Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az anyagi oldal fórum

Angliában élni - az anyagi oldal (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az anyagi oldal

1 2 3 4 5 6 7
2008. nov. 28. 17:58

Sziasztok!

Mennyibe kerül Angliából az út Magyarországra és vissza? Itt a benzin, autópálya/komp díj és az idő érdekelne. Ha esetleg van valakinek tapasztalata és megosztaná.... Köszönöm.

88. b38fef89a3 (válaszként erre: 87. - Bb07)
2008. nov. 23. 17:02

Tökéletesen egyetértek. Egyébként részünkről még egy ilyen "örüljünk ha van 20 fok"-típusú nyár és megyünk innen. Nem hittük volna, hogy az időjárás ennyire befolyásolja majd a kedélyállapotunkat, de mégis, nagyon is befolyásolja.


Szerintem azért az is a helyzet, hogy Magyarországon csak azt látjuk, hogy jön a gazdag angol, német, francia, stb. a sok(tíz)milliós autójával, és azt hisszük ez az átlag. Pedig dehogy. Csak Magyarországon mi csak a gazdag külföldit láttuk. Aztán kijön az ember az illető orszgában, és már látja a segélyen élőket, meg az ötven+ éves fejjel gyárban minimálbérért csomagolókat is. Na ők nem mennek BMW-vel, Merci-vel Balatonra... Szóval rosszul általánosítottunk. És azt hittük, hogy a kerítés kolbászból van, pedig nem.

87. bb07
2008. nov. 23. 14:48
es aki magyarorszagon van es azt gondolja de jo xy nak aki kulfoldon dolgozik es ennyiket keres , szeretnem nektek uzenni hogy en meg azt gondolom de jo annak aki elvezheti a juliusi meleg esteket mikor kiul a teraszra , mert hiaba hogy az ingyen van de itt nincs olyan hogy nyari este mert olyan hideg van 6 ora utan nyaron is hogy hiaba van kerted biztos nem fogsz a 15 fok ba dideregni kint. meg meg azt is gondolom amikor az irodaban vagyok de jo lenne magyar kollegakkal magyar vicceken rohogni ami szinten nem kerul penzbe de sokat er! szoval nem minden a penz!
86. bb07
2008. nov. 23. 14:40
es anyagi resz csak egy kis resz. abszolute nem minden. amikor merlegeled,hogy kulfodre mesz csak a jo keresetet latod. en 5 evig dolgoztam oceanjaro hajon es 3 eve vagyok itt angliaban. csak otthon vagyok otthon itt mindig kulfoldi leszek, tehat mas. az angolok kedvesek es segitokeszek ahogy vki mas is irta es vannak is angol baratneim de en mindig mas leszek mint ok, budapesten meg ugyanaz vagyok mint mindenki mas magyar. nekem nagyon fontos a ferjem igy aldozatot hozok hogy vele lehessek, de ha nem igy lenne en nem elnek angliaban.
85. bb07
2008. nov. 23. 14:35

hello, sirjalotthon,


las vegas i utamrol annyit szeretnek mondani, hogy a ferjem angol en ezert elek itt, amugy biztos ha el is hagytam volna budapestet nem ide jottem volna az 100%. a tesom vegasban el igy csak a repjegyet kellett fizetni szallast nem. vegas i tapasztalatom, hogy usa 100% jobb eletszinvonal mint anglia mert tobbet kapsz a penzedert benzin, lakas stb. a haz amiben lakom (es en nem fizetek alberletet) tobbe kerul mint a tesomek haza las vegasban jaquzzival a kertben, pedig ez egy nulla kisvaros tele undorito munkanelkulivel meg tini terhes lanyokkal. talan igazad van magyarorszagi fizubol meg a repjegyet sem tudtam volna megvenni, alairom ez igaz lehet. de amit mondani probaltam az az volt hogy en nekem nincs olyan kidasom mint alberlet es aki meg azt is fizeti az nem tudom hogy hogy boldogul. ez egy velemeny ha nem hallgat ra senki ok, de amikor ott hagysz csapot papot hogy angliaba megcsinald a szerencsed es csak szenvedsz itt akkor te dontottel ugy, hogy teged nem erdekel egy tapasztalt velemeny.

84. 8ee31e318f (válaszként erre: 83. - B38fef89a3)
2008. nov. 22. 22:44
en is epp ilyeneket vegzek, csak meg nagyon olcso penzel szurjak ki a szemem. de meg igy is azert erdemes. arra azert figyelek az angol minimalber meglegyen. nekem meg muszaly rugalmasnak lennem, mert barmi adodhat, de a valasom ota meg mindig a hazassagom adossagait nyogom. pedig en mar 36 vagyok. de par even belul meg kell vegre allapodnom, mert ez a sehonnani bitangember eletmod azert neha faraszto, mikor odebb kell allni. 5 eve koltozom folyamatosan. az elmult 8 honapban lakom itt, elotte 2-6 havonta koltoztem.
83. b38fef89a3 (válaszként erre: 79. - 8ee31e318f)
2008. nov. 22. 21:35
Nem, dehogy sértődtem, nem szokásom :-) Igen, vannak lehúzások. Pl. albérleti szerződésért 125 fontot kértek - fejenként. Tehát feleségem és én 250-et fizettünk... Vagy, mikor a beázásra az előző helyen kiküldött a háztulajdonos 3 embert 2 napra (3*2*8 munkaórát számlázva!) hogy lefessenek egy 6 négyzetméteres részt! Magyarországon erre egy festő 1 óra munkadíjat számol, nem 3 embernek két napit! Ilyenkor örülök, hogy albérletben lakunk, és a landlord/háztulaj fizeti a javításokat...
82. b38fef89a3 (válaszként erre: 78. - 8ee31e318f)
2008. nov. 22. 21:31
Óh, így voltam ezzel én is sokáig. Néha még most is egy-egy rövidebb időre. De most már 30 felett jó lenne megállapodni, feleségem is 30 körül van, gyerek is lassan időszerű lenne...
81. b38fef89a3 (válaszként erre: 76. - 8ee31e318f)
2008. nov. 22. 21:30
Elvileg nem lenne rossz ez a település, szép kis kisváros, csak hát a lakói...
80. b38fef89a3 (válaszként erre: 74. - 8ee31e318f)
2008. nov. 22. 21:28
Mázlis vagy a lakbérrel. Mi itt felénk garzont/studi flat-ett nem nagyon láttunk még 350 alatt, de inkább 400 a jellemző. Ezért is lakunk 2 bedroom-os lakásban - 400 körül voltak a studio flatek, 440-480 körül az egy hálósak, hát amikor jött egy (először ráadásul 470 volt csak, csak aztán emeltek) két hálós, lecsaptunk rá :-) Mondjuk kettőnknek valszeg kicsi is lenne a studio/1 bedroom "starter" flat - amiket láttunk azok nagyon csöppnyik voltak.
2008. nov. 22. 20:24
a lenyeg, amiket itt most olvastam, es a sajat tapasztalataim. itt sem szabad mindent hivatalosan csinalni, mert azert itt is vannak rendesen olyan dolgok amik lehuzzak az embert. elelmesnek kell lenni, es itt is ha van mar kis ismeretseg, es szaktudas. foleg lakasfelujitas teren, az nagyon jol johet. en asztalos vagyok, de festettem csempeztem metlakiztam az elmult honapokban. megsugom eletem elso csempezese volt, de megcsinaltam. lattam hogy kell csinalni.mindezt napi 50 fontert. bar itt az igen potom penz, de meg mindig tobb mint 8 orat dolgozni hivatalosan, es busszal utazni orakat.Aki nem eleg rugalmas, az elveszett ember sajnos a mai vilagban. Kedves White Eagle remelem nem vetted sertesnek az elhangzottakat, nem all szandekomban senkit tamadni. szerintem ez a forum tokeletes alkalmas arra nezve hogy osszehasonlitsuk tapasztalatainkat. koszonom a figyelmet.
78. 8ee31e318f (válaszként erre: 73. - B38fef89a3)
2008. nov. 22. 20:17
veled az a baj, hogy a nyakadba vettel egy csomo kotottseget. ezektol nehez megszabadulni. ha nekem innen mennem kell, akkor fogom a borondom, a laptopom, es mar itt sem vagyok. vannak kisebb butoraim, es van egy tv-m is, amit a volt baratnom miatt vettem meg, de ezeket elhagyni meg mindig olcsobb dolog mint 1000 fontot aldozni egy koltozesre.
77. 8ee31e318f (válaszként erre: 71. - B38fef89a3)
2008. nov. 22. 20:14
It nincs olyan tisztasag, es itt is sorhazak vannak. Sok az angol diak, mert ebben a varosreszben van ket felsooktatasi intezmeny is. Ebben a varosban epp az ellenkezojet tapasztalom. ahol angolok elnek, hatalmas kertes hazak, sovenykerites, tisztasag, draga autok, nem is egy sok helyen a behajtokon. szemmel lathatoan jol elnek. bar busszal atutazom rajta, nem jarok arra egyebkent.
76. 8ee31e318f (válaszként erre: 70. - B38fef89a3)
2008. nov. 22. 20:08
Azt irtad hogy jo kornyeken elsz. Vagy nem? a hazak valoban irgalmatlanok. a sajatom en hoztam rendbe, es festettem ki ujbol. asztalos vagyok, es mivel van nehany szaz font erteku szerszamom, es azzal a tulaj hazaiban javitasokat vegzek amikor szabadnapos vagyok, tudom milyenek. faszerkezetu a szintelvalasztas, a padlok nincsenek osszenutolva, es nincs kozte semmifele szigeteles. Bar a panelhazakat jobban utaltam otthon. pedig itt is laknak e fejem felett diaklanyok. Nekem soha nem volt afferom az elmult kozel masfel evben senkivel, pedig allitolag az indiaiak, pakisztaniak, es nem tudom meg milyen allamokbol valo tavolkeletiek, igen brutalis nep hireben allnak.
75. 8ee31e318f (válaszként erre: 68. - B38fef89a3)
2008. nov. 22. 19:59
en forintban szamolva 300-350000-t keresek. en is hallottam, es lattam csodakat, es meseltek hogy hajon is kozel millios fizetesuk volt. vannak ilyenek igen. ehez szerencse kell, es legfokepp nagyon jo nyelvtudas, en agencyknel dolgozom, es nyaron vagy egy full times allasom, ami idenymunka, egy vidamparkban. de kezdetnek nem rossz, es mivel menekultem a bankok elol, angolul sem tudtam szinte mikor kijottem.
74. 8ee31e318f (válaszként erre: 67. - B38fef89a3)
2008. nov. 22. 19:54
nekem egy garzonom van 220 font havonta lakber. havi 80 fontbol feltoltom a gaz, es aram orakat, mivel kartyas. ennyi eleg meg telen is hogy meleg legyen a laksban. a lakas koltsegei itt megallnak, mivel a tulaj diakoknak ad ki lakasokat, es utanuk nem fizet adot. hulye lenne bejelenteni hogy en nem diak vagyok.tv nincs bejelntve, de dekoderrel es sima antannaval foghato 50 digitalis tv ado is,es jonehany radioadas is. elofizetttem egy mobil internetre, es kaptam egy laptopot ingyen. a netem 30 font egy honapban a banki dolgaim nekem is kb 10 font nincs meg kocsim igy erre nem koltok. havi nagyon csillagaszati arral is max 100 font az utazgatasom a meloba. heti 20 fontbol megoldom a kajam, es nem nagyon nezem meg mi mennyibe kerul. pizza, felkeszkajak, es rengeteg udito is , tehat nem a legolcsobb kaja felek.gyakorlatilag ennyi a leltar ez 500-550 font egy honapban. a tobbi megy a torleszteseimre, es utazgatom. Minden Stoke-on-Trentben.
73. b38fef89a3 (válaszként erre: 69. - Haaeen)
2008. nov. 22. 19:00
Legutóbb mikor költöztünk 1000 fontunk bánta mindennel együtt (beleszámolva Royal Mail-es mail redirection-t, a Virgin Media-s hűségnyilatkozat hátralévő hónapjainak kifzetését stb. stb., szóval mindent). Most nincs 1000 fontunk újabb költözésre, merthogy már van majd' 2000 tartozásunk a hitelkártyán (mivel, ahogy írtam, a legtöbb hónapot mínusszal zárjuk).
72. b38fef89a3 (válaszként erre: 66. - SirjálOtthon)
2008. nov. 22. 18:57
Na, ezzel egyetértek! :-) A főnök-beosztott viszony itt 1000x jobb mint Mo-n. Az én főnököm pl. mindig megköszöni bármit munkát elvégzek, amit kér, mintha szívességet tennék és nem ezért kapnám a fizumat. De nem csak úgy, hogy "köszi", hanem pl. "Thank you, this is indeed an excellent piece of work you made, and it is very useful, thank you again..."
71. b38fef89a3 (válaszként erre: 65. - 8ee31e318f)
2008. nov. 22. 18:54
Mondom én, hogy nagyon más részén laksz Te Angliának. Mifelénk itt a pakisztáni-indai rész az elit az angol alja (sokadik generációs benefiten élő) hosszú-sorházas/tömbházas részhez. Az előző helyen ahol laktunk, mi voltunk külföldiek, meg egy lengyel nő (aki már tíz éve lakott ott, saját fülemmel hallottam, mikor egy 17 éves akire rászólt hogy ne rúgja állandó jelleggel a házuk falának bikából a labdát visszaszólt neki hogy kb. "Polish bitch go back to Poland and fuck yourself" vagy valami hasonlót), mindneki más angol volt. Én akkora szemetet, amit ott volt, idágig egyetlen egyszer láttam, Egyiptomban, a nászútunkon (hitelből ment, azóta is nyögjük), amikor kicsit letértünk a túrista-látogatott-utakról... Ellenben az indiai-pakisztáni részen enni lehet a földről és az indiai-pakisztáni gyerekek szépen normálisan játszanak egymással... Legalább is eddig ezt láttam.
70. b38fef89a3 (válaszként erre: 63. - 8ee31e318f)
2008. nov. 22. 18:49
Megint csak ellenvetnék. De nagyobb az ostobaság és igénytelenség. Lehet persze, hogy csak rossz részén élünk az orszgának. De én még ilyen rozzant, karbantartást szinte csak hírből ismerő használt autókat, ilyen nyikhaj házakat (két hálószobánkban cuppog a fal és a plafon a víztől) ahol behorpad a padló ahogy lépünk, és ahol azt is hallom ha a szomszéd hangosabban csámcsog, ahol csak hideg és meleg csap van külön és vagy leég vagy szétfagy a kezed mosogatás közben, még nem láttam Magyarországon. Max. alföldi tanyák színvonalával tudom hasonlítani. Szintén, Magyarorszgáon életemben nem kellett rendőrséget hívnom. Itt már nem is számolom, hogy hányszor kellett hívnom őket, 3x már a 999-et is hívnom kellett. Hol a vandálkodó hülye kölykök miatt (cigánytelepi "kisebbségi" gyerekek jutnak eszembe az utcán-élő-felnövő angol kölykökről), de legutóbb például azért, mert az alattunklakó hájas-kráterarcú-kretén-féhülye-félsüket (tényleg, nem túlzok) segélyen élő, dohányzó, alkoholizáló és kábszerező néger faszi (aki egyébként szintén segélyen élő angol nővel él együtt egy olyan lakásban, ami úgy néz ki, mint ahogy amcsi filmekben a drogtanyák szoktak, csak az injekciótűk hiányoznak még) pár hete jó erősen fellökött, hogy a falnak estem/padlóra seggre ültem a lépcsőházban, amikor (vagy 30-adszorra az elmúlt három hónapban) lementem szólni hogy ne bömböltesse már csutka hangerőn a tévéjét, nem vagyunk kiváncsiak az East Enders-re (egy az egyben lehetett érteni mindent, mintha a saját laksáunkban szólt volna a tévéjük), erre fellökött. Ja, másik eset is volt, mással, kaptam már életveszélyes fenyegetést is. Magyarorszgáon ilyen sem volt... Az átlag angol NAGYON TAHÓ szerintem, olyan, mint a magyar legis-legis-legalja. Tapasztalatom szerint. Van egy intelligens és udvarias, művelt angol réteg, ami ahogy telik az idő fogy, szerintem még húsz év és kihalnak ezek. Bocsi, hogy negatívan írok, de itt eddig ez a tapasztalatom.
69. haaeen
2008. nov. 22. 18:49
szerintem szerencse, kitartás és tettek kellenek ahhoz, hogy Angliában is jól élj. Nekünk nagyon - nagy szerencsénk volt, bent lakunk egy kétszobás lakásban abban a hotelban, ahol dolgozunk, csak a férjem és én, úgyhogy nem kell utazásra költeni, enni a hotelben szoktunk, és majdnem minden pénzünket félre tudjuk tenni (persze veszünk olyan dolgokat, amit megkívánunk, amit szeretnénk). viszont azt is tudom, ha ez nem jött volna be, és itt mínuszban zárnánk a hónapot, biztos nem maradnék egy percet sem, hanem keresnék valami mást. ti miért nem teszitek? (nem bántásból kérdezem, félre ne értsd :)
68. b38fef89a3 (válaszként erre: 61. - SirjálOtthon)
2008. nov. 22. 18:40
Azért a kaja szerintem nem annyira nagyon olcsó, de ez viszonyítás kérdése. Abban teljesen igazad van, hogy pozitív hozzáállás kell a dolgohoz, volt is, csak idővel ha az ember nem jut egyről a kettőre, megkopik a dolog. A "nagy dologban", hogy egyszer legyen egy saját házunk, vagy akár csak egy szebb lakásunk, véleményem szerinte Magyarország és Anglia egykutya: mindkettőben reménytelen. A kerítés nincsen kolbászból sehol megállapítás teljesen igaz. Szerintem a fő baj az, hogy mi Magyarországon (akárcsak a többi magyar) a GAZDAG angolokat, németeket stb. láttuk, hogy igen, jönnek Mercedessz-szel, hogy igen, két hónapja Thaiföldön üdült a családjuk, hogy igen, egy 50000 forintos pezsgő nekik nem tétel. Aztán amikor meg itt él az ember, látja a másik felét is a "gazdag nyugatiaknak": a segélyen élőket, a kispénzűeket. Feleségem dolgozott gyárban, látott ott 50 feletti angolokat, azok is szépen álltak a sor mellett és csomagoltak. Nem mindenkinek megy jól. Csak ez Magyarországról nem látszik. Ezért szerintem nem baj, ha ezt a részét is leírjuk a dolognak, hogy a kivándorolni készülők tisztában legyenek ezzel, hogy a kerítés nincs kolbászból. Mert amíg én Mo-n éltem, állandóan a "kiment fél évre Angliába/Svájcba/Németországba/akárhová egy szürke nadrágban és bálna Mercivel jött vissza" sztorikat hallottam csak, na meg a "háziorvos egy hétvégés ügyelettel 3x annyit keres mint Mo-n egy hónap alatt" és hasonlókat. Biztos van ilyen is, de sajnos sokaknak (és nekünk is) az jön/jött le, hogy a "nyugat" az mindig ilyen, mindenkinek. És hát nem.
67. b38fef89a3 (válaszként erre: 60. - 8ee31e318f)
2008. nov. 22. 18:30

1000 fontbol? Azt meg hogy csinalod. Lassuk a kiadasainkat havonta:

Alberlet 490 (es egy nagyon olcso helyen lakunk, Cambridgeban ugyanez 7-800 font lenne legalabb!)

Council tax 90 (ez is kedvezmenyesnek szamit)

Aram (futes is aramrol megy): 110 (téli atlag)

Internet+telefon+kabelteve: 45 (alig beszelunk)

Viz: 25

Tv-licensz: 12

Lakasbiztositas: 12

Autobiztositas: 35

Auto utado (havira leosztva): 17

Bankszamlaval kapcsolatos kiadasok: 10

Edzoterem (csak en jarok, muszaj mert napi 8-12 orat ulok szamitogep elott): 38 (25% kedvezmenyem van, egyebkent 48 lenne)

Ezek a fix kiadasaink havonta es ez ha jol szamoltam 884 fontra jott ki. Erre jon meg ra:

Kaja (ket fonek, es nincs benne cseresznye, szolo, meg hasonlo "luxuskajak"): 300

Uzemanyag (dologzni jarni stb., nem autozunk feleslegesen, es nem is dolgozok tul messze!): 60

Most vagyunk 1244-nel. Es akkor meg nem vettunk egy ruhat, nem javittattam-olajcserletettem-MOT-ztattam autom, nem fizetten vonatjegyet Londonba (38 font egy day travelcard innen es havonta 1x atlag kell), nem vettunk semmi haztartasi/elektronikai eszkozt (pedig azert negyed-felevente valami menetrendszeruen elromlik), konyvet, nem voltunk moziban, nem ettunk egyet a McDonalds-ban, ... Szerintem egyertelmu, hogy nem jovunk ki az 1350 fontbol, amink van kb. Es akkor meg nem voltunk evek ota egyet udulni. Es hol van meg a gyerek? Mert ugye a "gyerektartas" is eleg rendes kis extrapenz... Meg hiteltorlesztes? Meg hazvasarlas? Azt latom, ha lenne gyerekunk es auto+lakashitelt fizetnenk, 2200 font is bajosan lenne eleg, inkabb 2500 kene...

Persze en is hallottam olyant, hogy van aki 1100 fontbol Londonban megel sajat alberletben (es nem studio flat-ben). Sot, volt olyan kollegam Magyarorszagon, ahol a csalad netto 150000 forintbol elt, ebbol epult a hazuk, tamogattak ket majdnem/teljesen felnott koru gyerekuket, plusz unokat, plusz harom millios kocsit vettek kp-re, plusz evente Gorog/Olaszorszag udules a csaladnak, plusz minden evben a legpuccosabb mobiltelefon minden csaladtagnak stb. Nekunk ezek a dolgok dupla ennyibol se mentek. Sajnos ezt a fajta "magyar csodat", hogy x bevetelbol hogyan lehet 2x pent kolteni, mi nem tudjuk, hogy mukodik. De ha leirod, hogy Te hogyan jossz ki 1000 fontbol, arra igen kivancsi lennek (komolyan, ird le teletesen mire mennyit koltesz, hatha tanulunk belole valami trukkot). Mi azert igy 30 ev korul mar nem akarunk ugy elni mint a lengyelek, hogy napi 12 ora munka es nyolcan laknak egy ketszobas lakasban... Visszaterve Magyarorszagra, en ott netto 260000 korul kaptam kezhez, amibol kb. 40000 volt az alberlet. Ahhoz kepest itt most a kb. 400000 nettos fizetesem - 150000 alberlet - 30000 council tax ugyanugy 220000 forintra jon ki "lakhatas utan" mint Magyarorszagon. Viszont a dolgok meg dragabbak itt (kiveve a hasznalt kocsit). Ez ugy jelentkezik hogy Magyarorszagon azert jartunk kirandulni, Balatonra, moziba, vettunk konyveket, mentunk gyorsetterembe/etterembe, stb. itt meg csak ulunk a lakasban, es szetfagyunk...

2008. nov. 22. 17:14

Tényleg az emberséget kifelejtettem. Emléxek az első projektet amikor megcsináltam a cégnél szólt a főnök hogy beszélni akar velem. Kicsit beparáztam hogy baj van, otthon csak leb@szni szokták az embert:)

Azért hívott be, hogy megköszönje a gyors és jó munkát! És azóta is ha valami elkészül rendesen akkor ez a bevett szokás. Ha az ügyfél elégedett akkor azt velem is tudadtják, nem csak a negatív dolgokat kapom meg, mint otthon... Meghallgatják a véleményemet és az ötletemet, nem az otthoni "én vagyok a főnök úgy lesz ahogy én kitaláltam" hozzáállás van. Egész máshogy bánnak velem mint otthon, már csak ezért megérné itt dolgozni. Nyugodtan járok dolgozni, tuti tovább élek pár évvel mintha otthon lennék:)

2008. nov. 22. 16:28

en egy pakisztani negyedben elek. szemetesek az utcak, mint komlon. mindenki elborzad. nem felsz toluk? mert a hiradok...

nem erdekelnek a hiradok, a rossz hirek. ezek is emberek. maskepp oltoznek mint en , vagy te, mas a kulturajuk. zarkozottabbak. de EMBEREK.meg kell tanulni vegre elfogadni hogy minden ember mas.vege a kommunista rendszernek, hol kikozositettek aki kilogott a sorbol. Az igenyesseget pedig ne a masik hazaban keressuk, hanem eloszor erdemes a sajat hazunk tajan korbenezni.

64. haaeen
2008. nov. 22. 16:22
hááát, nem tudom, talán csak én dolgozom/élek rossz helyen (dolgoztam/éltem rossz helyeken), mert mást nem látok, csak ápolatlan, tudatlan, igénytelen embereket. de ennek ellenére nyugodtabban élek én is, csak gyakran elborzadok, hogy ez itt a valóság?!
63. 8ee31e318f (válaszként erre: 62. - Haaeen)
2008. nov. 22. 16:00
Ostobasag, es igenytelenseg. szerintem nem nagyobb mint magyarorszagon. viszont embersegesebbek, jobban odafigyelnek a masikra. kapunk azert nehany kedves szot, es nem csak lehurrogast mint magyarorszagon. ott az emberek utaljak egymast, es megfolytanak a masikat egy kanal vizben ha ugy erzi jobb a masiknak egy picit. itt azert hagynak elni. nyugodtabban elek mit magyarorszagon. Aki luxuskorulmenyekre vagyik, az meg teremtse meg maganak, es ne mastol varja el, hogy aranytalcan ele teszi.
62. haaeen (válaszként erre: 61. - SirjálOtthon)
2008. nov. 22. 15:29
igazad van, mindenben. egyedüli dolog, amin siránkozni szoktam, azok az angol emberek, az ostobaság, és az igénytelenség...
2008. nov. 22. 11:35

Oxygeen maximálisan igazad van.

Sehol nincs kolbászból a kerítés, szerencse is kell az élethez, meg jól kell helyezkedni, de ...

Én londonban élek IT területen dolgozok, felvettek, igen a magyar diplomámmal milyen érdekes, nem?

A kaja a fizetéshez képest nevetségesen olcsó. Az albérlet meg az utazás tényleg drága, de a fizetéshez mérten nem több mint otthon. bb07 írta akedven mondatomat, miután telesírta könnyeivel a fórumot hogy milyen nehéz az élet angliában:"voltunk las vegasban szeptemberben":) nyilván a magyar minimálbérből is ki tudtál volna rucanni las vegasba nem?:)

Az albérletről annyit, hogy ihen vannak 1000 font felett albérletek, meg láttam lakást heti 4000 fontért is és el tudnám képzelni hogy abban élek és a januári playmate hozná a reggelit a februári az ebédet a márciusi az 5 órai teát a maradék 9 meg felváltva alszik velem, de addig megelégszek a havi 400 fontos lakórészemmel amit egy barátommal osztok meg így fejenként 200 és ebben az internettől a fullos kábelig minden benne van. És nem rohad nem támadnak meg éjjel a koboldok(azok amúgy is írországban élnek) és a druidák sem próbáltak meg feláldozni az oltárjukon, sőt még 3000 fontot sem kellett előre kifizetnem:) igaz ez egy nagyon olcsó albi ennél olcsóbbat normális környéken nehéz találni.

A fiatalok között tényleg sok a tróger, az angolok akikkel dolgozok kicsit távolságtartóak, de kedvesek. Más emberek mint a magyarok ez nyilvánvaló. Leülnek és teszik a dolgukat és ők is fáradtak hétfő reggel, és nekik sincs kedvük péntek délután dolgozni.

Összefoglalva én jól érzem itt magam, nem ér annyi negatív hatás mint otthon, hiányoznak az otthoni barátok, soha nem leszek angol, de a magyar mentalitás amiről Oxygeen is beszélt, az nem fog hiányozni soha.

Nem vagyok gazdag, lehet nem is leszek, de az megnyugtat, hogy ha beülök egy sörre(ale-re) akkor nem kell néznem hogy mennyibe kerül, ha ruhát akarok venni akkor nem kell számolgatnom hogy megengedhetem-e magamnak. Ezt otthon egy átlagember nem teheti meg, nyugodtan élek el fogok menni nyaralni, ennyi.

Ki kell jönni, dolgozni kell, pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz és menni fog!

60. 8ee31e318f (válaszként erre: 57. - B38fef89a3)
2008. nov. 22. 02:24
en magyaroraszagon 100000 forintot kerestem SMD-skent. ez a torlesztesre, es szuleimnek hazaadtam nemi penzt, es a telefonomra volt eleg. itt kb 1000 fontot keresek fentartok egyedul egy lakast, fizetem a torleszteseim, szinte duplan, hamarabb elfogyjon. atlagos szinten elek, egy ev alatt a lakast felszereltem, amit otthon torlesztes nelkul nem tehettem volna meg. es hazajarok idonkent. de lehet nektek van igazatok nem lehet megelni. csak akkor nem ertem mit kerestek angliaban, es miert nem dolgoztok magyarorszagon. sajnos lepten nyomon azt tapasztalom, barhol is jarjak a vilagban, hogy a magyar folyton sir, es panaszkodik, es szidja azt akibol el. jo lenne ezen valtoztatni. Koszonom a figyelmet.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook