Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dyslexiás gyermek jogosult-e magasabb összegű családi pótlékra? Ismer-e bárki ilyen esetet? fórum

Dyslexiás gyermek jogosult-e magasabb összegű családi pótlékra? Ismer-e bárki ilyen esetet? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 4. 18:19

A 15 éves lányomnak most diagnosztizálták a Hashimoto-thyreoiditis -t. Azt szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy erre a betegségre jár-e magasabb összegű családi pótlék?

Előre is köszönöm a segítséget!

2009. aug. 21. 14:58

[link]


tartós, sajnos, nem is gyógyítható, csak pajzsmirigy-hormonnal szinten tartható

28. szemmelver (válaszként erre: 22. - 75be3dc33e)
2009. aug. 21. 14:56
sajnos ez így van:((gyógypedagógus vagyok:)
2009. aug. 21. 14:48

Hátha tudja valaki: Lányomnak most állapították meg hogy autóimmun hypothyreósisa van. Vajon ez tartós betegségnek számít?

Előre is köszönöm a válaszokat

2009. márc. 3. 21:23
Nem speciális iskoláról van szó. Ők nem ismerik ezeket a legjobb módszereket, de nem kötelező verset tanulni, elemezni, hanem eljátszák és így értetik meg velük a lényeget. Történelemből képeket gyűjtenek és tárgyalják azok alapján a témakört. Félévkor dicséretes ötös lett belőle a fiam, de persze volt aki még így is megbukott. Sajnos ez a rendszer még nem elterjedt, pedig nagyon jónak tartom.
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - SF)
2009. márc. 3. 16:54

nem csodamódszer a Meixner módszer!

De a legjobb olvasástanítási módszernek tartom.

24. SF (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2009. márc. 3. 16:43
Gondolom attól, hogy Meixner-módszerrel tanulnak, ami dyslexia-megelőző-kezelő program.
2009. márc. 3. 16:17
Az én fiam dyslexiás, dysgraphiás, dyscalculiás, ső az új rendelet szerint az orvosi vizsgálaton kiderült, hogy tartós és súlyos rendellenessége van. Szerettem volna igényelni emelt csp.-t, de nem jár, mert nem súlyos vagy középsúlyos fogyatékossága van. Így számunkra is marad a plussz költség a magántanárra, ha én már végképp nem tudok segíteni. De a legjobb az egészben, amióta középsuliba jár, sokkal jobban megy neki a tanulás. Sokban számít a tanári hozzáállás is.
2009. febr. 27. 21:43

Annak idején mikor kezdték az elsőt,nem mondom,hogy intenzíven,de foglalkoztak a gyerekekkel logopédusok tanóra keretében.Most lettek felsősök,most is van ilyen óra de nem kapják meg rendesen.Van hogy meg sem tartják az órát van hogy 3 hetente 1x viszik őket foglalkozásra stb.stb.Pedig nekik erre nagy szükségük lenne.Főleg hogy azért ide kaptuk a javaslatot mert ez végig (8.-ig) logop.oszt.

De már rengeteg vitám volt emiatt ők állítják hogy megadnak minden segítséget a gyerekeknek.Gondolom ha le kell dokumentálni egy felsőbb szerv felé akkor igen.De gyakorlatban nem így van.

21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - 75be3dc33e)
2009. febr. 27. 21:31
akkor mitől logopédiai osztály az?
2009. febr. 27. 21:29
bocs:logopédiai
2009. febr. 27. 21:29

hát nem igazán.pont erről panaszkodtam egy másik fórumban.elméletileg fejlesztőtagozatra jár logopoédiai oszt.-ba.

Ami itt járna neki hivatalból szakvélemény alapján azt nem kapja meg,külön hordom őt magántanárhoz is heti rendszerességgel.Persze jó pénzért....

18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - 75be3dc33e)
2009. febr. 27. 21:17
és a magasabb fejkvóta fejében legalább fejlesztést is kap a fiad?
2009. febr. 27. 21:16
Nekem is diszlexiás a fiam,nem jár érte magasabb összegű családi pótlék.Sajnos.Az iskola viszont magasabb összeget kap a gyerekért.
16. SF
2009. febr. 27. 19:56
Nem jár, mert az csak részképesség-zavar, nem pedig fogyatékosság. Emelt családi pótlék csak fogytékos gyerek után igényelhető. Sajnos.
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - 372f7e7275)
2008. okt. 21. 12:51
nyugodtan. remélem, tudok segíteni.
2008. okt. 21. 07:26
irhatok privit?nem akarok offolni,másrol szol ez a fórum...
13. zebracsikó (válaszként erre: 11. - 372f7e7275)
2008. okt. 21. 07:24

meghosszabbított gyes nem jár ilyesmire.

egy jó logopédiai óvodát és komplex fejlesztést kell neki biztosítani.

12. 372f7e7275 (válaszként erre: 11. - 372f7e7275)
2008. okt. 21. 07:17
pontositok mert összevissza vagyok:)nyelvi zavart irtatok,emiatt fogalmaztam úgy ahogyan...4és fél éves gyerek
11. 372f7e7275 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2008. okt. 21. 07:01
más beszédzavarra gondoltam,elnézést.....kései beszédfejlődésféle de még nincs hivatalos szakvéleményem,csak folyamatban van.
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 372f7e7275)
2008. okt. 20. 20:32

mit értesz hasonló eseten?


a diszlexia általában 2. osztály környékén derül ki, akkor már ugye GYES már régen nincs.


Más fogyatékosságokra (látássérülés, hallássérülés, stb) nincs rálátásom.

9. 372f7e7275 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2008. okt. 20. 07:14
és más hasonló esetben meghosszabitott gyes jár e esetleg?
8. kicsihód (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2008. okt. 20. 05:08

Értem, Zebracsikó.

Köszönöm.

7. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Kicsihód)
2008. okt. 19. 20:10

a diszlexia nem betegség, hanem nyelvi zavar.

Ha a Szakértői Bizottság véleménye alapján az SNI kategóriába esik a gyermek, akkor az iskola magasabb összeget kap utána, illetve egy gyermek többnek is számíthat az osztálylétszámban.

A Szakértői Bizottság a szakvéleméynében kijelöli, hány fejlesztő foglalkozást kell hetente megkapnia a gyermekednek logopédustól, vagy a Nevelési Tanácsadó gyógypedagógusától.

Megkérdezhetem, mi áll a szakvéleményben ezzel kapcsolatban? És mi a diagnózis? Meg hány éves a gyerek?

2008. okt. 19. 20:06
emelt családi pótlék nem jár diszlexiás gyermekek után.
2008. okt. 19. 17:05

Igen, az iskola valóban kap "fejpénzt" az SNI-s gyermekek után, viszont úgy tűnik - természetesen a változó világunk tükrében - hogy a különböző betegségek (szakmai) megítélése mintha nem vonna maga után természetszerűen társadalmi támogatást.

Azaz pl. a dyslexiásokat ugyan fogyatékosoknak tartják (ha ugyan finomabb kifejezéssel is illetve őket) és a betegséget, mint a családokra többlet-terhet rovó felelősséget elismerik, ám a segítség (anyagi ill. természetbeni) csupán közvetítéssel jut el a beteghez.

A mai Magyarországon pedig pontosan tudjuk, mit jelent, ha családoknak szánt támogatás "közvetítő" zsebeken át érkezik...

4. 0260f21e84 (válaszként erre: 3. - Kicsihód)
2008. okt. 19. 13:54

Szia, lattam, hogy elborzaszt a gondolat, hogy nem igazan vagyunk tisztaban a jogainkkal :) es (sokszor a kotelesegekkel sem :)

[link] Itt esetleg tudsz koborolni. Pl az elso osztalyos evismetlesrol is (?!)


Szerintem diszlexiasoknak nem jar felemelt csaladi potlek, az iskola kap tamogatast utanuk, ott oldjak meg a fejlesztest. Duplan szerintem csak fogyatekosoknak jar.


Ott kellene szerintem megkerdezni, ahonnan a CSP-ot kapjatok.

3. kicsihód (válaszként erre: 2. - 0260f21e84)
2008. okt. 19. 12:57
Igen, a dyslexia beletartozik az SNI-kategóriába, de azt nem tudjuk, ez feljogosítja-e az anyukát a magasabb összegű CsP igénylésére, ha e betegség miatt orvosi szakvélemény tanácsára az első osztályt ismételnie kell pl.?
2008. okt. 19. 12:19
Regebben a sajatos nevelesi igenyu gyerekeknek jart kedvezmeny, pl tankonyvert nem kellett fizetniuk, de valtozott ez a sni-kategoria, most nem tudom, a diszlexia beletartozik-e, illetve, hogy milyen kedvemenyek jarnak. Onkormanyzat biztos meg tudja mondani
2008. okt. 19. 11:52
Dyslexiás gyermek jogosult-e magasabb összegű családi pótlékra? Ismer-e bárki ilyen esetet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook