Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek! Miért nem érzem az öblítő illatát? fórum

Segítsetek! Miért nem érzem az öblítő illatát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. nov. 22. 09:10
ha nem erzed a szagokat akkor zinc hianyod van,de bizonyos gyogyszerszedese is okozhatja.
2014. dec. 4. 22:35
nem öblit a mosógépem.azaz amikor még nedves a ruha lehet érezni illatot rajta de már szárazon semmit.nem használok gagyi öblitőt már többféle márkásat próbáltam.szerelő is és már a szakszerviz is nézte.mindig azt a választ kaptam,hogy idöben engedi az öblitöt ki nem hibás.mit lehet ilyenkor tenni és mi lehet a baja?
2012. dec. 8. 09:45
Egy másik fórumon arról panaszkodunk, hogy dohos szaguak lesznek a ruhák. Én az illatot nem érzem, erre itt kaptam már pár tippet. De mit csináljak, hogy minden ruha puha is legyen. Néha a pamut póló,törölköző szinte megáll a "lábán". (tudom a vasalás segít, de én nem akarok mindent vasalni)
83. *adelinda* (válaszként erre: 82. - Gummy)
2010. márc. 3. 18:21

Erre már én is gondoltam.

Nyáron kezdtem el használni és annyira szerettem, mert mindig éreztem. Tényleg lehet, hogy megszoktam :)

Egyébként most be is újítottam azt az öblítőt amit barátom anyukája használ, mert rajta mindig érzem és olyan jó :) (ez a Lenor Spring)

82. Gummy
2010. márc. 2. 19:50

Én egyáltalán nem higítom az öblítőt, és kb két flakononként változtatom az öblítő márkákat, mert egy idő után, nem érzed az illatot.

Mivel rajtad van az öblítő illatú ruha, hozzászoksz és nem érzed. Azért szoktam váltogatni. Néha van úgy, hogy nem érzem a ruha illatát ha túl sokszor használom ugyanazt az öblítőt, viszont ha elmegyünk valamelyik rokonomhoz, egyből észreveszi és érzi.


Szerintem így van az ember a parfümökkel is. Nem?

2010. márc. 2. 17:57

Sziasztok!

Én Silan öblítőt használok (kéket) és mostanában nem tudom mi van, abszolut nem érzem az illatát. Vizesen még olyan jó kellemes, aztán ha megszárad, mintha ki sem mostam volna, de komolyan! Semmi illata nincs!

Miért lehet ez? Pedig azért ez nem a legolcsóbb öblítő!

Azért nem marad illata, mert nem a friss levegőn száradnak ilyenkor télen, hanem aszobában?

Vagy több öblítőt adagoljak? De hisz már így is pár centi híján teleöntöm!

Vagy ne tegyek bele annyi ruhát? Ha kevesebbet teszek bele (pl.:fehérek mosásánál mindig kevesebb kerül bele) azok ugyanolyan "illattalanok"...

Mit csináljak? :S

80. zebracsikó (válaszként erre: 78. - 1207andi)
2009. febr. 7. 20:16

én Whirpool A+A AWE 7516/1 jelzésűt vettem és nagyon meg vagyok vele elégedve, mert számomra nagyon praktikus programok vannak rajta, pl. 30fokos 30 perces gyorsprogram, 1 órás 40 fokos program, ezek mind 3 kg ruhához.

Plusz a többi megszokott program, de én a leírt kettőt használom leggyakrabban.

1000 fordulatos a centrije, a kijelzőjén mutatja, mennyi idő van még hátra a mosásból, lehet időzíteni is.

nekem bejött

79. badonyimariaeva (válaszként erre: 75. - Franc22)
2009. febr. 7. 18:13

Szerintem is nagyon keveset teszel bele!

Én minden mosás után érzem a kiszedett ruhák illatát.

2009. febr. 7. 16:29

Én se érzem az öblítő illatát,pedig lenort vagy coccolínót használok.De a folyékony mosószer illatát érezni(Penny-s)de olyankor ha foly. mos.szert használok akkor öblítőt nem.Egyébkén a mos.por-ból az Ariel-t használom.

Most szeretnék mosógépet venni,szerintetek milyet vegyek?Csak felül töltős fér majd el a renoválás után.Most elöltöltős van.

2009. febr. 6. 05:31

Akkor most mit csináljunk, hogy érezzük az öblítő illatát? Nekem is napi problémám ez. A gép gyönyörű vízkőmentes, az öblítőt elviszi időben... Sajnos az enyémen nincs a 4 kg-os programhoz öblítőstop, csak az 1 kg-os programhoz.

Olyan van, hogy csak szivattyúz, nem centrizik.

76. ipi (válaszként erre: 73. - Erika1976)
2009. febr. 5. 22:37
Szia, megvetted a gépet?
2009. jan. 30. 12:04
lehet, hogy nagyon higitod
2008. dec. 19. 15:51
Én sokáig Lenort használtam, kék, asszem a Spring. Belengte az egész lakást. Most Silant használjuk, az aromaterápiásat, arany színű a flakon, annak is jó illata van, és hosszan érezni.
2008. dec. 19. 15:40
halihó senki sincs ezen a fórumon?
2008. dec. 11. 16:47

Sziasztok

Most szeretnék venni egy autómata mosógépet.

Elektrolux ewt10420-as.Van valakinek esetleg ilyen mosógépe?Kíváncsi lennék a véleményetekre hogy szerintetek milyen?Megéri e?Már sokat nézegettem,de azthiszem hogy ezt szeretném megvenni.

Irjatok

Köszi

2008. dec. 11. 11:14
Szia Ipi.Igy akartam de nem vette be a betűt
70. erika1976 (válaszként erre: 68. - Ipi)
2008. dec. 11. 08:28

SziIpi

Köszönöm a tanácsokat,biztosan bele fogok jönni,de hát nekem ez még uj.Szia

Erika

69. ipi (válaszként erre: 65. - Ritapam)
2008. dec. 10. 19:30

Az ecet köztudott tulajdonsága, hogy elveszi a kellemetlen szagokat. Ha szőnyeget, vagy bútorkárpitot ecetes vízzel bespriccelsz, az is segít a szagtalanításban.

Nem marad ecetszaga semminek sem, a poharaknak sem, meg a teafőzőnek ha ezzel vízkőteleníted.

Ha az öblítőhöz tennéd, annak maradna ecet szaga, mert azt már nem öblíti ki a gép, csak centrifugázza.

A program elindítása előtt, amikor beteszed a ruhát a dobba, ráöntesz, vagy aláöntesz 2 dl ecetet és egészen más a helyzet a végén... Nekem most elfogyott hétvégén az ecetem és volt még maradék calgonom, hát egyből érezni lehetett, hogy büdösödik a cucc belül...

68. ipi (válaszként erre: 66. - Erika1976)
2008. dec. 10. 19:25

Szia Erika, azt hiszem le is van írva a mosógépek leírásában, hogy miként kell az első mosást végezni. Azt hiszem egy üres mosást kell elindítani hosszú programon. Ha teszel bele egy kis hipót vagy ecetet, biztosan ki fogja öblíteni a gép, nem marad benne, de biztos, ami biztos moss utána fehéret.

A dobba nyugodtan tehetsz az elején bármit, mert az öblítéssel (ált-ban 3), távozik.

2008. dec. 6. 19:40
sosem használok hipót és ilyeneketa gépben... fehér zoknikat előtte való nap beáztatom, másnap vízzel kiöblítem és így mosom ki.
2008. dec. 6. 19:14

Sziasztok

Köszönöm a választ.Lehet kicsit tudatlan vagyok,mert ez lessz az első automatám,most karácsonyra vesszük.Eddig hagyományossal mostam meg a márkás ruhákat kézzel.Amit még kérdezni szeretnék:

Ha berakom az első fehérnemüs mosást,akkor a domesztoszt vagy hipót hová kell önteni a dobba vagy a tartályba?Utánna ki kell öblitenem a gépet ha szineseket szeretnék mosni?Nem marad bent hipo?Nehogy a szineseket megmarja.Vagy az kimegy a gépből mikor a fehér ruhás mosással végzett,és lehet berakni a szineseket.

Köszi elöre is.Majd csak belejövök az automatába is.Puszi nektek

Erika

2008. dec. 6. 18:51

az ecettől miért lesz jó illatú??? nem ecetszagú lesz?

vagy az öblítőhöz kell önteni, vagy hova, mikor?

64. ipi
2008. dec. 6. 18:17
nem dobbal, hanem a a dobba, bocsi
63. ipi (válaszként erre: 60. - Erika1976)
2008. dec. 6. 18:16

Félreértés van feltűnőben! Az ecetet a dobbal öntöm a ruhák alá, ez kimegy a mosószer kiöblítésével együtt, semmiféle szaga nem marad és vízlágyítóként is remekül működik!

Mosáskor az öblítő fakkjába nem kell tenni ecetet!

62. ipi (válaszként erre: 58. - 0260f21e84)
2008. dec. 6. 18:15
metroból aro-s vagy tescos 20%-sat vegyél, vagy egyéb olcsó üzletlánc ecetét. :-)
61. Yulcsy
2008. dec. 6. 16:15
Szia!Én azért ecettel nem öblíteném ki a ruhákat.csak önállóan indíts 1 programot ecettel.
2008. dec. 6. 15:33

HaliHa ecetes vizzel öblíttek,akkor jóbb lessz a ruha illata?pl víz,pici ecet+öblítő?

Irjatok

Köszi

2008. dec. 6. 13:54

Sziasztok.

Most akkor hogy jobb használni az öblítőt?Hígitsuk vagy nem.Én v kék lenort használok.

Az cetes mosást csak fehér ruhákon lehet alkalmazni?

Haznált már valaki folyékony pervolt?

Köszi ha válaszoltok

58. 0260f21e84 (válaszként erre: 57. - Ipi)
2008. nov. 2. 21:34
Juj, haziasszonyok gyongye vagyok en. Egyebkent nem volt olyan draga, mert akkor meg se veszem, meg masra nem is nagyon hasznalom. De a fo oka az, hogy normalis ecetet nem talalok.
57. ipi (válaszként erre: 54. - 0260f21e84)
2008. nov. 2. 11:53
hűű ilyen drága holmival mosol? A jó öreg 20%-at használd és nem kell sajnálni... 1-2 dl simán elmegy!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook