Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent hogy közgyógy ellátás? fórum

Mit jelent hogy közgyógy ellátás? (tudásbázis kérdés)

29. agnes1219 (válaszként erre: 28. - 89b6edab07)
2010. márc. 27. 17:21
válasz.a hozzászolásra.szakorvosnak.meg kelmutatni.az.igazolványt.miélöt.irja.a szemüveget.tudomásom szerint.ágnes1219
28. 89b6edab07 (válaszként erre: 27. - 923b9fc8b4)
2010. márc. 26. 18:12
van kiírva szemüveg felkell tüntetni hogy közgyógyra szeretném vagy elég ha megmutatom az igazolványt .
27. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 22. - 57e30dd35c)
2008. okt. 26. 09:12
Igen, lehet felírni, csak sajna nem mindegyik látszerész fogadja el:(
26. ea9bff1b44 (válaszként erre: 25. - Csókica)
2008. okt. 26. 08:18
Erre nekem is felhívta figyelmemet a háziorvosom!Jövő szeptember közepén fog lejárni, és azt mondta a doktornő, már augusztusban indítsam útnak a szükséges dokumentációt.
25. csókica (válaszként erre: 15. - Reni8018)
2008. okt. 26. 02:14

Ha megkapod az igazolványt,figyeld a lejárati időt,mert érdemes beadni az uj kérelmet legalább 3 héttel előbb,mert nem egyik-napról a másikra lesz meg a következő


és nagyon szivesen)))

24. judit0625 (válaszként erre: 22. - 57e30dd35c)
2008. okt. 21. 16:08
Ez biza igaz!!! Tisztelet a kivételnek.A hallásvizsgálóban nagyon kellemesen csalódtam.... Egyszer a vizitdijas korszakban mentem a készülékbe elemet iratni, és természetesen megvettem az automatából a kis cuccot. Ők meg mondták, hogy nehogy már!!!! El sem vették, és közölték, hogy még abban az évben bárhová elhasználhatom a kórházon belül.....Szerencsére nem került rá sor, mert hál'istennek megszüntették!!!!!!
23. 2d539db31c (válaszként erre: 12. - Ea9bff1b44)
2008. okt. 21. 15:49
Köszönöm. Utána nézek.
2008. okt. 21. 15:45
Még tán szemüveget is lehet közgyógyra de tényleg mindig rákell kérdezni mert nem szólnak legalábbis nekem mindig szólni kell hogy van közgyógyigazolvány.
21. judit0625 (válaszként erre: 20. - 57e30dd35c)
2008. okt. 21. 15:37
Igen, ezt én is elfelejtettem... Anyukámnak pl. a hallókészüléket adták arra, és akkor nem vonnak a keretből semmit. Viszont mindig akkor kell utána kérdezni, mert a hallásvizsgálósok is mondták, hogy jelenleg még jár, de hogy holnap mi lesz, azt nem tudják.....
2008. okt. 21. 15:33
Elfelejtettem gyógyászati eszközök is vannak közgyógyra csak azt nem tudom mik azok és azt is fel lehet iratni sőt az nem vesz le a keretből semmit ezt ép tegnap mondták a gyógyszertárba én se tudtam.De utánna fogok járni mert ki kell használni ha már kapja az ember sajnos pláne ha gyerek beteg.:(Anno az inhalátort kb 2 éve közgyógyra kaptuk de nem tudom most az közgyógyos e még.
2008. okt. 21. 15:28
Mi alanyi jogon kapjuk a fiamra 2 évre kaptu legutóbb asztmás allergiás.De vannak olyan gyógyszerek ami nem közgyógyos.És ha van a keretedbe akkor ha beteg a gyerek antibiotikumot is felirnak vagy köptetőket .A gyógyszertárban én mikor kapom a blokkot rajta van mennyi a keretem mennyit használtam fel és mennyi marad.Nekem szerencsére bőven elég mert az állandó gyógyszerei is pont a legolcsóbbak úgyhogy ha beteg és antibiotikumot írnak fel megkapom közgyógyra csak olyat írjanak ki meg szólni kell néha hogy van a keretbe.
18. judit0625 (válaszként erre: 12. - Ea9bff1b44)
2008. okt. 21. 14:15
mindig 1 évre adják, tehát évente kell újra igényelni.Anyukámnak már évek óta van.Annyi a változás kb. 2 éve, hogy az is jogosult az évi egyszeri 6.000 ft-ra, akinek amúgy nincsenek állandóan szedendő gyógyszerei. Tehát mostmár az nem tartozik a feltételek közé!!!!
17. judit0625 (válaszként erre: 2. - A7a90ace89)
2008. okt. 21. 14:12
Ez már régen nem igy működik!!!! Csak egy kerete kapsz negyedévente, + évente egyszeri 6.000 ft-ot!!!!! Az anyukámnak pl. csak két hónapra futja az ellátás, a harmadikban mindig fizetnie kell!!!! De ez is jobb, mint semmi!!!
16. supin
2008. okt. 21. 13:58
Egyes gyógyszereket ingyen kapsz.
15. reni8018 (válaszként erre: 10. - Csókica)
2008. okt. 21. 13:14
Értem tegnap már voltam a dokinál és megkaptam a lezárt borítékot amit bekell vinnem az önkormányzathoz az igazolással együtt amit az emelt családipótlékról kaptam!Ja és kösz azért a felvilágosítást!!
2008. okt. 21. 10:10
Leírtam, mert MAdrának szántam az üzenetet:-)
2008. okt. 21. 09:58

1993.III.tv.50§(1)bekezdés H.pont


/aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családipótlékban részesül/Látom siti a másik két pontot is leirta,de szerintem itt alanyi jogon lesz a közgyógy.ig.

12. ea9bff1b44 (válaszként erre: 9. - 2d539db31c)
2008. okt. 21. 09:09

Közgyógyellátást három féle alapon lehet kapni:Alanyi jogon, Normatív alapon és Méltányossági alapon(ha beírod a Google keresőbe, mindent megtudhatsz pontosan róla)

Normatív alapo és Méltányossági alapon történő igényléskor mindenképpen számít a családban egy főre jutó jövedelem összege, illetve az egyén havi gyógyszerköltségének összege. Az önkormányzat szociális irodáján lehet igénylőlapot kérni, amit ki kell tölteni, és mellékelni kell hozzá a kereseti igazolásokat, ha van gyerek akkor a családi pótlékról szóló igazolást és iskolalátogatásit, valamint a háziorvos összeírja, havonta milyen gyógyszerekre van szükséged.Mindezt beadod a szoc.irodán, ahol elbírálják a kérelmedet, majd továbbküldik a TB-nek, ahol megvizsgálják a gyógyszerigényedet. HA ők is jóváhagyják, megkapod a végzést, majd az igazolványt. Én egy évre kaptam, jövő szeptemberben újra kell bíráltatni.

2008. okt. 21. 05:27
Kérelemhez mellékelni kell még az igazolást,hogy gyermeked emelt családipótlékban részesül,ezt a igazolást az a hivatal állitja ki,ahonnan a családipótlékot kapod.
2008. okt. 21. 02:42
Ha a kislányod tartósan beteg,akkor jár neki emelt családipótlék,tehát ha emelt családipótlékot kap,akkor már alanyi jogon jár a közgyógyellátásra jogositó igazolvány,menjél be az önkormányzathoz,és kérd el a szükséges nyomtatványokat,az orvos felirja,hogy gyermeked kötelezően milyen gyógyszert szed,ezt lezárt boritékban átadja neked,azt te nem bonthatod fel,be kell vinni az önkormányzathoz a kérelmeddel együtt,ők tovább küldik egy bizottság fele,és amikor az önkormányzat megkapja a bizottságtól a választ,akkor megszületik az önkormányzat által irt határozat melyet eljuttatnak neked.Legalábbis igy müködött,mikor önkormányzatnál dolgoztam.
9. 2d539db31c (válaszként erre: 4. - Ea9bff1b44)
2008. okt. 20. 09:47
Szia! Ki kaphat közgyógyellátást, mik a feltételek? Köszönöm
2008. okt. 20. 09:14
Közgyógyellátásra sajnos nem mindent lehet megkapni, sok esetben elkérik a rendes árát.
2008. okt. 20. 08:07
is-is.. nekem is volt, anno az asztmámmal. Volt ami ingyen volt, de volt olyan is, ami olcsóbb
2008. okt. 20. 08:05
Azért vannak olyan gyógyszerek is, amikre szükség van, én nem közgyógyosak. Azt gyógyszertári áron kell fizetni. Pl. szívgyógyszer a Concor és fizetni kell érte, közgyógy ide, közgyógy oda.
5. reni8018 (válaszként erre: 4. - Ea9bff1b44)
2008. okt. 20. 08:02
Igen köszi!!!
2008. okt. 20. 08:01
Én most nemrég kaptam meg a közgyógy igazolványomat. Van egy meghatározott gyógyszerár keretem minden hónapra, hatezer forint. Negyedévente töltik fel a keretemet, tehát három hónapra 18000 Forint áll rendelkezésemre. Most, hogy fogászati műtétem vol egy hete, a doktornó felírta közgyógyra a gyógyszereimet, és a gyógyszertárba nem kellett fizetnem értük. Három hónap alatt mindíg addíg kapom ingyen a szükséges gyógyszert, míg tart a keretemből. Ha hamarabb kimerítem valami váratlan betegség miatt, akkor a harmadik hónap végéig már zsebből fizetek, általános receptre, míg újra nem töltik a kártyámat. Remélem elég érthetően sikerült leírnom.
2008. okt. 20. 08:01
az orvos ír egy listát, hogy milyen gyógyszereket kell a lányodnak szedni, azt pedig vki a TB-nél felülbírálja aszerint, hogy hogy hatóanyagilag milyen gyógyszer a legolcsóbb a lányod számára, azt engedélyezi. Megszab egy keretet, hogy mennyi pénz van a "számláján", s azon belül tud majd az orvos gazdálkodni, illetve a gyógyszerész tájékoztat, hogy hol tartotok.
2008. okt. 20. 08:00

Szia!


ingyen kapod a gyógyszereket. Bár csak abban az esetben, ha kapsz egy közgyógyszámot, amit minden felírt gyógyszer receptjére ráírnak.

2008. okt. 20. 07:57
Mit jelent hogy közgyógy ellátás?A kislányom után jár mert tartós beteg.Tudom hogy a gyógyszerekől szól de ingyenesek lesznek vagy olcsobb l

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook