Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a jó gyermekcipő?Kell harántemelő, vagy sem? fórum

Melyik a jó gyermekcipő?Kell harántemelő, vagy sem? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 23. 15:29
Nekem is bevált a supy, vagy is most mar supykids cipő. szeptembertől már az egészségpénztáraknál is elszámolható, ami fontos szempont, legalább nekem. És ebben az évben divatosabbak is mind valaha...
2012. jan. 24. 18:04
Mi ortopéd orvos javaslatára kezdtünk el szupinállt cipőt hordani. Próbáltuk a supi+-t és a supy-t is. A supy mellett döntöttünk, jól bírja a strapát és jól is néznek ki.
2009. jún. 2. 08:49
a gyerekeim siesta cipőt hordtak
15. tkgabi
2009. márc. 17. 00:11

Sziasztok!

Voltunk orthopaedián,és kiderült,hogy van lúdtalpa a lányomnak.Állítólag prevenciós cipővel és tornáztatással kinövi.Adott egy címet a doktornő,ahol a cipőt vegyük,Újpesten van(gyógyászati segédeszköz bolt).Még nem voltunk,nem tudom,milyen márkájút cipőt árulnak ott,de annyit mondott a dr-nő,hogy a lényeg a döntött sarkon van.Kérdeztem a Salusról,de konkrétan nem ismerte,sőt semmilyen márkanevet nem említett.Majd megírom,mit vettünk,és beválik-e?

14. Csep (válaszként erre: 10. - Tkgabi)
2009. febr. 16. 15:36

Sziasztok !


Én régóta böngészek az interneten és egyéb fórumokon e témában ,és a legutóbb a Softy-ról hallottam nagyon jó véleményeket.Én megrendeltem a lányomnak ,és kíváncsi vagyok a hatásokra ,de legfőképp a kislányom véleményére.

Ez elsősorban egy prevenciós lábbeli,nem gyógycipő,bárki által használható.

13. contu (válaszként erre: 12. - Tkgabi)
2008. dec. 3. 03:43
Mindenképpen nézesd meg a lábikóját! Köszi a jókívánságot! :)
12. tkgabi (válaszként erre: 11. - Contu)
2008. dec. 1. 23:34

Értem.Hát,azt hiszem,én is elviszem vizsgálatra,mert a párom szerint nincs már meg a kellő íveltsége a talpnak.Én meg azt látom,hogy befelé dől kissé a bokája,amikor megy.A gy.orvosunk egy katasztrófa,most akarok váltani,és akkor kérek beutalót az ortopédiára.

Kösz,és gyógyulást nektek!

11. contu (válaszként erre: 10. - Tkgabi)
2008. nov. 25. 04:08
Ahogy állt, láttam, hogy a belső talpszéle túlságosan lefelé süllyed. Nem tudom, hogy érthető-e. Nincs meg a kellő íve a talpának. Nekem is volt gyerekkoromban lúdtalpam. Amikor gyanússá vált, megnézettem a gyerekorvossal. Ő egyetértett és adott beutalót az ortopédiára. Ott megerősítették a gyanúmat. Sajnos elég csúnya a talpa. Azt mondták, hogy túl lazák az izületei, ezért tornáztatni is kell, nem elég a gyógycipő.
10. tkgabi (válaszként erre: 9. - Contu)
2008. nov. 25. 00:56
Szia!Miből vettétek észre a bokasüllyedést?Már kezdek én is berezelni.A mi gyermekorvosunk,védőnőnk nem törődik,ezer éve nem is láttam őket,akkor is 5perc alatt lezavarták a dolgot.Nekem egy ismerős orvos mondta,hogy befelé lépik a lányom.Hú,ez akkor rosszat jelent?
2008. nov. 22. 02:05

Sziasztok!


Mi a fiamnak eleinte Siestát vettünk, mert azt hittük, hogyy az a legjobb. Aztán kiderült, hogy az ortopédusok és a gyerekorvosunk sem javasolja a betétes cipőket. A fiamnak nagyon csúnya bokasüllyedése van, ezért Salus cipőt használtunk neki egy ideig. Most már úgy csináltatjuk neki a cipőt. 9 havonta felírja a doki. Így lett őszi cipője. A télit viszont recept nélkül csináltatjuk. Az í vicc, hogy még így is olcsóbb, mint a Siesta, viszont abszolút az ő lábára van elkészítve. A szakemberek még azt szokták hangsúlyozni, hogy jó a mezítláb járás, de csak egyenetlen talajon. Lakásban kifejezetten ártalmas.

8. tkgabi (válaszként erre: 7. - C0c88e77c0)
2008. nov. 22. 01:45

Szia!


Köszönöm az ötletet,a Forgách utcai megálló tényleg közel van hozzánk.

A nagyker sem rossz ötlet,de a Melaniát nem ismerem nagyon,azt hiszem,az is harántemelős.

7. c0c88e77c0 (válaszként erre: 1. - Tkgabi)
2008. nov. 20. 16:15

szia! mi sosoem vettünk harántemelős cipőt,mert mind a gyermekorvos mind pedig az ortopédián azt mondták,hogy nem tesz jót a kicsi lábának!


Csak Dr.Leot vettünk és nagyon megfelelt, harántemelő nincs benne, viszont döntött a sarka ami csakis jót tesz!


XIII.kerületben van a Forgách utcai metrómegállónál van a szaküzletük, nem messze van újpesttől metróval :)újpesten egyébként tudok egy cipőnagykert ahol kiszolgálnak egyéni vásárlókat is, de ott főként melania-t kapni!

2008. nov. 20. 15:48

Ezek szerint jól gondolom,hogy rosszat tettem a gyerek lábának a betétes cipőkkel.Én sajnos eddig egyebet se hallottam,csak Siesta,Siesta...Mostanában olvastam arról,hogy a betétest az ortopédusok jó része nem javasolja.A szomorú az,hogy a Siestát is ortopédusok javasolják,és nagyon sokan bedőltünk nekik.

Na,mindegy.Most már biztos,hogy Salust veszek.Az én lányomnak, inkább keskeny a lába,általában bővek szoktak lenni neki a cipők.Kösz az infót.

Klári,olvastam,hogy csinálnak méretre is cipőket,hogy Salust,vagy Supyt,azt már nem tudom,de a neten meg lehet nézni.És akkor pont akkora lesz,amekkora a kicsidnek kell.

2008. nov. 13. 10:51
Több ortopédus azt mondja, hogy nem szabad betétes cipőket venni, mert a jó izomzatú talpacskát ellustítja, így később nem csak lúdtalp alakulhat ki, hanem ebből adódóan egyéb gerincprobléma. Az is fontos, hogy szabadon tudjon mozogni a kicsi lábujja, így akkor acipőt kell venni, hogy ha rááll, még a mutatóujjad beférjen mögé. Én aszerint gondolkodom, mi a természetes. A legjobb, ha a baba egyenetlen talajon (füvön, kavicsos földön) mezitláb tanul meg járni. Jóisten nem cipőbe teremtette a lábat, így biztosan nem vennék betétes cipőt. Nekünk is nagy probléma most, hogy jön a tél, mert olyan husis a kicsim lába, hogy elöl nyomja a lábfejét. Salust próbáltunk, de még a nagyobb méretbe se ment bele elől. Az ortopédus szerint jó volna, ha gyártanának negyed méretet, és egy méretben keskenyebbet és bővebbet is. Nade hol van ilyen?!
4. 262b7bb370 (válaszként erre: 3. - Tkgabi)
2008. okt. 18. 08:28

A supyt ismerem, de nem olyan mutatós cipők, a lányomnak meg már vannak igényei! Amúgy túl magas a száruk és arra panaszkodott, hogy szűk és nyomja a bokacsontját, így ezt többször nem vettünk. A salust nem ismerem.

11 hónap alatt 6 méret? Az igen, akkor egy vagyont költhetettek cipőre!

3. tkgabi (válaszként erre: 2. - 262b7bb370)
2008. okt. 17. 21:51

Szia!A Táncsicsról nem is hallottam,hol vannak boltjai?A SIesta valóban nagyon drága.Abban a boltban,amit most bezártak elég kedvezményesen árulták,de a márkaboltban nagyon borsos az ára.

Nekünk kb. 2hónapig jó egy szám,11 hónap alatt 6 számot nőtt a lányom lába(18-24),úgyhogy már rengeteg cipője volt.

A Salust,Supyt te sem ismered?

2008. okt. 17. 16:15

Én eddig siestát vagy elephanten cipőket vettem a lányomnak, de most épp rátaláltam a táncsics cipőboltra, ahol nagyon megtetszettek a kiscipők.

Érdemes megnézni, web-es rendelés is van. Fele annyiba kerülnek, mint a siesta és jó minőség. A mi doktornénink erről annyit mondott, hogy a lényeg, hogy betétes legyen, szerinte a harántemelős megfelelő. Sajnos a gyermekcipő a legjobb üzlet, a siesta honlapját nézve teljesen kiakadtam, mikor egy téli csizma veri a 20 ezret az azért durva. Jó, ha 3-4 hónapig hordunk egy méretet.

2008. okt. 17. 16:08

20 hónapos lányomnak eddig csak Siesta cipőt(és egy Assot)vettem.Most bezárták a közelünkben levő Siesta gyemekcipőboltot,és kezdtem utánanézni más cipőmárkáknak.teljesen eltanácstalanodtam.

A legújabb vélemény szerint nem jó a harántemelős(mint pl.Siesta,Asso,Melania,Falcon stb.),mert nem fejlődik ki megfelelően a lábboltozat izomzata),hanem supinált sarkú cipőre esküsznek sokan(pl.Dr. Leo,Supy,Salus).Kinek,mi a tapasztalata?Milyen cipőre váltsunk?Ja,és Újpesten,Rákospalotán tudtok gyermekcipőboltok létezéséről?Kivéve a Pólus Centert.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook