Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elsõ vezetési élmény fórum

Elsõ vezetési élmény (beszélgetős fórum)

2009. jan. 20. 16:11
odalett a fél szövegem :S na majd megírom megint, csak most mennem kell
2009. jan. 20. 16:08

Nekem pénteken hozta a postás a jogsimat.

Nagyon szar oktatóm volt, állandóan kiabált velem, amit az én érzékeny lelkem nem is bírt, a kezdeti önbizalmam odalett. Mondtam páromnak, hogy nem megy, keressünk más, türelmesebb oktatót, meg vegyünk plusz órát. Na, hogy nem kell költeni +órákra, legyen meg a jogsi, majd utána ő segít. A jogsim igaz meglet

2008. nov. 23. 19:46
kedden lett meg a kresz vizsgám :) most várom h mikor mehetek vezetni elöször...
18. Enee
2008. nov. 23. 19:20

Sziasztok!

Nekem is nemrég van jogsim!

Tegnap kezdtem el vezetni a saját autónkat! Dieselen tanultam, a miénk meg benzines! Hát, van különbség! Egy kicsit parázom még, mert elinduláskor elég sűrűn lefulladok!

2008. okt. 23. 09:39

Sziasztok...túl vagyok az elsõ órán. Nagyon paráztam, fõleg emikor kiértünk a városból és azt mondta az oktató, hogy cseréljünk. Na gondoltam most leizzaszt keményen...DE ahogy elindultunk, az elsõ percétõl az utolsóig minden nagyon nagyon jó volt...fura de jó. A váltással vannak gondjaim és nehéz egyszerre több mindenre koncentrálni, de majd belejövök. Csodálkoztam, hogy miután végigjártunk egy összekötõutat (ami Árkos falut és Sepsiszentgyörgyöt köti össze) és egy falut visszaérkeztünk a városba és nem mondta, hogy cseréljük vissza a helyeket. Akkor ismét megijedtem, de a városi forgalomban sem volt gondom, egész hazáig vezettem, behívtam egy kávéra és hétfõn fél 10-re megyek legközelebb. Már alig várom.


(Ugyanez a szöveg megtalálható a naplómban is)

2008. okt. 21. 04:26
Első órámon a kezem elfehéredett annyira szorítottam a kormányt. Annyira elfáradtam mintha követ törtem volna. Mikor kiszálltam a kocsiból nem is hittem el, hogy én vezettem de nagyon jó érzés volt.
15. Csigusz 79 (válaszként erre: 3. - Judit0625)
2008. okt. 20. 21:57
Emlékszem mikor engem is egy barátom tanitgatott,aztán elkezdtem a tanfolyamot de én még mindig gyakoroltam közben a másik auton,na ezt hamar észrevette az oktato mert mindig a másik oldalra akartam berakni a kulcsot :) jó le is cseszett,mondta ezt fejezzem be mert a másik autohoz fogok szokni és majd vizsgán meg leshetek,de aláirom igaza volt.Meg sokkal jobb ha az oktatora hallgatunk és azt tanuljuk meg,nem pedig amit mást mond,jogsi után meg a fenét nem érdekli mit csinál az ember :)
2008. okt. 20. 21:52
az nem semmi.... de hát bátraké a szerencse :)
2008. okt. 20. 21:49

Első? Se jogsi, se gyakorlat, se kresztudás, semmi. Vettem egy autót, (jó nagy kombit) el kellett vinni szerelőhöz, kérdezi a haverom: tudsz vezetni?

-Hogyne!:D

Debrecen egyik végéből át a másikba!

Fogytam vagy két kilót.:D

2008. okt. 20. 21:38
egyébként váltani még nem tudunk, csak hátrea tudok menni meg egyesbe előre :D
11. 89b99f816e (válaszként erre: 10. - C066a749d7)
2008. okt. 20. 21:37
Ja hát igen ..:)
2008. okt. 20. 21:30
nem erre gondoltam hanem arra h szivem szerint annyit autoznék majd h nem gyözöm majd tankolni :)
9. 89b99f816e (válaszként erre: 7. - C066a749d7)
2008. okt. 20. 21:26
Most arra gondolsz, h nem takarékosan üzemelteted a kocsit ? :) Emlékszem én amikor vezetni jártam, az elején mindig mondta az oktatóm, h belőlem jól megélnek majd a benzinkutak :))) Mert nem váltottam akkor, amikor kellett :) Na azóta már megy :)
2008. okt. 20. 21:25
Nekem az volt az érdekes, h amíg nem mondtam fel a munkahelyemen (én munka előtt jártam vezetni reggel), addig egyszerűen állandóan bénáztam, nem tudtam vezetni...Ahogy felmondtam, megtanultam :) Még az oktatóm is észrevette a hirtelen változást :)
2008. okt. 20. 21:24
én is asszem bele fogok ragadn az autoba....csak lenne egy kút ahol ingyen lehet tankolni :)
2008. okt. 20. 21:22
Kb másfél hete van jogsim :) Azóta is vezetek, mentem már egyedül is, igaz nem messzire :) Imádom! És nem is kis autót vezetek :)
2008. okt. 20. 21:19
én még csak novemberben fogok vizsgázni kreszből, ugyh a vezetés még nincs a közvetlen közelemben, de már voltam vezetni, persze nem oktatóval, hanem a papával... kimentünk egy nagy focipályára kb két órára...ot gyakoroltuk az elindulást, tolatást, kanyarodást, fékezést...aztán máris mentünk a mellékutcákban pár kört....nagyon zsiiiiiiiir volt, szerintem kezdhetik féltik az autót,mert ha meglesz a jogsim nem elsz megállás:D
2008. okt. 20. 21:13
Én is kértem aput, hogy vigyen vezetni elõször õ. Persze nem vitt el, azt mondta, hogy 1-2 órát töltsek el az oktatóval, majd utána. Hisz az oktatónak vannak pedáljai, hogy veszély esetén fékezzen, ha mi elbénázzuk, a családi autókban viszont se a párod, se apum nem tud fékezni helyettünk. Nagyon félek a vezetéstõl, de kérdeztem pár dolgot és tisztábbnak tûnik a helyzet. Már várom, hogy túllegyek rajta és leírom az élményt mindenképp ide is, a naplómba is. úgyhogy te is fogj neki bátran...senki se az anyukája pocijában tanulta meg, mindenki bénán kezdte...
2008. okt. 20. 16:20
Bocsi! De megragadnám az alkalmat arra, hogy megkérdezzem: Én baromi lámpalázas vagyok, kértem a páromat, hogy "tanitson meg vezetni" mielőtt hivatalosan is elkezdeném a dolgot.?Mert akkor már magabiztosabban indulnék neki a dolognak, még akkor is, ha tudom, hogy másképp tanitják/ De nem úgy állnék hozzá a dolgokhoz, hogy tök hülye vagyok!!/ Nekem ez adna egy biztonságot!!! A párom viszont azt mondja, hogy azért van az oktató..... Ezért nincs nekem jogsim... Irjatok légyszi véleményt!!
2008. okt. 20. 16:12
Szia ! Szerintem nem kell pánikolnod. Én tavaly augusztusban szereztem jogosítványt, előtte én sem vezettem soha. Az első órán, ami egyébként a rutinpályán volt, kivitt az oktatóm a forgalomba. De ha nem vagy pánikolós, akkor semmi gond nem lesz. Legyél magabiztos, és mindenekelőtt tartsd be a kresz szabályokat. Amiről úgy érzed, hogy nem megy, azt kérd, hogy gyakoroljátok még. Én nem bíztam magamban, nem gondoltam volna, hogy ilyen simán és gyorsan szerzek jogsit, ahhoz képest, minden oké volt. Azóta szinte meg sem állok. Sok sikert, majd írd meg a tapasztalataidat. Üdv: Zsuzsi
2008. okt. 20. 16:07
Most csütörtökön reggel 8-kor megyek vezetni...életemben elõször. Már most nyugtalan vagyok. Légyszi írjátok le elsõ tapasztalataitokat/élményeiteket. Vagy ha már van jogsitok hálás lennék, ha írnátok pár ötletet, javaslatot, hogy ne legyek annyira pánikban. Köszi elõre is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook