Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni - az anyagi oldal fórum

Angliában élni - az anyagi oldal (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angliában élni - az anyagi oldal

1 2 3 4 5 6 7
209. nemszamitki (válaszként erre: 207. - Lili50)
2015. ápr. 17. 17:07
Szia! Szerintem keresd fel a hozzád legközelebbi Citizen Advice Bureau-t. Ott minden információt megadnak. Ingyenes jogi tanácsadás is van, és segíteni tudnak benefitekben is. Sok sikert!
2015. márc. 27. 22:06
Közeli rokonom már 5 éve kint él Angliában, s kizárólag látogatóba jön haza. Anyagilag egyre jobb a helyzete. Mindig résen van, nem váltogatja a munkahelyét, s folyamatosan informálódik az újdonságokról. Rengeteget dolgozik, már kisfőnök, pedig EGY SZÓT SEM BESZÉLT angolul amikor elment szerencsét próbálni.
207. lili50
2015. márc. 27. 21:54
sziasztok,lenne egy kerdesem amibe jo lenne ha tudnatok segiteni.itt angliaba elek 8honapja 2eves kislanyommal.azt szeretnem megtudni hogy hallottam van lehetoseg anya szalloba menni,es mik lennenek a feltetelek es hogy lehetne oda bekerulni.
206. Jellina
2013. ápr. 24. 20:21

Szia ancsa!


Bár nem élek Angliában, de a következő dolgokat kell átgondolni:

- mi a szakmájuk

- mennyire beszélnek angolul?


Ugyanis a min. bér és az akörüli jövedelemből azaz 7-7,5Ł -os órabérből nem. Képtelenség.


Ha vmi keresett szakmájuk van, pl. eü, IT, vagy spec. szakmunja ÉS jól (fluently) beszélnek angolul ÉS van referenciájuk, akkor lehet beszélni egy 10-15 (up to ?) órabérről...de még ebből sem hiszem, hogy 1000Ł/hó-t félre lehetne tenni...hacsak nem share a lakhatás és ASDA a kajaforrás és no social life....


Ezzel persze nem lebeszélni akarok senkit, sőt, én mindenkit arra buzdítok, hogy menjen!

De azért aki ennyit keres itthon, az teljesen más, mint aki nettó 70-90 -ért nyomorog....

2013. ápr. 23. 13:27

Sziasztok!

A testvérem és a párja kitalálta, hogy Magyarország élhetetlen, és Angliába szeretnének költözni. Itthon (szerintem) annyira nem kerestek rosszul, ő 160-170 ezret, a párja 200 ezret keresett (nettó) csak rengeteg a hitelük. Nagyjából 300 ezer /hó Így valóban nehezen boldogultak. Munkaajánlatuk van, pizzát szállítanának házhoz. Érdeklődnék, hogy azt a havi 900-1000 fontot ki fogják-e tudni termelni, és egyáltalán milyen lehetőségekkel számoljanak?

204. loraly
2013. márc. 27. 17:56
sziasztok! En es a ferjem kint vagyunk 6honapja o dolgozik 55honapja en dolgoztam 3honapot,most csak ritkan jarok, mert terhes vagyok 3honapos (nem volt tervbe,de orulunk)Azt szeretnem megtudni mert tobb helyen olvastam hogy 25 even aluliaknak nem adnak taxcreditet.Ez igaz? O dolgozik 40orat egy heten ,de igy nem lessz eleg a penz mert csak 1050fontot keres es ha meglessz a baba,csak a child benefitet kapjuk az havi 80 igy sem lessz eleg.Szeretnem megtudni hogy o nem kaphat semmifele segelyt?
2012. szept. 11. 11:48

Jövőre szertnék Nagy-Britanniába menni. Viszont semmiképp nem akaraok Londonba vagy más nagy városba.


Most azon gondolkozom, hogy Wales, Skócia esetleg Írország is szóba jöhetne, de ezzel kapcsolatosan nem sok információm van. Milyen arra a munkalehetőség, szállás árak?


Ha esetleg valaki megosztaná a személyes tapasztalatait nagyon megköszönném.


Nem segítséget akarok kérni tényleg csak információ kellene.


Köszönöm:)

2011. dec. 26. 07:58

Nna Angliába nem megyünk:)

Ha itthon valaki nem boldogul az külföldön sem fog csak ideig-óráig és a temetésén is csak egy bevándorló marad...

201. MelisUK (válaszként erre: 5. - B38fef89a3)
2011. szept. 27. 12:06

Hozzászólnék a negatívumokhoz, amiket írtál.


1. "Lakást/házat venni bérből és fizetésből ugyanúgy nem lehet mint Magyarországon."


Dehogynem lehet lakást/házat venni, méghozzá sokkal könnyebben, mint Mo-on. De ezt az előző két hozzászólásom valamelyikében már taglaltam.


2. "Gyereket vállalni csak akkor lehet, ha az egyikőtöknek NAGYON jó (itteni mércével!) fizetése van. Egy óvoda két gyereknek többszázezer forint havonta. Egy jó közép vagy főiskola, egyetem, ... inkább ne is gondoj rá."


Ezt is írtam ezelőtt, hogy egyáltalán nem vészes gyermeket vállalni, mert mindenféle támogatásban lesz részed a gyerek mellett és egy évig otthon maradhatsz a gyerekkel, ebből 9 hónapig a munkahelyedtől is kapsz pénzt plusz az államtól is, az utolsó három hónapban már csak az államtól. 1 évig ha otthon maradsz, azután még köteles a munkáltatód visszavenni. Dolgozhatsz part time-ban utána, ha többet szeretnél a gyerekkel lenni. Napi 4 és fél órát támogat a nursery-ből is az állam. Az iskolában nem kell tankönyvekért fizetni, mint Mo-on. Főiskola, egyetem még neked is ingyen van, mivel uniós országból származol, nemhogy a gyerekednek, aki addigra már helyi állampolgár is lehet. Minden papírmunka kérdése.


3. "Az albérletek drágák (150000 forinttól felfelé a csillagos égig, Londonban 300000 forinttól felfelé) - a fizu nagy részét elviszi."


Valóban drága az albi. Lehet viszonylag olcsón is találni, 300 fonttól kezdődnek, de szerencse kell, hogy jót találj olcsón. Londonban természetes, hogy drágább, ott a fizuk is magasabbak, tehát ugyanott van az ember. Épp azért, mert az albira amit fizetsz mondhatni kidobott pénzt, érdemes saját kecót venni, aminek kedvezőbb a havi díja, mint az albi. És mivel a sajátod, olyanná varázsolod, amilyenné csak akarod.


4. "A lakások/házak NAGYON pocsék minőségűek. Nem túlzásból mondom, egy magyar panel EZERSZER jobb náluk. Komolyan. Kicsit, penészesek, teljesen fából vannak, átütnek a padlógerendák a padlón, befűthetetlenek, nyikorognak-nyekeregnek, földszinti lakások annyira lennt vannak, hogy át lehet lépni az ablakon stb."


Lakása válogatja a minőségét. A régi kőépületek valóban kifűthetetlenek mindaddig, amíg nem teszel valamit a szigetelésért. Albiban pl szólsz a főbérlőnek, hogy szar az ablak, cseréljék ki. Ha szar a fűtés, akkor azért is reklamálj, lecserélik új A energiatakarékos bojlerra a régit. Persze ezekhez az kell, hogy normális főbérlőd legyen, de előre látni az emberen, hogy milyen lesz. Mi lecseréltettük egy albiba az ablakot is és a bojlert is.

Saját ingatlannál pedig azt csinálsz, amit csak kell. Mi azzal kezdtük, hogy lecseréltettük az összes nyílásszárót és kifejezetten kértük, hogy no vents! A falokon lévő szellőzőket purhabbal betömtük. A szőnyeget felszedtük, a hajópadlók között kinyomtuk szilikonnal. Új jó minőségű szőnyeg, alatta underlay. A tetőt leszigeteltük, 40cm vastagságban letettünk ilyen üveggyapot szerű valamit. Egyből érezhető a szigetelés hatása. Ja, támogatják a szigetelést, mert a globális felmelegedés hatására egyre hidegebbek itt is a telek. Eddig nem kellett foglalkozni a szigeteléssel, nem volt rá szükség, most meg nyomják a mindenféle támogatásokat, hogy te hülye, csináld már meg. Majd egy évig 10 pennybe (30 forint) került több boltban is az energiatakarékos izzó. Egy csomag üveggyapotos szigetelő a tetőre általában 20-30 font, de minden évben van támogatott időszak, mint épp most is, 3 font egy csomag. Nem csoda, hogy az ajánlott 27 centi helyett mi is 40 centit csináltunk.


5. "Az átlag/alja angol NAGYON bunkó tud lenni. A fiatalság katasztrófa (véletlenül tudom hogy országszerte minden antiszociális-visekledéssel kapcsolatos rendőrségi ügy úgy fele 18 éven aluliakkal kapcsolatos), mindent megtesznek hogy kikergessenek a világból. Magyarországon sosem hívtam rendőrséget vagy önkormányzatot. Itt mindkettőt már vagy tucatszor. Még a 999-es segélyhívó számot is kellett már tárcsáznom az éjszaka közepén. Talán meglepődsz, de az alja angol inkább valami olyasmihez hasonló mint a Magyarországi cigányság rosszabbik része. Segélyeken él (nem is tervez munkavállalást), összehoz 2-3-4-5 gyereket és nem csinál semmit, kivéve hogy piál, üvöltözik, bömbölteti a zenét. Ingyenélők."


Ezek nem az átlag angolok, inkább úgy fogalmazok, brittek, hanem az aljanép. Ilyenek mindenhol vannak, minden országban. Olyan környékre kell költözni, ahol ilyenek nincsenek. Az önkormányzat általában egy helyre telepíti a nagycsaládosokat, egy másikra az alkoholistákat, megint másikra a drogosokat. Rászorulók, támogatja őket az állam. Igen, ingyenélők. De te is ugyanúgy megteheted ezt. Magyarként is szülhetsz 3-4-5 gyereket és lakhatsz 4-5-6 szobás vacis újonnan felhúzott családi házban szinte ingyen, csupán azért, mert gyerekeid vannak. És a többi támogatásról még nem is beszéltem. (Persze nem szép dolog az állam nyakán élősködni, a gyerekekből megélni, de hányan teszik ugyanezt Mo-on is? A különbég csak annyi, hogy itt több lóvé jár.)


6. "Az átlag/alja angol olyan, mintha valami más nyelvet beszélne, és nem angolt. Két év után vannak, akiket még mindig abszolúte nem értek (USA-ban három után mindenkit értettem, nem velem van a baj.)"


Nem az átlag angolt nem érted, hanem az utcanyelvet. Bár nem értem, ha kint élsz, akkor miért nem érted. Próbáld ki a skótokat, ők aztán tényleg nem semmik! :) De ez az igazi angol, nem ők nem beszélnek angolul, hanem te tanultad az irodalmi nyelvet. Ha kint élsz, akkor tanulj meg beilleszkedni. Ha nem tetszik, akkor meg miért vagy kint?


7. "A kaja drága, a gyümölcs NAGYON drága (kiló eper 1500+ forint, kiló cseresznye 3000+ forint, kiló meggy - azt még nem láttam, annyira drága, hogy nem tartanak, senki nem tudja megfizetni.)"


Jártál te mostanában Mo-on? Méghogy a kaja drága UK-ban! Ez nevetséges. Igen, a cseresznye drága, valóban, de csak akkor 10 font (3ezer forint) kilója, mikor épp bejön, utána akár fele áron is megveheted. Meggy pedig tényleg nincs, mivel azt se tudják, hogy mi az. A cseresznye is elég új dolog. Az epret se a boltba keresd akkor mikor épp bejön a szezonja, mert akkor persze, hogy drága, akár a szőlő (de MO-on is ugyanez van), hanem vedd farmerektől, vagy menj az Aldiba, Lidl-be, ezekben a német boltokban a legolcsóbb a gyümölcs UK-ban. Egyébként a cseresznyét leszámítva minden gyümölcs olcsóbb, mint Mo-on. A banán nyáron is olcsóbb, mint télen Mo-on, ahol ugyebár télen szokott olcsóbb lenni. Mikor már kezd sárgulni, azaz számunkra finommá válni, akkor fogják és leértékelik. Az ASDA-ban minden este zárás előtt leértékelsek vannak. A gyümölcsök, amik már majdnem érettek (nem barnuló banán, hanem sárguló és társaik) 5 penny-ért (15 forint) meg lehet venni. De ugyanígy a fél kiló húst is megveheted ennyiért, a joghurtokat, kenyeret, mindenfélét. Azokban a boltokban, ahol helyben sütik a pékárut (Tesco, Morrisons, ASDA), minden este leértékelik a kenyérféléket, sütiket, stb, mivel úgy tartják, hogy az már másnap nem jó. Pedig itt UK-ban olyan jó kenyeret sütnek, hogy a 4-5 napos kenyér frissebb, mint a magyar aznapos kenyér. Az akciókat ha figyeled a boltokban, akkor is olcsóbban vehetsz meg dolgokat. Érdemes a Lidl hétvégi akcióit figyelni, pl sajtokat negyede áron vehetsz meg, ugyanez igaz mosóportól kezdve a gyümölcsökig mindenre.


8. "(Környékünkön legalább is) cukrászda, fagyzió egyszerűen nem létezik."


Bármelyik Café nevezetű helyre belátogatsz, sütemények tömkelegével találkozol. A bakery-kben is vannak sütik. Azaz van cukrászda. Fagyizó? Az valóban ritka dolog, itt nincs úgy elterjedve. Nálunk van egy olasz étterem, ahol van fagyizó is, nagyon fini és jó időben kígyózik a sor. Mi a tanulság? Van egy jó kiaknázatlan business lehetőség, nyiss fagyizót. :)


9. Csomó alapvető kaja, pl. rendes túró, kefir, mák stb. egyszerűen nem beszerezhető átlag boltból (pl. Tescoból).


Rendes túrő is, kefír is beszerezhető Tesco-ból. Csak nagy Tesconak kell, hogy legyen. A lengyel részen keresd ezeket, a kefír tán Kephir-nek van írva a lengyel fél literes kefíren, a túró pedig Twaróg. Ismerkedj lengyelekkel, menj legyel boltokba, még kész töltött káposztát, friss savanyúkáposztát is tudsz venni!

A mák valóban nincs nagy kiszerelésben, mivel nem úgy használják, mint mi, hanem kenyérbe, kenyérre, zsömlére teszik, hogy magvas legyen. Nem ismerik egyéb felhasználási módját. De több kis adagot megvéve sokad lesz. Nomeg ha Mo-ra látogatsz (átlag egy évben egyszer mindenki megteszi), akkor feltankolsz mákból, meg ami hiányzik. Igaz vannak magyar boltok is Uk-ban, de drágák, mint minden, ami magyar, így érdemesebb akkor beszerezni pl a piros aranyat, mikor Mo-ra látogatsz.


10. "RENGETEG ügyintéznivaló van állandóan, a szolgáltatók állandóan hibáznak stb. Hetente fél napot ügyfélszolgálatok hivogatásával és panasztételekkel stb. töltök."


Néha előfordul ilyen, de nem hetente. Örülj neki, hogy telefonon el tudod intézni, nem kell sorban állnod és egész napokat várnod, mint MO-on. Ami fontos, hogy ne a zárásuk előtt hívd őket, mert akkor tényleg nem inzézik el, amit kérsz.


11. "Az időjárás POCSÉK. Mióta itt vagyunk, az elmúlt két nyár során összesen 1x volt 28 fok, kb. 3x 25-26 fok, talán összesen két hetet 22-24 fok. Az idő fennmaradó részében (nyáron) a 20 fokot is bajosan érte el a hőmérséklet, sok eső, árvíz, nagy szél stb. Tavakban fürdeni tilos (mind magánkézben van), a tenger pedig max. 17 fokra melegszik, és semmi infrastruktúra nincs a tengerparton (nemhogy csúszda vagy vizibicikli kölcsönző, de még egy fagyiárus se, abszolút semmi). Hiányzik nagyon a Balaton."


Idén kint voltak a szüleink, a páromé és az enyém is. Megállapították, amit eddig nem hittek el, hogy 15 fokban is tud kánikula lenni. 20 fokban már folyt róluk a víz. Másik 15 fokban pedig majd szétfagytak. Nem az számít, hogy hány fok van, a páratartalom is számít. Összességében az utóbbi években a magyar időjárás egyre szélsőségesebb, egyre hidegebb és hosszabb telek, egyre melegebb és hosszabb nyarak, lassan már csak a két évszak lesz. Itt pedig a négy évszak alakul ki és ahogy folyamatosan kommunikálunk a szüleinkkel, itt többet süt a nap, mint Mo-on. Ja, pedig én északabbra lakom, Skóciában.

A tipikus helyi fagyit lehet venni vízpart mellett, de az a tejszín ízű, nekünk nem tényleg nem nagy szám. De a jégkrém jó áron van. :)))

Persze hogy nem lesz minden ugyanaz, mint Mo-on, hogy nem találsz annyi csúzdát, viszibiciklit (szafariban vizibicikliztem ingyen), hisz máshol vagy. Itt vannak más egyéb lehetőségek. Gyönyörű a táj a túrázáshoz, elképesztő élményt nyújtanak a történelmi kastélyok, a katonai erődítmények, a különféle kiállítások, a szafarik a különféle show-kkal, az élményparkok, bőven van mit tenni, amire eddig nem volt lehetőséged. Új kiaknázatlan dolgok előtt állsz, amiket úgy látszik észre sem veszel magad mellett, hanem úgy viselkedsz mint rajtad kívül jónéhány magyar, hogy semmi sem jó. Hallottam olyat, aki azt mondta, hogy még a hagyma sem olyan... Ez már azért nevetséges.


Nyisd ki a szemed és észre fogod venni, hogy mennyi élvezetes dologban lehet részed. Ja, és költözz más helyre, mert úgy vettem le abból amiket írtál, hogy az aljanép között élsz. Nem is csoda, hogy éjjelente hívogathatod a rendőröket.

Itteni fizuból megteheted, hogy olyan helyekre menj nyaralni, amikről mindeddig magyar fizuból csak álmodtál, vagy talán még álmodni sem mertél. Könnyedén lehet saját otthonod, autód, szuper berendezéseid a lakásodban/házadban. Ha rájössz a dolgok menetelére, hamarosan lesz második ingatlanod, jobb mint az előző és azt majd kiadod albérletbe. Több pénzt kapsz majd érte havonta, mint amibe a lakáshiteled kerül. Csak idő kérdése és rájössz, hogy jó idekint. Vagy ha nem, akkor még pár évig rosszkedvű morcos emberként leszel kint, végül máshová költözöl, ahol ugyanúgy nem lesz jó.

Remélem, hogy az elsőben lesz hamarosan részed, jelenleg csak egy átmeneti lejtőn vagy.

200. MelisUK
2011. szept. 9. 12:22

A gyerekvállaláshoz annyit hozzáfűznék, hogy mihelyt gyereked van, rengeteg támogatásban részesülsz. Havonta jár zöldségre, gyümölcsre, terje levásárolható utalvány, olyan összeget küldenek, hogy csoda, ha le tudja vásárolni az ember. Adnak szülés előtt is pénzt, hogy berendezd a gyerekszobát, szülés után is, hogy vegyél pelenkát, tisztálkodó szereket, a nursery-t (óvoda) is támogatja az állam, napi 4 és fél óra ingyen van. Minden gyógyszer ingyen van, orvosi ellátás, fogorvos. Ha már egyetlen támogatásban részesül az ember, onnantól mindenféle más támogatás is jár. Pl ha már van gyereked, akkor ingyen leszigetelik a saját házad oldalát (cavity wall insulation), a tetőd is ingyen leszigetelik. Egyetlen támogatást kell csak felmutatnod és mihelyt van gyereked, támogatások tömkelegét kapod, csak meg kell igényelned. Az egyik volt kollégám a második gyerekével heti több mint 400 fontot kapott kézhez. Egy másik (lengyel) ismerősöméknek 3 gyerekük van. Annyi támogatást kapnak, hogy az anya egyáltalán nem kell hogy dolgozzon, az apa pedig max 30 órában hajlandó dolgozni. Van elég pénzük az életre és idejük is egymásra.

Ha van saját otthonod, akkor senki nem kötelez rá, hogy ha mégis van babysittered, hogy saját külön szobája legyen. Lehet együtt akár a gyerekkel is.

Ha mégis valamilyen okból nem jött össze a lakás/ház vásárlása, akkor mihelyt van egy gyerek, az önkormányzati lakásra váró listán is előre kerülsz és igen hamar kapsz lakást. Ha már 2 gyerek van, akkor 3, akár 4 hálós új építésű családi házat tesznek a feneked alá. 5 év benne lakás után (amire alig kell valamit fizetni, általában 2-300 fontról van szó és no council tax), meg is veheted az ingatlant, méghozzá sokkal-sokkal olcsóbban, mintha a piacon nézelődnél.

Kb ennyi jutott eszembe.

Lehet, hogy azért látom át másképp már a dolgokat, mert régebb óta kint élek. Az ingatlan vásárlással is azért vagyok tisztában, mert már megtörtént.

199. MelisUK
2011. szept. 9. 12:11

Az adózás részével nem igazán vagy tisztában, bár a pontos összeget nem tudom, de kb 7000 fontból egyáltalán nem kell adózni.

Az ingatlan vásárlással szintén nem vagy tisztában, ezerszer könnyebben megy mint Magyarországon. A hitel havi díja sokkal olcsóbb, mint az albi havi díja. Az egyedüli dolog, amire képesnek kell lenni, hogy 10% önerőt összegyújtsön az ember. De ha valaki erre sem képes, akkor az önkormányzattól is lehet segítséget kérni. Létezik olyan, hogy shared ownership, csak el kell intézni a papírokat hozzá és megmondják, hogy mekkora összegben nézhetsz minimum hány szobás ingatlant. Az önkormányzat fizetheti pl az ingatlan 60%-át, neked csak a 40-et kell, ergo a 40-nek kell a 10%-át összegyűjtened.

A fizetéseket is szerintem túldramatizálod, managerként dolgozom és nem keresek évi 20ezret, mint amit a legalja munkához írtál fizetésnek. Bár elképzelhető, hogy ezek a fizuk érvényesek Londonban, mivel ott többet fizetnek, de ott a megélhetés is jóval drágább. Ahhoz, hogy ott legyen ingatlana az embernek, ahhoz font milliomosnak kell lenni.

Nekünk van saját ingatlanunk, nem volt nehéz összehozni. Már a második ingatlanhoz is van 20ezer önerőnk.

198. b486c9cf7d (válaszként erre: 197. - Grösl Panni)
2011. szept. 5. 16:23

Menj el a Citizen Adveice Bureau-ba, ha nem beszelsz, hivd el egy beszelo ismerosodet, ok elmondjak, hogy mit kaphatsz.

Szerintem egy ideje mar itt kell hozza elned, de azt nem tudom, hogy mennyi idorol lehet szo.

2011. szept. 5. 16:08

Sziasztok engem az érdekel hogy semmit nem ad az állam ha szülök egy gyereket és nem volt előtte munkám?

Sajnos én még nem beszélek,igaz sokat megértek és van egy 2 éves lányom aki miatt nem is tudnák (daycare meg marha drága).

196. 03e8385f6c (válaszként erre: 195. - D43485a76e)
2011. szept. 3. 15:19

Te mennyit tudsz megkeresni orvosként itthon?

Nem igen vagytok túlfizetve azt hiszem.

2011. szept. 3. 15:13

Nekem két orvos kollégám van Angliában.

Havi (netto) kersetük 600.000.- ft körül van.

Kérdés?

2011. szept. 3. 15:06

Sziasztok!

"Plátói" barátnőm csellótanár évi 46ezer fontot keres.Bristolban és Southamptonban is tanít, hetente megteszi vagy kétszer a közel 80 mf távolságot.Ő azt mondta, mindenképpen élhetőbb világ -itthon két diplomával zenetanárként megkeresett max 150 ezer forintot és azt sem tudta marad-e pénze hó végére utiköltségre.


Én októberben megyek ki kb.6-8 hétre Brightonban fogok tartani egy flamencogitár-kurzust, amire a szerződésem heti 630 fontról szól.

Kíváncsi vagyok, mert van egy angol cégem és lehet, hogy vállalkozni fogok ha bejön Albion.

2011. aug. 30. 16:20
sziasztok. az a kérdésem, hogy angliában hogy számolják el a TB-t? milyen szabályok vonatkoznak erre, mekkora részét vonják le a bérnek?
192. tikki87 (válaszként erre: 191. - Panka-8)
2011. jan. 16. 19:40

Köszönöm szépen! Hú, elég érdekes ez a szabályozás. Bár mire kimegyek, ezeket minden bizonnyal tudnom kell, ráadásul én leszek az a személy, akinek ezeket figyelni kell, mert szociális munkás leszek, gyermekvédelmi területen :D Szép is lenne, ha pont én nem tartanám be :)

Ez az önkormányzati adó viszont jó dolog, úgy hallottam, így nem kell fizetni az iskolákban a tankönyvért sem, ami azért nem kis könnyebbség.

Az autó témán még nem gondolkodtam, mivel nem tudok sajnos vezetni. De gondolom mire kimegyünk, nagyon is kéne tudnom... De akkor majd még számolgatok, informálódom, és ha így is úgy látom, hogy megéri (és remélem így lesz), akkor pár év és megyünk :)

191. Panka-8
2011. jan. 16. 15:20

Szia,

13 éves korig nem lehet egyedül hagyni a gyereket. Ebben elég szigoruak.

Gondolj még ilyen költségekre, hogy önkormányzati adó-attól függően állapítják meg, hogy hol laksz. Ebből finanszírozzák a gyerekek iskolai költségeit is többek között. Autó+biztositás. És az elején néhány illeték...

190. tikki87
2011. jan. 15. 22:32

Hali!

Kérdésem lenne, remélem tud rá valaki válaszolni :)

A cikkben a "mennyire éri meg" téma fejtegetéséből kimaradt a rám vonatkozó rész, miszerint egyedülálló szülőnek kisiskolás korú gyerekkel mennyire éri meg kimenni? Még távlati terv, ugyanis a diplomámat meg kell várnom, azzal szeretnék majd elhelyezkedni. Ha minden jól megy, szociális munkás leszek. Nézegettem álláshirdetéseket, és elég jónak tűnnek a fizetések. Sokat számolgattam, néztem mellé az albérlet hirdetéseket is, összevetettem annak az árát a fizetésekkel, én úgy számoltam, hogy még az mellett is simán a sokszorosa marad meg annak, amiből itthon élünk. A gondom az, hogy a gyereket nyilván vinni-hozni kell majd az iskolába valakinek, és ahogy utánanéztem, elég korán vége van a tanításnak, szóval ha jól sejtem, erre valakit meg kell fizetnem, hogy megtegye helyettem. Már csak azt nem tudom, hogy ez még pluszban mennyi pénzt vihet el vajon havi szinten. Meg egyáltalán, mennyire nehéz erre alkalmas személyt találni?

Illetve volt még itt egy olyan is, hogy a törvény szerint nem lehet a gyereket felnőtt felügyelet nélkül hagyni. Igazából erre itthon is van valami törvény, de sem itthon, sem külföldön nem hallottam még pontosan megfogalmazva, hogy hány éves korig kell egy gyerek mellé felnőtt. Nyilván a 6-7 éves gyerekemet nem hagynám felnőtt nélkül csatangolni, sem itthon lenni annál több időre, amíg mondjuk kiviszem a szemetet, de vajon mi a helyzet egy 10-12 éves gyerekkel?

Köszi, ha valaki tud nekem válaszolni.

2010. dec. 12. 15:25
OK,köszönöm,megnézem! :)
188. Panka-8
2010. dec. 9. 18:31

[link]


Ha vonattal akarsz menni be kell utazni Lutonból Londonba vmelyik pályaudvarra.. Számold ki melyik éri meg jobban.

2010. dec. 7. 18:48

Sziasztok!

Látom rég volt mozgás ezen az oldalon.....

Tud nekem valaki segíteni?

Saxmundhamba akarok menni Budapestről,és elvileg a Heathrow repülőtér a legjobb,viszont a repjegy sokkal drágább oda,mint a Luton reptérre.

Ha Lutonra repülök,onnan hogyan lehet eljutni Saxmundhamba,tudja valaki?

186. annamandala (válaszként erre: 179. - Kakukkfű)
2010. júl. 11. 19:01
Látod Én a lehetőséget keresem.Javaslom élj a felkínált ajándékkal.
185. annamandala (válaszként erre: 184. - Haaeen)
2010. júl. 11. 18:59
Azért köszi.Legyen szép napod!
184. haaeen (válaszként erre: 183. - Annamandala)
2010. júl. 11. 18:57
Szia. sajnos ebben nem tudok segiteni. egy ismerosom sincs, aki ilyen teruleten dolgozna, es nem is Londonban elek :( bocsi.
183. annamandala (válaszként erre: 181. - Annamandala)
2010. júl. 9. 18:40
Szervusz! Nagyon örülök,hogy válaszoltál.Most készülök Londonba "Nani" munkát szeretnék végezni.Szaképesitésem,bölcsödei gyakorlat,saját gyermekeim,unokáim a referenciám.Easyaupair.com oldalon regisztráltam .Jöttek is ajánlatok de nem sikerült az efektív munkakezdés.Ebbe szeretnék segítséget kérni,hogy ez a nani munka egy rendes családnál sikerüljön.Ez nekem nagyon sürgős lenne.Előre is köszönöm a lehető legkisebb segítséget is.
182. haaeen (válaszként erre: 181. - Annamandala)
2010. júl. 9. 18:13
kerdezz batran, ha tudok segitek :)
2010. júl. 9. 15:55
Helló van itt valaki.Bejegyzés szerint elép régen volt mozgás.Figyelek mert kérdéseim.,kérésem van felétek.Szép napot.
2010. máj. 31. 10:30

Elnézést, kimaradt: 6 hónapigis eltarthat az elbírálása.

Kiegészíteném még az előző hozzászólásomat azzal, hogy aki már kint él és tanácstalan a szociális juttatásokkal kapcsolatban, keresse fel a lakhelyéhez legközelebb levő citisens advice bureau-t. [link]

Itt készséggel elmondják személyesen is, hogy mire vagy jogosult és hol kezdheted el elintézni. (Ez az információ még nincs a weboldalamon)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook