Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te hány évesen voltál elősszőr nőgyógyásznál? Az együttlét után muszáj elmenni, még akkor is ha védekeztünk? fórum

Te hány évesen voltál elősszőr nőgyógyásznál? Az együttlét után muszáj elmenni, még akkor is ha védekeztünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 21. 23:30
En 17 voltam amikor megkapam a mehnyakrak elleni vedooltast ( akkor meg szuz voltam ), soha semmilyen panaszom nem volt ( meg huvelygombam sem ) aztan 18 evesen amikor elkeztem rendszeres nemi eletet elni, fogamzasgatloert mentem, es be is kukkantottak :) , ettol fuggetlenul, evente egyszer ( felevente ajanlott ) mindig tiszteletemet tettem kukkantas ugyileg :)), amiota babas vagyok, havonta, de egyaltalan nem okoz gondot szetnyitni a labam, hiszen a sajat erdekemben tortenik minden, ugyhogy LANYOK, ASSZONYOK, keressetek szimpi nogyogyaszt, es jarjatok rendszeresen a sajat ERDEKETEK!!! nem mellesleg, higyjetek el, egy nogyogyasznak sztetek mennyire "ujdonsag" pont a ti alsofertajtok??:))
2012. jún. 21. 22:47
17 évesen
2012. jún. 21. 20:15
18 évesen voltam először fog.tablettáért.
31. Judit__ (válaszként erre: 29. - Missygirl.e)
2011. máj. 13. 20:50
semmi májfunkciós vizsg.????
2011. máj. 13. 20:00
A legjobb az lenne,h még mielött elkezdik a fiatal lányok a szexuális életet elmennének az anyukával egy beszélgetésre a fogamzásgátlásról,hogy hogyan lesz egyáltalán terhes egy nő(mert sokan azt sem tudják!)a nemi betegségekről stb. De hát sajnos ez nincs igy,de ha már elkezdted a szexuális életet menj el,és beszéld meg az orvossal,h milyen fogamzásgátlót ajánl neked,és ir fel.
2009. jan. 12. 15:00
18 évesen voltam először dokinál fogamzásgátlóért. El is vesztettem a bizalmam a doki felé, mert meg sem vizsgált, csak fel írta a gyógyszert és kész, mondván nem ér most rá megvizsgálni. Pedig én voltam aznap az első páciense!
2009. jan. 12. 14:47

Szerintem fontos nőgyógyászati vizsgálatokra járni, legalább az évenkénti szűrésre annak, aki szexuális életet él. Gondoljatok csak a HPV- ra, ez többnyire szexuális úton terjed, és a méhnyakrák fő okozója!

Én nem utálok nőgyógyászhoz menni, bár az is lehet, hogy azért, mert fiatalon mentem először.

Nekem mostanában 3 havonta kell járnom, a P3- as eredményeim és a cisztáim miatt.

2009. jan. 12. 12:21
13 évesen voltam először, azért mert nem tudták, hogy vakbelem van vagy nőgyógyászati problémám van, fájt a hasam állandóan, aztán vakbelem volt kiderült.Utána 18 évesen voltam amikor fogamzásgátlót irattam akkor hálaistenek nem vizsgált meg azóta nem voltam, de amig nem szükséges ha már minden kötél szakad csak akkor fogok menni addig nem.Tavaly majdnem el kellett mennem amikor ismétlődő inhüvelygyulladásom volt és nem tudták mitől van tudták, hogy valami góctól van, de nem tudták mitől.Akkor góckutatásra küldtek és oda is kellett volna mennem, de én azt mondtam majd ha nagyon de nagyon muszáj ha már nem lesz más választásom, de én akkor is mondtam hogy lehetetlen, hogy nőgyógyászati bajom van eddig soha nem volt arra utaló jel.Hálaistennek.Nem tudom ki hogy van vele de én oda utálok a legjobban járni, majd ha nagyon muszáj lesz csak akkor megyek addig biztos hogy nem elkerülöm messziről.
2009. jan. 12. 11:35
Én még nem voltam. (21 vagyok) Majd ha a gyerekkérdés szóba kerül, akkor kénytelen leszek... :-S
2009. jan. 12. 08:51
Én 16 évesen voltam először, egy nagy ciszta miatt.
2009. jan. 12. 02:26
15 évesen, petefészek gyulladás miatt, voltam elöször.
23. Lin25 (válaszként erre: 20. - Vcsima)
2009. jan. 11. 23:42

vcsima

Ne haragudj hogy zavarlak, de én is 25 vagyok és még nem voltam nőgyógyásznál, pedig már aktuális lenne. De nagyon félek, hogy mit fog mondani. Veled hogy történt? Kinél voltál?


Előre is köszi

22. Sena
2008. dec. 17. 10:38
Ha már nem szűz az ember, nem árt évente egyszer rákszűrésre menni. Én 20 évesen mentem először amikor rendszeres lett a nemi életem és gyógyszert akartam iratni. Anyukám elkísért. :)
21. K.né
2008. dec. 17. 10:09
15 voltam, mert gondok voltak a menstruációmmal. Szűz voltam, ezért végbélen keresztül vizsgált. Legközelebb 18 évesen, miután megtörtént az első együttlétem. Naná hogy bogyót irattam :-)
20. vcsima (válaszként erre: 11. - 9df60c3431)
2008. dec. 16. 18:26
Szűz voltam mikor 25-évesen először voltam , és végbélen keresztül történt a vizsgálat és még kenetet is vett le.Semmi műszeres beavatkozás, de nem értem: együttlét után miért gondolod , hogy szükséged van egy nőgyógyászati vizsgálatra? fáj valamid?
2008. dec. 16. 15:39
nem,dehogy KELL elmenni,de érdemes
2008. okt. 19. 09:29

Sziasztok, a szexuális élet megkezdése után évente javallott levetetni a citológiát, ettől eltérő időben csak panasz esetén kell menni.

Szűzen pedig ha valami olyan panasz van, amit feltétlen csak nőgyógyász tud orvosolni ( folyás, gomba, ilyesmi) szűrésre( még) felesleges.

17. ipi
2008. okt. 18. 18:01
Hát én bizony 16 éves korom körül kellett menjek, mert nem éppen higiénikus koleszban laktam, baromi régi volt és nem újították fel... alig értem hozzá valamihez mégis összeszedtem valamit, szóval mentem...
2008. okt. 18. 17:46

Én is még szűzen voltam, nő volt a doki és meg tudott vizsgálni. Elve azzal kezdte, hogy használok-e tampont. Használtam, szóval egyujjas vizsgálat. Kenetet is vett rákszűréshez, csak nem azzal a fém izével, amivel amúgy szoktak, hanem kis lapocskával.

AZ ő útmutatása szerint rendzseres nemi élet előtt 3 évente szűrővizsgálat, utána évente.

2008. okt. 18. 17:01
Én 30 évesen, amikor terhes lettem :-)
14. moncsicsi83 (válaszként erre: 13. - 9df60c3431)
2008. okt. 18. 16:38
Na igen ez az.... Valaki még tampont sem tud használni... Szóval ez tényleg egyénfüggő... Na de a témához visszatérve szerintem ha már szexuális életet él valaki, akkor legalább évente egyszer el kellene mennie nőgyógyászhoz, ha másért nem, legalább a rákszűrés miatt...
13. 9df60c3431 (válaszként erre: 12. - Moncsicsi83)
2008. okt. 18. 16:20

Az eszközös vizsgálat alatt konkrétan pl a tágítót értem vagy hogy hívják, amit pl nem tudok elképzelni szűzeknél... Egy ujj is alig-alig, nem hogy az a vas.. Brrr!!

De elfogadom, hogy van olyan akinek ez sem jelent gondot. Én a másik véglet voltam, speciel tampont sem tudtam használni. Nem vagyunk egyformák, a hártya is különböző mindenkinél. Van akinek vastag és masszív, van akinek eleve tág és rugalmasabb.

12. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - 9df60c3431)
2008. okt. 18. 15:28

Megtud vizsgálni szüzen is. És eszközös vizsgálatot is tud tenni. Igaz engem szüzen nem vizsgáltak meg, de nem egy ismerősöm van,akit igen.

Lehet egyéntől függő. Lehet csak feszengtél, nem tudtad magad úgy ellazítani és azért nem sikerült a vizsgálat....

11. 9df60c3431 (válaszként erre: 9. - 1e958693ca)
2008. okt. 18. 14:44

Az rendben van, hogy belátható. De pl eszközös vizsgálat semmiképp nem jöhetne szóba.

Hát nem tudom, akkor ezek szerint csak nekem volt problémám ezzel. Engem nem igen tudott megvizsgálni, mert fájt.

10. 9df60c3431 (válaszként erre: 7. - Jázminka)
2008. okt. 18. 14:43

A szüzesség szünt meg egy baleset miatt?

Hát én nehezen tudom elképelni hogy az általad említett korosztályt pl hogyan vizsgálják meg.. :O

9. 1e958693ca (válaszként erre: 5. - 9df60c3431)
2008. okt. 18. 14:41
Meg tud vizsgálni. A szűzhártya a legritkább esetben fedi a teljes hüvelyátmérőt. ( Különben szűzlányok hogyan is használnának tampont pl.? )Gyakrabban félhold alakú, úgyhogy a belső berendezés a doki számára "belátható".
2008. okt. 18. 14:38
Én 17 évesen voltam először, amikor is fogamzásgátlót iratni mentem, de már előtte egy évvel elvesztettem a szüzességemet, és nem éreztem fontosnak, hogy elmenjek a nőgyógyászhoz, és vele is közöljem:) Csak akkor megyek a mai napig is, ha valami gond van, meg amikor terhes voltam, akkor ugye rendszeresen jártam, meg a rákszűrésre járok évente. Nem szeretem túlzásba vinni a nőgyógyászosdit, mert utálom, és nem hiányzik túlzottan. A szülés óta csak a 6 hetes kontrollon voltam, azóta se dugtam feléjük az orromat, mert még nem szeretnék egy darabig közelről nőgyógyászt látni:p
7. Jázminka (válaszként erre: 5. - 9df60c3431)
2008. okt. 18. 14:38

Hogyne sikerülhetne?!

Van lányka és gyermeknőgyógyászat is,őket hogyan vizsgálná meg?

Hidd el,sikerült.Egyébként a szűzhártya nem teljesen zárt,mert akkor hogy folyna ki a menstruációs vérzés...?

Ráadásul nálam könnyebb volt a dolog,mert egy balesetből kifolyólag nekem ez gyakorlatilag megszűnt.

6. algea (válaszként erre: 5. - 9df60c3431)
2008. okt. 18. 14:38
Meg tud vizsgálni természetesen gyerekeket is.
5. 9df60c3431 (válaszként erre: 3. - Jázminka)
2008. okt. 18. 14:36
De szűzen nem igen tud megvizsgálni a doki. Szerintem az "átnézetés" sem sikerülhet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook