aki a gyakorlatok okán érte el a száz évet. Az, hogy a kb.750 meridián pontból masszírozzunk hármat nem nevezném meridián tornának, sőt még akár ronthatunk is vele hisz például ha a gyomor meridián működését lassítani kell valamilyen betegség miatt, akkor nem használ a gyomor 36-os nyomkodása.
5614. dokantu
2016. ápr. 24. 10:18

Véleményem szerint az unalom azért lép fel, mert a tibeti a csakrákat indítja be. Ha pedig valami beindult és működik akkor nem kell tovább inditgatni, ez olyan mint amikor az autó már beindult de én mégis tovább tekertetem. A testünk jelzi, hogy mennyi elég sohasem szabad erőltetni, mert azzal csak rontunk, ezért is írtam már régebben is, hogy csökkenteni vagy ritkítani kell a gyakorlatokat.

Csak az álltalam "favorizált" alap belső taoista gyakorlatokkal juthatunk el az alapról a csúcsra. Ezt gondolom kedves tárnics neked nem kell külön elmondani, hisz aki falun gong gyakorlatokat végez annak már több éves tapasztalattal kell rendelkeznie, mert anélkül olyat mintha tetőt építenénk alap és falak nélkül. Én közel négy év után tartok ott, hogy a "kis égi ciklust" több mint egy percig tudom végezni levegő vétel nélkül, amit a nagy mesterek akár öt percig vagy még tovább is bírnak. Nálunk Magyarországon az a baj, hogy sokan a jógában csak a pénzszerzési lehetőséget látnak. Kinevezik magukat nagytudásu jóga gurunak szereznek Kínából jó pénzért egy oklevelet és már indulhat is a biznisz. A minap láttam egy ilyen hirdetést ahol kétnapos tanfolyamon jó pénzért megtanítanak a kis égi ciklusra, vagy láttam olyat is amikor az oktató könyvből tanít. Keleten példamutató mesterek tanítanak,már gyerek kortól, nálunk meg pénzhajhászok, tisztelet a kivételnek.

Én az intuitív étkezés híve vagyok. Ami annyit jelent röviden, hogy akkor eszek ha éhes vagyok és azt ami jól esik, vagy amit kívànok. Reggel ébredéskor megiszok hat deci vizet, másfél óra múlva elvégzem a gyakorlatsoromat így feltöltöm magam energiával, és csak utána eszek, de csak háromnegyed jóllakásig. A bőséges reggeli nem azt jelenti, hogy reggel telezabáljuk magunkat, hisz tornával is lehet energiát venni magukhoz, nem csak étellel.

5613. Csipkerózsika (válaszként erre: 5612. - Tárnics)
2016. ápr. 21. 20:00

Hát nem kifejezetten módszerként próbáltam, de végülis mindig nagyjából úgy étkeztem, ahogy a javaslatok szóltak:

Gyümölcsöt csak éhgyomorra. Tejet lehetőleg mellőzni (érzékeny vagyok rá). Főzelékeket feltét nélkül enni. Desszertet, szénhidrátokat az étkezés elején, a cukrot nem túlzásba vinni. Fehérjét és keményítőket lehetőleg külön.

És a különböző típusú ételek emésztési idejét figyelembe venni.

Én mindig is nagyjából így kajáltam. Ennek annyi volt az "eredménye", hogy bármit ettem, nem híztam el - míg a hormonjaimba bele nem lett piszkálva - és nem voltak emésztési problémáim sem.

5612. tárnics
2016. ápr. 18. 19:09

Ez az unalom a tibetivel kapcsolatosan nálam is többször jelentkezett. Párszor abba is hagytam miatta. Most 21-ről visszaálltam a 11-es ismétlésszámra miatta.Ősszel,télen nics problémám vele,de ahogy megjön a jó idő,valahogy megváltozik a hozzáállásom,túl monotonnak érzem. Teljesen abbahagyni nem szeretném,ez a 11 ismétlés most elégnek tűnik .Általában én is csinálok valami mást is.Most a falun gong gyakorlatokat iktattam be heti 2-3 alkalommal,néha a 3-1-2 meridián tornát,vagy a dokantu által favorizált belső taoista gyakorlatokból választok,de sokszor csak úgy bármilyen gyakorlatot saját kútfőből.

Kelder könyvében nem csak a ritusokat,hanem a szétválasztásos diétát is nagy fontosságúnak tartja. Próbálta esetleg valaki hosszabb távon a ritusokkal együtt?

5611. dokantu (válaszként erre: 5604. - Mosolykás)
2016. ápr. 18. 17:47

Kedves mosolykás!

Az öt Tibeti jógagyakorlat, A fiatalság forrása

Eredetileg Peter Kelder írta még az 1930-as években, viszont akkoriban még nem volt sikeres, így feledésbe merült.

A nyolcvanas években, Amerikában újra elő vették és óriási sikert aratott, besteller lett.

1995-ben Angolról és Németről is lefordították Magyarra,

Interneten nagyon sok videó, és ismeretanyag található a gyakorlatokról ezért erről sokkal bővebben nem akarok írni.

Sokan túl misztifikálják a gyógyító hatását, pedig a könyv kiadója is beismeri, hogy az eredete nem bizonyított, sőt még az se biztos, hogy élt-e az ezredes, akiről a könyv szól.

Véleményem szerint ez egy nagyon jó gyakorlatsor, hisz ezzel kezdtem én is és a mai napig hét ismétlést, végzek belőle, igaz közé iktattam légző gyakorlatokat a hatás fokozása érdekében. A mozdulatok alapján jógának sem nevezném, mivel a jóga röviden fogalmazva kitekert módban való meditálás ,inkább dinamikus csikung gyakorlathoz hasonlítanám.

Beindítja a csakrákat, fiatalít, erőt ad, de egy idő után unalmassá válik, nincs benne a továbbfejlődés lehetősége, úgy, mint a belső taoista gyakorlatoknál(csikung).

Valamint nem jó minden fajta betegségre, nem mozgat meg minden izomcsoportot.

Hatása azoknál az embereknél szembetűnő akik (mint én is) idősebbek, betegek.

Röviden a gyógyító erő kulcsa: a csakrák harmonizálása. A lelassult vagy megállt energiakerekeket indítja be újra, így történhet az, hogy amiről nem is tudtuk, hogy elromlott, az is megjavul, és működni kezd újra.

Ha tovább akarsz fejlődni akkor bővíteni kell a gyakorlatsorodat olyan gyakorlatokkal is amelyek erősítik,gyengeségeidet.

2016. ápr. 15. 17:23

A 4. rítus bemelegítő gyakorlata a híd.

[link]

5609. Csipkerózsika (válaszként erre: 5607. - Ywett81)
2016. ápr. 15. 17:18
Ne hagyd ki, inkább csinálj kevesebbet vagy a helyettesítő gyakorlatát végezd. Az első kivételével mindegyik gyakorlatnak van könnyített változata, amivel ki lehet váltani, míg meg nem erősödik az ember.
5608. Telrim (válaszként erre: 5607. - Ywett81)
2016. ápr. 15. 09:10

Ha nem érzed magad betegnek,akkor testi változást valószínűleg még nem fogsz érzékelni. A folyamatok azonban zajlanak testi-léleki szinten is. A hatásukat utólag fogod észrevenni, amint tudatosulnak a változások.

A 4. gyakorlat hatásmechanizmusa által érintett területtel lehet "problémád". Inkább ne hagyd ki, de csinálj belőle kevesebbet, mint a többiből, lassan, ne erőlködve. Ha egyet csinálsz, az is jó, idővel kér még belőled:).

5607. ywett81 (válaszként erre: 5603. - Telrim)
2016. ápr. 14. 22:21
Maga a gyakorlat teljesen rendben van, szeretem csinálni :) Csak arra voltam kíváncsi, lesz-e belőle még vajon más érzés. Viszont a 4. gyakorlatot nagyon nehezemre esik megcsinálni. Mi van, ha azt kihagyom?
5606. mosolykás (válaszként erre: 5604. - Mosolykás)
2016. ápr. 13. 20:48
Köszönöm!:-)
5605. Telrim (válaszként erre: 5604. - Mosolykás)
2016. ápr. 13. 18:21
Egészséget hozzá! :)
2016. ápr. 13. 15:29

Sziasztok!


4 hónapja kezdtem el tibetizni, az elején rendszeresen és lelkesen tornáztam, éreztem is a jótékony hatását. Eljutottam a 11-es ismétlésig, és akkor azt éreztem, hogy nekem ennyi elég,valamiért nem tudtam továbblépni.... meguntam, és fokozatosan elhagytam. De napról-napra éreztem a hiányát, és azt, hogy szükségem van rá...jelenleg a 13-as ismétlésnél járok és kitartó vagyok!:-))

5603. Telrim (válaszként erre: 5602. - Ywett81)
2016. ápr. 12. 21:18

Ahogy gondolod.

Ne feledkezz meg arról, hogy ha tornagyakorlat gyanánt használod, annak hatásait fogod élvezni.

Akárhogyan is, fontos a tapasztalás.

5602. ywett81 (válaszként erre: 5601. - Telrim)
2016. ápr. 12. 20:58
Őszintén szólva annyival kezdtem el 3 napig..annyira semmi volt, hogy gondoltam, akkor belehuzok...
5601. Telrim (válaszként erre: 5600. - Ywett81)
2016. ápr. 12. 20:47

Örömmel!

... esetleg háromra?

5600. ywett81 (válaszként erre: 5599. - Telrim)
2016. ápr. 12. 20:43
Köszönöm szépen, megpróbálom akkor 5-re visszavenni...
5599. Telrim (válaszként erre: 5597. - Ywett81)
2016. ápr. 12. 20:40

Üdv! :)

Van hatása, hiszen fáradtabb vagy. Lehet, hogy túl gyors a tempó. Merít, és nem felemel.

Próbáld másképp, hogy lásd a különbséget.

Próbáld ki reggel, kevesebbet, lassabban, bármely kombinációban. Ha nincs betegséged, nem szükségszerű a testi mellékhatás. És írj, ha megakadsz.

5598. túrógombócka (válaszként erre: 5597. - Ywett81)
2016. ápr. 12. 20:29
én se éreztem soha semmi extrát.
5597. ywett81
2016. ápr. 12. 20:23
Sziasztok, csatlakozom kis időre... Létezik, hogy nekem nincs semmiféle hatás? 7-tel kezdtem, este csináltam. Fáradtabb vagyok, mint előtte, pár pattanás talán, ami a méregtelenítés vonzata lehet... SOS :(
5596. Csipkerózsika (válaszként erre: 5591. - Mérleg33)
2016. márc. 29. 23:57

Igen, sokszor. :D

Hagyd abba pár napra és meglátod, milyen sz@r lesz... Utána már nem kell motiváció... :D

5595. mérleg33
2016. márc. 29. 00:07
Köszönöm a bíztatást!Elolvastam a könyvet is újra,jó volt.Fogok még jelentkezni biztosan ilyen gonddal mert sajnos elég labilis vagyok.
2016. márc. 28. 14:28
Sziasztok! Húúúú, mi minden történt itt.... vissza kellett mennem egészen a kályhához! :))
5593. Telrim (válaszként erre: 5591. - Mérleg33)
2016. márc. 28. 12:46

Szia!

Ez így van jól,ahogyan bjuditt55 írja. Elérted azt, amire szükséged volt akkor. Más, és több lettél. Ezt az állapotot érzékeled most természetesnek. Ha nagyon uncsi, kísérletezhetsz is. Próbaképp lassíthatsz, gyorsíthatsz, változtathatsz az ismétlés számon. Légy kísérletező, és ne szorítsd magad korlátok közé. Persze akkor, ha jó érzéssel tölt el.

5592. bjudit55 (válaszként erre: 5591. - Mérleg33)
2016. márc. 28. 09:49

Szia Mérleg!

A bemutató videóban is szó esik erről a jelenségről. Azt mondja, eljön az a pont, amikor úgy érezzük nem fejlődünk tovább. De ez nem így van, csak felkészül a szervezet a további fejlődésre. Nem szabad abbahagyni. Persze én beszélek aki megint nem csinálja, de olyan rossz állapotban vagyok, hogy a napi teendőimre is alig vagyok képes. Tudom hogy ez elmúlik és minden rendben lesz, és újra megfogadom majd hogy kitartó leszek és folytatom amint tudom. :)


Kitartás, és jó egészséget kívánok!

5591. mérleg33
2016. márc. 28. 00:52
Sziasztok!3 hónapja tibetizek nem szeretném abbahagyni de unalmassá vált.A kezdeti kedvező hatásokon kívül nem érzek most különöset.Minden reggel meg kell erőltetnem magam hogy elkezdjem.Veletek is előfordult ilyen?Erőt kérek és lendületet!
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook