Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tíz dolog, amit a migrénről tudni kell fórum

Tíz dolog, amit a migrénről tudni kell (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

13. Grim (válaszként erre: 11. - Tárnics)
2011. jún. 16. 09:48

Sziasztok!


Jó rég írt ide bárki is:)

Érdekes dolog ez a migrén, nekem kb 18 éve van, és amióta az eszem tudom, több "gyógyszert" szedtem be, mint ami normális lenne. Ezért próbálok egy ideje mindenféle alternatív módszert keresni.

Nálam a migrén az utolsó időkben, mikor mondtam, hogy elég volt, már olyan méreteket öltött, hogy egy héten 2x is volt, az a klasszikus, hányás-szédülés, teljes k.o. A homeopátiától kezdve a neurológuson keresztül, góckutatáson át mindent kipróbáltam.

Végül ott találtam a megoldást, ahol nem is gondoltam volna. Véletlenül egy ócskapiacon megtetszett egy vastagabb szép sárgaréz karkötő. Megvettem, és valahogy elmaradoztak a hányások, stb.

Majd egyszer egy kedves ismerősöm mondta, hogy a réz milyen jó fejfájásra. Utána olvastam, és valóban, a réz kiválóan működik migrén esetében.

Olvassatok utána! Érdemes! 3 év alatt 2x volt migrénes rohamom azóta. Ha érzem, hogy fájni fog is, elég egy fél sima fájdalomcsillapító. De van, hogy hónapokig be sem veszek egy darabot sem. Nem mondom, hogy teljesen elmúlt, de kb 80%-al kevesebbet fáj, és nincs hányás!

( pedig én is tibetizem másfél éve)

Mindenkinek jobbulást!

12. fedit73 (válaszként erre: 2. - Fortuna7)
2010. okt. 17. 13:20
Lehet,hogy fejfájásra jó a víz,de akkor még nem volt migréned, amikor egy korty se megy le a torkodon,pláne nem víz,hanem esetleg vmi citromos víz,mert a sima víz sugárban jön ki az igazi migrénes rohamnál.
11. tárnics (válaszként erre: 10. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 23. 15:33
Ez azért nem ilyen egyszerű. Én pontosan három hónapja csinálom, egyetlen napot sem hagytam ki, de a migrénem egyelőre stabilan tartja magát. Havonta 2-3 alkalommal is előjön, legtöbbször napokig is eltart.Persze ennek ellenére én is mindenkinek bátran ajánlom az 5 tibetit ,remek energetizáló gyakorlat,sok egészségi problémát megoldhat, de nem univerzális csodaszer.
2009. jan. 23. 11:59

gyógyszermentes migrén elmulasztást kínálok, egy nagyszerű jógagyakorlat segítségével!

Napi 5-15 perc otthon végezhető!

csak az a titka, hogy minden nap kell csinálni!


bővebbet: 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide!

fórumban! akit érdekel itt megtalál minket!

2008. okt. 6. 00:18
Jobbulást Mindenkinek.De nem mindegy hol fáj és hogy, illetve miért?
8. csutimacska (válaszként erre: 7. - Castellina)
2007. nov. 20. 17:27
Na ez a ligetszépe is új nekem, kipróbálom, de még várok mert ez a homeos Lachesis is enyhítette egy kicsit. Ha sok dolgot próbálok ki egyszerre nem fogom tudni mi használt :))
2007. nov. 20. 15:12
Én azt a tippet kaptam, hogy a menszesz miatti migrénre jó, ha ligetszépe olajat szed valaki előtte egy héttel napi két kapszulával legalább.
2007. nov. 20. 14:25

Sziasztok! Köszi a tippeket, lassan 10 éve vagyok migrénes, de mindig van valami új. Leírom nálam mi a helyzet hátha valakinek segít. Kezdetben több dolog is kiváltotta a jobboldali erős migrénemet: stressz, alkohol, peteérés, menszesz, front stb. Szép lassan leszámoltam velük az évek alatt, csak a hormonális maradt meg. Amit ajánlani tudok:

- hideg zuhany, de ennél is tutibb ha este fáj a fejed a jégzselé (gyóggyászati segédeszköz bolt), amit műtétek után használnak, ezen tudsz aludni is mert puha és nem kell felkelni

- az esti migrénnél a meleg, mozgás, masszázs nekem csak rosszabít, és feküdni sem tudok sehogy, de ha úgy fekszem, hogy a fejtetőmet nekinyomom valaminek (ágytámla, párna stb.), akkor elviselhető

- hányingeres is vagyok, nemrégiben felírtak egy olyan por alakú gyógyszert, amivel a legalább ez is múlik, akit érdekel annak megírom

- erős kávé vagy fekete tea valami édes dologgal

- rohamosan lecsökkent a migréneim száma amióta egy homeo klinikán jártam, akinek kell megadom az elérhetőséget

- akinek menszeszes migrénje van próbálja meg a Lachesist, kezdje előtte 1 héttel szedni, napi 1x5

Nekem is van kérdésem: tudjátok hol lehet őszi margitvirágot kapni?

2006. szept. 4. 13:30
Régebben többféle gyógyszert szedtem a migrén miatt. Aztán, mikor teherbe estem, hirtelen abba kellett őket hagynom. Rémes volt eleinte, néha azt hittem, belehalok. Ma viszont már gyógyszer nélkül (illetve csakis homeopátiással) vészelem át a fejfájásokat. Így se könnyű, de hiszem, hogy a gyógyszerekhez hozzá lehet szokni. Amióta nem szedem, kevesebbszer is fáj a fejem.
4. 1999
2006. szept. 4. 12:02
Nálam már 4-5 hónapja feszítő érzéssel kísért nyomás van az agyamban. Néha lötyögést érzek ami szerint úgy érzem mintha az agyam kisebb lenne mint a koponyám és nem töltené ki. A helyzet az hogy nem mindig lötyög, és ezelőtt se lötyögött. Néha eszméletzavaraim vannak és tartós hányingerem van. Félek hogy ez agydaganat lesz, csak félek nagyon mert fiatal vagyok. A röntgen kimutatott egy nem szabályos foltot a jobb koponyaüregem tarkó táji részén. Volt 3 hónapja egy erős homloküreg gyulladásom is ami szerint genny gyűlhetett meg. Szerintem nem mert a tüneteim elég durvák kezdenek lenni a nyarat végig killódtam mert az orvosok szabin voltak ezért hazaküldtek a kórházból hogy várak augusztus végéig. Augusztus 25-i röntgen megállapította hogy van valami a fejemben, de az orvos a gennyes homloküreg gyulladásra gondolt, ezért hazaküldött, írt gyógyszert. Sajnos az elmúlt 1-2 hétben nem javult semmit sőt néha az eszméletemmel is baj van ami nagyon kiborít és félelem, belső remegés jön rám. Depresszióba este ami egyre súlyosabb és ez is rátesz egy lapáttal. Ma megyek CT-re ami mindenre fényt derít, így ma délután 3-kor szorítsatok értem! Remélem csak a depresszió okozza és nem agytumor. Üdv.
2006. szept. 4. 11:58
Aruld el hol lehet biztosan megtalani az az Elteto Vizet amely tiszta ?????
2006. szept. 4. 11:56

Hát igen a fejfájás, migrén népbetegség.

Sokan nem tudják, hogy fő oka az Éltető Víz hiánya okozza. Tetünk átlagosan 70 %-a folyadék.

A mindennapi anyagcseréhez legalább kg-onként, testsúlytól függően kg szorozva 3 dl-el = a napi tiszta víz szükséglete.

Tehát igyunk tiszta vizet - (nem klóros csapvizet, édes löttyöket károsító adalékokkal, festékekkel, állományjavítókkal stb. főleg a kóla nagyon káros túl savas, gyengíti a csontozatot, bontja a kálciumot)

ha fáj a fejed - 1 pohár tiszta víz. Ne higgy nekem, próbáld ki. Ha mégsem áll ki, még egy pohár tiszta víz. Ha mégsem áll ki, akkor lehet nyomozni mi okozza, látás, huzat, megfázás, stb.

Teljes egészséget Mindenkinek! :-)))

1. Rhea
2006. szept. 1. 15:14
A fejfájás népbetegség, milliók életét nehezíti meg. A sokarcú migrénről számos legenda keringett, néhány évszázaddal ezelőtt a női hisztéria velejárójaként könyvelték el. Bár tény, hogy a nők jobban érintettek, a migrénes rohamok háttere ennél jóval összetettebb.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook