Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
5860. Ilona18
2017. szept. 2. 09:23

Sziasztok!

Köszönöm a jóindulatú segítséget Telrimnek és Százas Evelinnek. Már jól vagyok, igazából én sem tudom mitől volt ez a rosszullétem, de véletlenül ráakadtam valami érdekes dologra.A Libri könyvesboltban beleolvastam egy könyvbe. A légzés ereje címűbe. Érdekes dolgokat olvastam a helytelen légzésről ami szerintem kapcsolódhat az öt tibeti helyes végzéséhez is. Túl sokat nyelünk a levegőből: ki gondolta volna? Tegnap óta próbaképpen úgy végzem a gyakorlatokat, hogy a belégzésnél visszatartom a levegőt és megállok egy kicsit a gyakorlat közben. Tegnap elég jó volt a közérzetem és nem voltam fáradt sem amit az elmúlt napokban tapasztaltam. Kísérleti fázisban vagyok úgy hogy nem tudom, hogy ennek köszönhető-e vagy csak visszaállt a napi rutin? Esetleg a légzéssel kapcsolatban van-e valakinek ebben tapasztalata amit megoszt velünk?

5859. Telrim (válaszként erre: 5857. - Ilona18)
2017. aug. 31. 13:55

Szia!

Ha nem esik jól, nem válik igazából a javadra. A kihagyás + valamilyen egyéb tényező együttes hatása okozhatja ezt, ennyi pauza nem idokolja a visszaesést. Ne ragaszkodj a 21-hez. Csináld, ameddig jól esik, utána még esetleg 1-et. Majd fokozatosan növelheted 21-ig.

Nálam is elő szokott fordulni, kihagyás nélkül is. Legalább jelez a rendszer, hogy valamire érdemes jobban odafigyelni ☺.

5858. Százas Evelin (válaszként erre: 5857. - Ilona18)
2017. aug. 31. 11:01

Az alap irodalma, a Peter Kelder könyv azt javasolja, hogy kihagyás után elölről kell kezdeni. 3-as ismétlés-számmal, és hetente kettővel emelve végig tovább a 21-ig. De mindössze egy hétnyi kihagyás az nem tűnik túl jelentőségteljesnek. Mindenesetre, ha a panaszaid majdnem közvetlenül a gyakorlatok után jelentkeznek, akkor azokat tényleg a torna okozhatja. Szerintem csinálj csak kevesebbet, kezdd el akár elölről is, nem kerget a tatár. :-) De ez csak egy egyéni vélemény.

Nagyon szép az a több mint négy év, gratulálok. Igazi tanácsokat adni valójában nem tudok, mert én nem túl rég kezdtem, most tartok a 15-ös ismétlés-számnál.

5857. Ilona18
2017. aug. 31. 08:01
Sziasztok! Több mint négy éve csinálom az öt tibetit. Most egy hétig Berlinben voltam, de nem volt lehetőségem a tornát végezni. Mikor hazajöttem elkezdtem ugyanúgy a tornát, teljes 21-es gyakorlatokkal. Utána nem sokkal a fejfájás, fáradtság, álmosság vesz erőt rajtam. Tapasztalt már valaki ilyet? Ez két napja tart. Tovább csináljam vagy kicsit álljak le. Tapasztaltabbak talán tudnak tanácsot adni?
5856. Százas Evelin (válaszként erre: 5855. - Jennyvagyok)
2017. júl. 30. 22:21
Aha, igaz. Nem olyan nagy gáz, hogyha kifejezett igényünk támad ezt is beépíteni a napi rutinba. Inkább függjek a tibetizéstől, mint valami mástól. :-)
5855. jennyvagyok (válaszként erre: 5854. - Százas Evelin)
2017. júl. 30. 21:52
Igen, ezen a függés dolgon én is gondolkodtam. De valaki írta a fogmosás hasonlatot, és azt hiszem, a fogmosás, vagy zuhanyzás sem függés, de nem érezzük jól magunkat, ha anélkül kell lefeküdni aludni. :)
5854. Százas Evelin (válaszként erre: 5853. - Jennyvagyok)
2017. júl. 30. 21:45

Összekevertem fejben azzal a férfihang mélyítéses technikával. Na az az amit tényleg csak hímneműeknek javasol.

Hát mit csinálnánk mi rosszabbul, Jenny? Lehet, hogy feltupírozottabbak kicsit ezzel a dologgal kapcsolatban a reményeink, nade egy olyan könyv után miért is ne lennének... :-) Az amit nekem csak ez alatt a rövid idő alatt adott a tibeti, már az se semmi, de szerintem lesz még több eredmény is. Én semmi esetre sem akarom feladni, azt hiszem inkább az unalom az ami sokaknál közrejátszik ebben.

Az is érdekes, amit Tárnics írt korábban, hogy megszokja a szervezet azt a jó állapotot amit a tibeti ad, és akkor már az lesz az alap. Függeni fog tőle az aki csinálja, mert nyilván nem akar "lejjebb" kerülni. Hm.

5853. jennyvagyok (válaszként erre: 5852. - Százas Evelin)
2017. júl. 30. 20:44
Jó, hogy javítottad, épp akartam reagálni, hogy nekem ez eddig nem tűnt fel! :D Az olvasói leveleket én is szeretném hinni, de legfőképpen tapasztalni, mert különben azt gondolnám, valamit nem jól csinálunk. Mit csináltak ők másképp???? :)
5852. Százas Evelin (válaszként erre: 5851. - Százas Evelin)
2017. júl. 30. 16:13
Kijavítom magam. A hatodik rítus nemcsak férfiaknak való. Úgy látszik, ezt tegnap már nagyon késő este olvastam. :-)
5851. Százas Evelin (válaszként erre: 5850. - Jennyvagyok)
2017. júl. 30. 14:53

Igen, az az e-book forma ugyanaz, mint a rendes könyv, és nagyon magávalragadó. Engem is jobban eligazított a technikában.

A második hétnél tartok, de még mindig csak tanulok. Azért a jó közérzetet, vidámságot, energetizálódást már így is bezsebeltem. Sőt egy kezdeti derék javuláson kívül azt hiszem, még mást is.

Képzeljétek csak, mi történt. Egy régi sérülés miatt be volt merevedve az egyik nagylábujjam, nemhogy hajlítgatni nem tudtam, hanem időnként még fájt is. Emiatt nem tudtam klasszikusan megcsinálni sem a 3-as, sem az 5-ös gyakorlatot, de azért folyton próbálkoztam. A tibetizésem második hetében helyrejött az a merev lábujjam. :-) És így már mennek az addig szabálytalanka gyakorlataim is. :-)

A 3-asra ugyan addig azt hittem, hogy jól van az kinyújtott lábujjal is, aztán a könyvben olvasva jöttem rá, hogy nagyon nincs jól.

Az ötösnél is a könyvben leírva kellett látnom, hogy lebegve kell tartani a lábakat meg a medencét a talaj felett, és ahogy a közben helyrejött lábujjammal ezt a kezdő pozíciót végre fel is tudtam venni, sikerült is a fordított "V". Hurrá. Igencsak vizuális vagyok. :-)

Nekem tényleg szuper volt a könyv, már a II-es kötetnek is a felénél tartok. Na persze némely olvasói levél az nekem még mindig barokkos túlzásnak tűnik, hát még az, hogy a könyv szerint Bradford ezredes szó szerint vissza is fiatalodott... :-)

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a szerző szerint erre tényleg csak a férfiaknak van lehetősége? Mert a "regényben" Bradford kifejezetten csak a férfiakhoz intézi a szavait, amikor nekik a hatodik (vissazfiatalító) rítusról beszél.

5850. jennyvagyok (válaszként erre: 5848. - Százas Evelin)
2017. júl. 27. 15:41
Erre most így nem emlékszem... De nagyon olvasmányos, hétköznapi nyelven, könnyen érthetően van írva! Jó olvasást, és gyakorlást!
5849. Százas Evelin (válaszként erre: 5847. - Bjudit55)
2017. júl. 26. 14:25

Szia Judit!

Azt hiszem, tényleg szeretném elolvasni az egész művet. Remélem, meg tudom majd emészteni. :-) Megrendeltem antikváriumban. Nem egy boltban hanem kettőben, mert az egyikben csak a II. volt meg elfogadhatóbb áron. Bízom benne, hogy jól csináltam, és a másikba nem lesz belegyűrve mindenestől a teljes szöveg. :-)

Na, hamarosan olvasgathatok.

Judit, milyen ügyesen fotózol! Ezt az egy kötetben kétrészest is megtaláltam antikvárban, csak az kicsit húzósabb áron volt. Köszike.

Puszka, további jókat!

5848. Százas Evelin (válaszként erre: 5846. - Jennyvagyok)
2017. júl. 26. 14:17

Szia Jenny!

A e-book formátumú az, amelyiken az oldalanként kinyitogatott könyv van lefotózgatva? Azt már én is megtaláltam. Egyébként köszi, nagyon aranyos vagy. Megkívántam a "rendes" könyvet. :-)

5847. bjudit55
2017. júl. 26. 13:32

Nekem ez a könyv van meg:

[link]

2003-as kiadás.

5846. jennyvagyok (válaszként erre: 5842. - Százas Evelin)
2017. júl. 26. 13:18
Szia Evelin! Én is a videók és az interneten található leírások alapján sajátítottam el, azonban később, amikor elolvastam a könyvet, sok mindent átértékeltem, és új alapokra helyeztem az öttibetit. Több kiadás van, nem tudom, melyik az a kétkötetes, amit én olvastam, nem túl hosszú, Peter Kelder: A fiatalság forrása c. könyv. Nekem e-book formában is megvan.
5845. bjudit55 (válaszként erre: 5844. - Százas Evelin)
2017. júl. 25. 08:52

Ezek után azt gondolom, meg kellene venned a könyvet. :))


Én a 62.-t is betöltöttem már.

Köszönöm, a derekam szerencsére most nem fáj, de ha nem tartom be az ő szabályait, azonnal jelez. Ha nem fáj, hajlamos vagyok olyan feladatokba is belevágni, miket az ilyen korúak és állapotúak már nem szoktak, ekkor jön a fájdalom, mint figyelmeztetés. Ma még nem tibetiztem, de holnap újra kezdem.


Ha elkezdem, már attól a naptól jobb a közérzetem, és mint lentebb írta valaki, nekem is függőséget okoz. A legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudom olyan szépen csinálni mint a gyakorlatot bemutatók, de magamhoz képest mindig teljesítem a legjobban, és legtöbbet. Igyekszem újra elérni a 21-es ismétlésszámot, mert hát hiába vannak olyan vélemények is hogy "csak annyit csinálj amennyi jólesik" nem teljesen úgy van az. Ilyen alapon nem muszáj úgy sem végezni a gyakorlatokat mint ahogy az elő van írva, csinálja mindenki úgy ahogy kényelmes neki. Persze hogy nem az elvárt lesz a hatás, bármit hanyagolunk. Az 5 tibeti akkor az 5 tibeti, ha azt pontosan a leírás szerint végzünk minden tekintetben. Ezt nem szabad ellezserkedni, ezt meg kell csinálni. :)


Kellemes gyakorlást, szép haladást és jó egészséget kívánok neked!

5844. Százas Evelin (válaszként erre: 5843. - Bjudit55)
2017. júl. 25. 07:55

Ok. Majd belekukkantok a könyvbe. :-) Egyébként engem is sok minden olyasmi is szinte el tud varázsolni, ami másoknak tényleg csak rizsa.

A videós gyakorlatsort látva meg azt hittem, hogy az nekem pikk-pakk menni fog. Valamikorikor hajdanán tényleg úgy ment volna. Nade már én is mindjárt 60 leszek, ha nem vigyázok. :-) Mindenesetre, ez a hét már 5-ös számú gyakorlatsor lesz. Az előbb már meg is csináltam. Puszka, remélem, nem kellemetlenkedik már a derekad.

5843. bjudit55 (válaszként erre: 5842. - Százas Evelin)
2017. júl. 25. 07:04
Arról a videóról ahol két fitness oktató mutatja be, egyszerűen elsajátítható. Legfeljebb antikváriumban lapozz bele a könyvbe, és meglátod az olvasmánya miatt szükséged van-e rá. Van aki azt mondja csak mese ami benne van, én pedig elhiszem. Kinek, hogy. :)
5842. Százas Evelin (válaszként erre: 5841. - Bjudit55)
2017. júl. 23. 21:33

Köszönöm, kedves vagy. Nagyon együttérzek veled a derekad miatt, remélem mostmár tényleg csak pár lesz a kellemetlenség. Képzeld, nekem is a derekam szokott újabban fájdogálni, pár hónapja még elég durva volt. Elmúlt ugyan, de valami visszamaradt, és az a maradék mintha már az egyhetes, egyenlőre elég sajátságos tibetizésem óta is napról napra jobb lenne. :-)

Ha már ilyen ari voltál, megkérdezhetem még, hogy szerinted fontos azt a kétkötetes könyvet elolvasni? Az annyival többet ad? Én úgy voltam vele, hogy nem kell nekem a sok rizsa, elég lesz az a rövid formula ami a netről a gyakorlatokról letölthető. Nade abban a bemelegítésekről pl. alig esik szó. Szerinted, megszerezzem a könyvet? Éppenséggel meg tudom venni antikváriumban is.

5841. bjudit55 (válaszként erre: 5840. - Százas Evelin)
2017. júl. 23. 20:45

Ne is törődj vele, egyre jobban fog menni. Én sem tudom olyan tökéletesen csinálni mint ahogyan a videóban bemutatják, sőt a hátra hajlás alig megy egy picit. Igyekszem a lehető legjobban csinálni. Sokszor tartok kényszer szünetet mert szokott érni ilyen-olyan baleset, vagy úgy fáj a derekam hogy mozdulni alig bírok. Most is egy ilyen stádium van, de már alakulok. :) Pár nap, és újra kezdem megint.


Sok sikert és jó egészséget kívánok neked!

5840. Százas Evelin (válaszként erre: 5839. - Bjudit55)
2017. júl. 23. 19:47
Köszi, Judit! A 4-es meg 5-ös gyakorlat az bizony nem megy nekem automatikusan. De a 4-eshez sikerült megtalálnom a bemelegítő hidat, de ezt a hegycsúcs dolgot hiába kerestem. Na mostmár értem, gyakorolgathatok nyugodtan. Még csak egy hete kezdtem, zöld vagyok. :-) A lelkesedésem egyenlőre nagyobb, mint az ügyességem.
5839. bjudit55 (válaszként erre: 5838. - Százas Evelin)
2017. júl. 23. 18:11

Hegycsúcs:

A gyakorlat jó felkészülés az 5. rítushoz és szükség esetén helyettesítheti is.


Vegyük fel az asztaltartást. A lábujjainkat hajlítsuk be és szívjuk be a levegőt, miközben magasra emeljük a fenekünket, hogy testünk fordított V-t formáljon. Ehhez egyenesen kell tartani lábunkat és a karunkat. 15 másodpercig maradjunk ebben a helyzetben, lélegezzünk mélyen és lassan. Fújjuk ki a levegőt, amikor visszatérünk az asztaltesttartáshoz. Csak egyszer végezzük el ezt a gyakorlatot.


A feladatot a könyvből másoltam ki.

2017. júl. 23. 16:39
Sziasztok! Az 5 tibeti gyakorlatsorhoz vannak valamilyen bemelegítő, meg helyettesítő gyakorlatok, ha valakinek az egyik tibeti pl. eleinte nehéz lenne. Tudja valaki, hogy milyen az 5. gyakorlathoz ajánlott "hegycsúcs" gyakorlat?
5837. jennyvagyok (válaszként erre: 5828. - 5c6ba4ad4c)
2017. júl. 15. 15:35
Épp a minap ajánlotta valaki nekem is a csikungot, amúgy olyan valaki, aki rendszeresen öttibetizik, tehát nem zárja ki a két dolog egymást! :)
5836. Csipkerózsika (válaszként erre: 5834. - Tárnics)
2017. júl. 13. 22:36
Valahol egyetértek veled. Azt hiszem ezért van nálam úgy, hogy egy jóideig csinálom, utána szép lassan elmaradozik... Aztán kezdem megint és csinálom sokáig és újra elmaradozik...
5835. Fügemadár (válaszként erre: 5834. - Tárnics)
2017. júl. 7. 09:43

Ugyanez: ha kihagyom, szarul érzem magam :D

Tényleg szinte függőséget okoz. Ha elutazunk valahova, belépek a hotelszobába, az a legelső, hogy megnézem, hogy férek el a reggeli jógámmal.

Persze, mindig át tudom úgy rendezni BÁRHOL a bútorokat, hogy megoldható legyen a pörgés is...

Szóval... tényleg függés... de szerintem jobb, mint bármi más függőség, én élvezem :)

Eleve legyőzni reggelenként a merev ízületeket, és az az érzés utána, hogy "igeeen, megcsináltam!!!", nekem rengeteget ér...

De abszolút értem a Te álláspontodat is.

5834. tárnics (válaszként erre: 5833. - Fügemadár)
2017. júl. 6. 15:36

Nem vagyunk egyformák.Nekem unalmas,ha mélyen magamba nézek,sokszor hiányzik már hozzá a lelkesedés, akkor meg minek?

Én is már 8 éve kezdtem,de mostanában egyre ritkábban csinálom. Ha sokáig végzem egyhuzamban,egy idő után a szervezetem hozzászokik,s aztán az lesz az alap.Ha kihagyom szarul érzem magam.Én már semmitől nem akarok függőségben lenni.Az embernek meg kell bíznia a saját testének intelligenciájában.Ha nem az már régen rossz.Akkor jönnek a vitaminok táplálékkiegészítők különféle praktikák,gyakorlatok, a gyógyszerekről nem is beszélve és mégsem érezzük igazán jól magunkat.Az ember szervezete meg nem győzi állítgatni magát.Mozgásra természetesen szükség van.de csak amiben örömömet lelem.Ez nem azt jelenti,hogy végeztem a tibetivel,mert néha kifejezetten jólesik csinálni,de nem adom át neki a hatalmat.

5833. Fügemadár (válaszként erre: 5832. - Tárnics)
2017. júl. 6. 10:46

Nem értek egyet.

Egyáltalán nem monoton, ha közben a testedre figyelsz. Sőt, vannak időszakok, amikor könnyebben, van, amikor nehezebben megy.

Több, mint 6 éve csinálom, hozzátartozik a napjaimhoz, ugyanúgy, mint a reggeli fogmosás, tusolás. Na, AZ monoton, mégsem hagynám abba :D :D

5832. tárnics (válaszként erre: 5828. - 5c6ba4ad4c)
2017. júl. 3. 13:38
Tibetire nagyon hamar rá lehet unni, a monotonsága miatt.
5831. bjudit55 (válaszként erre: 5830. - 5c6ba4ad4c)
2017. júl. 3. 10:15

Az a tapasztalatom hogy sok esetben ha valaki eltér a fórum témájától, hosszasan az új téma lesz előtérbe helyezve, az alap téma pedig csak időnként jelenik meg. Így ha visszaolvasunk, sokat kell keresgélni a bejegyzések között abban a témában, ami érdekel.


Előre nem tudhattam hogy te csak összehasonlítani szeretnéd a kettőt és ennyi. Miattam pedig ne aggódj, semmi rémkép. Nekem aztán édes mindegy ki mit gyakorol. :)


Te is érezd jól magad! :)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook