Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tartod rendben az otthonod? fórum

Hogyan tartod rendben az otthonod? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 17. 11:37
Nehezen,és nem sokáig tart a rend.De ez természetes ha gyerek van a háznál.Igaz 15 hónapos csak,de már ha mondom neki hogy hol van ennek meg annak a helye,akkor oda teszi.De csak ha mondom,magától sajna nem.De hát istenem ,időben kell elkezdeni.
38. winny
2009. aug. 12. 21:00

Nagyon sok munkával.

Ketten vagyunk de apusom az nem sokat izgatja magát:(

2009. jún. 27. 10:20
hál isten nincs ki rendetlenséget csináljon, így nagyon könnyen
2009. jún. 24. 23:43

Nehezen!! :-(

Néha aszthiszem énvagyok a cseléd :-(

2009. jún. 24. 10:58
hál isten nincs ki szét pakoljon. Kivéve a mosogató van mindig tele. Porszívózni, pedig a párom porszívózik vagy hetente szombaton, vagy két hetente. Kosz és por függő
2009. jún. 15. 14:00

Minden reggelt pakolással és mosogatással kezdek.Kétnaponta portörlés,felmosás,porszivózás.De ha a párom itthon van segit.Havonta mosom a függönyöket és a radiátorokat is áttörlöm.Minden nap van mit mosni.Az erkélyt naponta söpröm le.Ha idefújja a szél a koszt akkor többször is.A csempéket és a konyhabútort hetente törlöm át.A kádat és mosdót a wc-vel együtt 3 naponta tisztitószerezem.

Néha a párom agyára megyek.Szerinte tisztaság mániás vagyok.Sőt a barátnőm szerint is.

2009. jan. 9. 10:30
a párom porszívózik, én a többit
2008. dec. 21. 11:10

Már eleve úgy rendezem be, hogy minél könnyebb legyen takarítani.

Mindennek helye van. Használat után minden a helyére kerül vissza.

Portalanítani pedig elég amikor kell. Néha naponta, néha 3 naponta, de pormentesebb időben hetente is elég.

Alapos áttakarítás havonta, kéthavonta.

2008. dec. 21. 08:36
mindig kitalálok vmit, hogy még mit kell csinálni. Minden nap mást, de lenyugodni nem tudok. Ha ide ülök a géphez, akkor az is olyan, hogy ki be rohangálok, mert most mosogatnom kell, vissza ülök, most berakok egy adag mosást, most leszedem a ruhát a szárítóról. És így tovább.
30. Dizzz
2008. dec. 21. 08:04
mániákusan takarítom..
2008. dec. 21. 07:22
Mindig matatok,csinálok valamit.
2008. dec. 21. 04:44

A Kis-Nagylányom majdnem mindent megcsinál.

Imád porszivózni, port törülni szinte mindennap.

Kertes-Kutyás házban lakunk.


Én meg mosogatni, mosni szeretek.

Teregetni-mindketten szeretünk.

2008. dec. 21. 03:56
folyamatosan,2-3 naponta áttakarítom
2008. nov. 23. 11:03
Nehezen, és az is csak órákig tart, mertha hazajön a család máris kupit csinálnak. :-(
2008. nov. 23. 09:54
lekapcsolom a vilanyt
2008. nov. 23. 07:35
2naponta főzők, hetente 2szer mosok(az egyik nap az mindig hétvége), hétvégén porszívózás(ezt a párom csinálja), 3hetente húzok ágyneműt, 2-3hetente portalanítok(por függő), a pókhálókat mindig fürkészem a lakásban, csak hogy ne legyen(irtózok a pókoktól), a söprést soha nem úszom meg, ha főzök és ilyenkor fel is mosok.
2008. nov. 23. 07:20
Mindent a helyére teszek, porszívózok, port törlök, felmosok. Hetente egyszer csinálom, mert egyedül vagyok és ez elég is.
22. titecs (válaszként erre: 20. - 8da8a563b7)
2008. nov. 1. 15:49

Én is ezen a véleményen vagyok!

Van egy férjem akihez 10 éve mentem hozzá, az anyukája pikk pakk rendmániáját próbáltam leutánozni, elégedett is a férjem. Van 3 5x5-ös szobánk, 1 nappali a gyerekeknek, egy hatalmas nappali nekünk, étkező, folyosó, hatalmas fürdő, külön 2 wc, mégegy fürddő mosókonyha az alagsorban, 2 előszoba, alsószinten konyha, 2 folyosó, 2 garázy, konyhakert, virágoskert....most én gyet-en vagyok 3 gyerekkel, minden helyiség pikk-pakk, naponta porszívózok, vízkőoldózok, pókhálózok, 2 naponta mosok,2 hetente ablakot tisztítok, 3 naponta felmosok....eddig soha nem jött haza 10 év alatt

rumlira....most el kell mennem melózni 8-tól 20-óráig......eddig úgy nézett ki egy napon hogy reggel fél 8-kor elmentek a kölykök, akkor nekiálltam a munkának 1-re végeztem akkor elmentem értük, du.-fél4-ig tanultunk. Kegyetlen jó agyúak, 5-ös tanulók de ha csak 2 napot kihagytunk már jöttek a hármas osztályzatok!!!-nagyon odakell rájuk figyelni!!! És a férjemre is aki imád engem, de sajna azt sem tudja hogy van fiók ahol az ő alsóneműi vannak....eddig mindig kitettem neki a zuhanyzóhoz hogy kéznél legyenek...nagyon féltem a kicsikéimet, lerontják a jegyeiket biztosan, hogyan szolgálja ez őket /az anyagi jólét/ ha mégsem őket szolgálja?

Vagy máshogy fogalmazva: Adok de elveszek...

21. 486341e386 (válaszként erre: 20. - 8da8a563b7)
2008. okt. 31. 11:09
naja...sosme fogjuk elérni,ne álmodozzunk...nekünk mindent meg kell csinálnunk..azért tök durva,nem?
2008. okt. 31. 11:02

A nőknek nem kéne bejárni dolgozni. Szerintem elég az amit otthon egy családanya dolgozik, akárhány gyerek van.

Ezt kell elérni. De nem rajtunk múlik :((((


Mindjárt több házasság lenne és születnének a gyerkőcök :DDDDD

19. kry84
2008. okt. 31. 10:57
nehezen...
2008. okt. 31. 10:57
kisbaba mellett,egy nagy házat rendben tartani nehéz.plusz ugye a kert,és a kutyák.arról nem beszélve,ha valakinek esetleg konyhakertje van,vagy termeszt valamit..
17. 8da8a563b7 (válaszként erre: 12. - Denique)
2008. okt. 31. 10:45
Csodaszépek a gyerekeid, szívből gratulálok :)))))
2008. okt. 31. 10:39

2 naponta pórszívózok, de végig megyek a lakáson, akkor a wc-t is megcsinálom, a kádat zuhanyzás után kiöblítem.


Heti 1 alkalommal pedig letörölgetek, porszívózok, lemosom a csempét, kimosom a kádat-mosdót, a konyhába a pultot lemosom mosószeressel (amúgy, mindig letörlöm, ha van ott valami), és felmosok.

A dolgokat használat után elteszem, kivéve a vasalót, mert az még meleg.

Amúgy reggel szellőztetek, mosogatok, ha van mit és rendet rakok. ha hazamegyek ne legyen annyi munka. Így általában rend van.

15. 54fa740756 (válaszként erre: 13. - 2104cc91e8)
2008. okt. 19. 21:22
Persze, én nem kritizálni akartam. Graywolf amit leírt az tökéletesen hangzik egy olyan családban ahol nincs kicsi gyerek. Én naponta porszívózok, ágyneműt pedig van hogy hetente 2x kell cseréljem a gyerek miatt. Port viszont nálunk gyakran kell törölni, kb. 2naponta. Mosás ugyancsak 2 naponta, gyerek miatt és a férj "koszos" munkája miatt (autófestő) :) szóval ezért nem értettem a kérdést, ez sokmindentől függ szerintem.
2008. okt. 19. 21:16
Azt elfelejtettem, hogy wc-ket naponta takarítom, a füdőszobát hetente 2x.
13. 2104cc91e8 (válaszként erre: 10. - 54fa740756)
2008. okt. 19. 21:16

Kedves Kinga! Szerintem, csak ötleteket kér, segítséget, hogyan lehet praktikusan ügyesen megoldani ezt a feladatot! Úgy gondolom, inkább segítsünk, mint kritizáljunk!

Ahogyan kedves "Szürkefarkas" leírta, nagyszerű!

Ha valakinek más, jobb ötlete van, nem szégyen meghallgatni, megtanulni sem! Üdv.: Fiti

2008. okt. 19. 21:15

Nekem 3 gyermekem van (egy 8 éves és két 16 hónapos), a párom itthon dolgozik, tehát 5-en vagyunk itthon minden nap. A földszintet, ahol napközben tartózkodunk naponta 2x mosom fel, 1x porszívózok. Az emeleten vannak a hálószobák, ott csak hetente 1x takarítok, ilyenkor törlök port a földszinten is. Mosni naponta szoktam (van, hogy 2x is). Naponta főzök, ágyneműt 2 hetente húzok, ill. a kicsiknél igény szerint.

Az, hogy mikor kell takarítani, azt mindenki a saját igényei szerint alakítja. Nincs olyan, hogy kell. Ismerek olyan párokat, ahol nincs gyerek, ők minden nap dolgoznak, tehát csak havonta 1x van takarítás, persze felmosás naponta.

11. daroki
2008. okt. 19. 21:15

Szinte mindennap felmosom az előszobát,fürdőt,wc-t,konyhát,étkezőt.

A szobákat kétnaponta felporszízom,egy héten egyszer felmosok.

A fürdő-wc mindennap kivan fertőtlenítve.

A konyhába 3 gyerek mellett mindig van mit csinálni:)

Nagytakarítást havonta egyszer csinálok,ilyenkor alaposabban megy a portörlés,bútorelhúzás,stb....

Ablakpucolás 4-6 havonta,ilyenkor a függöny is mosásba kerül.Én vasalom a függönyöket,zavar ha gyűrődés van benne:)

Mosni két-három naponta szoktam.

2008. okt. 19. 21:07
Hát ez az. Ahol gyerek van, ott naponta talán többször is kell porszívózni például...ezért nem értem, hogy lehet ezt általánosítani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook