Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az anyagi oldal fórum

Angliában élni - az anyagi oldal (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az anyagi oldal

1 2 3 4 5 6 7
59. b38fef89a3 (válaszként erre: 58. - Haaeen)
2008. nov. 21. 23:37
Hát igen. Alattunk lakik egy segélyen élő angol nő a gyerekével (állandóan üvöltözik szerencsétlennel) meg egy szintén segélyen élő undorító fejű, kövér, félig süket, félig hülye, afrikai "menekült" négerrel (ami persze törvénytelen, hogy két segélyen élő egy háztartásban éljen, de hát senkit nem érdekel, mindegy, ezzel is üvöltözik). És a segélyből futja nekik cigire, piára (nem is kevésre), kábszerre(! a szomszéd díler sráctól veszik) stb. Ez a rákfenéje ennek az országnak. A segély. Én bevezetném, hogy egy év munka után lehet fél év segélyt kapni, utána megint egy évet dolgozni kell. És ha huszonnyolc kölyke van, akkor is. Ha nem tetszik, menjenek olyan országba, ami eltartja őket...
58. haaeen
2008. nov. 21. 17:48
Kedves WhiteEagle, én is Angliába élek, és egyetértek minden hozzászólásoddal. Én még ennyire gusztustalan, igénytelen nemzettel nem találkoztam! Mondogatjuk néha a férjemmel, hogy ezek ellensége nem a terrorizmus, oroszok, hanem a munka :) És mindennek ellenére jól érzem magam itt, (bent lakunk a hotelban, ahol dolgozunk :), spórolunk, és töprengünk, hogy mikor is menjünk haza, mikor lesz már jobb a helyzet otthon...
57. b38fef89a3 (válaszként erre: 54. - Bb07)
2008. nov. 21. 17:17
Sajnos van benne valami, amit mondasz. Mi majdnem 1400 fontbol elunk havonta, igaz mi egy 470 fontos alberletet is fizetunk. Mi is csak addig jovunk ki ebbol a penzbol, amig nincs semmi extra. De egy hidegebb honapban ha tobb a futes, vagy ha felevente lakasbiztositast kell fizetni, vagy ha veszunk valami dragabb ruhat vagy ilyesmi, mar nem jovunk ki (ertsd: nem nullan vagyunk, hanem minuszban, hitelkartyarol). Minden honapban szaporodik kicsit a hitelunk a hitelkartyan, csak az ev vegi bonuszaim huznak ki a xarbol, vagy ha felesegem kap atmenetileg munkat. Igy is ugy vagyunk hogy eppen csak. Ja, es miota itt vagyunk, ugyanugy nem voltunk udulni mint amikor Magyarorszagon eltunk, es ugyanugy nem tudunk sajat ingatlant venni, vagy gyereket vallalni, vagy kocsi reszeletet fizetni, itt is ugyanolyan oreg 10+ eves autonk van stb. Viszont nem jarunk moziba, gyorsetterembe, plazaba. Szoval az eletszinvonalunk kicsit az magyarorszagi alatti, es nincs meleg nyar meg Balaton sem. Jo, tegyuk hozza, hogy Magyarorszagon egy kiemelkedoen jonak szamito fizetesem volt a terseget (nem Budapest) es a szakteruletet nezve, itt meg csak atlagos. Akkor allnank jobban, ha felesegem kapna allando munkat, akkor tenyleg jobban elnenk (de akkor sem olyan nagyon sokkal, haz vasarlas egy gyerekvallalas meg akkor sem ferne bele, de talan egy evente egy szep udules igen). Persze lehet, hogy ezzel csak Ti es mi vagyunk igy, van egy-ket Angliaban elo magyarok forum, ha oda beirok ilyesmit, egybol lehurrognak, hogy van aki ketharmad ennyi penzbol is jol megel, vagy ugyanennyibol mint ami nekunk van Londobnan (mi videki kisvarosban vagyunk), nem tudom hogy csinaljak, meg nem jottem ra a titokra...
2008. nov. 21. 17:09
Odaadod az eladonak a penzt, kapsz egy kis papirfecnit (egy formanyomtatvany egy reszet) a kocsi adataival (de az elado adatai nem is szerepelenek rajta), majd kb. ket het mulva jon egy papir a hivataltol (DVLA) hogy megtortent az atiras. Ennyi. Az atiratas az elado dolga. Nem kell felni, hogy valaki "elfelejti" atiratni a kocsit, mert amig az atiratas nincs meg, addig az o felelossege az auto, szoval a penz megkapasa utan minden elado igencsak igyekszik atiratni. Maga az atiratas egyebkent az emlitett nyomtatvany masik reszenek elkuldeset jelenti a DVLA reszere. En mindig 1st class kuldtem meg aznap, hogy masnapra megkapjak, es mar ne az en felelossegem legyen, ha tortenik valami az autoval.
55. 8ee31e318f (válaszként erre: 53. - B38fef89a3)
2008. nov. 20. 12:42
Kosz az infot. vasarlas hogy zajlik? atiras, stb? bar hallottam lenyegesen egyszerubb mint a magyar menet.
54. bb07
2008. nov. 20. 02:10

hello,


en lancashire ben elek, a ferjem angol. lakashitelt vagy alberletet nem fizetek. full time dolgozom £8.50 per ora munkaberert ami havi 1000 font kezbe ado utan, megis ugyerzem soha nem jovok ki a penzbol. ha a ferjem nem angol lenne soha nem jonnek ide jo eletszinvonal remenyeben, itt is nehez boldogulni anglia nagyon draga. ahol lakom van sok lengyel de ok semmire nem koltenek, se ruhara se szorakozasra ugy talan megsporolnak valamit. voltunk las vegasban szeptemberben sokkal olcsobb amerika mint anglia es az elet minoseg is sokkal jobb. de jo szerencset a zold kartya megszerzesehez mert kb lehetetlen. a font atvaltasi arfolyama 100 ft tal kevesebb fontonkent mint tavaly. szoval tavaly havi 400 ezret kerestem most meg 300 000 ftot a font gyengulese miatt es en nem minimal beren vagyok. en nem is ertem aki itt probal boldogulni?! a kozos koltsegem budapesten 6000 ft itt meg a council tax 30000 ft. etterembe vacsora las vegasban: 2 fore 12 000 ft. itt angliaban a semmilyen etterenben ugyanez 25000 ft, de meg a minoseg is 10x rosszabb csak tobbet fizetsz mert ez anglia. szoval szerintem abszolute nem eri meg idejonni penzkereset celjabol oszinten szolva. arrol nem is beszelve hogy lehetsz fogyatekosokat gondozo, takarito, vagy pincer . szoval nekem 1 evbe telt elfogadhato munkat kapni pedig jol beszelek angolul es a ferjem is probalt segiteni. sajnalom ha illuzio rombolo lennek de ez van. esetleg ha megerosodik a font de nem fog egyhamar.

2008. nov. 20. 01:47

MOT - műszaki vizsgadíj 40-50 font évente 1x

Road tax - útadó - kocsitól függ, 50-300 font között félévente (Nekem egy 1.7-es TDI Vauxhall Astrám van, arra kb. 100 font fél évre az útadó)

Kötelező biztosítás - teljesen a Te személyedtől és a kocsidtól függ, meg a biztosítás típusától, un. comprehensive-t érdemes kötni legal cover-rel, nekem 30+ életkorral és 10 éves 1000 font alatti kocsival úgy 34 font havonta, de 20 és 200 között bármi elképzelhető.

- Átiratásdíj, eredetiségvizsgálat meg más hasonló okos dolog nincs.

- Viszont ha használtat veszel, akkor szerelőt is látni fogsz bőven, angol kocsikat nem tartják annyira karban mint a magyarokat (tapasztalatom szerint), ha meg újat veszel, akkor meg kötelező szervízekre költesz. A szerelők min. 35 fontért dolgoznak óránként, szakszervíz ennek többszöröse általában.

2008. nov. 19. 23:51
Hello mindenkinek. A temahoz hozzaszolva. en nem latom ennyire borusan a helyzetet. egyedul berlek egy garzont Stoke-on-trentben ami kijon havi 300 fontbol minden koltsegevel. ahogy hallom az elelmiszerarak a csillagos eget verdesik magyarorszagon, es szerintem itt sem kerul tobbe. fizetem a torleszteseim otthon, a laksberletemet, elek, jobban mint otthon, gyarapodom, berendeztem a lakst, laptop, stb, es meg repkedek haza a baratnomhoz. mindezt alap nyelvtudassal, es 5.8 oraberrel, es meg csak agyon sem dolgozom magam, hisz atlag heti 40 orakat dolgozom. tobbet nem is adnak, pedig dolgoznek. Ha lehet egy kerdesem. Tavasszal vennek egy autot, de fogalmam nincs milyen vonzatai vannak. ha valaki elmondana, halas lennek. koszi a figyelmet.
51. b38fef89a3 (válaszként erre: 50. - Jay néni)
2008. nov. 3. 10:55
Sajnos nem. Jelentkezek továbbiakra. Előbb utóbb össze kell jönnie valaminek.
50. Jay néni (válaszként erre: 49. - B38fef89a3)
2008. nov. 3. 07:42

Hello!

Mi a helyzet az új melóval?

Sikerült?

49. b38fef89a3 (válaszként erre: 48. - A1baa7edcc)
2008. okt. 28. 21:06
Szerencsere csak egykoros, tehat elvileg e heten donteniuk kell.
48. a1baa7edcc (válaszként erre: 47. - B38fef89a3)
2008. okt. 28. 15:53

Remelem hamarosan gratulalhatunk!

Az angolok egyebkent szinte mindig jegyzetelnek interjukon.

Tobb korbol fog allni a felveteli procedura, vagy ez az interju es donteniuk kell?

47. b38fef89a3 (válaszként erre: 46. - A1baa7edcc)
2008. okt. 27. 17:10
Koszi, szerintem meglepoen jol. Kellett tartanom egy 15 perces kiseloadast a sikereses valtozasimplementacio rejtelyeirol (persze ket napot keszultam ra otthon elotte) meg volt egy otven perces un. competency based interview. Aztan a vegen meg en is kerdeztem toluk harmat, hogy lassak, hogy erdekel a dolog. Szertinem minden rendben volt, mind a harman (HR-es meg ket leendo fonok) jegyzetelt szinte egyfolytaban, allitolag az jo jel. A kerdes mar csak az, hogy a konkurencia hogy szerepelt. Ugy saccolom hogy kb. 9 embert interjuztattak a 2 allasra, szoval ugy 22% az eselyem (tisztan matematikai alapon persze :-)) Meglatjuk. Koszi a kerdest.
46. a1baa7edcc (válaszként erre: 37. - B38fef89a3)
2008. okt. 27. 12:13

Szia!

Hogy sikerult az interju?

45. b38fef89a3 (válaszként erre: 44. - Anita123)
2008. okt. 27. 12:03
Anglia vagy USA? Nektek hogy jon be?
2008. okt. 23. 22:21
En is kint elek a csaladommal lassan mar 5 es fel eve...
43. b38fef89a3 (válaszként erre: 42. - Nicolette 1)
2008. okt. 22. 20:18
Más volt, mint amire gondolsz. Nem dolgozni voltam kinnt, hanem egy magyar származású - de magyarul már nem beszélő - nő meghívott a családjához, hogy töltsem ott a nyarat (mert előtte megtaláltam az ötven éve elveszettnek hitt magyarországi családját, és ennek úgy megörült, hogy a fenti ajánlatot tette, én meg elfogadtam :-)). Szóval 1998 május végétől 1998 szeptember elejéig-közepég voltam kinnt, úgy 100 napot. Ezalatt - minthogy egy családdal laktam, bejártam-belógtam néha munkahelyekre is csak kíváncsiságból, amikor más ismerősök, szomszédok stb. megengedték, stb. - jó rálátásom volt sok dologra (hiszen jóval több voltam mint egy túrista) viszont nem dolgoztam, tehát álláskeresés, konkrét munka és egyéb tapasztalatok meg nem voltak, csak amit a környezetemben másnál láttam, mástól hallottam. Hazajönnnöm azért kellett, mert kezdett lejárni a féléves, egy belépésre jogosító vízumom. Következő évben kaptam ugyan tíz éves korlátlan belépésű vízumot, de nem volt már pénzem és időm újra kimenni.
2008. okt. 22. 20:03

Szia!!!!!11


Ha jol olvastam akkor azt irtad kinnt voltal az USA-ban.

Miert mentel haza?

Kivancsi lennek mi nem volt jo neked itt, mire szamitottal vagy inkabb mit vartal angliatol ?

Miert gondoltad ott jobb lesz?

En 8 eve elek az Usa-ban es nem mondom, hogy ugyon olyan jo mint amikor kojottem, de meg mindig sokkal jobb mint otthon.

41. b38fef89a3 (válaszként erre: 40. - B38fef89a3)
2008. okt. 22. 11:32
Aktuális Font/Forint árfolyam: [link]
40. b38fef89a3 (válaszként erre: 39. - 1e8f358d6a)
2008. okt. 22. 11:30

Ez nagyon nagy mértékben függ két tényezőtől: 1) London/nagyváros vagy vidék/kisváros a cél? 2) Hajlandóak vagytok másokkal lakni (azaz megelégedtek egy szoba bérlésével) vagy saját albérletet akartok kivenni.


Vidéki kisvársoban albérlet kivételével a következő tapasztalataim vannak (tegyük fel, hogy egy hónap alatt kaptok munkát és a következő hónap végén jön a fizetés, azaz számoljunk úgy hogy két hónapot kell kihúzni bevétel nélkül):

- Szerződéskötés az ingatlanügynökséggel: £150-£250

- Havi albérletköltség: £450-£650 (ezt ugye kettővel kell szoroznunk HA van kezes - ha nincs kezesetek, akkor hattal, mivel akkor félévre előre elkérik az albérletpénzt)

- Kaució: £450-£900 (a havidíj 1-1,5-szerese)

- Coucil tax: £90-£120 havonta (tehát *2)

- Rezsi: kb. £60-£80 havonta (*2) nyáron, fűtésszezonban £80-£140 havonta (*2)

- Internet/telefon: első előfizetőnél szeretik elkérni az internet/vezetékes telefondíjat fél évre előre, tehát £120-£240 között számolhattok

- Mobiltelefonok mondjuk £10 havonta/teló (feltöltős=pay as you go-t érdemes venni)

- Kaja: kb. £150-£300 igényektől, minőségtől és mennyiségtől függően

- Közlekedés: vagy kocsi, annak kb. £30 a biztosítása havonta, és £60-£150 körüli az útadója egy fél évre, £45 körüli a műszaki, vagy tömegközlekedés, ami £50-£400 között bármi lehet havonta (utóbbi összeg mondjuk 80 km-ről bejárás Londonba)

- Ruha, bútor, berendezési tárgyak: teljesen az igényeitek szerint.

A szobabérlés £60-£100 közötti (viszont hetente!) általában vidéken, és csak néhány hétnyit kérnek el. Council tax vagy nincs, vagy megosztva fizetitek a többi lakóval. Adott esetben nem is sokkal olcsóbb egy saját albérletnél, viszont ha nincs kezes, nem kell leszurkolnotok fél évre előre 1 millió forint körüli összeget...) Persze rezsi is osztódik stb.

Nagyvárosban/Londonban nyugodtan lehet az albérletdíjakat duplázni.

39. 1e8f358d6a (válaszként erre: 38. - B38fef89a3)
2008. okt. 22. 10:28

Szia! Sok sikert kívánok a hétfői állásinterjúdhoz! Jó volt a cikkedet olvasni, és a hozzászólásaidban is sok hasznos infót adtál le.

A párom szinte havonta kitalálja, hogy "de jó lenne kimenni külföldre dolgozni, mondjuk Angliába", de általában megmaradunk az ötlet szintjén. Ő szobafestő, elég sok munkája van itthon is, és szereti amit csinál, én jelenleg kereskedelmi és marketing asszisztensként dolgozom egy bútoralapanyag-gyártással foglalkozó kft-nál, másfél hónapja, pályakezdőként kerültem ide.

Középfokon beszélem az angolt, a párom meg semennyire. :)


Véleményed szerint kb. mennyi spórolt pénzzel kellene rendelkezni, hogy ha úgy döntenénk, hogy kimegyünk Angliába, persze előre biztos munka nélkül, annak reményében, hogy maximum 3 hónap alatt elhelyezkedünk valahová.


Annyi biztos, hogy sok bátorság kell hozzá, hogy itthagyj csapot-papot, és belevágj az ismeretlenbe. :S

38. b38fef89a3 (válaszként erre: 37. - B38fef89a3)
2008. okt. 22. 01:18
Ja, meg persze feleségem csak sima "mezei" svédmasszázst/gyógymasszázst tud, az már nem "menő", az a menő ha valaki emellett tud még min. 3-4 további hangzatos nevű manapság felkapott masszázstechnikát/típust is.
37. b38fef89a3 (válaszként erre: 36. - 443e9f1921)
2008. okt. 22. 01:16
Én nem igazán IT-ban dolgozó IT-s vagyok (Angol Belügyminisztérium (Home Office) egyik programjának keretében végzek nem-bűncselekményi rendőrségi incidens adatgyűtjést és kezelést mint közalkalmazott - semmi puccos, Excel, Access meg makróírás/VBA), feleségem meg nem igazán tanítóként dolgozó tanító volt (egy üzemben végzett csomagolást amíg aztán úgy fél éve az üzem elköltözött, azóta állást keres) plusz elvégzett egy masszőrtanfolyamot, van egy profi hatlábas fa masszázságyunk minden kellékkel, de a környékünkön se szállodák, se turizmus se semmi, úgyhogy ügyfél nincs de az újságokban vagy féltucatnyi masszázs hírdetést látni, úgyhogy akkora lenne a konkurencia, hogy itt értelmetlen belevágni, talán ha Anglia más részére költöznénk (vagy más országba!). Úgyhogy mindketten a fejenként átlagban másfél végzettségünkkel nem jutottunk messzire. De most pályázok egy állást ami kb. 40%-kal többet fizetne a mostaninál, karrierileg is előrelépés lenne (managerség, project managerség irányába), már short listen vagyok, hétfőn lesz az interjú, tízperces kiselőadást kell tartanom egy bizottságnak a "változásimplementáció sikerének titka"-ról, ettől függ hogy felvesznek-e, úgyhogy drukkolj nekem hétfő reggel magyar idő szerint héttől :-)))
2008. okt. 22. 01:07
Minden jót nektek a feleségeddel az a lényeg hogy tartsatok össze aztán majdcsak sikerül neki is valami munkát találni és akkor könnyebb lesz.Azért ha van az embernek egy mások fele ugymond apárja aki szintén ugyanazt szeretné és közösen a célok akkor azért jó.Vannak gyerekeitek?Mi a foglalkozásotok?Amúgy teljesen igy gondolom és is hogy pl inkább lehettem volna fodrász vagy kozmetikus vagy mit tudom én és akkor Dubaiba valami jó 7 csillagot Hotelbe is kinyomulhattam volna...na jó viccet félretéve tudom hogy sohasem késő de azt vettem észre hogy most hogy 32 felé közelítek az év végén,valahogy nehezebben mozdulok.Kényelmesebb lettem és hiába nem telik az égvilágon szinte ugymond semmire nem lépek.A kp.ra vett autómat a kinti pénzből beszámítattam itthon egy leasingelt másikra Opel Astrara amin 1.5év alatt buktam 3 millét és elvették az autót is a tartozás meg maradt egy része.A legszivesebben spanyolba mennék.De hát nem tudom mihez kezdjek ez itthon nem élet én azt mondom.Hugom is anyu is diplomás ketten laknak a családi házban és felkopik az álluk,csak arra keresenek hogy a rezsit kifizessék hugom 2 munkahelyen tanit.Ennyit Mo.ról.
35. b38fef89a3 (válaszként erre: 34. - B38fef89a3)
2008. okt. 22. 01:02
Persze most nem leszólom a diplomát, jó az, ha olyant végzel, amire tényleg szükség van. Szegény feleségem tanítóit végzett... Mondjuk ha orvosnak tanult volna... Én meg ügyvédnek... De én meg IT-t választottam. ((Ami még nem lenne baj, de mindenbe belekaptam, mikor mi kellett, így szinte minden IT területhez értek egy kicsit, de egyikhez se eléggé. És az IT-ben a buktató: a "kombinációk". Nem azt fogják kérni, hogy "PHP programozó." Nem, azt fogják kérni, hogy PHP ÉS Perl ÉS Java ÉS JavaScript ÉS Flash+ActionScript ÉS HTML+DHTML ÉS .net ÉS C++ ÉS Unix ÉS mindegyikben legyen gyakorlatod, plusz előny (magyarán anélkül hiába pályázol) ha mindezen fentieket x területen működő cégnél szerezted. Most vagy lódítasz és füllentesz a CV-ben, vagy legyintesz és nézed a következő álláshírdetést. A következő IT-kombinációt... Szóval ez az IT nagy hátránya, amit nem szoktak elmondani, plusz hogy megtanulsz valamit, gyakorlatra teszel szert, és mire ezzel megvagy, már kijött az adott eszközből, programból, csomagból, programnyelvből, technológiából, metodologiákból, akármiből 3 új verzió...))
34. b38fef89a3 (válaszként erre: 33. - 443e9f1921)
2008. okt. 22. 00:55
Igen, ez sajnos többnyire így van. Feleségem és én is a diplomáinkkkal nem mentünk semmire, sőt, inkább negatívokkal zártunk a hó végén. Mai fejjel nyelveket tanulnék, meg valami egyszerű szakmát, amire mindenhol szükség van, pl. karosszéria lakatos vagy fodrász. Azért írom pont ezt a kettőt, mert ebből Ausztráliában hiány van (nagy álmunk volt oda kijutni, de nem jött össze), szóval ezek gyorsított eljárással kapják a vízumot... Míg engem pl. IT-sként simán visszadobtak. Most ötszobás házban lakhatnék a tengerparttól nem messze AU-ban, Mercedessel járnék és minden évben 2x mennénk üdülni feleségemmel. Ehelyett albérletben lakok, 11 éves 250000-et futott Opellal járok és nem megyünk üdülni (itt Angliában sem, mint ahogy korábban írtam, saját albérletet vettünk ki, nem költöztünk mással össze, és sajnos feleségem egy ideje nem talál magának munkát, így egy fizetésből élünk). Szóval ennyit a diplomáról. Ha most Magyarországon élnék, és lenne egy 14 év körüli gyerekem, én azt mondanám neki, iratkozz be valami szakiskolába ami rendes szakmát ad, légy villanyszerelő, vízvezetékszerelő, autószerelő, kozmetikus, fodrász stb., és közben tanuld a nyelveket. Ha fele tantárgyból 2-essel csusszansz át, az se érdekes, de nyelvet, nyelvet, nyelvet tanulni. Ahány nyelv annyi ember. Angolt, spanyolt, meg még egyet, lehetőleg francia, német, olasz, orosz, kínai közül. És gyűjteném a pénzt, hogy suli után mindegyik országba ki tudjam küldeni a nyelvtudását tökéletesíteni. Ez ma a boldogulás útja. Legyen egy egyszerű szakmád amit mindenhol keresnek (míg én pl. lehet hogy most az ország túlfelébe leszek kénytelen költözni, mert kb. 50 mérföldenként van egy olyan állás, ami a profilomba vág..), és tudj nyelveket, hogy bárholj boldogulj. Ha nem x országban, hát y országban. Ha nem x kontinensen hát y kontinensen. Angol, spanyol, francia jól legfedi a világ majd' kétharmadát. Van egy külföldi ismerősöm, rá ragadnak a nyelvek (meg eléggé kevert a családfája, mindenféle származású szülő, nagyszülő stb. van, mindegyik más nyelven beszélt hozzá), angolul, franciául, spanyolul, portugálul, olaszul, oroszul és mandarin kínaiul beszél. A norvégot, a magyart és a japánt hobbiból tanulja. És utazik a világban, dolgozik egy évet Brazíliában, majd átmegy Kanadába, utána valami afrikai országban volt, utána Mexikóban, aztán dolgozott Szentpéterváron, most asszem éppen Franciaországban van, és készül Japánba (csak hogy begyakorolja a nyelvet...). Mindenhol talál magának munkát és jól érzi magát. Még nincs 30 de már bejárta a fél világot. Pénzt keres ott, ahová más üdülni megy... Ha újrakezdhetném az életem, én is ezt csinálnám. Folytatnám az általános iskolából hozott oroszt, a középiskolában elkezdett olaszt, és önerőből nekivágnék a spanyolnak. Angol megy, orosz és olasz teljesen kiesett, mára elfelejtettem (pedig nem is tanultam őket igazán, de ragadtak rám), spanyol szerintem menne. Legalább is a kiejtés :-) Persze így a 3. x után már nem annyira fog az agyam nyelvtanulásilag mint 15 évesen... De amint az angollal elérem a kívánt szintet (reményem szerint már közel vagyok hozzá :-)) bízisten belevágok a spanyolba. Csak úgy, hobbiból. Ki tudja mikor jön még jól...
2008. okt. 22. 00:25
Helloka szeretnék hozzászólni úgy általánosságban a külföldi munkavállaláshoz.Diploma után kimentem Tirolba felszolgálni éltem mint Marci hevesen,de ezt akkor nem értékeltem ugy mint kellett volna.Álomszép helyeken laktam,tehenek az út mentén,földig érő muskátlik minden ház erkélyén,kristálytiszta tó ahová délutánonként lementem csobbani és anyagi jólét.Nem kellett megnézni mi mennyibe kerül,gyarapodott a bankszámlám kb 4évig voltam kinn.Majd hazajöttem belefogtam pát vállalkozásba és amióta itthon vagyok kb 2.5-3éve azóta elbuktam az összes megtakaritott pénzt,egyéni vállalkozóként rengeteg tartozást halmoztam föl és nem találom a helyem.Ennyit erről ha ujra kezdhetném még egyszer 24évesen kimennék de már nem jönnék haza csak látogatóba.Bánom hogy hazajöttem mert itthon korrekt munkával NEM JUTHATSZ SEMMIRE és aki csak teheti menjen ki tanuljon nyelvet és vágjon bele!
32. b38fef89a3 (válaszként erre: 29. - Kati50)
2008. okt. 22. 00:22

Van néhány, de ezeknél gyakorlatilag minden esetben elvárják, hogy Te már eleve ilyen munkakörben dolgozták Angliában x évet eddig (és éppen most is), szóval nem egyszerű. Egy rövid lista:

- Senior managerek

- Háziorvosok (ők sokkal többet is)

- Állatorvosok

- Általában bármilyen szakorvos

- Londonban a nagyon szakképzett nővérek

- Londonban a szakpedagógusok

- IT specialisták (aki legalább 3-4 terülen "nagyon ott van", vagy nagyon speciális területen profi)

- Senior IT managerek

- Senior project managerek

- Különleges járműveket vezetők

- Vonatvezetők

- Repülőgép pilóták

- Bizonyos területen a szaktanácsadók

- Rendőrtisztek (főleg Londonban)

- Senior content writerek, cikkírók stb.

- Egyetemi tanárok

- Valamilyen szakterületen specialisták (pl. mágneses rezonancia (MRI) készülékek szakértői, pásztázó elektronmikroszkóp specialisták, műhold szakértők stb. (és minden hónapban találok is ilyen álláshírdetéseket!))

- Katonaságban tisztek (és toboroznak is) és tanácsadók

- Ügynökök (és toboroznak is, néha még rádióban is hírdetnek, persze nem 007-est keresnek :-))

- Közlekedési mérnökök és specialisták

- Szakképzett kozmetikusok, fodrászok (feltéve hogy saját vállalkozást visznek)

- Magasan szakképzett szakácsok, chef-ek

- Ügyvezető igazgatók

- Magasan képzett sok nyelvet beszélő szállodai alkalmazottak (itt persze nem a takarítókra kell gondolni, hanem aki mondjuk az ötcsillagos szállodában a recepción a pult mögött áll és fogadja/bejelntkezteti stb. a vendégeket)

stb. van elég sok, de meglehetősen nehéz ezeket az állásokat megkapni. Kis szerencsével 5-6 év kell hozzá, kevesebbel 10-12, ha tanulsz, fejleszted magad és karrierista vagy.

31. b38fef89a3 (válaszként erre: 28. - Jucumhaha)
2008. okt. 22. 00:10

Az EU-n belüli munkavállaló-mozgást elvileg (tudtommal) nem lehet korlátozni. Szóval Anglia (ismét csak szerintem) legfeljebb az EU-n kívülről bevándorolni készülőket zárhatja ki.

Örülök, hogy tetszett a cikkem, már beküldtem a folytatást is :-)

30. b38fef89a3 (válaszként erre: 27. - Timoti01)
2008. okt. 22. 00:08
Ez tökéletesen érthető. De én és feleségem már harminc körül-fölött vagyunk, így mi már nem vágyunk mással összeköltözni. Így persze a pénz egy jelentős része megy albérletre, council taxra, rezsire. De hát valamit valamiért. Egy olyan pár aki másokkal együtt lakik és mindketten dolgoznak hatalmas pénzeket tud félretenni. Egy olyan pár, ahol gyerek is van, albérletet bérelnek és csak a férj dolgozik... az meg kis híján az éhezés, hacsak nincs a férjnek valami nagyon zsíros állása.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook