Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6130. libikóka (válaszként erre: 6129. - Csipkerózsika)
2023. márc. 6. 20:04

Biztos hamar belejössz megint:))


Valószínűleg kicsit tovább fog tartani az első hetes menet nekem.Addig amíg nem lesz valamennyire "elegáns"🙄🙂

De meglepően jólesik,erre nem számítottam.

6129. Csipkerózsika (válaszként erre: 6128. - Libikóka)
2023. márc. 6. 19:36
😄 Sebaj, majd alakul ez, egyre könnyebb lesz. Most én is megint nulláról indulok... Bár az egy év nem múlt el nyomtalanul, de mégis.
6128. libikóka (válaszként erre: 6127. - Csipkerózsika)
2023. márc. 2. 20:07

Köszönöm,,már megcsináltam.

Valahogy így ahogy írtad.

Nem mozgok nehezen de nem volt könnyű,kb.mint a hanyatt fordult teknősbéka úgy kepeszettem🙄

6127. Csipkerózsika (válaszként erre: 6126. - Libikóka)
2023. márc. 2. 19:59

Nem tudod teljesen kinyujtani? A 4 gyakolat okozna gondot?

Szerintem ha kicsit hajlitva hagyod és a másikat jobban terhelve óvatosan csinálod, úgy mehet. Illetve voltak könnyített gyakorlatok is. Pl a 4-nel nem ulesbol nyomod fel magad, hanem hanyatt fekvesben, felhuzott labakkal emeled meg a medencét és vissza. Vagyis egy fél hidat csinálsz, fej és vállak marad a földön. Később aztán ha javul a terded, erősödik, akkor mehet a rendes is.

6126. libikóka
2023. márc. 2. 19:01

Sziasztok :)

Szeretném elkezdeni,illetve kezdem is ,,viszont az egyik térdem nem szuperál úgy hogy rá is üljek a lábamra.

Valami jótanács? Vagy csak kezdjem aztán meglátom?

6125. Telrim (válaszként erre: 6123. - Csipkerózsika)
2023. márc. 2. 18:04
1-es, 3-as gond nélkül. A többit érezned kell, de semmi esetre sem a szokásos végpontokig végezve a mozdulatot. Én egyébként várnék a teljes gyógyulásig. Néhány hetén nem múlik semmi.
6124. jennyvagyok (válaszként erre: 6123. - Csipkerózsika)
2023. márc. 1. 17:53

Igen, jár, és csinálom is újra a tibetit. S választ sajnos nem tudom.

Szerintem neked kell érezni, hogy megerőltető e, vagy sem?

2023. márc. 1. 17:36

Sziasztok, jár még erre valaki?

Aki nagyon rutinos, mit gondol, nőgyógyászati hasi műtét után vajon mennyi idő elteltével lehetne újra eljezdeni?

A gyogytornasznak fogalma sem volt róla...

6122. Csipkerózsika (válaszként erre: 6121. - Telrim)
2022. nov. 18. 22:42
Igazad lehet. Régen max 11 ment. Mióta írtam legutóbb, sokat dolgoztam magammal. Nagyon nehéz dolgokkal. És most megy a 18 is. És -17 leadott kilónál tartok április közepe óta. ☺️
6121. Telrim (válaszként erre: 6118. - Csipkerózsika)
2022. nov. 8. 18:27
Igazából a 21 ismétlésnek kellene lennie a célnak. Ha nem megy egy bizonyos darabszámnál több és nem fizikális, erőnlét jellegű küszöbről van szó, akkor a lelkiekben keresendő a gát. :)
2022. okt. 1. 21:54

Hát Üdv akkor ismét ☺️ Én 14et csinálok most és jónak érzem. Nem kevés, nem sok. Idővel az unalom és a lustaság miatt szoktam abbahagyni, aztán az egészségem (hiánya) kényszerít rá újra. ☺️

Most a tibetivel és némi önuralommal fogytam 12 kilót is 5 hónap alatt. Kicsit még mozogtam mellé, de sokat nem tudtam a derekam meg egy bringás bukás miatt.

6119. tárnics
2022. szept. 20. 19:30
Hosszabb kihagyás után megint elkezdtem a tibetit. Érdekes,hogy mindig ősszel jön meg a kedvem hozzá.
6118. Csipkerózsika (válaszként erre: 6117. - ,zumba)
2022. szept. 2. 12:00

Igazából a tibeti kevés ismetlessel is elég hatékony. Nem muszáj a 21et csinálni, már szó volt róla korábban hogy páran azt sokalljuk is, megerőltetőnek érezzük. Az alap 3as ismétlés is jó hatással van és az 5 perc. Én többnyire 11 ismétlésnel érzem a leghatékonyabbnak nálam. Az mondjuk 10 perc. (Nemrég 18-19ig eljutottam és megint éreztem hogy ez már túl sok, már nem jó irányban hat).

Ha ennyi időd nincs magadra, akkor az életed rabszolgaság. Ne haragudj hogy ezt mondom.

Reggel 5 perc és frissebb vagy egész nap és több az energiád, jobb a kedved. Vagy este 5 perc és könnyebben kipihened magad. De mindenki maga dönt. Viszont alkalmanként nem jó csinálni, az semmit nem ér. Vagy rendszeresen (a könyv szerint hetente egy napnál több ne maradjon ki) vagy sehogy.

6117. ,zumba
2022. aug. 6. 08:32
Tudom, arra van időnk amire szeretnénk, de ez nem mindig megvalósítható. Vagy alszom és normálisan teljesítek a munkahelyen, családban vagy jógázok hajnali fél négykor, és kialvatlan maradok. Ha pl:9 órakor kezdődne a munkaidő, biztos beleférne a napomba.
6116. jennyvagyok (válaszként erre: 6113. - ,zumba)
2022. aug. 6. 07:38
Erre csak te tudsz magadnak válaszolni!
6115. ,zumba (válaszként erre: 6114. - 55Judit)
2022. aug. 4. 14:13
Majd ha nyugdíjas leszek, vagy home offic-ra váltok. Most is készülődöm, mert meg kell keresni a betevőre valót.
6114. 55Judit (válaszként erre: 6113. - ,zumba)
2022. aug. 4. 14:04
Ezt csak akkor tudod meg, ha kipróbálod. 😀
6113. ,zumba
2022. aug. 4. 14:01
Nem tudom, hajnal 4 órai kelésnél naponta, hogy tudnék még jógázni, +12 órás műszakot lenyomva...
6112. jennyvagyok (válaszként erre: 6111. - Csipkerózsika)
2022. jún. 12. 12:26

Értem. Persze, ha nem esik jól, ne sétálj. Pl fekve is végezhetsz gyakorlatokat. Felhuzod a lábad talpra, jobbra dőlsz, balra dőlsz, körözöl, egyik lábad atrakod keresztbe a másikon és úgy csinálsz nyújtást.

Jobbulást kívánok!

6111. Csipkerózsika (válaszként erre: 6110. - Jennyvagyok)
2022. jún. 12. 10:46

Ó. Hát akkor jobbulást kívánok. Mindkettőnknek. ☺️

Köszi a választ, így gondoltam a magam eszebol én is. Sajnos mást mozogni úgyse nagyon tudok, mászkálni nagyon nem esik jól. Pár méter után úgy érzem h nem bír el a derekam.

Óvatosan csinakgatom a tibetit és fizikálisan kezelgetem.

Annyival Mária jobb h kb ki tudok már wgyenesedni nagyjából. Alakul ez...

6110. jennyvagyok (válaszként erre: 6109. - Csipkerózsika)
2022. jún. 12. 07:55

Szia! Én mindenképpen folytatnám, amiben akadályoz a fájdalom, ott könnyített változatot. Vagy azt a rítust kihagyod. Én a második rítust alapból úgy csinálom, hogy a kezem a fenekem alatt van, így nem terhelem a gerincet a lábemeléssel.

Gondolom becsípődött egy ideg. Az orvosok még ma is pihenést, fekvést javasolnak. Mi masszőrök és alternatív gyógyászok épp ellenkezőleg mozgást javaslunk. Olyan mozgást, ami jólesik. Azt te érzed. Nekem a séta szokott segíteni ilyenkor. A jó ütemes gyaloglás. Nem az andalgás. Az még ront a helyzeten. Megerőltető dolgot ne csinálj. Tehát pihenj és mozogj.

Napról napra jobb lesz. (7-10 nap)

Sajnos szigorú diétán vagyok, azért fogytam. Szeretnék legalább 5 kilót visszahizni. 13 - 14 kg fogyás nsgyon sok.

Ebből az első 2 kilót fogytam akarattal. Csak a nssit hagytam el. Aztán jött a lyme kór, 5 hét antibiotikum, és az emésztési problémák. De már javulok!

6109. Csipkerózsika (válaszként erre: 6104. - Jennyvagyok)
2022. jún. 11. 22:07

Sziasztok!

Jó rég jártam már erre. Egy hosszabb kihagyás után most megint belefogtam. És a 7es ismétlésnél beállt a derekam...

Nem tudom mit csináljak. Abbahagyni nem akarom, pont kezdek jobban lenni és kicsit formalodni. A napokban nagyon óvatosan megcsináltam azért, van amiből a könnyítettet. De nem tudom mi legyen. Lehet h ez hozta ki pont... Viszont betegség vagy gyulladással pont tovább szoktam csinálni mert segít gyorsabban helyre jönni. Szerintetek?

Jenny mint masszőr és tibetis mit gondolsz? Apropó, hogyan fogytál? Rólam is elférne némi mínusz...

6108. 51683d1c00 (válaszként erre: 6104. - Jennyvagyok)
2022. jún. 4. 18:50
Köszönöm:)♥
6107. hajnallányka (válaszként erre: 6106. - Jennyvagyok)
2022. jún. 4. 10:52
Köszi.Mindig kapok házit is:)és eddig ügyes voltam.
6106. jennyvagyok (válaszként erre: 6105. - Hajnallányka)
2022. jún. 4. 09:30

Milyen jól tette a csontkovácsod, hogy ezt ajánlotta!

Sok sikert a gyakorláshoz. Majd számolj be az eredményekről!

6105. hajnallányka (válaszként erre: 6104. - Jennyvagyok)
2022. jún. 4. 09:26
Köszönöm a tanácsot.Én már túl vagyok a menopauzán.Nekem a csontkovács ajánlotta.Két munkahelyen dolgozom,mindkettő fizikai.Eléggé megterhelő,de ez van.Nemrégóta járok hozzá.Azt érzem hogy jó a kezelés.Viszont szeretnék én is tenni azért,hogy jobban legyek.A tibetit ajánlotta ehhez.Én is reggelre gondoltam,elvégezni a gyakorlatokat.Bár hajnal 3.10 es kelésnél nem lesz könnyű.Remélem nekem is beválik,mint neked.A gyakorlatok nem minegyike megy úgy ahogy a videón,de majd idővel remélem megy.Köszi mindent,további szép napot!
6104. jennyvagyok (válaszként erre: 6103. - Hajnallányka)
2022. jún. 4. 07:17

Ha visszaolvasol, és sok tanácsot találsz. Nyilván az egészet már nem lehet visszaolvasni. Persze, én is örülnék, ha felélénkülne a fórum.

Én reggel szeretem csinálni, utána zuhanyzás és kezdődik a nap!

Én pont a változókor küszöbén voltam, amikor elkezdtem, semmi menopauzás panaszom nem volt.

Energikus, fiatalos voltam mindig. (vagyok)

Pár hónapja, fél éve kb újrakezdtem, mivel vannak hormonhiányos tüneteim, és azt hiszem, a Tibeti segít, hogy visszaálljon a harmónia.

Amúgy még legyengült állapotban is erős vagyok, és ezt nem én mondom magamról, rólam mondják. Masszőr vagyok ugyanis. 12 kiló fogyás után... Kérdezi a szomszéd a páromtól. És hogy tud a Jenny így dolgozni? Tud, mert erős!

Tegnap kaptam egy kolléganőtől masszázst, ő is azt mondta, vannak itt izmok, kérem szépen.

Sőt padlót fogott, mikor megtudta hány éves vagyok.

(pedig én úgy érzem, a fogyástól 10 évet öregedtem)

Na ezt gyorsan ki kell törölni a tudatomból. Meg a tükörből! 😃

Szóval hajrá, fiatalság, lendület, erő! 😍

2022. jún. 4. 05:30
Engem érdekelne,kinek hogyan vált be?Melyik napszakban jobb csinálni? Én most kezdtem el és szívesen fogadnék tanácsokat.
6102. jennyvagyok (válaszként erre: 6101. - Hajnallányka)
2022. jún. 3. 22:42
Igen!
2022. jún. 3. 18:44

Sziasztok!

Van itt olyan aki jelenleg is csinálja ?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook