Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortol szoktasam bilire a gyereket? fórum

Mikortol szoktasam bilire a gyereket? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 19. 17:04
Köszönöm, szépen. De látod nálam is csak a kislányomnál sikerült ilyen hamar. A kisfiam noha nappalra teljesen szobatiszta lett, éjszakára nála, még pár hónapig kellett a pelus.
14. Jázminka (válaszként erre: 12. - Judit0625)
2008. okt. 19. 17:03

Semmi gond.

Neked ez megy kicsit nehezen,nekem meg más.De légy türelmes.

Majdcsak megérik az ágytisztaságra is. Fiúknál 4 év az ágytisztasági elfogadható kor.Ez még belefér.Lányoknál 3-3,5.

13. judit0625 (válaszként erre: 11. - E7d58500d8)
2008. okt. 19. 17:01

Te vagy a kivétel, aki erősiti a szabályt!!!! Én ilyenről még soha sem hallottam!!!!!!! De elhiszem!!

Ettől függetlenül - sajnos-ti vagytok a kivételek!!!!Gratula!!!!

12. judit0625 (válaszként erre: 10. - Jázminka)
2008. okt. 19. 16:59

Itt és most mindenki előtt kérek tőled elnézést!! Én úgy értettem, hogy te rögtön le tudtad szoktatni a gyermekedet a pelenkáról...

Mégegyszer bocsi!!!!

Nálunk sem tabu a WC. Sőt a 2,5 éves fiam a mai napig bejön velem akkor is, ha nekem van "dolgom". Pedig ő már maga "intézi a dolgait" Kivéve éjszaka: akkor még kell neki pelenka. Persze van, hogy nem csinál bele semmit....

2008. okt. 19. 16:52
Ezt komolyan írom. A kislányomnál egy hétfői napon kezdtem. Délelött ráültettem a bilire, megvártam amig belepisil, persze eltelt kb. 20 perc. Amikor belepisilt nagyon megdícsértem, onnantól kezdve, mikor a következőre sor került, ő már hozta a bilit, amire nem is számítottam, mert arra godoltam, hogy kb. 2 óra múlva újra probálkozom nála, ő volt a gyorsabb. Arra pedig végképp nem számítottam, ez számomra is megmagyarázhatatlan volt, hogy onnantól kezdve éjszakára sem kell majd a pelus. Persze én ráadtam éjjel, csak minden reggel üresen vettem le róla, és pár nap múlva éjjelre is bugyit adtam rá, goldoltam akkor minek a pelus, és akár hiszed akár nem, azóta egyszer sem pisilt be éjjel.
10. Jázminka (válaszként erre: 9. - Judit0625)
2008. okt. 19. 16:45

Ez most rosszindulat?

Nem zseni,de nálunk nem tabu az,hogy mi történik a vécén.

Így nem volt nekik sem meglepő,mikor fel lettek ültetve.

A családban van olyan gyerek,aki retteg a mellékhelyiségtől,mert oda nem szabad bemenni.-és 3 évesen még pelusos.

Nekem meggyőződésem,hogy ha a gyerek ismeri a testében való történést és fel van készülve rá,könnyen megy.

Nem zsenialitás kérdése

2008. okt. 19. 16:41
hát olvasva itt Jázminka és lidérc1 hozzászólásait én két gyermeket neveltem ill nevelek, de még olyat nem tapasztaltam, hogy egy gyermek aki nem ismeri a bilit az két hét alatt leszokik a pelenkáról. Szerintem ez lehetetlen. Vagy nekik zseni a gyerek-k....
8. be52089f0e (válaszként erre: 4. - Niko76)
2008. okt. 19. 16:28

Semmi gond, azért írtam, hogy ott hátha találsz valami jó infót.


Mikortól érdemes biliztetésre szoktatni a babákat? - a topik címe

7. Jázminka (válaszként erre: 3. - 2577cdcc12)
2008. okt. 19. 16:27

Ez szerintem túl korai.Lehet,hogy neked van igazad,de a gyerekben tudatosulni kell az ürítésnek.

Bár én úgy tanultam és ezt is alkalmazom,hogy amikor a gyerek stabilan áll,jár és érdeklődést mutat,akkor kezdtem és fogom kezdeni.Később visszaesést lehet tapasztalni bepisilések,vagy bekekilások formájában akár.De van akinek bejött,én másfél év körül kezdem.Ráadásul nekem egyik sem bilizett,hanem egyből szűkítő nélkül megtanult wc-n trónolni. :)

2 hét alatt mindkét fiam teljesen szobatiszta lett. Remélem a lányomnál is ilyen könnyű lesz...

2008. okt. 19. 16:25
Én mindkét gyerkőcömet, 2 és 1/2 évesen kezdtem szoktatni. Egy hét alatt szobatiszták lettek. Igaz a kisfiamnál éjszaka, még volt pelus egy darabig. De a kislányomnál onnatól kezdve, hogy elkezdtem, attól a pillanattól kezdve, többet nem volt szükség, még éjszaka sem a pelenkára.
5. judit0625 (válaszként erre: 4. - Niko76)
2008. okt. 19. 16:16

Ne aggódj!Én sem!!! Pedig direkt rákerestem az első hozzászólás után!!!

Szóval én vállalom, hogy hülye vagyok!!!!

De a kérdésedre válaszolva: az én gyermekeimet mikortól ültek barátkoztattam a bilivel. Ez nem jelenti azt, hogy minden alkalommal "bele is csináltak".De tudták hogy nem rossz dolog!!! Ha meg siker-lt is valami, h't az volt a csucs!!!!

2008. okt. 19. 16:10
bocsi de nem találtam
2008. okt. 19. 16:08
Én 6 hónaposan kezdtem. Étkezések után ráültettem, bár nekünk egy kis kapaszkodós állatka volt a bili, ami játéknak is jó volt...
2008. okt. 19. 16:07

Már van ilyen topik.:)


[link]

2008. okt. 19. 16:06
Mikortol szoktasam bilire a gyereket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook