Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kisebesedett füllyukkal? fórum

Mit lehet tenni kisebesedett füllyukkal? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 26. 22:48
a svédkeserűt próbáltad már?néhány merészebb sebész is használja.néhány éve a hüvelykujj melletti lágyrészt csontig vágtam,ezzel öntötték le varrás előtt a sürgősségin,hegesedés nélkül gyógyult.
27. Cszsuka (válaszként erre: 2. - Rosewood)
2008. febr. 2. 18:30

Grapefruit kivonat. Nem gyógyszer, természetes anyag, nem bántja a bőr flóráját. Van is erre egy topic, hogy mi mindenre jó még. Én a helyedben tetránt és társait nem használnám!

Igaz, szinte azonnal elmúlik a seb, de ha nem használod őket, a fülbevalót viszont igen, visszajön a seb és ráadásul ezek a szerek gyengítik az immunrendszert, egyszercsak ott leszel, hogy allergiás lettél és nem tudod, miért!

2008. febr. 2. 09:50
NEOGRANORMON
2007. dec. 4. 12:24
Szia!Az én lányomnak is hosszú ideig volt ilyen problémája,és egy bizonyos fertőtlenítő használt pár nap alatt.Ha írsz az e-mail címemre,megírom mi volt és hol vettem,de itt nem szabad reklámozni:-))
24. Krysty
2007. dec. 4. 07:31
A gyógyszertárban vettem a-vitaminos hámosító krémet és két nap alatt helyre hozta.
2007. dec. 4. 07:27
kamila teával mosni a sebet
2007. dec. 4. 07:27
kamila teával mosni a sebet
2007. dec. 4. 07:27
kamila teával mosni a sebet
2007. dec. 4. 07:27
kamila teával mosni a sebet
2007. dec. 4. 07:27
kamila teával mosni a sebet
2007. dec. 4. 07:27
kamila teával mosni a sebet
2007. máj. 9. 14:44
Betadint, Neogranormont, Körömvirágot is ki kell próbálni. Ha semmi nem használ, akkor lehetséges, hogy allergia, vagy nem jó helyen van a fülbevaló.
16. mongi
2007. máj. 9. 14:36
Bioptron lámpa-ha van.
15. Nívea
2007. jan. 7. 14:26
nekem a svédcsepp segített
2007. jan. 6. 21:59

régen volt az ebrymicin, sajna már nincs- pikk-pakkra elmúlt tőle. mitől van,fémérzékeny vagy?

Én igen, nikkelre biztosan, de még nem szántam rá magam allergia vizsgálatra.

13. kft
2007. jan. 6. 19:53
régifajta háziszappannal kell mosni és maszírozni-nem vicc-
2006. nov. 29. 10:19

sziasztok!


nekem a szemöldökömben van piercing (orvosi fém), nyáron csináltattam, akkor 70%-os alkohollal kenegettem 1,1-5 hétig, nem váladékozott utána már egyáltalán, ekkor abbahagytam. Aztán kb 1 hónapja egy nagyobb buliban eléggé becsípett állapotban barátnőmmel a tánctéren tomboltunk, ekkor belekaphatott vagy valami hasonló (nem éreztem/nem emlékszem). Másnap reggel láttam, hogy kicsit véres mindkét vége körül, azóta szintén alkohollal kenem minden nap, de zuhanyzás után még most is váladékozik/néha picit gennyes. Folytassam alkohollal vagy mit csináljak szerintetek?

2006. szept. 3. 18:44

Ja, mégeggy...

MIkor a köldök piercingem körül tiszta seb és gyulladt volt én Hydrogen Peroxid-dal mostam mindig ki, ez kihabozza a bacika ,majd utána Kentem be krémmel.

Nem tudom otthon lehet ezt venni, mert én akkor még kórházban dolgoztam mint ápolónő és onnan kaptam. Ezzel fertőtlenitik a betegek sebeit is.Szuper szer!

Hátha lehet kapni gyógyszertárban...érdemes rákérdezni!

2006. szept. 3. 18:38

Én is a már említetteket használom, ha ilyen gondom van: gyógyszertári alkohol, Tetran, Clorocid.

Szerintem jók.

2006. szept. 3. 18:36
Ha van otthon Hydrocortisone, az nagyon jó erre,érdemes kipróbálni vagy Neogranormon ami hámositó!
2006. szept. 3. 18:30
Köszönöm a válaszokat, Tetrant kaptam, és úgy néz ki, alakul a dolog, de most nem szívesen teszem be, veszem ki, mert az nagyon gáz... Asszem eléggé szadista a kapocs is rajta, soha többet nem veszek ilyet, olyan, mint egy kampó, csak rajta egy pöcök van, lehet, hogy ez sebzett fel. Köszi még egyszer! :-9
2006. szept. 1. 17:06

A Tetran nevű kenőcs jó rá.

Füllyukasztáskor is ezt ajánlják.

2006. szept. 1. 13:47
Clorocid kenőcs! Kifejezetten erre jó. Nekem nagyon bevált.
2006. szept. 1. 09:10
Sziasztok! Már én is gondoltam rá, hogy felteszem a Tudásbázisba ezt a kérdést. Ugyanis több mint három évig nem hordtam fülbevalót, egyszer azután újra hordani akartam, ezért gyógyszertárból beszerzett tiszta alkohollal lefertőtlenítettem az arany fülbevalómat és még a füllyuk környékét is lemostam vele, mégis nagyon begyulladtak a füllyukaim. Hetekig tartott, mire meggyógyult magától, mivel nem tudtam milyen gyógyszerrel lehetne kezelni. Utána még egyszer megpróbáltam ugyanezt, de újra pórul jártam. Egyébként nem vagyok fémallergiás. Egyenlőre lemondtam a fülbevaló viselérésől, de ha én is kapok itt jótanácsot, akkor megint megpróbálom.
2006. szept. 1. 06:41
Valamikor létezett oxycort spray, nekem az vált be, ha nem bírt a fülem vmit. Kérdezd meg a gyógyszertárban, hátha van még. A fülbevalókat meg tisztaszeszben áztattam meg jól. (96%os alkohol)Viszont éjszakára én kiveszem a fülemből.
3. 4726e582cf (válaszként erre: 2. - Rosewood)
2006. aug. 31. 21:42

Szia!


Biztos nem tiszta ezüst... Nehéz fémekkel vegyítik, hogy a korrodációt csökkentsék, és könnyebben lehessen vele dolgozni, így viszont, aki érzékeny a nehéz fémekre, annak ez kész kín :((((.


Vegyél orvosi fémből készült füllbevalót, piercinges helyen használják ezt a fémet. Meggyógyul a füled, aztán lehet tiszta ezüstöt szoktatni bele.

Ne így tedd: nem venni ki és megvárni, míg elfogadja a szervezet az ezüstöt... én ezt tettem, igaz két hét pokol volt, de azóta nincs az a fém-bizsu-műanyag, amit ne bírna a fülem. De nem javaslom, mert lehet nem éppen egészséges, dehát tizen évesen beszélhetett az anyum nekem...


Csodaszer - kence. Sebalkohol. A piercingemet is avval kellett kezelni, ami porcban van a fülemben. Forgatni és miegymás, folyton belement a sebbe is az alkohol, nem éppen leányálom, de így nem fertőződött el a seb. Persze csíp, mint állat, de meggyógyult tőle a füllcsim :). Sőt a porcos szűrás is hamarabb meggyógyult és alakult ki bőr a lukban is :). Gondolom a füllsebekre ez ok, mint gyógyír.

2006. aug. 31. 20:30
Sziasztok! nagy örömömre kaptam a szülinapomra egy ezüst fülbevalót, ami valódi ezüst, mégis kisebesedett tőle a fülem. Nem merem azt a fülbevalót használni, de félek, hogy benő a lyuk, ha semmit sem teszek bele. Na jó, persze nem azonnal nőne be, tudom... Eddig soha, semmitől nem volt ilyen problémám, pedig gyakran hordok bizsut, és rendszeresen tisztítom, fertőtlenítem azokat a részeket, amik a füllel érintkeznek. Van erre valamilyen kence vagy csodaszer? Segítségeteket előre is köszi!
2006. aug. 31. 20:26
Mit lehet tenni kisebesedett füllyukkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook